Adventní Milán z Ostravy – 538 Kč

Itálie
Adventní Milán / Wikimedia, licence CC

Nová linka Ryanairu z ostravského letiště Leoše Janáčka do italského Bergama sice ještě nezahájila provoz, ale radovat se z ní mohou mnozí už teď. Ryanair na této trase nabízí letenky za 269 Kč v jednom směru, přičemž v předvánočním čase můžeme zakoupit zpáteční letenky na prodloužený víkend od čtvrtka do neděle za neodolatelných 538 Kč.

Užijte si pravou adventní atmosféru vánočních trhů na hlavním milánském náměstí s fascinující gotickou Katedrálou Narození Panny Marie (Duomo di Milano). Stejně okouzlující je i samotné Bergamo v samotném alpském podhůří, ve kterém přistanete.

V nejlevnějším tarifu Standard umožňuje Ryanair přepravu příručních zavazadel o rozměrech 55×40×20 cm a 35×20×20 cm, přičemž hmotnost prvního nesmí překročit 10 kg. Odbavení a taktéž samotný nákup letenek můžete provést přes aplikaci Ryanair.

Letenka Ostrava - Bergamo
Letenka Ostrava – Bergamo

Jak do Milána

Z bergamského letiště Il Caravaggio se můžete přímo do Milána svézt autobusy několika společností, nejlevnější jízdenky nabízí Orioshuttle , 4 € jednosměrně, Terravision nebo Autostradale prodávají jízdenky do Milána za 5 €. Taktéž se můžete svézt místním autobusovou linkou na nádraží v Bergamu a vzít do Milána levný regionální vlak.

Bergamo

V Bergamu doporučujeme hledat ubytování v Horním městě neboli Città Alta, do kterého se dostanete kolejovou lanovkou z Dolního města – Città bassa nebo autobusem přímo z letiště, na obojí platí stejný tarif ATB Bergamo. Doporučujeme zakoupit 24 nebo 72 hodinovou jízdenku. Lze zakoupit i v automatu na zastávce, platí celou dobu (24 nebo 72 hodin) od označení.

TIP: Kousek od vlakového nádraží vyjíždí tramvaj T1 do Albina, ze kterého můžete využít lanovku do horského Selvina, na tramvaj platí vícedenní jízdenka nebo 24 hodinová síťová.

Milán

V Miláně se zaměřte na hotely v blízkosti metra. Zapátrejte také po nějakém pěkném apartmánu přes Airbnb. Co je Airbnb, jak lze získat slevu na první rezervaci, se dozvíte v našem článku.

Článek vydal Lukáš Horák - cestujlevne.com.

Celkový počet komentářů: 13

 • IRENA 30.9.2016, 22:42

  Moc díky za tip!!! Chtěla bych se zeptat, jestli existuje z Bergama nějaký dobrý spoj na výlet do Lago di Como. díky moc!

  • Ireno, určitě vlakem, z Bergama můžete do Lecca nebo třeba do Varenny. Z Varenny se dá pak udělat výlet lodí do Bellagia apod. Záleží, co chcete u jezera dělat.

  • Petr 1.10.2016, 11:10

   Díky za odpověd.
   Takže pokud to chápu dobře, tak si stačí na ryanair k půjčení auta objednat rovnou i to pojištění, zaplatit a tím pádem nemusím mít kreditku? 🙂
   To by bylo super. Kreditky se mi totiž vůbec nelíbí, pořád žít na dluh ….

 • Petr 30.9.2016, 17:05

  Ahoj.
  Doporučíte my prosím půjčovnu aut?
  Rád bych si půjčil auto, cena není vysoká a bude to snažší.
  Jen jsem narazil na jeden problém. Píší „PŘIJÍMANÉ: American Express, MasterCard (nikoliv debetní karta), Visa (ne debetní)“ je to opravdu takový problém?
  Žádnou kreditku (né debetní) nemám.

  • Většina půjčoven vyžaduje kreditní kartu kvůli zálohy, to je znění obecných podmínek, nicméně není to vždy podmínkou, některé půjčovny akceptují i klasické debetní karty. Určitě si to před vypůjčením ověř. Na místě v pújčovně se pak můžeš „vykoupit“ pojištěním na nulovou spoluúčast = není potřeba kreditní karta 😉

  • Petr 1.10.2016, 11:10

   Díky za odpověd.
   Takže pokud to chápu dobře, tak si stačí na ryanair k půjčení auta objednat rovnou i to pojištění, zaplatit a tím pádem nemusím mít kreditku? 🙂
   To by bylo super. Kreditky se mi totiž vůbec nelíbí, pořád žít na dluh ….

  • Pojištění na nulovou spoluúčast vždy kupuješ v té či oné konkrétní půjčovně, připojištění nabízené různými srovnávači s tímto nemá nic společného.

  • Petr 2.10.2016, 09:37

   Petře, vůbec není na škodu nejdříve pochopit rozdíl mezi kreditní a debetní kartou a to jak kreditní karta funguje obecně a konkrétně u půjčování aut, protože pak bys asi nepsal nesmysly o „životě na dluh“. Vybírat půjčovnu aut ne podle toho, která má nejvýhodnější nabídku, ale podle toho která ti vezme debetku zrovna o moc velké finanční prozíravosti nesvědčí.

 • Petr 30.9.2016, 16:33

  Ahoj.
  Předem děkuji za tento post. Ideální dárek pro blízké.

  Mám otázku, jak postupovat ted? Jak vytisknout letenky? Jak vůbec pokračovat dál?
  Jsou to mé první letenky a tak moc nevím co a jak.

  • Ahoj Petře, nemusíš teď dělat nic, pak jen pár dní před odletem provedeš online odbavení, vytiskneš si palubní vstupenky, se kterými tě na letišti pustí přes bezpečnostní kontrolu a pak do letadla.

 • Karel 29.9.2016, 20:11

  Pro začátek zkus oddělovat věty alespoň čárkami a tečkami. Samozřejmě ve správném počtu, ne po dvou či čtyřech, jak jsi předvedl výše.

 • Olga 29.9.2016, 19:48

  Zimní móda celorocne uzasne jidlo a chupita 🙂 na tech par dni to ma do milana smysl 🙂 https://potkamesevevlaku.wordpress.com/2016/06/25/prodlouzeny-vikend-v-milane/

 • mik 29.9.2016, 18:35

  Doufejme ze Bergamo zustane hlavne i na leto protoze z nej pak je mnoho moznosti do spousty letovisek letos jsme vyzili wizzair z Prahy a nasledny den Korfu a vyslo to tam i zpet za 100 euro ..Korfu sice bylo i z Bratislavy primo ovsem casy z Bergama a zpet bylo lepasi a letenka nakonec byla za 20 euro jedna cesta z Bratislavy stala vic Wizzir byl taky za 20 z Prahy bohuzel bylo jeste za 10 nutno koupit zavazadlo do kabiny coz u Ryaniaru naopak jsou zdarma a jeste 2 ..nakonec i v zime by se dalo vyuzit Bergamo do hor z nej zase tak daleko pak neni jen aby to nedopadlo z Bergamem v Ostrave jako treba v Brne s Gironou ..Bratislava Gran Canariu taky neudrzela …podle meho tam ale nekomu tyhle lety vadily ….Bremy z Prahy jsem moc nepochopil skoda ze nezustal ten Frankfurt i pozde vecer byl vytizeny treba jeste neco pribude Brno i Ostrava by toho mohly mit vic do Ryanairu nekonec i Praha a i od Wizzairu

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.