Air Baltic

logo air baltic

Aerolinie Air Baltic patří díky svým finančním strategiím spíše k nízkorozpočtovým aerolinkám. Nepočítejte například s odbaveným zavazadlem v ceně nebo občerstvením na palubách letounů. Rozhodně se však spolehněte na levné ceny a zajímavé destinace, především v severní Evropě.

Informace Air Baltic

Air Baltic v Praze

Společnost Air Baltic od 1.1. 2013 zahájila pravidelný provoz mezi Prahou a Rigou. Riga je zároveň hlavní báze této společnosti. To pro nás cestující znamená jediné, pohodlné přestupy na tomto letišti za přijatelné ceny dopravce. Linka Praha – Riga byla zahájena s frekvencí 3 spojů týdně. Letět můžete v úterý, čtvrtek a sobotu.

Hledáš levné hotely v Rize? Ubytování v hotelu od 205 Kč !

Flotila Air Baltic

Velkou zajímavostí je především flotila této společnosti. Do Prahy zavítá jeden z nejmenších strojů, které Air Baltic provozuje, tedy Bombardier Dash 8, verze 400 (viz obrázek). Letadlo je velice komfortní, avšak cestující s výškou přesahující 180cm by si měli dávat pozor na hlavu. Ačkoliv limity pro palubní zavazadla nepatří k nejpřísnějším, do letadla Vás pustí jen s malým batohem. Díky zmenšenému odkládacímu prostoru, poputuje Vaše zavazadlo do nákladového prostoru, samozřejmě zdarma.

Pokud poletíte na jiných linkách, než z Prahy do Rigy, můžete se také setkat s klasickým letadly jako B733, B735 nebo B752. Posledním typem letadla, které Air Baltic provozují je Fokker 50.

Letenky Air Baltic

Rezervace letenek provádějte bez výhrad na stránkách společnosti – airBaltic.com/letenky ! Dosáhnete tak zaručeně nejnižších cen. Nejnižší letenky na trase Praha – Riga jste mohli díky Cestujlevne.com zakoupit již za 62€. Air Baltic ve svém rezervačním systému nabízí i lety s přestupem např. do St. Petersburgu, Moskvy a jiných zajímavých destinací.

Air Baltic nabízí 5 tarifů:

 • Základní tarif
 • Ekonomický
 • Ekonomický flex – lze měnit data letenek kdykoliv a zdarma, změna jména za poplatek 35€
 • Byznys – byznys check-in přepážky, přednostní odbavení na letištních kontrolách, na vybraných letech zdarma občerstvení a noviny (Atheny, Barcelona, Dublin, Istanbul, Odessa, Simferopol, Helsinki, Lappenranta, Palanga, Turku, Tallinn, Vilnius, Kaunas, Tampere, Vaasa, Bergen, Billund, Aalesund, Stavanger and Chisinau)
 • Byznys flex – lze měnit data letenek a jména kdykoliv a zdarma

Pro turistické účely si vystačíme se základním tarifem nebo ekonomickým. Rozdíl je v následujícím odstavci.

Zavazadla Air Baltic

U Air Baltic můžete zdarma přepravovat příruční zavazadlo nezávisle na cenně letenky (tarifu). Rozměry zavazadla jsou limitovány 55 x 40 x 20 cm a maximální hmotností 8 kg.

U Základního tarifu máte v ceně právě jen toto kabinové zavazadlo. Pokud zakoupíte tarif Ekonomický, v ceně letenky budete mít navíc zavazadlo k odbavení o hmotnosti 20 kg.

Pokud si zakoupíte Byznys tarif, můžete přepravovat až 3 zavazadla zdarma, avšak celková hmotnost těchto zavazadel nesmí překročit 30 kg.

Check-in Air Baltic

Air Baltic nenabízí již možnost odbavení na letišti zdarma. Pokud se zapomenete odbavit online, počítejte s dodatečným poplatkem 10€ za cestu. Online check-in provedete od 12 hodin den před odletem.

Věrnostní program Baltic Miles

Sbírejte míle za každé utracené euro u Air Baltic nebo jejich partnerů. Díky mílím můžete také platit letenky nebo občerstvení na palubě. Nepočítejte však se zajímavým ziskem pokud poletíte 1 nebo 2x do roka. I zde se věrnostní program vyplatí pro často létající.

Promo kód – e-Voucher Air Baltic

Společnost Air Baltic velmi často uvolňuje k dispozici slevové kódy pro nákup letenek na jejich stránkách. Přehled aktuálních promo kódu naleznete v naší diskuzi – Air Baltic promo kód

[kkstarratings]

Zeptejte se

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.

Celkový počet dotazů a odpovědí: 14

 • Karel 19.2.2017, 20:22

  Ahoj, na Pelikánu chci kupovat letenku z Prahy na Island u letu je psáno „Economy“, o řádek níže však:
  Příruční zavazadlo: 1 ks
  Odbavené zavazadlo: bez zavazadel

  Takže pokud to chápu správně, stejně si za zavazadlo budu muset dokoupit. Byť se jedná o ekonomický tarif.

  Na stránkách jsem našel, že v případě dalšího zavazadla se platí online 20 eur, opět o pár řádků níže je však cena za přímý let na Island cena 39.99 eur. Letadlo má však z Prahy mezipřistání v Rize, tzn. chápu správně i tenhle bod, že cena by případně měla být 20 eur a ne 40. (Tyto info jsem se dočetl zde https://www.airbaltic.com/en/checked-baggage)

  Děkuji předem za odpověď

 • Erika 27.9.2016, 13:46

  Dobrý den,

  mám zakoupenou letenku z Prahy do Tallinu (přestup Riga), tarif ekonomický – tzn. nárok na jedno zavazadlo do 20 kg. Mohu si udělat online odbavení předem, nebo se to týká pouze pasažérů, kteří mají jenom příruční zavazadlo a tím pádem se budu muset odbavit za poplatek až na letišti? Nemám s tím zkušenosti. Děkuji.

  • Kryštof 27.9.2016, 14:53

   Dobrý den, odbavte se určitě online předem, na letišti pak využijete speciální přepážku označenou jako „Baggage drop-off“, kde jen odevzdáte zavazadlo. Žádný přidaný poplatek pak už platit nebudete.

 • Pavel 21.9.2016, 17:34

  Dobrý den, kolik by stál tzv. ekonomický tarif při letu Praha-Riga, aby bylo možno vzít zavazadlo do váhy 20 kg? Děkuji

 • Visna 31.7.2016, 21:01

  Da sa na letisku zvladnut let do Helsiniek, ked medzipristatie je 9 hodin

  • Dave 31.7.2016, 21:31

   Ahoj, mezipřistání v Rize je 9 hodin? Vyraz do města! 🙂

 • Jana 16.6.2016, 07:10

  Dobrý den,
  poletím z Prahy do Moskvy a zpět.Při zpáteční cestě budu mít s sebou štěně v přepravce cca 1-2 kg.Jaké jsou podmínky.Děkuji.

 • Tereza 11.2.2016, 20:37

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s časem na přestup v Kyjevě a Rize. Chceme letět z Prahy do Vilniusu, je tam přestup přes Kyjev 1,25 h (UIA) a při zpáteční cestě přes Rigu (airBaltic), myslíte, že když je v Rize čas na přestup 1 hodina, je to dostačující, abychom se dostali na let do Prahy? Případně pokud by se to nestíhalo, jak to mám řešit? Děkuju za veškeré reakce.

  • Dave 11.2.2016, 20:51

   Dobrý den, stihnete to za 20 minut. Pokud by byl problém, přebookují vás zdarma na navazující let a poskytnout občerstvení / ubytování.

 • Ondřej 17.11.2015, 11:24

  Dobrý den. V článku jsem se dozvěděl, že je možné si s sebou do letadla vzít pouze jedno příruční zavazadlo. Rád bych si na cestu vzal malý kufr splňující podmínky velikosti, ale i tašku přes rameno s notebookem a dokumenty. Znamená to, že za tašku bude nutné něco připlatit? Kolik a kde? Předem děkuji za objasnění.

  • Dave 17.11.2015, 11:25

   Dobrý den, u Air Baltic by toto mělo být v pořádku 🙂

 • Naďa 8.9.2014, 13:58

  Zakoupila jsem letenku do Rigy, ekonomický tarif. Při odbavení na letišti v Praze jsem musela zaplatit za 1 zavazadlo – 15 kg přes 1100,- Kč. Považuji to za podvod. Mám možnost se nějak bránit???

  • borshop 8.9.2014, 14:16

   Pokud jsi koupila tarif Economy Smart nebo Economy Elite, měla bys mít opravdu zavazadlo zdarma a pak by mělo smysl se bránit. Pokud jsi koupila tarif Basic, pak odbavené zavazadlo při platbě na letišti je za 40 EUR = 1100 Kč a cena odpovídá. Bližší info na webu aerolinky: http://www.airbaltic.com/en/baggage