Akční letenky z Prahy na Guadeloupe či Martinik od 13.372 Kč

Dominika Guadeloupe Martinik
, licence CC

Na světě je další zajímavý tarif při cestách do teplého a exotického Karibiku. Poslední dobou se naštěstí pěkné ceny tímto směrem týkají i odletů z Prahy a nejinak je tomu i tentokrát. V průběhu prakticky celé zbývající zimní, jarní a počátku letní sezóny aktuálně můžeme zakoupit letenky do francouzských zámořských departementů Guadeloupe a Martinik s Air France.

Letenek můžeme využít i pro cesty na malý ostrovní stát Dominika (návod níže), který bývá cestovateli označován jako nejkrásnější v Karibiku.

 • Praha – Pointe-a-Pitre (Guadeloupe) od 13.407 Kč rezervuj >>
 • Praha – Fort de France (Martinik) od 13.372 Kč rezervuj >>
 • Cestovní období leden až červen 2017 

Dostupné jsou i odlety z Budapešti na Guadeloupe / Martinik za ceny zhruba o 1.500 Kč levnější. Vyplatí se však pro cestovatele z České republiky? Vzhledem k rannímu odletu z Budapešti vzniká nutnost buď si zaplatit hotel, nebo strávit celou noc nepohodlně na letišti, po započítání dopravy do/z Budapešti se cenový rozdíl sníží na zanedbatelné minimum. Cesta z Budapešti se tak opravdu vyplatí pouze slovenským cestovatelům.

V ceně letenky je standardní zavazadlo do 23 kg.

Screenshot letenky z Prahy na Guadeloupe
Screenshot letenky z Prahy na Guadeloupe

Přesun mezi letišti v Paříži

Na cestě tam i zpět vás čeká přesun mezi letištěm Charles de Gaulle a Orly, který je ve vaší režii. Po příletu z Prahy si tak vyzvedněte zavazadla a vyhledejte autobus „Le-Bus-Direct“ linky číslo 3, který jede přímo bez zastávky na letiště Orly. Jakožto cestující s návaznou letenkou do francouzských zámořských departementů máte nárok na jízdu zdarma při cestě tam i zpět.

Na Dominiku

Vzhledem ke krátké přistávací dráze jediného mezinárodního letiště na Dominice sem nelétají žádné velké aerolinky, a tak doprava sem je obvykle velmi drahá a komplikovaná. Prakticky jediná schůdná cesta vede právě z Guadeloupe nebo Martiniku. Z obou ostrovních hlavních měst jezdí 1-2x denně expresní trajekty, zpáteční lodní lístek lze objednat online za 99 €

 • Guadeloupe / Martinik – Dominika za 99 € / 2.700 Kč rezervuj na express-des-iles-com >>
 • Jízda trvá 2 až 2,5 hodiny

Alternativně můžeme využít i letecké dopravy skrz společnost Air Antilles za podobné ceny, v nejnižším tarifu však není obsaženo odbavené zavazadlo a časová úspora není nijak výrazná. Možnosti tak využijí především nadšenci do letadel.

 • Letenky rezervuj na Air Antilles >>
 • Martinik – Dominika od 99 €
 • Guadeloupe – Dominika od 118 €

Pas nebo snad stačí občanka…?

Oba zámořské departementy jsou součástí EU, formálně tak stačí pro cestu občanský průkaz, protože ani přestup neprobíhá mimo území EU. Obecně je však doporučováno mimo integrální území EU cestovat raději s cestovním pasem (například v případě odklonu na jiné letiště, nouzovému přistání, apod.).

Dominika je suverénní stát, a proto tady je pas platný 6 měsíců po ukončení cesty nutností. Vízum pro cesty do 90 dní není potřeba.

Ubytování, ceny

Oba departemeny se loajálně nevymykají francouzskému průměru, co se cen týče. Dominika s nimi zdatně drží krok. Připravte se tedy na ryze západní ceny, na jaké jste zvyklí z běžných toulek Evropou.

Na Guadeloupe a Martiniku se platí eurem, na Dominice východokaribským dolarem, směna z eur nebude činit žádný problém.

U bydlení platí obecná pravidla pro západní Evropu, ceny v běžných hotelech nebo apartmánech startují cca na 1.200 Kč za pokoj, levnější alternativu představuje airbnb.

Článek vydal Kryštof.

Celkový počet komentářů: 21

 • Zbyněk 16.1.2017, 11:46

  Dobrý den, pokoušel jsem se ověřit zda mám nárok na přepravu mezi CDG a ORLY zdarma a přímo od zástupce AIR France jsem dostal tuto odpověď: Z dovodu, ze lety AF5037 Praha – Pariz a AF5034 Pariz – Praha su operovane leteckou spolocnostou Czech Airlines nevznika Vam narok na bezplatnu prepravu autobusom a prepravu budete musiet uskutocnit na vlastne naklady. Mohu se nějak bránit? Děkuji za radu.

 • Martin 12.1.2017, 14:08

  Chcel by som upozorniť cestovateľov zo SK (neviem ako je to v ČR), že na Gwade nemá O2 roamingového parťáka (a asi ani na Martiniku). Keby som nemal druhý mobil s Tcom SIMkou tak ani ubytko nenájdem. Inak roaming funguje za ceny ako v rámci EU.

 • Lenka 9.1.2017, 08:36

  V prosinci jsme byli na Martiniku a můžu potvrdit, že cesta mezi letišti trvala 2,5-3hod.Chci vás upozornit na to, že i když máte letenku s Air France, ale náhodou let do Paříže operuje ČSA, tak je problém s vystavením volné jízdenky na bus.My měli Air France na celou trasu. V Paříži po nás chtěli vidět palubní vstupenku z Prahy,kde byla uvedena na prvním místě ČSA,potom i Air France.Lístky nám přesto nechtěli dát.Měla jsem naštěstí u sebe elektronickou letenku, kde ještě ČSA nebylo uvedeno a na základě toho nám po půl hod.přesvědčování lístky dali.
  Zika-nikde v Karibiku jsme nepotkali jediného komára,na Martiniku byli miniaturní mušky, které ani nebylo vidět, ale hrozně štípali.

  • Lucie 12.1.2017, 15:03

   My měli přílet z PRG-CDG 09:00 – odlet ORLY-PTP 12:05 – a nestihli to.

  • Leos 12.1.2017, 16:00

   A jak se to řešilo? Dostali jste náhradní let?

  • Lucie 12.1.2017, 17:18

   Ano, dostali jsme náhradní let přes Martinik, na Guadeloupe jsme dorazili cca o 10 hodin později.

  • Dana 16.1.2017, 10:04

   Mám dotaz ohledně lístků na bus – vystavují se přímo v autobuse, na nástupišti autobusu nebo někde jinde na letišti? Díky za odpověď.

  • Lucie 6.2.2017, 12:58

   Lístky na bus mezi CDG a ORLY jsme dostali zdarma na CDG letišti (ale stálo nás to min. 20 minut vzácného času) – museli jsme pro ně na přepážku AirFrance, je jich tam po letišti rozseto několik. Jinak jsme letěli z Prahy také ČSA a ti nás v Praze na přepážce odkázali, že si musíme lístky na bezplatný bus vyběhat právě až v na letišti v Paříži. Jsou to ale už skoro 2 roky, třeba to v mezičase celé vymysleli nějak lépe…

 • Ondruchoid 8.1.2017, 01:41

  Nez se vydate na cestu, trochu zagoogleteo vasem zdravi na cestach: Public health officials have reported that mosquitoes in Martinique are infected with Zika virus and are spreading it to people.
  Zika outbreaks have been reported in Martinique. ….. Local transmission means that mosquitoes in the area have been infected with Zika.
  https://wwwnc.cdc.gov/travel/notices/alert/zika-virus-martinique
  https://wwwnc.cdc.gov/travel/destinations/traveler/none/martinique

  • Dav 8.1.2017, 23:19

   a co na tim chtel umelec rici?asi budes tehotny, bo jinak nevim co tvoje sdeleni melo za jiny vyznam…:-(.virus Zika necini u lidi jine problemy nez klasicka chripka

 • Anna 7.1.2017, 15:52

  Ahoj, odlety v lednu s navratem na zacatku brezna uz mi to haze pres 16tisic :(…

 • luca 6.1.2017, 16:51

  Ahoj,
  můžete nám prosím napsat Váš názor,jakožto zkušeného cestovatele – rádi bychom si letos užili moře.Cestujeme každý rok na vlastní pěst.Je moře kolem Karibských ostrovů lepší a čistější než u afrických břehů? Máme zmáknutou celou Asii a část Afriky.Ameriku jsme ještě nenavštívili.
  Díky Lucka

 • Irena 6.1.2017, 11:27

  Pokud se nestihne přestup v Paříži, protože je čas mezi lety cca 3,5-4 hodiny a náhodou by byla zácpa, je to můj problém? Navazující letenka propadne nebo mám šanci se dostat na další lety bez poplatku, pokud je volno? Děkuji za odpověď.

  • Lucie 12.1.2017, 14:55

   Ahoj, my to před dvěma lety nestihli, všude po Paříži byly šílené zácpy, letenka nepropadla, dostali jsme nový let – na Martinik a až odtamtud na Guadeloupe, do cíle jsme se dostali o cca 10 hodin později.
   Ještě pro kalkulace, po hodině od příletu na CDG jsme tam stále ještě byli – na zavazadla na CDG jsme čekali 20 minut, dalších min. 10 trvalo, než nám vystavili lístky na bus, další 20 minut než se bus vůbec rozjel (do busu nastoupil člověk, co měl v plánu jet bez lístku a nakonec opravdu jel, protože to za něj někdo, kdo pospíchal stejně jako my, raději zaplatil) ryzí Francie, resp. Paříž, pozor na to.

 • Lukas 6.1.2017, 10:56

  Kdysi na tehlech strankach byvalo slusnosti aspon podekovat tomu kdo na dany tarif prvni na CL upozorni (psal jsem vcera do diskuse pod letenkama do Dominikany), ale to se v ramci vsech inovaci uz asi dodrzovat nebude zejo ? 🙂

 • michal 6.1.2017, 10:01

  jptal jsem se i u dominikansky republiky, tak se omlouvam za duplikat, ale mam se bat ziky? jak to tam ted je?

  • :-) 6.1.2017, 10:48

   kto sa bojí nech ostane doma 🙂

 • Karel 6.1.2017, 09:00

  Ahoj, dá se přesun v Paříži stihnout během tří hodin?

  • Kryštof 6.1.2017, 10:08

   Ahoj, stihnout se dá, pokud vše půjde bez problémů. Lepší je nechat si od 3,5 hodin výš.

  • Lukas 6.1.2017, 10:58

   Tak pocitej 10-15 min cekacka na bus (plus najit zastavku), neco zavazadla a kdyz je zacpa tak to jede cca 90min.. Stihnout se to da za 3h 100%, nicmene jestli to je 3h do odletu letadla, tak bych mel celkem bobky 🙂 nechal bych asi aspon 2h pred odletem + cca 2h na cestu, at ses on the safe side 😉

  • El 6.1.2017, 13:57

   Ahoj, včera jsem se vrátila z Guadeloupu. Doba cesty mezi letišti je jen o dopravní situaci v Paříži. Na cestě tam jsme to stihli s časem na přestup 3 hodiny- dobíhajících cestovatelů bylo více. Na cestě zpět doba na přestup 4 hodiny a úplně v pohodě by jsme to stihli za 2-2,5- vše šlo jak na drátkách.

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.