mraky

Cestovní pojištění do zahraničí on-line

Aktuálně velmi diskutovaným tématem mezi cestovateli je cestovní pojištění do zahraničí. Existuje mnoho názorů kdy sjednat cestovní pojištění online a kdy vyrazit za hranice bez pojistky.

Ne vždy bude nejlevnější cestovní pojištění správnou volbou. Levné pojištění se hodí při cestách po Evropě, konkrétně v rámci Evropské unie. Důvod je jednoduchý – v EU máte nárok na zdravotní péči v zahraničí stejně jako místní. Ta je mnohdy zdarma, někdy je však nutné uhradit běžné administrativní náklady, které mohou být vyšší než nejlevnější cestovní pojištění. V takovém případě doporučuji sjednat on-line základní pojistku. Více na toto téma v článku cestovní pojištění na pranýři.

Cestujete-li za hranice Evropy, je potřeba mít důkladnou pojistku s adekvátními limity. Nespoléhejte na pojištění k platební kartě (debetní i kreditní), neboť ta poskytuje pouze základní limity, které jsou vhodné při cestách v EU. Mezi kvalitní pojišťovny rozhodně patří:

  • Cestovní pojišťovna Allianz
  • Cestovní pojišťovna AXA
  • Cestovní pojišťovna Kooperativa
  • a další pojišťovny najdete v naší kalkulačce cestovního pojištění

Vždy jsme se bavili o pojištění pro klasické cestování a turistiku. Existují však i speciální druhy cestovních pojištění, a to zejména pro těhotné, seniory, studenty, rodinné, celoroční cestovní pojištění, na hory, na lyže / lyžování a pro ženy v těhotenství včetně porodu. Vždy se proto  doporučuji seznámit s pojistnými podmínkami včetně možných storno poplatků. Některé služby jsou zahrnuty v ceně, jiné se týkají připojištění.

Z dlouhodobé zkušenosti z historie bohužel vím, že si příliš cestovatelů pojištění nesjednává. Což je obrovský hazard!

Srovnání cestovního pojištění on-line

Dnes a denně naleznete spoustu agregátorů a meta vyhledávačů nabízející kalkulačky na výpočet ceny pojistného. Dávejte si však pozor, aby vám nebylo podsouváno nejlevnější cestovní pojištění od pochybných subjektů. Bývá poté často problém s dostáním plnění a získáním proplacení léčebných výloh. Správné cestovní pojištění by mělo zahrnovat výlohy na zubaře, pojištění zavazadel a dostatečně velkou pojistku v případě úmrtí.

Nikdy necestujte za hranice bez cestovního připojištění!
[kkstarratings]