Dallas: letenky z Vídně do státu Texas – 8.735 Kč

NP Big Bend v Texasu - Robert Hensley, licence CC

Nemusíte být příznivci světoznámého seriálu Dallas, abyste podnikli výpravu do koutů státu Texas. Tato středoamerická oblast láká především dobrodružné povahy k návštěvě národních parků, kterým vévodí Big Bend NP. Obdivovat velkolepost Texasu můžete též při projížďce Chihuahuanskou pouští. Letenky s odletem z Vídně a návratem do Mnichova aktuálně pořídíte již za 8.735 Kč.

 • Vídeň – Dallas – Mnichov za 8.735 Kč rezervuj >>
 • Cestovní období: není striktně omezeno, nejlevnější ceny jsou k dispozici do března
 • Maximální délka pobytu 3 měsíce
 • Rezervace do 6.1.

V ceně letenky je zahrnuto zavazadlo do 23 kg. Všechny přestupy jsou stanoveny dle odpovídajícího minimálního času pro přestup. Pro nejnižší cenu dodržujte termíny od pondělí do čtvrtka.

Letenky Dallas, Texas
Letenky Dallas, Texas

Spojené státy americké

Pro vstup na území USA je nutné vízum nebo elektronické povolení ESTA. Estu vyřídíte online během pár minut. Cestovat na ni můžete až 90 dní konitnuelně - platnost je 2 roky. Poplatek za vystavení činí 14$.
V USA se domluvíte především anglicky - oficiální jazyk však není stanoven.
Měnou je Americký dolar (25 CZK = 1 USD). Doporučuji však využívat zejména platební karty, hotovost ve větších městech bývá přežitkem.
Časový posun vůči ČR je od -6 do -11 hodin.
Pokud plánujete procestovat Státy bez vypůjčeného automobilu, doporučuji zakoupit jízdenky u dopravce Megabus. Ten nabízí spojení mezi nejhlavnějšími městy již od 1$ za cestu.
Do USA není potřeba speciálního očkování. Doporučujeme cestovatelský základ: žloutenka A+B a břišní tyfus.
Hotely v USA s minimální slevou 50% - ukázat nabídku >>

Letiště Vídeň Schwechat (VIE)

Nejlevnější dopravou do centra Vídně je příměstský vlak S7, který jezdí v půlhodinových intervalech, jízdné je 4,20 € (2x jízdenka za 2,10 €, ve stáncích nebo automatech), nezapomeňte před nástupem do vlaku označit. Pokud si koupíte Vienna Card, příplatek za jízdu na letiště je 2,10 €
Pro dlouhodobé stání je určen Parking C. Pořiďte si předem parkovací kartu a ušetříte nemalé peníze. Karty v prodeji u mnoha agentur (Student Agency) nebo směnáren.
Na letiště jezdí z Prahy přímá linka společnosti Student Agency. Na letiště se lze také dopravit expresní linkou z Bratislavy se společností Slovaklines.
Z ČR se do Vídně dostanete nejlevněji ČD - Včasná jízdenka z Prahy 521 Kč nebo 19 € info.
zdarma - neomezeně
Úschova zavazadel na letišti je možná, a to za poplatek 4 €/den v zamykacích skřínkách nebo v úschovně za 8 €/den, balení zavazadel 12 € - detailní ceník.
NH Vienna Airport, Eurohotel atd. - ukázat ceny >>

Letiště Franze Josefa Strauße Mnichov (MUC)

Letiště v Mnichově má dva terminály, z Terminálu 1 na T 2 dojdete pěšky do 10 minut.
Z letiště se můžete dopravit do všech významějších lokalit v okolí - seznam. Kkonkrétně pak do Mnichova jezdí autobus společnosti Lufhtansa každých 20 minut, jednosměrný lístek stojí 10,50€ / zpáteční 17€. Autobusy odjíždí z centrální části před Terminály 1 a 2 - doba jízdy 40 minut.
Vlaky jezdí mezi letištěm a centrem města každých 10 minut - linky S1 a S8. Pro cestu je nutný lístek s tarifní zónou 4 (viz. MHD Mnichov) za 10€.
Parkování na německých letiští si můžete rezervovat online např. na Holidayextras.de
Na letiště jezdí z Prahy přímá linka společnosti Student Agency. Více časových možností pak nabízí dopravci Elines, DB, Flixbus.
Z ČR se na Mnichovské letiště dostanete nejlevněji vlakem DB - jízdenky po Bavorsku začínají na 8,80€ (info).
ano - 30 minut zdarma
Úschva zavazadel na letišti je možná, a to za poplatek 4,8€ / den a velké zavazadlo - detailní ceník.
Zabalit zavazadlo do igelitové fólie si můžete nechat na Terminálu 1 v části C, 4. patro, stejně tak na Terminálu 2.
Kempinski, Novotel, Holiday Inn, Sheraton atd. - ukázat ceny >>

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 12

 • Tom Havířov 8.8.2016, 21:03

  Zdravím.Kolik vyjde let do Texasu v Termínu 6/2017 ? Šlo by pro 2 dospělě a 1 dítě(13let) za jakou cenu 2 letenky na 7 dní a jedna otevřená dětská ?

 • ikkk 5.1.2015, 21:18

  ahoj 🙂 takový dotaz – dá se koupit zpáteční letenka a pak už nenastoupit na zpáteční let?

  • Lukáš Horák 5.1.2015, 21:22

   Ahoj, bez problémů lze využít jako jednosměrnou letenku 😉

 • Vinettu 5.1.2015, 16:49

  Přes prázdniny už je to za plnou cenu ?

  • Lukáš Horák 5.1.2015, 17:20

   Přes prázdniny je cena vyšší: 11,5 tis. – příklad, ale určitě není plná, standard je +20 tis. Kč.

 • Ron 5.1.2015, 16:34

  Jak se resi, kdyz za tu hodinu na prestup v Charlotte nestacite vyridit pohovor na ESTU, treba kvuli dlouhe fronte? Je to problem dopravce nebo pasazera?

  • Lukáš Horák 5.1.2015, 16:45

   Povinnost dopravit Vás do cílové destinace jsou pořád na dopravci, takže při zmeškání návazného letu budete umístěn na další spoj, pokud bude volné místo. Osobně považuji za lepší řešení nákup letenky, kde bude min. 2 hodinový přestup po příletu do USA, protože musíte ještě vyzvednout zavazadlo a znova jej odevzdat na další let.

  • Ron 5.1.2015, 17:06

   Ty zavazadla musim vyzvednout kvuli zmene dopravce, nebo kvuli tomu ze je to prvni prestup na uzemi USA? Protoze pokud kvuli dopravci, tak bych cekal, ze tim padem mu zanikne i ta povinnost me dopravit na misto urceni.. nebo to funguje i tady jako u LCC prestupu, ze na kazdej leg se musim znova samostatne odbavit i s kufrem?

  • Lukáš Horák 5.1.2015, 17:10

   Všechny legy máte na jedné letence a toto je standardní postup po prvním příletu do USA, na dalších návazných letech toto odpadá, taktéž na zpáteční cestě.

 • M 5.1.2015, 16:04

  Da se nastoupit a vystoupit v Londyne? Mate s tim nekdo zkusenosti? Do mnichova a vidne je to pro me z ruky 🙂 Nejsou nejake lakave ceny take na cerven / cervenec? Diky

  • Lukáš Horák 5.1.2015, 16:22

   Nelze započít cestu v Londýně, vynechat poslední let lze bez potíží.

  • M 5.1.2015, 16:27

   Skoda, diky za info 🙂

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.