Ahoj, musím využít termín dovolené od 1. 7. do 10. 7. (Asi ten nejhorší termín na levné letenky), nemáte nekdo z dlouhodobého pozorování názor na to, jestli koupit na tento termín letenky už ted nebo ještě vyčkávat? Díky každému za info. David Odesláno z mého Lenovo A6000 pomocí Tapatalk .

Čekat nebo ne s nákupem letenky?

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

23 reakcí

Ahoj, musím využít termín dovolené od 1. 7. do 10. 7. (Asi ten nejhorší termín na levné letenky), nemáte nekdo z dlouhodobého pozorování názor na to, jestli koupit na tento termín letenky už ted nebo ještě vyčkávat? Díky každému za info. David

Odesláno z mého Lenovo A6000 pomocí Tapatalk

0

Záleží kam a s kým, zkus specifikovat, bude se líp radit smiley

0 Citovat

To je jen obecný dotaz, vlastně kamkoliv za teplem nejlépe z Prahy, Bratislavy, Drazda, Lipska, Vídně nebo Berlína. Asi nejraději bych jel na Rhodos nebo Krétu odkud bych se už vydal na nějaký menší a méně frekventovaný ostrov. Kde mi o to, jestli se bude spise vice zdrazovat nebo sem tam vystřelí nějaká akce...i když s konkrétním datem je to hoooodně těžké.

Odesláno z mého Lenovo A6000 pomocí Tapatalk

0 Citovat

Vzhledem k tomu, že je to začátek prázdnin v Evropě a pokud chceš někam po Evropě, tak bych moc nepočítal s pohybem směrem dolů, spíš naopak. Teď jsem zahlídl, Krétu z Katowic za dobrý peníze, ale je to na jiný termíny, na ten Tvůj je to 600 PLN.

0 Citovat

Chtěl jsem si to taky s nekym potvrdit, no pockam ještě týden nebo dva a asi koupim co bude. Je to desnej termín vim...stačí ten týden před a jdou ceny o 2/3 menší smiley díky moc za pokec

Odesláno z mého Lenovo A6000 pomocí Tapatalk

0 Citovat

Přesně jak říkáš, je to termín na houby a v Evropě zvlášť. Tak hodně štěstí, třeba se něco objeví, ale tak jak říkáš, moc asi není na co čekat v tomto případě.

0 Citovat

OK, diky

Odesláno z mého Lenovo A6000 pomocí Tapatalk

0 Citovat

Zdravím,
chci se zeptat na možná trochu blbou otázku - kdy je při nákupu letenek taková ta časová hranice, kdy jsou letenky ještě za OK cenu a kdy už jsou drahý? Konkrétně, pojedeme v červnu na výlet a spolucestující ještě neví, jestli budou moct, skrz práci atd. A já nevím, do kdy se ještě relativně nestresovat. smiley Konkrétně mi jde o trasu Kyjev Žuljany - Budapešť/Katovice s Wizzairem s malým zavazadlem, potřeboval bych letenky do 2000 Kč na os. Chce se mi brečet, když vidím, že dneska mají zrovna tu akci a mě je to k ničemu smiley Děkuji!

0 Citovat

Obecně jdou ceny nahoru od cca 1-2 měsíců před odletem. U některých aerolinek se dá ještě vsadit na last minute, ale to většinou není záležitost nízkonákladovek. Vzhledem k dnešní akci Wizzairu a relativně blízké době odletu už si troufám tvrdit, že lepší cena než dneska už nebude (tyto akce se opakují cca po 2 měsících).

0 Citovat

urcite je lepsi hledat spis letenky podle ceny a podle toho naplanovat dovolenou samozrejme pokud to prace a okolnosti dovoli a neni fixni termin, pak nejde pocitat s velmi nizkou cenou...

0 Citovat

Jo, to je mi všechno jasný, ale nijak to moc neodpovídá na mou otázku. smiley
Když to řeknu líp: rád bych věděl, do kdy bude letenka ještě relativně za OK cenu, abych mohl dát ostatním termín, do kdy mi říct, jestli jo nebo ne. Nevím, možná to vyřeším nákupem sám pro sebe a oni ať se pak rozhodnou... smiley

0 Citovat

u Wizzu mam zkusenost, ze mesic pred odletem jde casto cena dolu na par dni a pote uz jen roste. Avsak jsou vyjimky. Nicmene vzhledem k tomu, ze se jedna o letni obdobi si myslim, ze opravdu uz pujdou jen nahoru 30-40 dni pred odletem. Ted nevim, o jakych terminech tu je rec, nicmene ja osobne cekam na 19.5, kdy wizzair slavi vyroci. Je tak nejak pravidlem, ze v tento den nabizi letenky 1+1 zdarma. Otazka je, o kolik virtualne navysi cenu letenek den predem, nicmene na nejakych trasach se da opravdu dostat na velmi pekne ceny v tomto pripade. Byla tu i rec o Krete - zkusil bych i Wroclaw, jsem z Prahy/Liberce, a pomer dojezdove doby/ceny letenek/super-rychleho odbaveni na letisti si nemohu vynachvalit - litam odtamtud velmi rad. A je tam prave i linka Wroclaw-Chania (Kreta) s Ryanairem. Ceny na obdobi, ktere tu padlo (zacatek cervence) jsou momentalne pod hranou 600zl.

0 Citovat

Dík za připomínku s narozkama Wizzu smiley
Přítelka má dovolenou druhý týden v srpnu, takže tam shánět letenku a ubytování není moc ekonomicky příjemné, ale minimálně na říjen by se při 1+1 dalo něco klofnout za dobrý peníz.

0 Citovat

Vseobecne po 6 tyzdni pred odletom necakaj ,ze letenka pojde dole, ani necakaj ,ze ti tu niekto da presny tip kedy bude najlacnejsia. Chod na azair , daj si vyhladat hocijake lety s wizzom a pozeraj graf historie cien ... uvidis sam ,ze predpovedat najnizsiu cenu sa vlastne ani neda, nie je tam ziaden konkretny kluc, co let, to rarita. Najlepsia cena ide vychytat ak kupujes hodne dopredu, zatial som takto vzdy kupil a az do odletu takmer nikdy nebola letenka lacnejsia, este tak 2x nepredvidatelne dosiahla podobnu cenovu uroven, poniektore skutocne 6 tyzdnov pred odletom mali dobru cenu, ale nie minimalnu. Pockaj si na 1+1 , ale s odletom na jun uz po tejto akcii nemas naco cakat.

0 Citovat

Začátkem září plánuji trip na Balkán s tím, že 2.9. chci letět trasu Bratislava-Skopje.

Malý dotaz - kdy si myslíte, že je ideální doba na koupi letenek? Skypicker mi momentálně ukazuje právě ten termín jako jeden z nejlevnějších, přijde mi divné, že by letenka byla nejlevnější zrovna teď, normálně bývají nejlevnější letenky cca s odletem za dva měsíce...

Letenka momentálně stojí 761 kč.

Můj dotaz je jednoduchý - mám s koupí ještě počkat? Myslíte si, že cena ještě klesne, nebo to mám koupit co nejdřív?

Děkuji za radu smiley

0 Citovat

smiley Ty nikdy nezklameš smiley

0 Citovat

dalsi zjavny trolling, zamkla sa mu jedna tema uz si vymysla inu, aj ked chapem tomu sarkazmu smiley Podla mna take otazky je najlepsie smerovat do Vestiarne na TV Doma smiley

0 Citovat

smiley 761 KC.. bude lacnejsie? smiley
taxi z letiska stoji viac ako oneway (ale predpokladam, ze si to radsej odslape do mesta)... ako cestujlevne, ale zase nebudme uz uplne socialne pripady

0 Citovat

Kde si to našel????

Odesláno z mého Lenovo A6000 pomocí Tapatalk

0 Citovat

z Bratislavy uz nie su, ale z Norimbergu je ich celkom dost za cca 40 euro

0 Citovat

Jj. Norimberk vim, ale to je už dost daleko smiley jsem z Teplic v Cechach, ale díky za tip smiley

Odesláno z mého Lenovo A6000 pomocí Tapatalk

0 Citovat

pan Peter to uz asi zmeskal, ale moze pockat do buduceho roku

0 Citovat

Tak prispeju taky troskou do mlyna s tim cekanim necekanim ) je jasne ze kazdy chce co nejlevneji ,,ovsem ma smysl bazirovat nekdy na par eurech a pritom riskovat, ze naopak prodela ... opet par euro ? Rekneme ze si urcim optimalni limit 100 euro...
dam priklad ,,, leteneka Bratislava - Corfu 17-24.6... ve stredu tento tyden tam 82 zpet 45 euro ctvrtek tam 69 zpet 37 euro ..rozdil 21 euro...cekat kdyz je za 40 dnu a obecne se da rict ze byvaji dobe ceny 21-28 dnu pred odletem u ryanairu ? zvazim ?69 mi prijde jeste trosku moc ,.. 37 uz niz asi nepujde ,, koupit jen let zpet za 37 a riskovat co mi to udela s letem tam ? Nebo hledat jine mista treba s prestupem ? jen abych treba koupil letenku za 20 euro ale za nocleh pak dam 50 ? pravda muzu to pojmout jako soucast dovolene ,,,
Nebo ted wizzair,,, slevy 20 % s klubem Bergamo 529 Treviso 729..Rim 729,,, jednosmerky 17.6. + - 2 dny
Budto to tedy beru trosku jako sport a sazeni ,kdy nekdy vydelam nekdy prodelam, nebo si reknu rozmezi do ktereho se chci dostat a pak uz asi moc na nejakych 20 euro rozdilu nehledim... samozrejme je rozdil pokud leti jednotlivec pripadne dva a pokud cela rodina
Termim na zacatku prazdnin kdy je v CR pak volno a spousta lidi si vybere dovolene je skutecne spatny termin z tohoto hlediska a rozhodne bych volil odlet i odjinud .. treba Nemci jeste ani nemaji prazdniny.. Polsko taky neni spatne ,, Bohuzel se ted zkomplikovala cesta do Wroclavi ..bylo prijemne spojeni primym vlakem pres Lichkov a Medzilesie a tam ted je nejaka vyluka na polske strane dal do Wroclavi a spoje byly zruseny
Obecne myslim ze Recko ostrovy bude vzhledam k situaci celkem financne dost dostupme ..cestovky sice tvrdi ze neco maji hodne vyprodane ale moc jim neverim .. low cost + booking.com se da sehnat i v naprostem vrcholu sezony ...

0 Citovat

Tak to kup, zlacniet to moze max. na 20 euro roundtrip, ale zdrazit moze tiez

0
23 reakcí