Ahoj, behem nasledujicich 12 mesicu mam v planu dve vetsi cesty a kdyz jsem koukal na ceny pojisteni, tak jsem se dopatral k tomu, ze jedno celorocni pojisteni vyjde bud nastejno nebo levneji. Pojedu cca na tri mesice do Anglie na manualni i administratovni prace a potom na necele 4 mesice na Erasmus. V lednu bych tam rad strihnul jeste nejakou tritydenni cestu, ale to bych potom mozna resil uz extra protoze to by bylo mimo Evropu. Tak jsem se chtel zeptat, jak byste to resili vy? Spousta tech celorocnich pojisteni ma limit 45 dnu na jednu cestu, coz mi nepomuze ani v jednom pripade. .

Celoroční cestovní pojištění

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Ahoj, behem nasledujicich 12 mesicu mam v planu dve vetsi cesty a kdyz jsem koukal na ceny pojisteni, tak jsem se dopatral k tomu, ze jedno celorocni pojisteni vyjde bud nastejno nebo levneji.

Pojedu cca na tri mesice do Anglie na manualni i administratovni prace a potom na necele 4 mesice na Erasmus. V lednu bych tam rad strihnul jeste nejakou tritydenni cestu, ale to bych potom mozna resil uz extra protoze to by bylo mimo Evropu.

Tak jsem se chtel zeptat, jak byste to resili vy? Spousta tech celorocnich pojisteni ma limit 45 dnu na jednu cestu, coz mi nepomuze ani v jednom pripade.

0

Po Evropě nemá prakticky smysl platit si cestovní pojištění, protože EHIC: http://www.skrblik.cz/pojisteni/cestovn ... eni-po-eu/ (výjimkou může být např. pojištění na lyžování).

0 Citovat

O tom vim, loni jsem mel dokonce zaplacene rocni pojisteni od Slavie (lehce pres 1000 Kc), ktere prave tady toto doplnovalo o odpovednost atd. Jenze jsem se s nima jednou snazil asi 3x neuspesne spojit (telefon a 2x mail) a nedostalo se mi jedine odpovedi, takze k nim uz znova moc nechci...

Zapomel jsem jeste, ze do Anglie i na Erasmus pojedu autem, kde mam celoevropskou asistencni sluzbu od UAMK (uz mi i pomohli ve slovinsku kde mi zaroven dosla nafta a zaroven chcipla baterka), ta ale hradi spis jen takove veci jako odtah, nastartovani s vybitou baterkou, dovoz nafty, ubytko kdyz je auto v servisu, ale rad bych mel neco co by me krylo i v tomto pripade. Ale to uz je spis vec havarijniho pojisteni na aute, ze? Takze to si zjisim.

Kazdopadne co treba ta odpovednost? Z praxe mi taky stalo, ze jsem loni sekal travu (v Anglii) a od sekacky odletel kaminek a udelal slusnej dolik na 1990 Opelu kterym se po parku vozily veci na uklizeni atd., takze to nikoho nezajimalo ani to nikdo nevidel, ale co kdyby tam kempoval Anglican s novym autem, videl to a chtel by to resit? Dalo by se to treba resit pres klasickou odpovednost? Zamestnavatel na to bude urcite taky nejak pojisteny, ale ciste teoreticky, co kdyby ne a cele by to bylo na me?

A na webu treba mas, ze to nekryje treba regulacni poplatky v nemocnicich, ktere nekdy muzou byt dost vysoke - a smerem do UK i Norska (erasmus) se jede pres 20 ruznych zemi a stat se muze cokoliv (rozrazim si hlavu o kufr auta zrovna v zemi s nejdrazsima regulacni poplatkama a co pak? smiley)

0 Citovat

Koukám, že máš celkem podobné plány, taky si přes léto jedu něco vydělat do UK a pak na Erasmus do Norska smiley Kam přesně jedeš studovat? Jinak k tomu pojištění, já mám roční u společnosti Uniqa, zatím spokojenost, celkem hbitě za mě vše zařídili, když jsem si v Itálii na horách dodělala koleno a byl potřeba převoz. Nicméně mají v podmínkách celkem debilní věc, tedy že v zahraničí nemůžeš být víc než 2 nebo 3 měsíce v kuse (přesným časem si nejsem jistá).

0 Citovat

ja si tiez myslim ze najlepsie je ku karte poistenie .. tma byva casto max. 90 dni co su tri mesiace. A ked ides na erazmus na 4 mesiace, nie je sanca, ze sa aspon raz vratis domov medzitym? potom by si mal znovu 90 dni pri navrate. Prip. uz by som dokupil na ten mesiac poistenie pomimo.

0 Citovat

K: Jojo, ono to je vlastne jedina nevyhoda vsech tech pojisteni na rok, mozna jsou i nektere, ktere to nema. Jeste jsem to nezkoumal tak dukladne smiley

A: Z Erasmu nemam v planu jet zpet, precejen je to 2000 km. Ono se to nezda, ale do Norska to neni az zas tak blizko smiley Jinak mam u KB pojisteni k G2 platebni karte/uctu, ale nevim kdy naposled jsem se dival co tam vlastne je za limity, ale je to spis takove nouzove pojisteni. Samozrejme by taky byla moznost to resit takhle, jen je to uz docela nepohodlne a nerad bych na to zapomel.

0 Citovat

Čistě teoreticky – když jedeš autem, kdo ti dokáže, že ses během těch 4 měsíců ani jednou nevrátil domů?
Jinak já mám roční kartu na svět od Kooperativy (mám tam mamku, tak nemám důvod uzavírat u jiné pojišťovny) a přiznám se, že nevím o tom, že by tam bylo omezení 90 dní. Musel by sis projít všeobecné podmínky.

0 Citovat

Proky: Mám celoroční od České Spořitelny, které jim dělá právě Kooperativa a 90 dní tam je.

0 Citovat

Proky, po mně vyloženě chtěli třeba potvrzení od lékaře z těch předchozích 2 (3?) měsíců. Jelikož moc k doktorům nechodím, tak jsem měla sakra štěstí, že jsem zrovna týden před cestou byla u zubaře. Kdybych nebyla schopná cokoli doložit, nevím, jak by se to řešilo. Ale možná existuje nějaká cesta okolo.

0 Citovat

Tak kdyby doslo na lamani chleba tak zpusobu jak prokazat tvoji predchozi pritomnost v cesku je hromada (napada me treba vypis z uctu kde platis kartou po Cesku etc.)

0 Citovat

Podívaj se na pojištění k Diners Club kartě. Diners Club Pure+ měšec. Karta na rok 999Kč, pojištění ale taky do 90 dnů od vycestování. Nicméně jsou na ní další slevy, tak se myslím dost vyplatí.

0 Citovat

Kdyby to nakonec nekoho zajimalo, tak jsem nakonec nasel pojisteni od ISIC za 2700,- a od Allianz od 3000,- rocne. Takze vezmu jedno z nich, ISIC ma limit na cestu pul roku a Allianz ho snad nema vubec.

0 Citovat

Celoroční cestovní pojištění pro opakované výjezdy je vždy omezeno maximální délkou jedné cesty. Podmínky u pojišťoven se liší, ale 90 dní je, pokud vím, maximum.

Další levnější alternativou k několika samostatným smlouvám krátkodobého cestovního pojištění může být cestovní pojištění dlouhodobé, lze sjednat max. na 1 rok. Pokud vyrážíte na cestu např. na 4 měsíce, pak se na 1 měsíc vrátíte domů a pak vyrážíte znovu pryč na 3 měsíce, může se vyplatit pojistit rovnou cestu o délce celých 8 měsíců. Čím delší je totiž pojištěná cesta, tím nižší je denní sazba za pojištění. Navíc takto může navštívit více zemí, cestovní pojištění je omezeno pouze zvolenou územní platností Evropa, Svět bez USA, Celý svět, nikoli na konkrétní zemi.

0 Citovat

Měl bych taky dotaz - v poslední době využívám na cestách pojištění, které mám k platební kartě FIO, ve kterém není např. vysokohorská turistika, rizika apod. Pro další cestu proto plánuju koupit pouze pro tento účel druhé pojištění, kde již toto obsaženo bude. Jde mi o to, že to chci zaplatit pouze na konkrétní dny, kdy to zvýšené riziko bude a (budu pár dnů trekovat nad 4000 m vysoko) ne na celý pobyt, kdy budu v cizině - může být při případném plnění u pojišťovny nějaký problém s tím, že uvedu pouze těch pár dní a přitom cesta bude trvat déle? Když pojištění sjednáváno, chtějí vždy údaje o odjezdu a příjezdu - ne na konkrétní dny. Logicky si myslím, že by pojištění mělo být platné na dny, které uvedu. Pojišťovny se ale často snaží z plnění vykroutit, proto mám obavu, že by se v případě události mohly "chytit" těch dat.

0 Citovat

Každá pojišťovna se snaží vždy tak trochu vykroutit z plnění smiley to je součást jejich businessu.

Nejlepší vysokohorské pojištění podle několika mých kamarádů, co toto provozují, je Alpenverein. Ti plní a specializují se přesně na rizika s tím spojená. Ale nevím, jedtli umí na několik dní.

Ale i s normální pojišťovnou, udělej si dvoje, první na celou dobu pobytu, druhé na extrémní rizika jen na těch pár dní. A když se něco stane, plnění budeš požadovat po té konkrétní pojišťovně. Podívej se do podmínek, zda povolují být pojištěn u jiné instituce na stejný časový úsek, ale to si nemyslím.


Sent from my iPhone using Tapatalk

0 Citovat

Nad Alpenverein jsem uvazoval, da se to ale sjednat tusim pouze na cely rok - cili nyní na konec roku 2015 bych jej zaplatil cely. Jak to mají s plnenim nevim, co jsem vycetl je, ze se specializuji na hory - coz by mi vyhovovalo. Nicmene, potreboval bych poresit ze svého 3 týdenního pobytu v zahranici jen zhruba polovinu se zvysenym rizikem...pripadne, kde by bylo nejvyhodnejsi pojisteni rizika na ty 3 tydny při vysokohorske turistice rekneme do 5000 m. Pres srovnavace toto nezjistim...asi holt budu muset nekam na pobočku (tam me uz zacnou ukecavat na jejich produkt, cemuz jsem se chtěl vyhnout).

0 Citovat

Pojištění od Alpenverein je u nás nevím proč démonizované jako něco extra. Prostě není. Je to jen modifikované pojištění od Generali, kde je také spousta výluk a omezení. Věřím tomu, že lidi, kteří ho platí nikdy pořádně nečetli VPP http://www.oeav.cz/pojisteni-alpenverei ... e-podminky
Pokud si nějaké pojištění budete uzavírat, vždy specifikujte svůj požadavek např. na platnost při horských túrách nad 4000m ve formuláři záznam o jednání s klientem. Může to být vaše výhra v případě nějakého sporu o náhradu škody.

0 Citovat

Doteraz som vzdy kratkodobejsie cesty riesil cez Alpenverein. Sam osobnu skusenost nemam, no kamarati ano a bolo to OK aj pri takych extremoch ako nalomeny stavec v Bolivii. Vykryju aj extremy, no samozrejme iba do nutnej vysky dohodnuteho ... treba pozorne citat VPP.

Cestovatelia, ako vsak riesit dlhodobe (zdravotne) poistenie? Chystam sa na viac ako pol roka mimo EU a chcel by som sa vyhnut nasledne duplicitnemu doplacaniu VZP po navrate. Viete poradit ? Vdaka.

0 Citovat

Hm, keby som cestoval na mesiac, alebo počas letnych prazdnin tak sa to asi neoplati riesit, ale ked ides na rok mimo Europu tak je to na zvazenie. Platit ako samoplatca Slovenskej VZP minimalne 672€/rok za nieco, co nedociahnem vyuzit mi pride blbost. Vies, kolko nanukov za to mozes v Azii mat? Mroža, Eskimo, šéckóó ! smiley

Fakt to tu este nikto neriesil?

0 Citovat

Bohužel, pokud neplatíme, čekají nás jen problémy s tučným penále. Podle zákona o veřejném zdravotním pojištění musejí být zdravotně pojištěny všechny osoby, které mají trvalý pobyt na území České republiky anebo, i když ho zde nemají, jsou zaměstnání u tuzemského zaměstnavatele. Být pojištěn znamená i povinnost platit pojistné. Za osoby, které si zdravotní pojištění nemusejí platit sami (děti, důchodci, vězni atd.), ho platí stát. Zdravotní pojištění jsou povinny si platit i tzv. osoby bez zdanitelných příjmů. Podle zákona se jedná o osoby, které nejsou zaměstnanci ani OSVČ a ani za ně neplatí zdravotní pojištění stát. Nemusí se přitom jednat jen o bezdomovce, ale třeba o studenta staršího 26 let, ženu v domácnosti nebo člověka pracujícího na dohody o provedení práce. A na Slovensku tomu nebude jinak.

0 Citovat

Když jsem odjížděl na půl roku na studijní pobyt mimo EU (již jako samoplátce - student nad 26 let) zažádal jsem si u pojišťovny o přerušení platby zdravotního pojištění. Platí to pokud jedeš pryč minimálně na půl roku a potřebují potvrzení že jsi na tu dobu pojištěnej jinde (stačí cestovní pojištění).

Nicméně jak píše Cech_ve_Vietnamu, pokud se ti něco stane a pojišťovna rozhodne, že tě chtějí převézt do ČR (na Slovensku to možná máte podbný, ale kdo ví) na léčení, tak s tím bude hodně problémů když tady zrovna nebudeš plátce pojištění. To asi záleží na konkrétním případě a na pojišťovně.

0 Citovat

Kdo teď řešíte celoroční pojištění a máte již sjednané od pojištění Kooperativy třeba domácnosti, domu nebo povinné ručení, případně podnikatelské pojištění, rozhodně využijte akce na celoroční cestovní pojištění Kolumbus Abonent. Je to sice jen Evropa, ale včetně rizikových sportů, tedy třeba lyžování, vysokohorská turistika do 5000 m, rekreační potápění atd. Léčebné výlohy za 400,-Kč, komplet včetně úrazu, odpovědnosti, zavazadel, přerušení cesty atd. za 600,-Kč, se stornem do 20.000,- za 800,- Kč.

0 Citovat

Ale svět bohužel není za tyto peníze, resp. není tam ta sleva pro klienty. Ale i ta Evropa se sporty je v současnosti super, je to za cenu jako jinde týden na hory.

0 Citovat

A co tak si pořídit kreditní kartu DINERS. Na opakované výjezdy z ČR myslím nic lepšího neexistuje. Vedení stojí 990,- Kč na rok.

http://prodej.mesec.cz/kreditni-karty/d ... 1448828588

Pojistné krytí až do výše 150 miliónů pro celý svět. Pojištění pro držitele se vždy "aktivuje" nákupem "něčeho" a úhradu tohoto "něčeho" touto kartou. Stačí si koupit rohlík na letišti a jsem na cestu pojištěný. A pro pojištění spolucestujících (přítelkyně, manželka, děti apod.) stačí uhradit jakýkoliv výdaj spojený s cestou. Třeba benzín do auta cestou na letiště v den odletu či jízdenku na tramvaj, autobus nebo vlak, ani není potřeba platit touto kartou letenky či ubytování. A pokud touto kartou za rok zaplatím 52.650,-Kč a nasbírám tím 390 bodů (1 bod - útrata 135,- Kč) - pozor na měšci je chybně uvedeno 125,- Kč bod - to už neplatí - nově 135,- Kč, tak ani další rok nemusím platit těch 990,- Kč za vedení karty.

Navíc za 490,- Kč vstup do více jak 500 letištních salónků po celém světě. Což se myslím vyplatí. Zkuste si něco koupi např. na letišti v Norsku, Itálii, Anglii či kdekoliv jinde na letištích ve světě. 490,- Kč vyletí jak nic za vodu, kolu, kafe, bagetu a další stravu či nápoje.

Platím kartou a jsem pojištěn zdarma po celý rok a je jedno zda jedu např. na jeden den do Tater na Slovensko na tůru a nebo třeba na měsíc do Thajska.

0 Citovat

Hola. Skusili sme oslovit Slovenske poistovne s dopytom na aktualnu ponuku celorocneho cestovneho poistenia a najlepsie nam podla feedbacku vysiel Allianz, alebo Groupama. Mozno niekomu pomoze - http://marushka.sk/celorocne-poistenie/

0