Chystáme se letos na dovolenou někam na jih, místo zatím vybíráme, favority jsou Řecko a Španělsko. Včera jsem narazil na netu na článek http://www.novinky.cz/cestovani/370753-tisice-uprchliku-meni-malebny-turisticky-ostrov-kos-k-nepoznani.html a ten mne znepokojil. Je více takových turistických destinací, kde uprchlíci změnili jejich ráz a turisty tam nečeká už žádná idylka? Nechtěl bych za hromadu peněz na takové místo narazit a procházet se ulicemi, kde je odpadků jako po silvestru na Václaváku. Jakým dalším destinacím se letos raději vyhnout? .

Uprchlíci v turistických destinacích

Založil ve fóru Co se nevešlo

Chystáme se letos na dovolenou někam na jih, místo zatím vybíráme, favority jsou Řecko a Španělsko. Včera jsem narazil na netu na článek http://www.novinky.cz/cestovani/370753-tisice-uprchliku-meni-malebny-turisticky-ostrov-kos-k-nepoznani.html a ten mne znepokojil. Je více takových turistických destinací, kde uprchlíci změnili jejich ráz a turisty tam nečeká už žádná idylka? Nechtěl bych za hromadu peněz na takové místo narazit a procházet se ulicemi, kde je odpadků jako po silvestru na Václaváku. Jakým dalším destinacím se letos raději vyhnout?

0

Na ostově Kos jsem byl 2x. Podle fotek to vypadá fakt drsně okolo hlavního města. Nutno dodat, že je to chvilkový stav, ti uprchlíci se tam budou točit a postupovat dále do Evropy. Myslím si, že je to hodně přibarvováno. Zajímalo by mě jak to vypadá na západní straně ostrova, kde není žádný přístav (Kardamena, Kefalos..) tam to bude asi klidnější.

Osobně mě spíše teď bude zajímat vývoj cen zájezdů do těchto destinací (speciálně na Kos), protože lidé zájezdy začínají vlivem médií stornovat nebo přebookovávat na jiné ostrovy. ==> Mohla by padnout docela dobrá cena. Za tu bych byl ochoten tam na nějaký LM vyjet. I na tak malém ostrově jako je Kos je spoustu zákoutí a pláží, kde budete sami. Samozřejmě na plážích okolo hl. města bude teď rušněji a černěji než kdy jindy.

0 Citovat

Dnes jsme dostali info z AČCKA

Podle okamžitých informací od cestovních kanceláří, turisté pobývající na ostrově Kos v současné době nejsou ohroženi na životě, zdraví ani majetku. Uprchlíci nelegálně přijíždějící na ostrov jsou dopraveni pod dohledem místní policie na záchytná místa, do uprchlických táborů. Nelegální imigranti se nenacházejí v turistických letoviscích, takže klienti cestující do hotelových resortů se s nimi nesetkají. Pro Řeky žijící na ostrovech je cestovní ruch základním živobytím, proto si sami Řekové bezpečnost uhlídají. V současné době nemáme jedinou informaci, že by bezpečnost turistů byla na ostrově jakkoliv ohrožena.

0 Citovat

Tak ono bezpečnost nerovná se dobrý a příjemný pocit.
Neberu sice doslova anglický bulvár, ale kdyby mi několik párů hladových očí koukalo u oběda do talíře, přestože bych se (možná) cítil bezpečně, rozhodně bych z toho dobrý pocit neměl....

0 Citovat

Právě, ten pocit bude rozhodující pro mnoho lidí + nádeh nebezpečenstva...

Jsem zvědavý jestli se to opravdu reálně promítne do cen... Co myslíte?

0 Citovat

Do cen se to promitne urcite, toho bych se nebal.. A divam se na to jakou soundman - to ze vas tam nekdo nepodrizne este neznamena ze se na dovolene v Recku chcete citit jako v Johannesburgu na namesti - Recke ostrovy pro me byly oaza klidu, ne zastupy zebrajicich nelegalnich imigrantu smiley Zatim to vypada ze v zari misto Krety bude Bali.. Bezpecnost moji rodiny je pro me priorita, pocit solidarity je az na druhym miste..

0 Citovat

A já myslela, že cestovatelé rádi poznávají realitu, zatímco turistům stačí vyvalit se na pláž a dát si před světem klapky na oči. Obavy o bezpečnost nikomu neberu, byť jsou v této chvíli celkem neodůvodněné, ale nechuť dívat se na hladové oči lidí, kteří netuší, jaká bude jejich budoucnost, to mi připadá celkem hloupé a nelidské, dovolená nedovolená. Čekala bych to od dovolenkářů na Novinkách, ne od cestovatelů na cestujlevne.com. Ale to se sem zase promítá moje idealizace zdejší komunity.

0 Citovat

Kolik fotek oběhlo médii? Jen pár, které stihli nafotit než převedli 20 uprchlíků a pak bylo po všem.. smiley


Nevím jaká je aktuální situace (to ví jen ti, kdo tam jsou), ale rozhodně se to projeví na snížení cen a kapacit. Otázkou je, kam to cestovky přelijí. Turecko, Egypt a Tunisko jsou taky téměř pasé. V létě přijdou povodně do Bulharska a češi vyrazí po deseti letech na Slapy a Orlík.

Asi letos jedu na AI za 5tis do řecké 4* smiley

0 Citovat

Ale je rozdíl:
a) nejet do Nepálu, protože tam jsou trosky
b) jet do Nepálu, přestože tam jsou trosky, jelikož o nich vím, počítám s tím a je to holt životní realita pro místní, takže kdo jsem já, abych tam jela a nadávala, že se na to musím pár dnů dívat
c) jet do Nepálu, ačkoli vím, že tam jsou trosky, a přesto si stěžovat, že tam jsou a já se na ně musím dívat
a) a b) jsou určitě v pořádku. Každého volba. Ale možnost c) je podle mě prostě debilní. Asi vidím svět v širších perspektivách, ale jet vědomě někam, kde v dané situaci nemusí být podmínky úplně ideální, a stěžovat si, že se na ně musím koukat, ačkoli je to pro toho dovolenkáře pár dnů, zatímco jsou tam lidé, kteří v té situaci žijí, ano, to mi připadá nelidské a zejména tedy hloupé.
Jinak myslím, že se trochu míjíme. Ty si hájíš možnost a), tedy vůbec tam nejet, protože se na to nechceš koukat. Tenhle pohled se mi sice nemusí líbit, ale určitě je to tvoje legitimní volba. Já ale reaguji hlavně na možnost c), o které se mluví v článku z úvodního příspěvku. Ten mi pravda lehce zvednul tlak a nemyslela jsem si, že by to v poolu cestovatelů lidé mohli vidět podobně jako dáma z článku.

0 Citovat

A kdopak si tady stěžoval, milá slečno cestovatelko? Někteří prostě chtějí klidnou rodinnou dovolenou s dětmi a tak se zajímají, kde je ten klid. Tvé příspěvky mi na otázku vůbec neodpovídají, od ostatních jsem se aspoň něco dověděl. Omlouvám se, že jsem ti zkazil idealizaci zdejší komunity, ale netušil jsem, že sem mohou jenom ti, kteří mají cestování jako koníček. Cestovat se ale dá i za prací, na odpočinkovou dovolenou. Jestli chceš tady rozdávat své sluníčkové rozumy, tak si založ vlastní vlákno, prosím. Děkuji.

0 Citovat

A jako obvykle se vytáhne sluníčkovost. No nic, přeji pěknou dovolenou s co nejmenší porcí reality smiley

0 Citovat

Děkuji. Snad taky někdy poznáš realitu člověka, který se musí starat o klid a bezpečí rodiny a ne jen bezstarostné trajdání po světě s kamarádkami.

0 Citovat

Tony68: Díky, ale to mi snad ani přát nemusíte. Předpoklad, že si každý přeje stejnou životní dráhu, je lichý.
AndreaZ: V imigrační politice se neshodneme, ale co se týče vyhozených tisíců za zkaženou dovolenou, myslím, že zrovna tahle část je hlavně na vás. Na Kosu je spousta míst, které nejspíš ještě imigranta ani nespatřily. Schválně jsem si kvůli vám vygooglila délku pobřeží, činí 112 km. To je podle mě spousta místa. Televizi nevlastním a tedy netuším, jak o ostrově v této chvíli informuje televize Nova, ale podle dostupných informací se imigranti koncentrují v hlavním městě, navíc jich skutečně nejsou těžké tisíce a rozhodně nepřipluli za účelem drancování a vraždění (byť se mnou v této věci nejspíš nebudete souhlasit, což očekávám). Doufám tedy, že si užijete klidnou a bezpečnou dovolenou, nakonec jaké si to člověk udělá, takové to má. Pokud někdo bude chtít nadávat na imigranty, jak mu svou plíživou přítomností znechucují dovolenou, byť na ně nemusí ani natrefit, pak vlastně vůbec nezáleží na tom, co si o takovém člověku myslím já. Předně tím přístupem ničí dovolenou sám sobě. Zprávy o bezpečnosti v této chvíli mluví jasně, na ostrově je bezpečno. Klid, řekla bych, nezáleží jen na imigrantech, ale také na rekreantech.

0 Citovat

travellingkatherine: Na jihu Itálie taky bývalo docela bezpečno, ale už není. Klidně se podívej, jak to tam vypadalo před pár lety, když se přistěhovalcům nelíbilo, že jim Itálie nepomáhá podle jejich představ. https://www.youtube.com/watch?v=jm48QEigkko

0 Citovat

Tony, já netvrdím, že se imigranti nedopouštějí kriminálních činů. Dopouštějí, tak jako místní. Ale prosím, nechtějte po mně, abych věřila sestříhanému videu z neznámého zdroje a na základě něj soudila celou obrovskou skupinu různorodých lidí. Na jihu Itálie mi studuje kamarádka, další pochází ze Sardinie a často tam teď létá za rodinou. Jejich zprávy se diametrálně liší od toho, co ukazují média. A já raději věřím lidem, které znám dlouhou dobu a které považuji za správné lidi, než médiím, pro které je prioritou prodejnost, nebo lidem, které neznám a kteří můžou na základě různých pohnutek točit a stříhat videa, jež mohou klidně být zavádějící. Vzpomněla jsem si na obrázek, který hezky ilustruje to, jak se dá s informacemi lehce manipulovat. A tímto obrázkem bych se ráda rozloučila. Dobrou noc!
https://mystrongmedicine.files.wordpres ... sion11.jpg

0 Citovat

Ahoj. Vím, že autor vlákna se ptal primárně na Řecko, ale mne zajímají i vaše názory ohledně uprchlíků v Itálii. Chystám se na dovolenou do Kalábrie a nerada bych měla podobné zkušenosti jako se píše v onon článku na novinkách. Samozřejmě mi jde primárně o bezpečnost, ale zároveň nemám zapotřebí být celou dovolenou v blízkosti zírajících muslimských uprchlíků. Máte někdo zkušenosti nebo informace o této oblasti? Děkuji.

0 Citovat

Z FB Češky, provdané na ostrov KOS:
Kopíruji z FB..
Linda Koulias: (– cítí se bezmocně)
Chtela bych se vyjadrit k vcerejsim novinam o tom, ze Kos je v oblezeni Syrijskych uprchliku....Ziji na Kosu jiz 12 let, na tom nadhernem ostrove s krasnyma dlouhyma plazema, poklidnym a vserikajicim Asklepionem, krasnym zapadem slunce v Zie a tak pohostinnyma a milyma lidma! To ze je Kos nejblize tureckemu pobrezi a ze lide, kteri utikaji pred valkou se snazi dostat se ze sve ze me do nejake ze zeme EU je fakt. Ale to ze jsme na Kosu zaplaveni uprchlikama to fakt NENI. Kazdy den sem dorazi tak 30-150 uprchliku, kteri to prvni co hledaji je POLICEJNI stanice, kde si jdou vyridit papiry aby mohli nejlepe tentyz den, i ten dalsi se dostat do Athen a za Athen do Nemecka, Francie, Anglie ci Cech a Slovenska. Recko pro ne neni atraktivni zemi na zivot a obzvlaste v tomto tezkem obdobi pro Recko! Jsou to lide s jednou taskou, s malyma detma a maminkama, vsichni ciste obleceni a vsichni vydeseni a smutni, ze museli opustit svuj cely zivot. Na Kosu nezustavaji, ale pouze to maji jako prestupni stanici. Proto se zdrzuji POUZE kolem policejni stanice a v jednom hotelu, ktery jim byl PROPUJCEN bankou, aby se tam mohli rodiny s detma vyspat a popripade umyt, a najist. To ze chodi z toho hotelu do mesta - jsou to normalni lidi, nikoho neobtezuji, nikomu nedelaji nic spatneho - maji penize - protoze kdyby nemeli, tak by se sem nikdy nedostali a kdyz se jich zeptate, co delaji - tak vam reknou ze byli ucitely..doktory...inzenyri....meli svuj podnik atd.... Je mi hrozne lito, ze padla takova spatna reklama na tak krasny ostrov KOS, ktery uz tak se potykal ekonomickou krizi ale hlavne to, ze CESI jsou lidi s predsudky a hloupe veri tomu co si prectou v novinach ci na seznamu!!!! Lambi je oblast, kde uprichliky najdete....Psalidy(mestska cast Kosu), Tigaki, Marmari, Mastixari, Kardamena a Kefalos - tam NEVEDI o tom, ze nejaci uprchlici tady jsou - ale bohuzel media jim to pripomenou hned jak zjisti, ze nemaji na to koupit svym detem mleko a zacneme migrovat i my! Pokud mate Recko aspon trochu radi...sdilejte.....

0 Citovat

Tak teď co tím chce autorka říct - postarejte se o ně vy ve vnitrozemí, protože musíte být solidární? Spousta z nich se prostě na evropským trhu práce neuplatní, takže skončí na dávkách i kdyby vlastně pracovat chtěli. Asi ty články "z novin" špatně pochopila... My(češi) sice nechceme vídat imigrantský ghetta na dovolený - ale už vubec ne ve svých rodných městech. Řekněte mi jak tohle jednou skončí smiley

0 Citovat

Jasně ale dával jsem to sem hlavně z cestovatelských důvodů. Dle jejich vyjádření to letoviska zasáhne minimálně. Tudíž není důvod dovolené rušit...

Na druhou stranu, nevím jak moc se jí dá věřit. Nemusí být objektivní a sama si větev pod sebou nepodřeže ve smyslu toho, že by varovala a řekla fakt nejezděte.

0 Citovat

AndreaZ: Máš pravdu, jen si nedovolím souhlasit s tím, že do Zii se turisté nehrnou... Je to nejnavštěvovanější vesnice ve vnitrozemí. Jezdí se tam na obědy a hlavně večer, kdy je tam opravdu rušno smiley

Ale jinak to vidím tak nějak stejně... Upřímně pokud bych objevil dobrý LM někam na západní stranu ostrova a možná Tigaki (byl jsem tam 2x, takže nostalgie), tak bych v TUTO chvíli jel.

0 Citovat

Nenechávejte se hlavně unést zprávami :/ Když jsem byl loni v Kyjevě, tak si každý klepal na hlavu proč tam letím.. Já si pak na Majdanu klepal na hlavu, co média dokáží udělat se zdravým rozumem lidí.

Ano, nepopírám přítomnost uprchlíků, na druhou stranu dramatizovat a eskalovat tuhle skutečnost do extrémních situací typu: "Budu jíst své AI jídlo a vedle mě přísedět uprchlík" je holý nesmysl.

0 Citovat

A čekali jste snad od ACK jinou reakci? Letos 16. dubna večer psaly zpravodajské agentury (mimo jiné i Reuters) o zemětřesení o síle 6,1 poblíž Kréty, druhý den už ani slůvko. Byla to taky lež?

0 Citovat

Mailand: Nechci tě opravovat ale na tvorbu klimatu má roli více faktorů. smiley Podívej se na jaké rovnoběžce je Somálsko a podívej se jaké je klima v Somálsku a na stejné rovnoběžce v Asii a západní Africe.. smiley

0 Citovat

Mailand narážel na každoroční famózní zprávy z toho, jak kolabují US - http://zpravy.idnes.cz/snih-kalamita-v- ... anicni_skr smiley

0 Citovat

Tady mate uryvek toho, jak to zrovna na Kosu vypada:
" „Z Kosu se stal nechutný ostrov. Je to tady hnusné a špinavé. Cítím se tady zvláštně. Nepůjdu si přeci sednout do restaurace, aby na mě všichni kolem civěli,“ uvedla zdravotní sestra z britského Manchesteru Anne Servanteová, která do Řecka vyrazila za odpočinkem. Její slova potvrzuje i starší pár, který na Kos vyrazil s vnoučaty. „Nelíbí se nám to tady. Už sem znovu nepojedeme, pokud to tady bude dál vypadat jako v uprchlickém táboře,“ tvrdí."

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/recke-ostrovy-za ... anicni_ert

Jestli cely rok makate, abyste zenu a deti vzali na jednu dovolenou za rok, tak tohle asi nebude idealni destinace.

0