Ahoj, na příští rok mám v hledáčku Latinskou Ameriku, především Brazílii. Definitivně se rozhodnu po Olympiádě. Původně jsem chtěl v době karnevalu, ale jak se množí zprávy o bezpečnosti, asi si vyberu jiné období. Zatím jsem koukal na letenky po SkyScanneru a dají se pořídit z Prahy do Rio de Janeira mezi 15.000 a 20.000 Kč. V Brazílii mám v plánu hlavně Rio de Janeiro, přesun do Sao Paola a z něj letadlem na vodopády Iguacu (nízkonákladovkou cca za 1-2.000). Takto daleký výlet bych rád spojil i s dalšími místy v Latinské Americe.  .

Peru 2017

Založil ve fóru Co se nevešlo

Ahoj, na příští rok mám v hledáčku Latinskou Ameriku, především Brazílii. Definitivně se rozhodnu po Olympiádě. Původně jsem chtěl v době karnevalu, ale jak se množí zprávy o bezpečnosti, asi si vyberu jiné období.

Zatím jsem koukal na letenky po SkyScanneru a dají se pořídit z Prahy do Rio de Janeira mezi 15.000 a 20.000 Kč. V Brazílii mám v plánu hlavně Rio de Janeiro, přesun do Sao Paola a z něj letadlem na vodopády Iguacu (nízkonákladovkou cca za 1-2.000).

Takto daleký výlet bych rád spojil i s dalšími místy v Latinské Americe. smiley jen jsem zatím nenašel vhodné přípoje, co by vycházely trochu rozumně. Kdyby tu měl někdo zkušenosti s přípoji po Latinské Americe, budu vděčný za sdílení.
Místa, co mě tam lákají:
- Buenos Aires
- Peru - Machu Picchu, planina Nazca, jezero Titicaca
- případně mayské pyramidy v Mexiku

Časově kolem 2 týdnů.

EDIT 11.3.2017 - Měním název topicu z Latinská Amerika 2017 na výstižnější Peru 2017

0

v Juznej Amerike su strasne drahe medzinarodne letenky, ale vnutrostatne byvaju za rozumnu cenu. Takze ak chces z brazilie do Buenos Aires a chces i do Iguazu, tak je dobre v ramci brazilie prelet do Iguazu, tam prejst hranicu po zemi a do BA letiet z argentinskej strany (Puerto Iguazu).

Ostatne miesta (Peru, Mexiko) su z Brazilie velmi daleko, vzhladom k tomu ze mas na to len 2 tyzdne tak by som to vobec ani neriesil

0 Citovat

Dík za tip. To vychází jakž takž dobře.

Letenku potřebuji asi jiný návrat Praha-Rio de Janeiro a Buenos Aires-Praha...
- Je nějaký dopravce, který to u těchto destinací běžně dělá?
- Nebo se to vyplatí vzít po částech,
- či přes nějakého prostředníka jako Expedia, aby to bylo na jednom papíře kvůli případným změnám?

0 Citovat

Casu mas este dost takze treba sledovat akcie a error fares smiley .... my sme leteli Barcelona -> Buenos Aires (TAM Airlines s prestupom v Sao Paule) a spat Foz do Iguacu -> Vieden (TAM Airlines a Air Berlin, tiez s prestupom v Sao Paule a Barcelone) cena za tieto letenky bola 285 eur + sme k tomu este dokupovali prelet Buenos Aires -> Puerto Iguazu (Aerolineas Argentinas) a prelet z Viedne do Barcelony. Boli sme necele dva tyzdne a stihli sme celkom dost z Uruguaya, Buenos Aires, Vodopady Iguacu a okolie + este vylet do Paraguaya... ak by si chcel tu mam cestopis mozes si precitat detaily: http://goo.gl/FY7bJf .... Peru a Mexiko je odtial velmi daleko takze to za tak kratky cas urcite nestihas, bud by som isiel na dlhsie ak by som tam chcel alebo to nechal na druhu cestu smiley ....

0 Citovat

inak ak chces usetrit, mozes skusit autobus - existuju autobusove spojenia k vodopadom zo Sao Paolo, a takisto z Buenos Aires... je to ale velmi dlha cesta v poriadne vymrazenom autobuse... existuju aj autobusy kde mas normalne lehatko, ale tam uz tie ceny sa blizia k letenkam....

0 Citovat

Před 14 dny jsem se vrátil z tripu Sao Paulo - Foz do Iguacu - Rio de Janeiro, i s cestou jsem to měl na 13 dní.
Letenka byla error fare za 8 tisíc v open-jaw PRG-FCO-GRU/GIG-FCO-MUC.
Přelety CGH-IGU-GRU řešeny bonusovkami u TAM Fidelidade, 12.000 points + cca 18 dolarů doplatek. Na mé termíny byly letenky na IGU pěkně předražené. Šla vzít i bonusovka IGU-GIG, ale chtěl jsem zažít přistání na SDU, tak jsem dokoupil u GOLu GRU-SDU za cca 700 Kč.

Na Sao Paulo ti stačí jeden den, neuvěřitelně roztahané a jednotvárné město.

Na Iguazu jsem si dal celkem 3 dny, po příletu odpoledne jsem se hned vydal na exkurzi do 2. nejvýkonnější vodní elektrárny na světě, Itaipu. Velmi doporučuji!
2. den NP Iguacu - vodopády z brazilské strany. 3. den vodopády z argentinské strany, trošku komplikovanější doprava, ale o dost levnější než nabízí hotely a cestovky. Z argentinské strany mi přišly vodopády o dost lepší a záživnější.

Na Rio de Janeiro jsem si dal necelých 7 dní, žádný spěch, všechno pěkně pomalu a bez lítání a sem a tam. Bylo to akorát. RJ je opravdu obrovské město a nemá cenu do něj jezdit na dva dny, jak to dělá většina lidí. Člověk si při delším pobytu RJ skutečně užije.
Nevynechat tour do favely a do NP Tijuca smiley

0 Citovat

Zatím pokukuji po letenkách a hledám kombinace. Kartu asi ještě nechám spát, nicméně mírně zajímavě vycházejí všemožné kombinace s Deltou. Praha - NY - Rio de Janeiro, Sao Paolo - Praha. Dá se do toho zapojit i Buffalo pro odlet místo NY. Jako cílové místo v Latinské Americe se dá použít i Buenos Aires nebo Lima. Cena je nicméně ještě asi o 30% vyšší, než bych si přál. Možná, že jiný termín bude víc OK nebo se to někomu bude hodit. Teď jdu spát.

0 Citovat

Hele, tak to máme stejné pocity. Bezpečnost v Riu je nic moc (aspoň podle její pověsti). Tak z Latinské Ameriky přemýšlím ještě nad Cancunem (mayské pyramidy), Limou (incké památky) a Buenos Aires (bezpečnější alternativa, ale už bez koupání a nemá pro mě tolik POI). Navíc při spojení s USA ještě musím dbát na cestovatelský cash flow výrazně nahlodaný cenou ubytování a služeb ve Státech.

Nicméně až budeš mít čas, mohl bys hodit nějaké bližší informace k tvému routingu přes Miláno?

Sice aktivní už asi nebude, ale rád se něco přiučím a třeba za měsíc tam bude opět podobná cena. Díky.

0 Citovat

Routing nie je podstatný (MXP-JFK,BUF-GIG, GIG-ATL,ATL-MXP), ale akciové ceny dali do viacerých miest strednej a južnej ameriky (nielen z MXP) + v rámci fare rules bol/je 1 stopover v USA zadarmo takže sa tam dali vymyslieť všelijaké kombinácie smiley Akurát sa bolo treba hrať trochu s dátumami, ale mám pocit že tento tarif mal expirovať 5.1.

0 Citovat

Díky. Tarif ještě asi žije. Ale zatím jsem se dostal jen na 17.000 z Říma. K hledání používám Skyscanner. Odpoledne zkusím víc kombinací.

0 Citovat

byla sem v Riu v breznu sama a nic se mi nestalo, ani sem nemela zadny pocit strachu...

0 Citovat

Přesně, fakt nechápu to strašení, strávili jsme v Brazílii skoro 14 dní, Sao Paulo, Iguazu, Rio, a za celou dobu jsem neměl absolutně žádný pocit nebezpečí, a to jsme se potloukali nočními ulicemi SP i RJ. Samozřejmě jsem neprovokoval zrcadlovkou na krku, hodinkami apod. Jinak není třeba vůbec tahat peníze, kartou se dá zaplatit téměř všude, v každé jídelně, u stánkařů apod. Stačí mít u sebe jen pár reálů, kdyby nebylo zbytí smiley

0 Citovat

Podle mě také má Rio z větší části nezaslouženě špatnou pověst. Jenže také mám nějakou rodinu, známé a taky práci, kde si musím vybírat dovolenou a ono se to časem roznese a potom to bude palba historek, jak četli, že tam někoho okradli a zamordovali. Doma mj budou přehazovat ruskou gorilu z Istanbulu. Navíc o té bezpečnosti tam nejsem ani sám na 100% přesvědčen. Tipuji to na něco podobného jako Ústí v 11 hodin večer mimo centrum (ústečákům se tímto omlouvám).

0 Citovat

Tak jsem hledal a nejlépe vychází termíny v na přelomu srpna a září.
smiley Myslíte si, že to jsou dobré ceny vzhledem k tomu, jaké destinace obsahují? Je pravděpodobné, že se do té doby objeví na druhou půlku roku do Lat. Ameriky stejně výhodné nebo výhodnější letenky?
smiley Neuniklo mi něco ohledně počasí v Riu a Iguazu během v tomto období? Chladnější počasí (kolem 25) mám rád, ale déšť ne.

Nejníž jsem se dostal na 12.500 Kč (MXP-JFK, BUF-GIG, GIG-MXP) v září (odlet a přílet do Milána).
Jinak zajímavá je i varianta za 14.629 Kč s odletem z PRG (PRG-JFK, BUF-GIG, GIG-FCO) nebo dokonce příletem do Vídně za 16.866 Kč (PRG-SDU, GIG-BUF, JFK-VIE). Zatím váhám.

0 Citovat

Termín ideálně konec srpna na 2 týdny. Nejnižší nabídku MXP-MXP jsem viděl za 458 € na 8. září. Bydlet v Milánu a nemuset řešit přípoje, tak za tu cenu letím bez rozmýšlení.

0 Citovat

No to je potom presne ten môj termín, taktiež som nechcel prespávať v Miláne, ale plánoval som to vyriešiť nočným busom z Viedne do Benátok a odtiaľ to letí po 12:00 myslím.

0 Citovat

Když to z MXP odlétá v 13h, stačí tam přílet v 9h s aerolinkou z Prahy? Když v tom bude tolik peněz, zdá se mi to na hraně.sice při zpoždění o 3 hodiny dostanu 150€, ale letenka na to navazaná stojí víc. Na druhou stranu přespávat v Miláně se mi nechce. To si už můžu koupit dražší letenku rovnou z Prahy.

0 Citovat

Prestup v MXP sa dá zadarmo poistit cez viamilano http://www.flyviamilano.eu/en/viamilano ... -insurance

0 Citovat

Díky. Mrknu na to. O něčem podobném jsem neměl ani tušení.

0 Citovat

Dal jsem si po obědě pohádku v podobě pojistných podmínek. Ve zkratce - ano, pojistí to dva lety, které nejsou na jedné letence (skvělé pro low cost), ale pro tento případ to není vhodné:
- pokud mi v Miláně uletí letadlo kvůli tomu, že to z Prahy přiletí pozdě, pojištění pomůže, ale je vágně napsané - vzhledem k tomu, jak je letenka konstruovaná, propadnou i další dva návazné segmenty a z pojištění jsem se nedozvěděl, zda by se proplacení týkalo i jich
- a ještě větší vada na kráse je, že to proplácí zpětně - zakoupit tuto kombinaci bez akce vyjde klidně i na víc než jejich limit 2000€ (a ano, limit nákladů tohoto výletu je dost pod 2000 €.

0 Citovat

Trochu jsem pokročil ve svých plánech. Mám v oku konkrétní nabídku:
- je vůči minulému roku 14,5K za zpáteční letenku PRG-Rio-PRG v září hodně, málo nebo průměr? Mj. se mi na ní líbí krátká doba letu.

Jinak ideálně bych rád routing (Praha) - Rio de Janeiro - Iguassu, Iguazu - Buenos Aires - (Praha). Jen se nějak nemůžu dobrat solidní ceny. Nějaké nápady?
- open jaw letenku PRG-Rio, Buenos Aires-PRG jsem zvládl najít za 15K
- ale ty dva přípoje mezi mi vycházejí na 7,5K (nebo zpáteční Rio- IGU a jednosměrná Rio - BA, která stojí kolem 7K).

EDIT: Tak nabídka za 14K už není aktivní (čekal jsem, že bude do konce ledna). Čas se objeví další a aspoň teď nebudu kouzlit s kartou. Času je ještě dost a určitě se ještě něco objeví. Nicméně stále mě zajímá ta kombinace s Buenos Aires a Iguazu. Nemůžu se dostat na rozumnou cenu.

0 Citovat

Nevim mozna , ze dnes to uz pravda neni , ale mam pocit ze do Buenos Aires se daly sehnat letenky levneji nez do Ria

V Jizni Americe jsem byl od prosince do dubna s trasou Buenos Aires - Punta Arenas - Santiago- La Paz - Cusco- Lima- Quito - Bogota , ovsem ty presuny autobusem ,,, jasne vim ze to je o jinych casovych dimenzich

Rio jsem puvodne zamyslel taky ale nakonec jsem v Bolivii zmenil plan a misto cesty po Amazonce jsem jel na jezero Titicaca a do Cusca

Tato cesta byla uz davno, takze dnes jsou tehdejsi cenove relace neaktualni, ale z mist mohu poskytnout nejake to info, protoze priroda se zase az tak zmenit nemohla

0 Citovat

mikir: Tak to by mě zajímaly ty přesuny v Peru. To je můj plán B. - Jaký je ideální routing pro Peru pro pospojování Limy, Machu Picchu a Titicaca a kolik času/peněz si vyhradit na přesuny? Jinak nádherný trip skrz Jižní Ameriku smiley

0 Citovat

Tak jsem skončil u plánu B. Letím do Peru. Mnichov - Atlanta - Lima. Vybral jsem zbytek dovolené a letím v polovině září. Akorát to sedlo na jediný možný zbývající zářijový termín akce z Mnichova.

Teď zažádám o ESTA a až bude (aspoň doufám), dokoupím Lima - Cuzco a rezervuji Machu Picchu.

0 Citovat

Ve středu 27.9. v 9:30 doletím zpátky do Mnichova. Vzhledem ke státnímu svátku následující den by se dal možná udělat ještě nějaký malý výlet s návratem druhým den večer do Prahy / Bratislavy, Wroclawy. Má někdo nějaký tip, co by se odtamtud dalo podniknout? Preferuji spíš východní Evropu (budu po dlouhé cestě). Namátkou jsem koukal na ceny letenek z Mnichova, ale zatím mě nic nenapadlo.
EDIT: Dají se nějak najít letenky v duchu Destinace A - Kamkoliv - Destinace B?

Napadl mě i let z Mnichova zpátky do Prahy. Mám voucher na 20 € slevu u Lufthansy. Tušil jsem, že ta cena bude mastná, ale tak trochu jsem doufal, že nebude až tolik. Takhle to ani s tou slevou nedává žádný smysl a jestli nepřijdu na žádný výlet, tak mě bude odpoledne čekat Flixbus zpět do Prahy.

0