Je tu mezi námi již někdo, kdo vlastní a natáčí na cestách s 360° kamerami? Ocením reálné zkušenosti s využitím, případně větší zasvěcení do problematiky. Jestli tomu správně rozumím, tak pro plnohodnotné 360°video jsou zapotřebí 2 čočky, je to tak? K čemu jsou pak kamerky s 1 čočkou? O čem je řeč? https://www.facebook.com/plugins/video. ... &width=560 .

Zkušenosti a cestování s 360° kamerou?

Založil ve fóru Co se nevešlo

10 reakcí

Je tu mezi námi již někdo, kdo vlastní a natáčí na cestách s 360° kamerami? Ocením reálné zkušenosti s využitím, případně větší zasvěcení do problematiky.

Jestli tomu správně rozumím, tak pro plnohodnotné 360°video jsou zapotřebí 2 čočky, je to tak? K čemu jsou pak kamerky s 1 čočkou?

O čem je řeč? https://www.facebook.com/plugins/video. ... &width=560

0

Čau, taky jsem teďka na to koukal a mohlo by to třeba na hory bejt super. smiley Ale co jsem koukal, tak většina má jenom jednu čočku, takže to bere 360, ale jenom jedním směrem. Podle mě to zas tak nevadí a mohlo by to s klidem stačit. Přeci jenom na nohy a pod sebe se asi člověk zrovna koukat nemusí. smiley

0 Citovat

Věnoval jsem tomu přes víkend pár hodin a 1 čočku nebrat, na to stačí panoramatické fotky z telefonu smiley

Jde o to, že 2 čočky vidí i za tebe, tedy natáčíš téměř kouli, nikoliv polokouli jako je to u jedné čočky. Samozřejmě ideální jsou čočky 4, resp. 6 pro téměř dokonalý obraz, ale to už na funkčnosti nepřidá.

Ten Samsung Gear 360 mě naštval, neboť jak jinak nejde jej spárovat s ničím jiným než Samsungem a navíc videa lze editovat jen v nějakém Win programu. Tak jsem se na to vykašlal a počkám, zda s něčím nevyběhnout další firmy.

0 Citovat

Elephone (po novom MGCOOL) má tiež 360 stupňovú kameru, ktorá má 2 "čočky" za super cenu no tam tá výsledná kvalita videa nie je nič moc smiley (nejaké ukážkové sú aj na ich facebooku).

0 Citovat

Ricoh Theta má celkem dobrou pověst (https://theta360.com/en/)

0 Citovat

Jo jasně 2 čočky jsou o dost lepší, ale taky jsou skoro 2x dražší než ty s jednou. Jde asi spíš o to jestli to fakt za ty peníze stojí, protože když kameru s jednou čočkou položíš na zem nebo stůl, tak by to mohlo stačit. smiley

0 Citovat

Není lepší investovat peníze do dronu? Myslím, že dokáže vytvořit působivější záběry. Mě osobně 360° video nenadchlo. Není moc intuitivní při sledování videa stále klikat myší nebo šipkami na klávesnici. Možná to má budoucnost s použitím např HoloLens, ale to je už další investice...

0 Citovat

Tak dron by taky nebyl špatnej, ale už je to cenově trochu někde jinde. A ano 360° video je určeno spíš do budoucnosti, právě na brýle na virtuální realitu. To bude teprve parádní podívaná, ale i jen tak na počítači může bejt tak příroda hodně pěkná. Přemýšlím, že bych nějákou pořídil. smiley

0 Citovat

Otázka je, kolik chceš investovat, pokud něco do 5k, tak stačí třeba Snapcam 360, sice má jen jednu čočku, ale koukat na nohy si fakt nemusim smiley.

0 Citovat

btw, aj to niekto realne pouziva? kedze mne to pride take nieco ako 3D telky..par krato to vyskusas a potom to prestane bavit smiley

0 Citovat

Reálně bych to asi využil jen na recenzi F u QR smiley Proto jsem nakonec i rád, že jsem ji nepořídil. Jak píše tonic, klasické foto/video prostě zůstane top.

0
10 reakcí