čaute, stala se mi taková kuriozita, kterou jsem neřešil a dneska na mě vybafl fakt, že jedna letecká společnost (SRILANKAN) mi poslal zřejmě omylem kompenzaci za zpoždění zavazadla dvakrát ( 1712kč ..) Neřešil jsem to, protože druhá kompenzace přišla v době, kdy měla dojít z ALITALIE Ta příšla včera, ale dneska mě upozornili na tu zdvojenou a poprosili mě o navrácení toho druhého poslání Bez kecu poslat zpět ? Protahovat to ? Vysrat se na ně ? Ptám se protože jim trvalo snad 3 měs než případ vyřešili, schválili a potom mi penize zaslali a za 2 kufry a 3 dny zpoždění přiznali jen 70 dolaru ( na druhé straně světa to bylo) Jako jsem poctivý člověk žádný somar, ale ptám se Vás co byste dělali vy a jaká jsou oboustraná práva  .

kompenzace zaslaná dvakrát

Založil ve fóru Co se nevešlo

6 reakcí

čaute, stala se mi taková kuriozita, kterou jsem neřešil a dneska na mě vybafl fakt, že jedna letecká společnost (SRILANKAN) mi poslal zřejmě omylem kompenzaci za zpoždění zavazadla dvakrát ( 1712kč ..)

Neřešil jsem to, protože druhá kompenzace přišla v době, kdy měla dojít z ALITALIE

Ta příšla včera, ale dneska mě upozornili na tu zdvojenou a poprosili mě o navrácení toho druhého poslání

Bez kecu poslat zpět ? Protahovat to ? Vysrat se na ně ?

Ptám se protože jim trvalo snad 3 měs než případ vyřešili, schválili a potom mi penize zaslali a za 2 kufry a 3 dny zpoždění přiznali jen 70 dolaru ( na druhé straně světa to bylo)

Jako jsem poctivý člověk žádný somar, ale ptám se Vás co byste dělali vy a jaká jsou oboustraná práva smiley

0

Samozřejmě poslat bez řečí zpět. Jestli ti přiznali víc nebo míň než měli sice můžeš řešit, ale je to o něčem jiném.

0 Citovat

Pokud jsi poctivý, tak poslat zpět, ty další uváděné varianty už úplně o poctivosti nesvědčí. Pokud bys neposlal, jedná se o bezdůvodné obohacení, byť pochybuju, že by Tě kvůli 70 USD někdo žaloval. Další věc je, že to asi nebude levná záležitost, pokud Ti to posílali z nějakýho asijského účtu, takže o ty transakční poplatky bych to určitě ponížil.

0 Citovat

Poslat zpět, ale také za 3 měsíce nebo na splátky. Jak vy k my, tak my k vy:-)

0 Citovat

Jj napsal bych jim zpatky ze to vratim za 3 mesice, at se nebojej smiley

0 Citovat

Vrátit. V korunách. Určitě ale MÍNUS poplatky za zahraniční platbu (určitě přes 10 USD) a aspoň z části reflektovat dobu, jakou jim to trvalo. To má čas. Maňana.

0 Citovat

Pri platbe daj poplatky na účet protistrany. Malo by to byť možné v každom normálnom IB pri zahraničných platbách

0
6 reakcí