Ahoj, mam takovej napad na nezapomenutelny cestovatelsky zazitek na leto s kamarady.  .

Koupit stara auta -> projet vychodni evropu -> prodat je tam

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

7 reakcí

Ahoj, mam takovej napad na nezapomenutelny cestovatelsky zazitek na leto s kamarady. smiley
Koupili bychom si stara auta, projeli vychodni evropu a na konci cesty je tam prodali a jeli zpet.

Zjistuji, jak je to po legalni strance s nakupem aut. Samozrejme lze auto koupit v ČR (pak jsou tedy poplatky casto za EKO dan, prihlaseni apod), premyslim ale i o Nemecku/UK. Myslite, ze by slo auto koupit v Nemecku, prevezt ho na cervene prevozni znacky do CR, ale zde ho nikde neregistrovat a rovnou jet na onen road trip, tam auto prodat a vzit si znacky zpet?

Taky nevim jaka rizika mohou nastat, kdyz auto treba na ukrajine clovek jen tak necha a odjede (aby me po mesicich nekontaktovaly urady, ze nekdo s autem neco provedl apod.)

Premyslel jsem i o nakupu auta (nejakyho nesmrtelnyho zigulika, vite co) na Ukrajine, ale tam jsou jednak auta obecne drazsi a jednak vubec nevim, jak nakup probiha - jestli je to jak na starym zapade dolary za klicky nebo se tam resi i papirovani apod..


Za jakekoliv rady budu moc rad smiley

0

Pokud koupíš auto v D auto, tak aby bylo způsobilé k provozu, tedy by mělo mít platné HU (obdoba STK), a vám stačí blížící se konci = teoreticky nižší cena... No a pak potřebuješ jen tzv. Ausfuhrkennzeichen, tedy vývozní značky, zpravidla ty klasické, mající vpravo červený pruh s platností a můžete vyrazit. Součástí vydání značek je i pojištění zákonné odpovědnosti (povinné ručení) na požadovanou dobu + je potřeba zaplatit poměrnou část Kfz-Steur (daň z provozu vozidla), zpravidla 1/12, protože tyto značky se vydávají nejčastěji s platností do 1 měsíce. Počítej cca. 200,-EURO. Základ je nedělat to ve spolkové zemi Hamburg, tam je to trochu komplikovanější.

0 Citovat

Nikdy jsem auto z D neřešil, takže nevím jaký má člověk papíry v ruce, jen pro vstup s vozidlem na Ukrajinu musíš být zapsán jako majitel v malým techničáku a kontrolujou to. Pokud to nedoložíš, případně nějakou jinou formou u toho převozu na těch vývozních značkách nepustí tě do země. Alternativou je úředně ověřená plná moc majitele auta, pokud nejsi vlastník.

0 Citovat

Když ho koupí postupem, který jsem zmínil, bude mít malý i velký TP (Kfz-Brief/Schein) vydané na sebe, auto bude fyzicky jeho s platným pojištěním do celé Evropy, neměl by být problém.

0 Citovat

V tom případě jak říkáš, žádnej problém.

0 Citovat

Nějak nechápů smysl nákupu auta v Německu. Není jednoduší koupit u nás Feldu za 5000 s končící STK, za 500 pojištění a kolem 1000 za přepis. A jedu se svojím autem.
Řešil bych spíše jiné problémy. Irán - karnet, jestli ze země vůbec odcestuji bez auta - často ho píši při vstupu do pasu. Jestli jsem schopný auto udržet potřebnou dobu v provozu, jestli letenky zpět nevyjdou stejně jako dojet domu autem......
Nevím totiž, co si představuješ pod názvem východní Evropa.
Jestli Ukrajinu, Rumunsko a Bulharsko ? .............

0 Citovat

Myšlenka to není úplně špatná, ale ještě to chce domyslet detaily.

Určitě by to mělo být nové, nebo max. rok staré auto - velké, luxusní s maximální výbavou a ideálně kategorie SUV - na východě je po nich největší poptávka.
Oficiální nákup, jednání s úřady, pojistka, apod. jsou zbytečné formality - kupci na nich netrvají.
Z výše uvedeného důvodu bych pro přejezd hranic použil zelenou hranici - nejsou tam zbytečné kolony a zácpy.

0 Citovat

Podněstří je v pohodě - byl jsem na otočku loni, ale nevím jak autem, to bych asi nechal v Moldavsku a na výlet se vydal maršutkou, stejně je pobyt bez registrace myslím jen na 12 hodin. Jinak se tam platí myslím nejaká povinná pojistka a nějaký desetiny procenta z tabulkové ceny auta.
Osobně bych auto nikde nenechával s tím, že jsem registrovaný jako vlastník. Někdo s tím někoho přejede, spáchá nějakou trestnou činnost třeba a budeš řešit zbytečný starosti. Ideálně to tam "prodat" za flašku a pořešit přepis, minimálně si ale nechat podepsat nějakej papír - "kupní smlouvu".

0
7 reakcí