Zdravíím, chtěl bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s cestováním letecky po USA. Chci si koupit letenku z NY do Miami a k ní mohu přidat zavazadlo 20kg a to mohu dvakrát, tedy 40 kg dvě zavazadla. Já mám jedno zavazadlo o hmotnosti cca 30 kg, pokud si koupím takhle dvakrát tedy 40 kg dvě zavazadla, vemou mi to na letišti na to jedno, dá se to takhle sčítat, rád bych předešel zbytečným hádkám, mockrát děkuji za odpověď. .

Zavazadla - sčítání váhy cestování po Americe (letecky)

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

11 reakcí

Zdravíím,

chtěl bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s cestováním letecky po USA. Chci si koupit letenku z NY do Miami a k ní mohu přidat zavazadlo 20kg a to mohu dvakrát, tedy 40 kg dvě zavazadla.
Já mám jedno zavazadlo o hmotnosti cca 30 kg, pokud si koupím takhle dvakrát tedy 40 kg dvě zavazadla, vemou mi to na letišti na to jedno, dá se to takhle sčítat, rád bych předešel zbytečným hádkám, mockrát děkuji za odpověď.

0

A není tam možnost 1 zavazadlo a 32 kg?

0 Citovat

Měl jsem u AA 2x23 kg, a musel jsem to z jednoho odbaveného o váze cca. 26 kg pěkně přendat do příručního.

0 Citovat

I moje zkušenost je, že kila nesčítají. Také jsem přebaloval z odbaveného do příručáku poté, co paní na přepážce smetla moji argumentaci na téma weight concept vs piece concept a weight pooling pro více pasažérů, byť jsme měli dohromady kufr vážící jen 27 kilo. Neoblomilo ji ani to, že když jsem letěl opačným směrem, tak jim to nevadilo (což byla taky pravda, asi byla na checkinu tolerantnější osoba).

0 Citovat

Muzu potvrdit, ta slecna co sedela v Miami na AA prepazce byla cira nefalsovana 100% <|> (damy prominout ale jinak to neslo napsat) a mel sem zavazadlo 21kg a 12kg a nechala me prelozit 1kg do mensiho kufru.. Vyslechla si v cestine takovy slova o kterych sem ani nevedel ze je sam znam - podle jejiho vyrazu ji doslo ze to je neco velmi sprosteho na jeji adresu smiley

0 Citovat

Ty jo, dekuju vsem za odpovedi !!! trosku jsem se bal, ze realita je takova no smiley(

ale s tim prirucnim bych se na tu vahu mel dostat snad taky a to prirucni vam taky vazili ? smiley

0 Citovat

Jeste jsem se chtel zeptat, kupovat letenky v ramci USA potrebuju naky special number v ESTA nebo tak neco, nasel jsem neco jako KNOWN TRAVELER NUMBER nebo proste si tu letenku muzu koupit uplne normalne a nemusim mit neco takoveho ? smiley

0 Citovat

Můžeš koupit úplně normálně. Většina těch "known traveler" a podobných programů je stejně jen pro Američany (a několik vybraných zemí) a ESTU kontrolují jen při vstupu do země.

0 Citovat

Ahoj, mám možná hloupý dotaz, ale nemohu na stránkách Delty najít odpověď. Letíme s manželem do Punta Cany s Deltou (KLM) a na odbavené zavazadlo máme každý 23kg, chceme se ale sbalit do jednoho kufru a nevím jakou max.váhu nám povolí.

Nebo se to sčítá? Tzn. na jedno zavazadlo pro dva 23x2=46 kg? To pochybuju, tipuju tak 30kg celkem ale nemůžu si to někde ověřit..nevíte jak to je?

Předem díky za pomoc.

0 Citovat

Nic se nesčítá, každé zavazadlo max 23kg, tzn. buď se sbalíte oba do jednoho do 23 kg nebo budete mít dvě zavazadla, každé do 23kg. Respektive, pokud překročíte 23 kg, tak si za každé kilo připlatíte.

0 Citovat

Máte to jasně napsáno - 23kg/os.

0 Citovat

kickass1 napsal(a):

Vyslechla si v cestine takovy slova o kterych sem ani nevedel ze je sam znam - podle jejiho vyrazu ji doslo ze to je neco velmi sprosteho na jeji adresu

Buď rád, že jsi vůbec letěl. Na nějakém letišti jsem četl, že za úražky personálu tě mohou vyloučit z dopravy.

0
11 reakcí