Ahoj, potřebovala bych poradit:) Letím poprvé s Lufthansou, konkrétně Praha- Istanbul. 1.) Když jsem to kupovala jako letenku Praha-Istanbul a je tam přestup v Mnichově, znamená to že během přestupu se nemusím starat o zavazadla? 2.) Na stránkách Lufthansy jsem četla něco o tom, že musím mít s sebou na check inu platební kartu, kterou jsem uskutečnila převod peněz..je to opravdu nutné? Neplatila jsem to svojí a asi by bylo komplikované si půjčovat cizí, která je ještě na jiné jméno.. Děkuju moc za všechny připomínky!:) .

Lufthansa

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Ahoj,

potřebovala bych poradit:) Letím poprvé s Lufthansou, konkrétně Praha- Istanbul.
1.) Když jsem to kupovala jako letenku Praha-Istanbul a je tam přestup v Mnichově, znamená to že během přestupu se nemusím starat o zavazadla?
2.) Na stránkách Lufthansy jsem četla něco o tom, že musím mít s sebou na check inu platební kartu, kterou jsem uskutečnila převod peněz..je to opravdu nutné? Neplatila jsem to svojí a asi by bylo komplikované si půjčovat cizí, která je ještě na jiné jméno..

Děkuju moc za všechny připomínky!:)

0

Ahoj, ano kufr poletí až do cílové destinace, stejně tak dostaneš palubní lístek na oba lety hned v Praze. Kdyby cokoliv bylo jinak, slečna na check-inu ti to určitě řekne.

O platební kartě vím, ale to je spíše takové bezpečnostní opatření. Každopádně u Lufthansy po tobě nikdo nikdy nebude chtít vidět danou platební kartu. smiley

0 Citovat

ufuf, děkuju moc, jsem hned klidnější!:D

0 Citovat

Stále platný Lufthansa voucher, který ušetří nemalé finance při cestě o letních prázdninách! smiley

0 Citovat

Pokud rezervujete letenku (short-haul) do 6.října přes lufhtansa.cz obdržíte 500 Kč pro další rezervaci, kterou je nutné provést do konce října.
Sleva bohužel není přenosná.

0 Citovat

http://lufthansa88.i-creative.cn/

0 Citovat

Ahoj všem, z jistých důvodů bych potřebovala objednat a zaplatit letenky od Lufthansy v EUR namísto v CZK, ale ve chvíli, kdy vyplním, že chci letět z Prahy, skočí cena v CZK a nejde mi to změnit...S tím, že se tam objeví nějaká hláška ve smyslu, že se obchod realizuje u české Lufthansy a tudíž v CZK... Moc nadšená z toho nejsem, napadlo mě jediné, koupit namísto zpáteční letenky dvě jednosměrné, s tím, že bych tu druhou platila těmi €. Nebo máte jiný tip, jak ty koruny obejít? Díky

0 Citovat

Ahoj,a musíš to nutně kupovat na webu Lufthansy? Taková Expedia.de nebo někteří další zprostředkovatelné (typu pelikan.cz ale zahraniční) budou mít určitě ceny v EUR.... nevím, jestli tam nemají nějaké poplatky za rezervaci nebo tak něco, to chce projít asi víc webů nebo si nechat někým poradit, ale určitě by to byla cesta, jak transakci provést v EUR

0 Citovat

To je pravda, díky... Chtěla jsem rezervovat přímo na stránkách Lufthansy z nějaké osobní mánie, je mi to tam uživatelsky příjemné... Expedii zkusím, tam to neznám smiley

0 Citovat

Hlavně to bývá ve většině případů přes tyto společnosti levnější než přímo u letecké společnosti. Třeba na kayak.com to bývá rozdíl třeba 20%. Ten dokonce v některých případech směruje i přímo na stránky letecké společnosti, kde je pak úplně jiný ceník, než při hledání přes stránku letecké společnosti.

0 Citovat

Kayak.com mám taky osobně rád, doporučuju

0 Citovat

Rychlý příklad. Nahoře ceník přímo přes stránky Air Canada. Dole stejný ceník Air Canada, ale s přesměrováním z kayak.com.

0 Citovat

Ahoj, rád bych se zeptal, zakoupil jsem několik letenek na zbytek roku u Lufthanzy a poté
jsem si teprve udělal jejich registraci na stránkách, abych sbíral míle. Chtěl bych se
zeptat zdali jde takto zpětně připsat míle k mému účtu, když poletím až za několik týdnů
a jak to udělat.
Předem děkuji za odpověď všem
Hezký den
Lukáš

0 Citovat

Ahoj Lukáši, na check-inu předložíš číslo programu a je to smiley Případně na webu lufhtnasy v manage booking dodej číslo.

0 Citovat

Díky za odpověď. Míle se mi přičtou až daný let odletím nebo
již nyní? Přidal jsem let ke svému účtu a nic.

0 Citovat

Az po uskutecneni letu.

0 Citovat

Zdravím,

mám dotaz, letíme v červnu na JFK s Lufthansou z Frankfurtu s A380, a chtěli bychom využít internet na palubě (FlyNet), je potřeba udělat něco před cestou, něco registrovat nebo stačí pak v letadle připojit se na wifi a vytáhnout platební kartu a zaplatit si internet?

Má někdo zkušenost s internetem u Lufthansi?

Díky

0 Citovat

Ok super.

Ještě dotaz, chtěli bychom využít online checkinu (nikdy předtím jsem ho nepoužil, vždy offline check-in u přepážky ale tam už většinou jsou dobré místa obsazeny), lufthansa nabízí online checkin 24 hod před letem, musí se online checknout na každý let zvlášť nebo když 24 hodin před prvním letem (prg > fra) se automaticky online checknem i na navazující let (fra > jfk) ? Letíme z prahy v 6 ráno, když se checkneme den předem ráno, třeba v 6:10 a tak se checknem i na ten let (fra > jfk) ikdyž to letí až 10:50, což je více než 24 hodin, chceme mít co nejvíce na výběr míst a nechceme platit smiley

0 Citovat

Teoreticky by to mělo jít na celou letenku. Ale nikdy jsem netestoval smiley

0 Citovat

Když se checkinu v praze na přepážce tak přeci dostanu boarding pass i na navazující let z fra > jfk ne? (teoreticky by to mohlo jít i u online checkinu, jen u té přepážky už je to v rámci těch 24 hod, to je ten jediný rozdíl asi)

0 Citovat

Je to možné i na další let, i když je později. Ale zkuste se podívat do rezervace, někdy jdou místa navolit i před samotným checkinem (pravda, někdy za poplatek).

0 Citovat

U lufthansi stojí výběr seat před checkinem cca 7 stovek, more leg space (exit rows) cca 1300. Alespoň na letu LH400 s A380 (FRA > JFK).

0 Citovat

My měli letenky VIE-LHR-YEG koupený s LH, opearováno Austian a Air Canada, udělali jsme online check-in a nechalo nás to vybrat sedadla jenom na leg VIE-LHR. LHR-YEG to vybralo automaticky, no co už. A v Londýně při nástupu do letadla čumim, že mi na sedadle sedí nějakej pákistánec s turbanem smiley tak jdu žalovat letušce, ta s úsměvem říká "double booking", udělá nějaký magic trik s palubním telefonem a dává mi super sedadlo s more leg space a já spokojeně usedám smiley

0 Citovat

Online check in u Lufthansy funguje naprosto excelentně včetně aplikace pro chytré telefony z google play. Pokud jste členem Lufthansa Miles and More už 30 hodin před prvním letem, jinak 24. Odbavíte naráz všechny lety v rezervaci.
Pokud děláte rezervaci přímo na webu Lufthansy, ta Vám umožní vybrat sedadla pokud nemáte kartu MaM jen pro dálkové lety, všechny evropské lety pro výběr sedadla jsou zablokované v případě letenky Economy. Business letenka umožní výběr všech sedadel ihned.
Pokud jste rezervaci dělali přes letušku a ostatní, na základě 6-ti místného booking kódu a přihlášení do programu MaM si načtete rezervaci a vybere sedadla pak taky.

0 Citovat

Ahoj, musim taky pridat prispevek o Lufthanse.

Leteli jsme s pritelkyni do Durbanu v Jizni Africe. Leteli jsme z Prahy pres FRA a JNB. Na letu z FRA (A380) nas Lufthansa zdarma upgradovala do Premuim Economy tridy. A byla to parada. Jidlo luxus, servis neskutecny. Musim rict, ze ten rozdil mezi economy a Premium economy je znatelny.

A prekvapeni na zaver: v Jizni Africe skoro neresi, co si beres na palubu v zavazadle - takze voda a jakakoli kosmetika je ok smiley

0