Další v řadě po KLM a Air France přichází s novinkou bezplatného POUZE příručního zavazadla i British airways. Zdroj: idnes.cz .

British Airways

Založil ve fóru Letecké společnosti

Další v řadě po KLM a Air France přichází s novinkou bezplatného POUZE příručního zavazadla i British airways.
Zdroj: idnes.cz

0

Ahoj,
nemá tu prosím někdo zkušenost s Executive Clubem nebo mílovými programy obecně? Mám od BA koupené letenky, odlet v srpnu a až teď mě napadlo, že by nebylo marné za ně dostat i míle, když členství nic nestojí a třeba s nimi ještě někdy poletím, kdo ví. Vyčetla jsem tu, že se míle přičítají při check-inu, v manage my booking se mi nabízí doplnění členského čísla, ale nikde na jejich stránkách nemůžu dohledat, jestli by členství vzniklé až po zaplacení letenek nebyl problém.
Navíc by mě zajímalo, jak je to s rodinami. Tuším že u ČSA jsem přičítání mil i za rodinu v nějaké formě viděla, netuší někdo, jak je to u BA? Platí pouze: moje členství - míle z mojí letenky? Nebo moje členství, ale míle od každého, komu půjčím kartičku a navíc má stejné příjmení /asi hodně naivní představa smiley/? Přiznávám bez mučení, že nejsem kdovíjaký zběhlý letec a v anglicky psaných podmínkách se trochu ztrácím:) Děkuju

0 Citovat

Ahoj,

Míle určitě sbírej, jak píšeš - nic za to nedáš.

1) míle můžeš dokonce získat i zpětně po proletění letů a založení účtu dodatečně. Takže se srpnem není problém.
2) sbírání mil za rodinu jsem v tuhle chvíli viděl jen u Emirates, a tam je to 20% z jejich mílí. Tedy nic co by stálo za řeč (oni navíc nesbírají). Toto u BA dle mě nebude
3) míle se sbírají pouze na tvé jméno, půjčená kartička nejde

0 Citovat

BA je v holportu s Alaska Airlines. Mel jsem pred 2 lety let ze SAN do OGG a nenaskocily mi u BA zadne mile za proleteny let, prestoze jsem u Alaska uvedl, ze jsem clenem Blue Sky - myslis, ze je mozno to i po te dobe nejak vyziskat?

0 Citovat

Díky moc, Dave, nevím, kam jsem včera koukala, ale teď to dodatečné založení účtu vidím:D (3 měsíční lhůta po letu). A rodinný účet už jsem také našla - je to Household Account, funguje to tak, že každý z členů (max 7) má samostatné členství a může čerpat svoje míle nebo využije Household Acc., kde se sčítají ty míle jednotlivců, a všem členům HouseAcc se pak odečte poměrná část z jejich mílí. Takže buď budete rychlejší a vyluxujete účet rodině, nebo vaše míle spotřebují oni smiley HouseAcc je vázán na adresu trvalého bydliště, ale je tam možnost mít Family a Friends List - až 5 lidí, kteří bydlí jinde.

0 Citovat

Celkem hezká cena za tuto multi-city letenku s British Airways

http://goo.gl/A5uqem

0 Citovat

.

http://goo.gl/5dsGGS

0 Citovat

Ahoj, ano pokud si nemšá kde vytisknout letenku, tak si pro ní musíš na letišti. V hostelu však bývají vždy ochotní smiley jen to asi zabere více času, než na tom letišti.

0 Citovat

Vždyť se můžeš odbavit standardně až na letišti, tak v čem je problém?

0 Citovat

U BA nás na žádost na letišti posadili k sobě (opakovaně), ačkoliv při odbavení už dvě místa vedle sebe neměli - někoho přehodili. Prostě při nástupu do letadla nám přímo u vchodu vystavili nové palubenky.

0 Citovat

Normálně udělej online check-in a na přepážce si jen nechej vytisknout boarding pass.

0 Citovat

Vcera a predevcirem jsem absolvoval zpatecku PRG - LHR a musim rict ze po dlouhe dobe naprosta spokojenost - letadlo (A320) vypadalo ze je fungl nove, ciste a sedacky pohodlne (letel sem monkey class). K svace byla bulka se sunkou a syrem + citronovy dortik, pivko / vino / nealko / kafe / caj - porad zadarmo v libovolnem mnozstvi.

Musim rict ze po poslednich 2 letech (Ryan + Iberia) jsem z letadla vylezl naprosto spokoneny.

A snad poprve co jsem letel PRG - LHR s BA to letelo vcas !

0 Citovat

LHR-PRG presne jak pise Kickassone, nicmene ZRH-LHR v jejich podani je pouze 20g pytlik chipsu.

0 Citovat

To byla taková boží anekdota za bolševika. Kdo ukáže Brežněvovi, co je to chujáva...Pro neznalé - Brežněv chce, aby mu jeho podrobené národy ukázali, co je to chujáva. Čech ho napájí pivem a když už Břežněv konečně musí chcát, tak nad mušlí pronese blaženě "chujáva" To je jen pointa, celé to je mnohem zábavnější:-)

0 Citovat

Dá se nějak obejít platba za výběr sedadla při koupi letenky a nečekat s výběrem 24hod před odletem? Dík za radu

0 Citovat

Krome vylitaneho silver+ statusu v EC nebo $$ o nicem nevim.. Pak jeste pomuze koupeni letenky v C nebo A, ale to asi neni to co chces slyset .. smiley

0 Citovat

zdravim, letim v pondelok s BA z Londyna do Toronta, letenky kupovane cez pelikan.cz. chcem sa opytat, ci mi na letisku staci ukazat cislo rezervacie z pelikanu alebo pred tym mam robit nejaky online check-in? je treba rezervovat vopred sedadla v lietadle, ako pisal kolega v predchadzajucom poste? ako je to potom s batozinou? zacinam v prahe, v londyne mam prestup. batozinu v londyne si vyberam alebo ide do Toronta priamo? cesta spat je JFK/Boston/Londyn/Vieden - bude to s letenkou a batozinou rovnako? vdaka za odpovede

0 Citovat

Online checkin delat nemusis, nicmene dostanes pridelena sedadla az v Praze na prepazce - uz jen kvuli tomu bych si udelal checkin online a vybral si nejake hezke misto - rano si pak na prepazce nechas vytisknout boarding pass a odevzdas kufr, ktery poleti az do Toronta, v Londyne nic vyzvedavat nemusis.. smiley

0 Citovat

a este taka blba otazka. Ticket number mam rovnake pre let Praha-Londyn-Toronto ale este aj pre prvy let na ceste spat NY-Boston. a dalej Boston-Londyn-Vieden je ticket no iny...Ako to bude v praxi vyzerat? v prahe mi vytlaci boarding pass aj pre cestu Londyn-Toronto alebo tam zas ukazem pri prepazke to ticket no co mi poslal pelikan? smiley a pri ceste spat znova to iste v NY, Bostone aj Londyne? viem, pytam sa ako tatar, ale aj sa tak citim momentalne smiley

0 Citovat

Nemusíš ukazovat žádný číslo, pouze pas. V Praze ti vydají oba boarding passy.

0 Citovat

Hoj, jaké máte reference na BA? Poletim s nima teď Sydney - London - Praha. Jaké jsou služby? Zatím jsem letěl jen s emiráty a ty byly na dost vysoké úrovni. Jaké mají limit na kabinove zavazadlo? Můžu mít notebook extra? Díky


Sent from my iPhone using Tapatalk

0 Citovat

po 8 sekundach som nasiel toto:)
http://www.britishairways.com/en-gb/inf ... allowances

0 Citovat

Vcera jsem se vratil z prvniho letosniho tripu s BA do Londyna a par aktualnich postrehu:

1. V Praze na prepazce uz dostanete pouze sedadla B & E (tzn. pri konfiguraci 3-3 jsou to ty uprostred) - 2 vedle sebe 2.5h pred odletem uz nebyli (let 18:55 ve stredu PRG - LHR) - po ceste zpatky (vcera) jsem booknul na letadlo 10:55 sedadla vedle sebe v ulicce (C&D) ve ctvrtek v 11 vecer a uplne v pohode - nicmene letadlo zpatky letelo zaplnene na 75%, po ceste tam bylo volne jenom jedno misto. Bohuzel jsem to prokoucoval vlastni chybou

2. Online checkin - nemusite ani davat doklad, staci booknout sedadlo a pak si skocit s pasem na prepazku pro boarding pass (nepouzivam boarding passy v mobilu, nejak mi to pije krev).

3. Cechy na LHR jde stale rozeznat na prvni pohled.

4. Leden / unor jsou v sobotu vetsinu odstavky Heathrow express.

5. Zkusil jsem first / business class Heathrow express, rozdil ve zpatecce 20liber a jading vyznamny rozdil byl, ze tim narozdil od bezne kabiny nikdo nejezdi, takze je tam skvele soukromi smiley sice vetsi sedadla, etc. ale za 20 liber to na 15 minut cesty to fakt nestoji smiley

0 Citovat

mna vzdy napadne toto:)
https://goo.gl/5ZJLef

0 Citovat

jj, pravda, na to jsem zapomněl smiley

0