Ahoj, přestupujeme v Amsterdamu (ne v rámci jedné letenky) na let do Londýna a pak do Cancúnu. Takže jedna letenka je PRG-AMS a druhá AMS-LGW-CUN. Na přestup máme všude cca 2 hoďky. Chtěl bych si nastudovat dopředu, kde kam pak jít a jak to bude s palubníma lístkama, ale nikde zatím nemám, na jakém terminálu v Amserdamu přistaneme a z jakého poletíme. V PRG jasný, terminál 2. V Londýně je to terminál N. Může někdo poradit, nebo se nemám vzrušovat a až vylezeme z letadla, vše bude jasné? Check-in si uděláme den předem na webu, letíme jen s baťohama. A ktomu check-inu bych měl taky otázku. Z AMS letíme s jednou společností (BA), ale dva různé lety (AMS-LGW a LGW-CUN). Stačí nám udělat asi jen jeden check-in, počítám, že nám budou vystaveny 2 palubní lístky na oba dva lety ... Nebo je to jinak? Předem díky za rady .

Přestup v Amsterdamu

Založil(a) ve fóru Letiště

Ahoj,

přestupujeme v Amsterdamu (ne v rámci jedné letenky) na let do Londýna a pak do Cancúnu.
Takže jedna letenka je PRG-AMS a druhá AMS-LGW-CUN.
Na přestup máme všude cca 2 hoďky.
Chtěl bych si nastudovat dopředu, kde kam pak jít a jak to bude s palubníma lístkama, ale nikde zatím nemám, na jakém terminálu v Amserdamu přistaneme a z jakého poletíme.
V PRG jasný, terminál 2. V Londýně je to terminál N.
Může někdo poradit, nebo se nemám vzrušovat a až vylezeme z letadla, vše bude jasné?
Check-in si uděláme den předem na webu, letíme jen s baťohama.
A ktomu check-inu bych měl taky otázku.
Z AMS letíme s jednou společností (BA), ale dva různé lety (AMS-LGW a LGW-CUN). Stačí nám udělat asi jen jeden check-in, počítám, že nám budou vystaveny 2 palubní lístky na oba dva lety ... Nebo je to jinak?



Předem díky za rady

0

A čím letíš do AMS? Pokud to není lowcost, teoreticky ti na check-inu v Praze můžou přidat itenerář cesty k druhé letence (ale předpokládám že to bude lowcost) a poslat zavazadla až do finále. Jinak v AMS musíš vyzvednout zavazadla a znovu je odbavit, pokud žádné nemáš, můžeš si udělat online check-in a jít rovnou do gatu. Osobně bych si přestup 2h na jiné letenky netroufl, obzvlášť v AMS. Pokud je tam mlha, je to všechno zpožděný i na přílety.

0 Citovat

Letím KLM. Vím, že je to tip-top ten přestup, proto na to chci být připravený.
Jak jsem psal, zavazadla nemáme, jen příruční na palubu. Takže si v ČR udělám web check-in jak na KLM, tak i na BA a až vystoupím v AMS, chci mastit rovnou do dalšího gatu. Ale nevím, v jakém terminálu vystoupím a do jakého mám jít. Samozřejmě, tam to asi po příletu zjistím, ale chtěl bych být připravený dopředu.

0 Citovat

KLM lítá na čas, takže bych se nebál. Znám i lidi co měli na přestup v AMS na non-schengen lety 25 minut a pohoda smiley Možná bych přecijen zkusil se zeptat na check-inu, aby ti přidali k letence KLM ty další segmenty, aby v AMS případně bylo vidět, že si boarded v PRG a "letíš".
Sice to není stejná aliance, ale u BA mi šli přidat DL segmenty taky, tak to třeba půjde i naopak.

0 Citovat

Ok, takže i když si udělám web check-in doma, můžou mi k tomu v Praze ještě ještě přidat segmenty, jo?

0 Citovat

Možná bych ten check-in BA nechal až na později. Ale pokud bude vše na čas, není potřeba se tím stresovat smiley
Spíš jenom z praxe znám, jak se čeká na cestující s online check-inem bez zavazadla a na cestující z příletu, nebo se zavazadlem smiley

0 Citovat

Ahoj,

koupili jsme tady akci na havaj a letim v brzy rano viden - amsterdam - LAX kdy v amsterdamu je na prestup 50 minut. Skoro denne ten let viden - amsterdam sleduji a pa skoro kazdy den 30min zpozdeni a dnes mel 2h !!! Oboji je s KLM a dalsi let v ten den nemaji. Info o terminalu zadne. Muzete mi prosim rict, kdo jste neco takoveho absolvoval, jak to tam potom funguje? Amsterdam je obrovske letiste, takze musime zmenit terminal? Musime pres nejakou dalsi kontrolu? Kde nejrychleji najit odkud nam to leti a kam mame utikat? Mam z toho fakt bobky kdyz vidim jak to lita zpozdene...
diik

0 Citovat

no tak prinajhorsom ta preroutuje - AMS-LHR-LX, AMS-CDG-LAX, AMS-NYC-LAX... moznosti tam je.
Priletis na Schiphol a na monitore (prip. uz na baording passe co dostanes v prahe, ale urcite skontroluj monitor, lebo gejty sa sem tam menia) uvidis, aky je tvoj gate na let do LAX. Cez kontorlu pojdes minimalne pasovu urcite. Keby vam to uletelo, tak na KLM transfer desk.

0 Citovat

Jestli vás povezou autobusem, tak 50 minut mi přijde málo, i kdybys přiletěl načas. Zvláště, když letiště neznáš. Aspoň že je to navazující let a nemusíš se starat o kufry.

0 Citovat

A ty jsi tam prestupoval nebo vis vse? smiley
Musi se tam zmenit terminal nebo je tam jen jeden? podle planku to vypada, ze meni poschodi... no jsem zvedav

0 Citovat

AMS sice není úplně malý letiště. Ale pořád je to jen jedna budova. Nemusí se nijak přejíždět mezi terminálama. Pokud přiletíš na čas tak bys to měl stihnout aniž bys musel běžet smiley

0 Citovat

Amstr i s odbavením jsme stihli asi za 25 minut... Takže no stress, hlavně měj online check-in smiley

0 Citovat

tak ale zase ked leti z PRG, online checkin nehra velku rolu nie? kedze boarding passy na LAX let dostane uz v Prahe smiley Ci to uz len zo srandy, kedze kazdy je tak popleteny z lowcstov, ze by robil online checkin pomaly aj na tolejbus smiley

0 Citovat

Letime z Vidne, ne Prahy... ale tak online checkin udelam, tak doufam, ze dostanem palubni listky na vsechny lety...

0 Citovat

to je jedno ci z prahy, alebo viedne smiley baording passy by si mal dostat az do LAX.

0 Citovat

PREDEM SE OMLOUVAM ZA JEDEN ASI HLOUPY DOTAZ, ALE BUDU TO DELAT POPRVE smiley smiley

Pisete, at mam hlavne hotovy online check-in a ja si ho samozrejme delam vzdy ALE ted poprve poletim s dvema prestupy a dvema spolecnostmi...doslo mi, ze vlastne nevim, jak to udelat? Viden-Amsterdam-LAX je KLM a LAX-Honolulu je Delta ...
Pujdu teda na stranky KLM a tam udelam predpokladam check in na prvni dva lety aaaaale pak musim to same na strankach delta na ten posledni let?

Asi je to smesny dotaz, ale najdenou me to zarazilo, jak to vlastne udelam. Diiik

0 Citovat

nemusis nic ak nechces,kludne chod na letisko a tam sa checkni smiley

0 Citovat

smiley smiley smiley to samozrejme vim... ptam se treba proto, ze si ten check-in udelat chci !?! uz kvuli tomu rychlemu prestupu... Dik

0 Citovat

no tebe to moze byt jedno ked prestupujes, boarding passy dostanes uz v prahe, minimalne do LAX. a online checkin je pri klasickych spolocnostiach vzdy dobrovolny ak ide. vela krat ani nejde, prip. je casovo obmedzeny najskor 24 hodin pred odletom, co vela ludi ani nemusi stihat

0 Citovat

Mám to samé a doufám, že to stihnu. S tím, že by stihli přendat kufry moc nepočítám a předpokládám, že dorazí druhý den za námi, kdyby je stihli přeložit byl bych mile překvapený smiley

0 Citovat

Ahoj, mám zkušenosti jen s létáním přes low-cost po Evropě, popř. přes cestovky, tak prosím o radu.

22. listopadu letíme z AMS s Aeromexico do Havany s přestupem v MEX. Z Prahy máme koupené přískoky s EasyJet.

Dotaz 1: Budeme mít zavazadla k odbavení - máme dělat online check-in, nebo se máme odbavit až na letišti? (dotaz platí jak pro cestu PRG-AMS, tak AMS-MEX-HAV)

Dotaz 2: Jak je to s výběrem míst u no low-cost? Teď je to samozřejmě zpoplatněno. Online check-in u Aeromexico je možný 24 hodin před odletem - je možné v tuhle dobu vybrat místa bez poplatku? (dotaz platí pro cestu AMS-MEX-HAV)

Dotaz 3: Při přestupu v MEX - musíme vyzvedávat zavazadla, nebo je přeloží do druhého letadla? (let je v rámci jedné letenky) Někde jsem se dočetl, že buďto z HAV do MEX nebo z Evropy do MEX si pasažér musí zavazadlo vyzvedávat a odbavovat znova. Máte někdo takovou zkušenost?

Dotaz 4: Je nějaká vízová povinnost, nebo něco takového, při přestupu v MEX?

Možná hloupé dotazy, ale chci to mít v klidu. Děkuji moc za pomoc ;)

0 Citovat

1) Online je nezbytností u lowcostů, Takže do AMS se odbav online, na letišti jen odbavíš kufr. Do Mexika se bezplatně odbavíš klidně až na letišti v Amsteru.

2) Měly by jít vybrat v čase online check inu.

3) Ano, v Mexiku musíš znovuodbavit tvé zavazadlo. Upozorní tě na to v Amsterdamu, kde ti řeknou, kam tvá bagáž letí.

4) Do Mexika bez víz, zejména když transituješ.

0 Citovat

Zdravím,

tiež mám otáku ohľadom letiska v AMS.

Mám kúpené letenky do Gautemaly a pri ceste naspať máme prílet z Mexika do AMS o 17:00.

Easyjet má let do Prahy o 18:45, je to možné stihnúť? Alebo radšej kúpiť letenky s ČSA o 19:45?

Ďakujem za rady :)

0 Citovat

Stihnutelný to určitě je, ale v případě zpoždění by byl už problém, osobně bych radši šel do toho CSA, pokud tam není nějakej zásadní cenovej rozdíl v řádech násobků.

0 Citovat

Navíc musíš čekat na kufry, pokud neletíš nalehko. A pak se zase odbavit.

0