Dobrý den, chtěl se zeptat, zda je reálný přestup na tomhle letišti za 1:15, respektive hodinu (viz. obrázek). Předpokladám, že zavazadlo pošlou přímo do finální destinace. Takže v Istanbulu budu muset stihnout znovu check-in a pasová kontrola nebo se dá přelézt jen do jiného gatu. Díky za odpověď. .

Istanbul Atatürk (IST)

Založil(a) ve fóru Letiště

Dobrý den, chtěl se zeptat, zda je reálný přestup na tomhle letišti za 1:15, respektive hodinu (viz. obrázek). Předpokladám, že zavazadlo pošlou přímo do finální destinace. Takže v Istanbulu budu muset stihnout znovu check-in a pasová kontrola nebo se dá přelézt jen do jiného gatu. Díky za odpověď.

0

Přidal bych k tématu ještě dotaz - pokud mám při přestupu na tomto letišti delší čekací čas (cca 15 hodin, i přes noc), je možno jet se podívat do Istanbulu? Vyplatí se to? Je možno získat na letišti pro výlet vízum? Jaká doprava je nejpřijatelnější?
Díky za odpovědi.

0 Citovat

viza nepotrebujes uz davno...urcite by som siel, co budes na letisku robit smiley najma ked priamo metro tam stoji

0 Citovat

Přiletíte a nepůjdete na přestup, ale na výstup. Dostanete razítko do pasu, nikdo se na nic neptá. Metro je na letišti a jezdí od 6.00 do 24.00. Dá se jet na žetony,což je dražší nebo na Istanbul kartu, kterou si nabíjíte. Může na ni jet asi 7 lidí, myslím. Do centra je nejlepší dojet na konečnou červené trasy, která jede z letiště a tam přestoupit na zelenou trasu a dojet na Šišane, tam je hlavní třída nebo na Taxim nebo vystoupit asi třetí stanici uprostřed mostu, tam je to blízko k mešitám. My jsme jeli na Šišane, pak lanovkou a pěšky přes most rybářů na Velký bazar (otvírá 8.30). Tam jede tramvaj k hradu i mešitám, je to asi dvě stanice. Na Istanbul kartu jezdí vše, i trajekt a lanovka, jen se musí při každém přestupu platit (asi 16 Kč).

0 Citovat

Ještě pozor při návratu na letiště, na červené trase tam jezdí každé druhé metro, je to tam napsáno a hlásí to. Cesta z konečné na konečnou trvá 35 minut, do samého centra je to tedy asi 45 minut.

0 Citovat

Bohužel, další letiště pod útokem :/ http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1 ... -a-strelba

0 Citovat

Obávám se, že turecká ekonomika zažije díky výpadku turismu nehezké časy.

0 Citovat

Myslím, že už zažívá a omluva za sestřelní ruského letadla je součastí snahy aspoň nějaké Rusy dostat zpět.

0 Citovat

pro bily to bude ok, tam kazdy jen tranzituje, bylo to v landside, pravi evropane zadna ujma na zdravi. trikrat jupi

0 Citovat

ani moc ne, ted ale ctu, ze jsou i cizinci, tak to uz neni jupi

0 Citovat

Je to hrozny, co se deje. Nicmene ve ctvrtek jsme leteli pres sabiha gohkcen a nevidel jsem jedineho policistu/vojaka (kdyz neberu v potaz pasovou kontrolu). Byt to tam, tak nevim, jak dlouho by trvalo, nez by je zlikvidovali. Clovek by cekal, ze po serii atentatu budou mit lepsi/vetsi bezp. opatreni v Turecku.. Coz teda doufam, ze ted uz budou, v sobotu se vracime. To me zavadi k me otazce - je mozne na Sabiha jit nejakym transferem a vyhnout se tak odbavovaci hale na tomto letisti? Jsem uz zdegenerovany z EU, ze clovek dost casto musi projit bezp. kontrolou znova pri "transferu".

0 Citovat

Je fakt, že jsem se po vojácích nebo policajtech nedíval, ale na SAW jsou taky už u vstupu do haly rámy a kontroly.

0 Citovat

Mne by neprekvapilo, kdyz by neco bouchlo primo v hale na Atartuku. Dva mesice zpatky jsme tu prestupovali. Kontrola probihala tak, ze kdesi v rohu stal chlap, ktery kontroloval pasy tech, co sli okolo. Zkontroloval tak kazdeho 20., abych mu nekrivdila. Nahodou si vybral i nas, at ukazeme pas. Kdyz videl, ze cosi hledam v bordelu sve kabelky, asi uz mu to stacilo, a kyvl, ze muzeme jit. Takze tak.

0 Citovat

Souhlas, naprosto stejne probihala kontrola na Sabiha.. U vstupu je sice pas, ale na obrazovku se nikdo vetsinou nediva, jsou tam asi 3 hlidaci a nikdo z nich ozbrojen. V terminalu absolutne zadny policajt. Jeden jediny byl na pasovce a kontroloval pasy. Po kontrole dalsi pasy, kontrola v podobnem duchu - 5 Turku vtipkuje mezi sebou, na obrazovku se snad nekoukli a zbran nemel ani jeden. Prijde mi to zvlastni. Ze ani oni se neboji - neudelali by podle me ani s jednim teroristou cokoliv. Klasicky letiste u Arabu proste - nezajem o cokoliv. Na Ataturku ze zaberu hned po vybuchu to vypadalo, ze tam nejaci vojaci behaji.. No to je jedno, doufejme, ze vi, co delaji. Kazdopadne, je mozne vyuzit ten transfer na Sabiha, nevite prosim? Diky

0 Citovat

Podle plánu terminálu to vypadá, že ano. V přízemí by měl být rentgen a schody do neveřejné části odletové haly...

0 Citovat

Tak ten můj stopover v Istanbulu spojený s prohlídkou města asi raději vynechám smiley

0 Citovat

V červnu 2016 jsem se toulal 12 dnů s krosnou po Turecku. K bezepečnosti v Turecku bych řekl, že Turecko se snaží pro bezepečnost dělat mnoho. Při nastupování do veřejné dopravy v Istanbulu (metro, tramvaj, přívoz) procházíte bezpečnostnimi rámy a jste kontrolováni pipákem. Toto Vás čeká i při vstupu do obchodních domů i v menších městech. V Antalyi Vás kontrolují při vstupu do hal autobusového nádraží i při vstupu na nástupiště tramvají. Kontrola na obou letištích v Istanbulu mi připadala dostatečná. Policistů spatřite na letištích dostatek - nechodí se samopalem, tak jak spatřuji v zemích EU nebo na Ukrajině. Policii se samopaly potkáte v centru Istanbulu, kde hlídají pěší zónu a okolí turistických cílů. Občas jste zkontrolováni i v ulicích, ale jde jen o ověření pasu. Je nutno dodat, že Turci mají strach ... a proto se kontroluje skoro na každém rohu.

0 Citovat

Popravdě mě trochu zamrazilo, když jsem včera četla ty zprávy, na Ataturku jsme přestupovali čtyři dny zpátky.

K tomu co píše skubi o kontrolách (podotýkám, že jsem na místě nebyla)...na jednu stranu je fajn, že jsou všude rámy a kontroly před každým vstupem, na druhou stranu to podle mě moc nepomůže - fronty/davy se vytvoří tak jako tak jen o pár metrů dřív a dokonalý cíl je nasnadě.

0 Citovat

Myslím, že bezpečnost je na letišti v Istanbulu řešena stejně jako všude jinde. Navíc mají i zmíněné rentgeny u vstupu. Tahle situace asi nešla úplně ovlivnit, protože okolí letiště už neohlídá nikdo, tak jako kdekoliv ve světě.

0 Citovat

Přesně tak, z letišť v Istanbulu mám stran bezpečnosti mnohem lepší pocit než z mnohých evropských.

0 Citovat

Je to hlavně o těch lidech, kteří prostě něco takového udělají. Kontrol může být kolik chce a vždy bude nejhorší místo právě před tou kontrolou, protože tam se budou tvořit fronty.

0 Citovat

Plne s vami souhlasim, na Ataturku se asi vic udelat nemohlo. Nicmene subjektivne nemohu souhlasit s tim, ze na Sabiha Gohkcen (1 tyden zpet) byla bezpecnost zajistena na nejake normalni urovni. Bylo to vecer, moc lidi tam nebylo, tak si vsichni asi dali pohov, vcetne lidi u ramu, kteri hrali dokonce i karty snad, asi 2 davali polovicni pozor. Jo, clovek to neovlivni, je to jen subjektivni, nicmene asi se priste rozmyslim, zda toto letiste znova vyuziji. Sam jsem zvedav, jak to bude vypadat v sobotu pri navratu.

0 Citovat

Pokus o převrat v Turecku. Z Istanbulu jsou hlášen tanky a obrněná vozidla na přístupu k Atatürkovu letišti. Podle agentury Reuters byly zrušeny všechny lety z tohoto letiště.

0 Citovat

No, to nevypada na pokus, to prevrat zrejme je - armada ma kontrolu nad zemi. Vsechny lety z IST zruseny.
https://youtu.be/3mq5hrUDoYo

0 Citovat

Mám pocit, že letenky a zájezdy do Turecka už letos asi fakt níž klesnout nemůžou.. smiley

0