Nemilé, ale skutečně zatím neexistuje autobusové spojení navazující na nové páteční lety z Bratislavy, které přistávají v 22:45. Pondělní je možné využít odjezd v 00:30, ale i tak předpokládám spíše využití taxi služeb. Aktuální jízdní řády: http://skp.airports.com.mk/default.aspx?ItemID=491 Cena 175 MKD platí - lístek se dá koupit u řidiče. Jinak Skopje má fajn nové centrum, které je načančané až to bolí  .

Skopje (SKP)

Založil ve fóru Letiště

Nemilé, ale skutečně zatím neexistuje autobusové spojení navazující na nové páteční lety z Bratislavy, které přistávají v 22:45. Pondělní je možné využít odjezd v 00:30, ale i tak předpokládám spíše využití taxi služeb.

Aktuální jízdní řády: http://skp.airports.com.mk/default.aspx?ItemID=491
Cena 175 MKD platí - lístek se dá koupit u řidiče.

Jinak Skopje má fajn nové centrum, které je načančané až to bolí smiley Ale určitě zaujme a v noci okouzlí. Doporučuji procházku na straně řeky s hlavními budovami, kde celý den hraje vážná hudba z reproduktorů.

Na Vodno jsme se nedostali - dnes se nejezdilo smiley

0

Mně teda osobně ten kýč až tak nezaujal, mnohem víc se mi líbilo vedle ve staré muslimské čtvrti, mimochodem vřele doporučuji na jídlo. Jinak to Vodno si určitě dejte, výhledy moc pěkný a stejně tam není po dnu co dělat, případně spojte s kaňonem Matka, taky celkem fajn a kousek od Skopje.

0 Citovat

Ahojte.
Chcem sy spytat ci niekto neleti z Bratislavy do Skopje 15.4. piatok a nechcel by share taxi. My sme dvaja. Dakujem. Pekny vecer

0 Citovat

Jak to tam vypadá s uprchlíky a celkově s bezpečností? Předpokládám, že to zas taková hrůza, jakou popisují některá média nebude smiley

0 Citovat

Nenarazili jsme doslova na nikoho! Je tedy pravda, že jsme se pohybovali vždy jen v centru, ale na druhou stranu se u Prištiny a Skopje centrum vesměs rovná celému městu smiley

0 Citovat

dobra..diky smiley a kdybys mel zhodnotit, jestli to tam stoji za navstevu, tak bys na to odpovedel co? smiley

0 Citovat

Když se do toho zapojím, tak celý ten region stojí za návštěvu. V roce 2014 jsme projeli Albánii, Makedonii a Kosovo, asi nejmíň se mi líbilo právě ve Skopji, ale asi díky tomu, že Albánie je úžasná celá, Kosovo je celkem jinej svět a v Makedonii jsou hezčí místa, třeba Ohrid. Ale vřele doporučuji!

0 Citovat

urcite tam ist, najma za tu cenu. My sme pred par rokmi leteli z Budapesti do Sofie s Wizzair a este odtial 5 hodin busom. Toto z BTS je luxus a najma ked sa da predlzeny vikend. A pri cenach v Macedonsku a okoli ta takyto vylet na vikend nemusi stat viacej ako 100-120 euro aj s letenkou.
A ak ti ide o bezpecnost, tak ziadny problem, to skor uz bude problem na zapade Europy.

0 Citovat

Tak s těma cenama bych trochu brzdil a i s letenkou za 100 euro bych řekl že už dávno není pravda a zrovna Makedonie byla z okolních zemí nejdražší,ale zase ceny úplně v pohodě,jen ať nepodlehnes dojmu,že tam je vše za puldarma.

0 Citovat

tak ked idu dvaja:
napr. 20-23/5 je letenka za 45 euro (dvaja 90 euro)
ubytko dvojka na tri noci podla bookingu okolo 50-60 euro na tri noci
tak to mame zatial 75 euro na osobu a este 50 euro na stravu na osobu co sa da tam tri dni prestravovat, burekarne, cevapcici, sopske salaty.

ale jasne, kazdy podla svojho, ale pomer cena vykon v Macedonsku je super,

0 Citovat

Skopje je samo o sobě město na odpoledne s večerem díky úchvatnému nočnímu osvětlení. Jinak jak je napsáno výše - vydat se do okolí. Denní trek hora Vodno + kaňon Matka, případně delší výpad k Ohridskému jezeru. Mohu jen doporučit ze stejného důvodu, jak píše tonic - let z BTS a za pár eur.

0 Citovat

Letenky mi přijdou vhodnější z Norimberku už kvůli lepším časům:

TAM čt 09.06.2016 15:20 Norimberk NUE 17:30 Skopje SKP 2:10 h / bez přestupů
čt 15:20 Norimberk NUE 17:30 Skopje SKP Wizz Air ČERSTVÁ CENA! €9.99 Koupit let

ZPĚT ne 12.06.2016 12:40 Skopje SKP 14:50 Norimberk NUE 2:10 h / bez přestupů
ne 12:40 Skopje SKP 14:50 Norimberk NUE Wizz Air ČERSTVÁ CENA! €19.47 Koupit let
€29.46

0 Citovat

Souhlas, z NUE jsme takto letěli na podzim. A z Prahy rozhodně rychlejší cesta, parkování za pár euro hned u terminálu.

0 Citovat

Ono by bylo dobrý si občas uvědomit, že ČR se nerovná Praha a okolí a na stránky nechodí jen lidé z této lokality. Minimálně pro celou Moravu je Norimberk úplnej nesmysl, takže vhodnost letenek je třeba posuzovat touto optikou a ne obecně prohlašovat, jak je Norimberk vhodnější (mimochodem Bratislava pro Moravu splňuje to samý co Norimberk pro Prahu, cesta celá po dálnici a parkování za pár korun u termínálu).
Tonic: tak rozhodně je třeba počítat nějakou dopravu z a na letiště, Skopje také není na prodlouženej víkend, ale na den, dva, takže někam se podívat něco stojí (lanovka na Vodno, doprava na Matku atd), ale jak říkáš, pokud by se jelo extrémně na budget a chtěl si jen odškrtnout další destinaci tak jo, jinak to není reálné.

0 Citovat

jj souhlas, beru to Praga Caput Regni smiley Ač nejsem Pražák smiley

0 Citovat

Já taky nemám vůbec nic proti Praze, pražákům nebo jakýmkoliv normálním obyvatelům této země obecně smiley Navíc nikdy jsem nechápal takové to handrkování, Čechy, Morava a podobný kraviny, ale vzhledem k tomu, jak nám tady ty naše letiště prasí z hlediska low cost linek nějaká lobby Travel Service nebo koho, protože to už není možný, tak je třeba se vždycky dívat na možnosti v okolních státech z pohledu toho, kde zrovna bydlím smiley

0 Citovat

Já samozřejmě neměl na mysli pouze Prahu, ale třeba také Plzeň, Karlovy Vary, ad....

Ale všeobecně myslím, že Balkán nejlépe na motorce, nebo autem. Veřejná doprava je mizerná a zajímavá místa jinak než individuálně zpravidla nedostupná. Také pronájem auta bývá problematický kvůli častým přejezdům hranic. Pokud se tedy nejedná jen o víkend, nebo pár dní.

Loni jsem takto letěl z NUE do Bukurešti na prodloužený víkend abych zjistil, že na místě kromě paláce megalomana Ceausesca není vůbec nic zajímavého k vidění a tak jsem se ke konci už dost nudil. Ta Skopje mi přijde něco podobného.

0 Citovat

Kolik stojí taxi z letiště do centra v ten pátek večer?

0 Citovat

Taxi stojí 20€

0 Citovat

Tywole to je jak letenka smiley smiley

0 Citovat

kedy sa chystas?

0 Citovat

Tvl tak můžeš ještě zůstat na letišti, případně jim tam vysvětlit, že když máš letenku za 20 euro, tak by tě taxi mělo stát logicky mnohem míň.... smiley

0 Citovat

Hele až v červneci jedu smiley smiley

0 Citovat

nestras ho smiley
ked sa ti nechce platit 20 euro, tak si pockaj cca 1,5-2,5 hodiny na bus za necele 3 eura.
http://www.vardarexpress.com/index.php?id=28
inak pisal som im, ze by mohli pridat spoj okolo pol 23:30 pre BS lety, uvidime ci su flexibilni a vyuziju prilezitost smiley

0 Citovat

facebook nemam.... tak jedine mailom petertinath@gmail.com my s priatekou mame ubytko pri autobusovej stanici. nemame problem posharovat taxik, aspon nas to vyjde lacnejsie.

0