Ahoj, dá se na letišti koupit lítačka na istanbulskou MHD...ideálně s možností zaplatit ji kartou? A platí i na autobusy Havatas z letiště? Případně je na letišti alespoň bankomat? Díky za odpověď. Klára .

Istanbul - Sabiha Gokcen - Istanbul Card

Založila ve fóru Letiště

19 reakcí

Ahoj,
dá se na letišti koupit lítačka na istanbulskou MHD...ideálně s možností zaplatit ji kartou? A platí i na autobusy Havatas z letiště?
Případně je na letišti alespoň bankomat?

Díky za odpověď.
Klára

0

Pri moji posledni navsteve litacka na Havatas neplatila a bylo nutne zaplatit v hotovosti primo v busu.. Vyber na letisti v pohode, nevzpominam si kde presne bankomat byl, ale urcite sem si vybiral az tam..

0 Citovat

Lítačka na Havatas neplatí a na letišti jsem nikde neviděla, že by se dala koupit. Havatas se platí v hotovosti a z letiště do centra se platilo 14 lir za osobu.
Lítačku jsme pak měli problém sehnat i na Taksimu a na dalších zastávkách, ale je pravda, že jsme přiletěli pozdě. Tak třeba byly ve všech automatech vyprodané. Ale spíš si myslím, že je to tak naschvál, aby si člověk musel koupit žetony.

0 Citovat

no je to uz asi dva roky, ale istanbul kart sa dal vtedy kupit v budke pri zastavkach busu

0 Citovat

Já teda mám za to, že se jí dá platit už i v Havatas (byli jsme v únoru), ale je to zbytečný, protože jde zaplatit v buse cash. Jinak bankomaty na letišti určitě nedoporučuju, takovej výdrb při výběru jsem v životě nezažil - neskutečně nevýhodnej kurz + brutální poplatek turecké bance (mám výběry od zuno zdarma) a hlavně to tam naskočilo až po provedení výběru to info o poplatku. Příště bych si vzal pár euro a vybral pak kdekoliv ve městě.
Co se týče istanbulkart, my jsme s pořízením neměli žádnej problém, mají ji i v samoškách, hned v první kam jsme vlezli na Taksimu, prodávají ji i v metru na Taksimu, ale mají otevřeno jen do čtyř nebo do pěti.

0 Citovat

Taky jsme byli koncem února a lidi před námi se ptali toho výběrčího a ten říkal, že berou jen hotovost, že pokud chtějí jet na kartu, tak musí na nějakou tu linku MDHčka z letiště, co jede na metro. A na stránkách ke kartě také Havatas nejsou vypsané. http://istanbulkart.iett.gov.tr/en/ista ... s/menu/427

0 Citovat

No tak to já jsem slyšel a četl na autobusáku na Kadikoy něco jinýho. Jinak četl jsem to i před odjezdem na Tripadvisoru, kde taky psali, že se dá normálně použít, nemá to ale žádnou výhodu, platíš stejně jako cash. Istanbulkart třeba platí i na trajekty jiných dopravců než toho městského.

0 Citovat

V Istanbulu jsme byli loni koncem listopadu. První večer jsme přileteli na Sabihu Gokcem, měli jsme jednu Istanbulkard, bez problému jsme si ji v automatu dobili (automat bere pouze 10 a 20 YTL bankovky). Nakonec odjeli místním expresním autobusem (za číslem měl E) do Kadikoi, pak trajekt a tramvaj do centra k ubytování. Autobusy Hatavas se platí v hotovosti a neberou na stání - naplní se kapacita a čeká se na další.

0 Citovat

Istanbul Card se prodává přímo před halou jak jsou autobusy. Jsou tam dva automaty. Bohužel na letišti už nějde pak nikde vrátit. Normálně jsem s ní platil i v Havatas. Každopádně je levnější klasické MHD E10 nebo E11, které není ani o tolik pomalejší. Má sice více zastávek, ale většinu jen projede. Vše ovlivňuje aktuální provoz, takže cesta trvá 1-2 hodiny.

0 Citovat

Zahlidl jsem automat na Istanbul card pred letistem u autobusu. Bohuzel bral pouze presnou castku a nevracel. Platba kartou taky nemozna. Havatas autobus se platil vevnitr v hotovosti. info je z letosniho brezna.

0 Citovat

IC není na Taksimu možné koupit, v žádném automatu nebyl smiley povedlo se až na zastávce u Modré mešity.

0 Citovat

inak my sme kupovali vtedy IC normalne v novinovom stanku a automatoch len dobijali...neda sa to tak stale?

0 Citovat

Mělo by jít, jen večer už nebylo kde.

0 Citovat

Ano jde koupit v sámoškách, trafikách a i dobít. Na Taksimu, jak jsem psal jen v okénku v metru, které zavírá už ve čtyři nebo v pět.

0 Citovat

Na Sabiha v automatu koupíš za přesnou částku, to je pravda. Taky jsme ji neměli, a tak v budce Havatas nám chlapík rozměnil, vyběhnul a vše nám ukázal.


Sent from my iPhone using Tapatalk

0 Citovat

Ahoj,

měl by někdo nějaký TIP kam se podívat v blízkosti letiště? Máme 5 hodin pauzu mezi lety.

díky

0 Citovat

Mám trochu obavu, že kolem letiště nic není a těch 5hodin je taková doba, že na to, zůstat na letišti je dlouho, ale na to, dostat se do města a něco tam vidět málo. Osobně bych doporučil salonek.

0 Citovat

My jeli ze Sabiha G. kouknout do Pendiku. Litačku jsme nekupovali, prostě jsem dal penize řidiči a bylo to ok. Bus E10 nebo E11, už nevim cesta 15 minut. Dá se tam projít promenada kolem moře, pozvali nas na prohlidku mešity, dali si čaj a jeli jsme zpatky na letiště.

0 Citovat

Ak to máš po ceste domov a chceš niečo nakúpiť za dobré ceny, potom outlet cca 6 km od letiska http://www.viaport.com.tr/?dil=en

0 Citovat

Kdyby nekomu zbyla Istanbul Card, rada se ji ujmu. Diky

0
19 reakcí