Menší brainstorming - co skutečně hledáte předtím, než se vydáte na cestu? Zajímají mě konkrétně otázky "letišť". Wifi, přespání, přestupy, jak mezi terminály, jak do/z města, obecná cena letenek, jak se k letišti dostat (okolní k ČR), parkování u letiště... Ještě něco?  .

Letiště - co vše chceš vědět, než odletíš?

Založil ve fóru Letiště

Menší brainstorming - co skutečně hledáte předtím, než se vydáte na cestu? Zajímají mě konkrétně otázky "letišť".

Wifi, přespání, přestupy, jak mezi terminály, jak do/z města, obecná cena letenek, jak se k letišti dostat (okolní k ČR), parkování u letiště... Ještě něco? smiley

0

Pokud je to pro danou cestu aktuální, tak lounge, jaký, kde, sprchy, porovnání, podmínky vstupu a občas řeším umístění pobočky autopujčovny, jestli přímo v příletové hale, občas jsou levnější půjčovny mimo letiště atd.

0 Citovat

Na evropských letištích mne nejvíce zajímá doprava z/do města. V případě přestupu pak wifi, přespání, terminály (velikost letiště).

0 Citovat

ja ešte hľadám, kde sú detské kútiky smiley a na mape čo je zaujímavé v okolí letiska (ak máš náhodou čas, najlepšie na pešo, napr. pláž, park a pre niekoho aj nákupné centrum, všetko kde môže byť čakanie príjemnejšie)

0 Citovat

pri prestupe minimalny layover, pri ktorom ma zmysel zdrhnut z letiska na sightseeing

0 Citovat

Lounge, pokud neni tak jak rozmanity je provoz, wifi, moznost prespani - v pripade prestupu.

Doprava do centra v pripade priletu do finalni destinace.

0 Citovat

Nabídka tours..

0 Citovat

V případě odletového letiště (v dojezdové vzdálenosti od ČR) možnost dopravy na letiště z ČR veřejnou dopravou, případně možnosti parkování auta, taktéž navigace při vyzvednutí přiletivšího pasažéra autem (kde nejlépe zastavit atd.)

0 Citovat

Já ještě nemám tolik letů, ale vesměs mě zajímá jak a čím se se dostat nejlíp do/z centra a jak dlouho to zabere času, jak je letiště velké a kolik času zabere odbavení smiley V případě mezipřistání co dělat v okolí.

Kdyby jsme měli děti, tak by mě zajímalo, jestli je někde nějaký dětský koutek, tuším, že v Brně jsou snad jen ty velké figurky Člověče, nezlob se! a nebo nějaký šachy smiley

0 Citovat

Tak edit: v Brně dětský koutek je, ale i tak mi to přijde na zabavení dítěte nic moc smiley

http://www.brno-airport.cz/letiste/tisk ... kem-svete/

0 Citovat

Jak se tam dostanu, jak zaparkuju a za kolik, dostupnost wifi, mapa areálu.

0 Citovat

Všimol som si, že sa tu pomaly po každej akcii opakuje dookola tá istá otázka, že či sa dá na za hodinu prestúpiť tam, či 9 hodín stačí na prestup v CDG a pod. Lebo dosť ľudí kupuje letenky western štýlom - najprv strieľajú a až potom sa pýtajú čo vlastne kúpili smiley

0 Citovat

Ano, toto máme zahrnuto v osnově, tedy jen u přestupních hubů. Pro Brno to asi smysl nemá smiley

0 Citovat

Jak napsal "prix" - přeprava mezi terminály, doprava z letišť do města a zpět (cena, čísla veřejných busů apod.), případně taky přeprava z letišť na hlavní bus/vlak nádraží v daných městech, to by bylo fajn, když by bylo někde sepsáno.

0 Citovat

Mě by třeba ještě zajímalo kde jsou WC a jestli jsou čistá a dá se tam zvládnout třeba rychlovka před odletem...

0 Citovat

rychlu evakuaciu stolice asi nemas na mysli ze? smiley

0 Citovat

Netýká se to letišť, ale když už se ptáte na vylepšováky, v poslední době jsem přemýšlela, že by bylo praktické udělat mapu s vízovými podmínkami pro jednotlivé státy (pro Čechy a na krátkodobé turistické cesty, prostě takový základ). Odlišit barevně - zeleně bez víza, oranžově jednoduchá procedura (např. vízum online), červeně státy s blbinami jako zvací dopis a s obtížnější procedurou, černě pak SA smiley Při najetí na daný stát by se člověku zobrazilo jak, za kolik a na jak dlouho. Jasně, všechny ty informace jsou dostupné na MZV, ale říkala jsem si, že mít to v mapě vše při jednom by bylo praktické, hlavně když člověk plánuje trip napříč mnoha státy. Jen takový podnět, možná je to blbost, ale mně by to připadalo celkem fajn smiley

0 Citovat

stara dobra wiki ma uz davno riesenie:)
pre obcanov CR
https://en.wikipedia.org/wiki/Visa_requ ... h_citizens
pre obcanov SR
https://en.wikipedia.org/wiki/Visa_requ ... k_citizens

0 Citovat

Ahoj, mam dotaz, a nevim, kde by mi na něj odpověděli, tak to zkusim tady.
Mám dva pasy z ruznych států ( legálně smiley ), a tak chci vědět, jestli můžu z českého letiště letět na cizý pas? Nebo se budou divit, že nemam vizove razitko, a pusti me jen na český?.
ps a ještě jeden rychlej, jestli můžu přiletět do nejake země na jeden pas, a odletět z ni na ten druhý? díky předem )

0 Citovat

tak ked je ten druhy pas mimoschengensky, asi sa budu dost cudovat, ked ta neuvidia tvoj prichod do Schengenu v systeme.
2) zalezi od krajiny, tiez som do Albanska siel na pas a z Albanska na obciansky, dokonca aj pani colnicka sa hned spytala pri odchode, ci ten pas s ktorym som prisiel mam pri sebe. Ale vidiet ho nechcela. Takze vsetko je mozne, zalezi ako maju prepojene systemy. Ale niekde v Azii by som taketo nieco neriskoval.

0 Citovat

Diky, asi jsem to mel trochu vic specifikovat, muj druhy pas je Chilsky, a chci odsud letět na nový zéland na working holiday, ktery mam na tento pas. a pred tim bych chtel chvili pobyt v asii. Potom v zelandu prehodit pas, a letet do kanady na cesky, na kterym mam zase working holiday do kanady... smiley

0 Citovat

tak jasne, vsak ty odletis na NZ na chilsky pas a s nim aj odletis. Ale v kanade na colnici uz cesky pas vytiahnes smiley V Kanade nikto nebude zistovat odkial si prisiel, hlavne ze mas v poriadku working holiday visa.

0 Citovat

oni prave psali pri vyplnovany toho working holiday do Kanady, ze je nutny priletet tim pasem, na ktery to working holiday je vypsany, tak nvm jestli to tak hrotej smiley jsi si jistej, ze na celnici muzu ukazat jinej pas nez ten, kterym priletim? Dik

0 Citovat

Ved ty odletis z Nz na chilsky pas (kde aj mas NZ viza) a po prilete do kanady vytiahnes pas cesky. To ze ich vymenis v lietadle z nz do kanady uz nikoho netrapi smiley

To iste do NZ ... z ceska odletis na cesky pas a po prilete do NZ ukazes pas chilsky.

0 Citovat

Ahoj, prosím o radu. Kolik byste si minimálně dali času na přestup na letišti? Budu mít jen příruční zavazadlo a přestupy v Bruselu a Kodani. S tím se pojí otázka jestli koupit Kiwi guarantee - nevím přesně co to obnáší a zda se to vyplatí. Máte zkušenosti? Děkuji moc za poznatky!

0