Ahoj, příští týden letíme s Air Berlin z Prahy do New Yorku s přestupem v Berlíně. Vzhledem k tomu, že s přestupem cestuji poprvé, měl bych několik otázek. 1) Odbavení v Praze - bude kufr odbaven až do New Yorku (tzn. v Berlíně se k němu nedostanu) nebo bude nutné jej v Berlíně odbavit znovu? 2) Čas na přestup - máme 1:20, je to dostatečné? Na jaký terminál v Berlíně nejspíš přiletíme a z jakého bude odlet? Budeme muset vycházet z tranzitního prostoru? 3) Bude celý let brán jako celek, tzn. kdyby náhodou měl let z Prahy zpoždění, máme nárok na místo v dalším letu? Děkuji za odpovědi, David .

Přestup Berlín Tegel (TXL)

Založil(a) ve fóru Letiště

5 reakcí

Ahoj,

příští týden letíme s Air Berlin z Prahy do New Yorku s přestupem v Berlíně. Vzhledem k tomu, že s přestupem cestuji poprvé, měl bych několik otázek.

1) Odbavení v Praze - bude kufr odbaven až do New Yorku (tzn. v Berlíně se k němu nedostanu) nebo bude nutné jej v Berlíně odbavit znovu?

2) Čas na přestup - máme 1:20, je to dostatečné? Na jaký terminál v Berlíně nejspíš přiletíme a z jakého bude odlet? Budeme muset vycházet z tranzitního prostoru?

3) Bude celý let brán jako celek, tzn. kdyby náhodou měl let z Prahy zpoždění, máme nárok na místo v dalším letu?

Děkuji za odpovědi, David

0

Ahoj,

1) kufr bude odbaven až do NY, kde si ho vyzvedneš, na Tegelu se o něj nestaráš

2) 1:20 stačí, info o terminálech máš na letence a nebudeš muset vycházet z tranzitního prostoru

3) ano, pokud máš všechny lety na jedné letence

0 Citovat

Jen upravím 2), budeš měnit terminál, takže tranzitní prostor opustíš. Tegel je staré letiště, které absolutně nevyhovuje dnešním standardům, takže je vše trochu jinak.

Přesun mezi terminály je pěšky asi za cca 5 minut. Po pasové kontrole jsi zavřen v malém gatu, kde nic není. Doporučuji projít do gatu co nejpozději.

ps: vše je dobře značeno a 80 min je na tohle letiště až moc smiley

0 Citovat

Ahoj,
díky za doplnění. Předpokládám, že pokud poletíš vše s Air Berlin, přestup budeš mít jen na terminálu C. Pokud přiletíš na A nebo B, je to o přesunu mezi terminály a v tom má Dave samozřejmě pravdu, že letiště je už dávno za zenitem. Já sám jsem tam nikdy nepřestupoval, jen dvakrát odlétal, i proto jsem možné nedal úplně přesnou informaci, ale každopádně mě to tam vůbec nenadchlo.
Každopádně žádný strach, ať už přiletíš na A nebo C, není to tam tak velké a rychle se zorientuješ.

0 Citovat

Bezvadný, díky oběma za informace.

0 Citovat

80 minut je sice dost, ale moje aktuální zkušenost s AB z šesti letů za říjen a listopad je průměrně hodina zpoždění. Jediná výjimka je odlet z Prahy úplně ráno, kdy zde to letadlo zůstává po příletu z předchozího dne. Zkus sem pak napsat, jako to dopadlo.

0
5 reakcí