Nízkonákladové letiště Brusel Charleroi je variantou pro letiště Brusel Zaventem. Hlavní bázi zde má společnost Rynair (linka z Bratislavy) a Wizzair. Informace: otevírací doba: 24H přespání na letišti: recenze na této anglické stránce doprava z letiště do centra Bruselu: -mezi letištěm a centrem města jezdí shuttle bus. Cestu zvládne za 1h a odjíždí každých 30minut. Cena jízdného je 13€ za 1 cestu nebo 22€ za zpáteční lístek -další variantou je využití kombinace autobusu a vlaku. Z letiště pojedete linkou A na vlakovou stanici, kde přesednete v rámci jednoho lístku na spoj do Bruselu. Lístek se prodává na letišti. Máte možnost zakoupit 10x lístek za 76€, který je přenosný. Informace o této variantě zde. -samostatný lístek na autobus linky A stojí 3€ WiFi zdarma: Ne IATA / ICAO kód: CRL / EBCI poloha: od centra Charleroi 8km, od Bruselu 50km web: http://www.charleroi-airport.com/en/ .

Brusel Charleroi (CRL)

Založil ve fóru Letiště

Nízkonákladové letiště Brusel Charleroi je variantou pro letiště Brusel Zaventem. Hlavní bázi zde má společnost Rynair (linka z Bratislavy) a Wizzair.

Informace:
otevírací doba: 24H

přespání na letišti: recenze na této anglické stránce

doprava z letiště do centra Bruselu:

-mezi letištěm a centrem města jezdí shuttle bus. Cestu zvládne za 1h a odjíždí každých 30minut. Cena jízdného je 13€ za 1 cestu nebo 22€ za zpáteční lístek

-další variantou je využití kombinace autobusu a vlaku. Z letiště pojedete linkou A na vlakovou stanici, kde přesednete v rámci jednoho lístku na spoj do Bruselu. Lístek se prodává na letišti. Máte možnost zakoupit 10x lístek za 76€, který je přenosný. Informace o této variantě zde.

-samostatný lístek na autobus linky A stojí 3€

WiFi zdarma: Ne

IATA / ICAO kód: CRL / EBCI

poloha: od centra Charleroi 8km, od Bruselu 50km

web: http://www.charleroi-airport.com/en/

0

Nový spoj z letiště do centra Bruselu - http://www.brussels-city-shuttle.com/#/

0 Citovat

Jak se nejlevněji/nejlépe dostat z letiště CRL do hlavního bruselského letiště? Na kterém letišti je lepší přespat?

0 Citovat

díky za info o letišti. Ví někdo na kolik vyjde celkově varianta bus 1 + vlak do Bruselu? zmíněno je pouze bus za 3 e. moc díky

0 Citovat

aktuálně jezdí autobusový dopravce Flibco.com za 5€ přímo do centra.

0 Citovat

Dave, myslíš že flibco.com vydává nějaké akce za 5euro? aktuáln tam je nabídka pouze za 10-14, a jen do půlky října.

0 Citovat

Na tomto letišti jsem měl jednou asi 4 hodinový přestup a uplná katastrofa... Nedá se tam nikde ani pořádně sednout (na zem zajisté ano), natož tam přespat..

0 Citovat

Ty ceny sází na každých X prvních sedaček. U autobusových spojů se vždy prodává cca max na 2 měsíce dopředu - určitě nasadí do systému další co nevidět.

0 Citovat

Nemáte někdo zkušenost s kombinací bus+vlak? Myslím cena, kde koupit lístky...Na stránkách to nemůžu najít. Díky

0 Citovat

Kdyby se to někomu hodilo, tak jsme již cestu absolvovali, protože jsme propásli jízdenky na autobus za 5 euro z flibco.com rozhodli jsme se pro vlak. Lístek na linku na A už nestojí 3 eura, ale 5, na stránkách píšou, že lístky zakoupíte vedle dveří 2, což je dost zavádějící, ze dveří dva vyjdete z letištní budovy a dáte se doleva a asi po 30 m dojdete na zastávku, u které jsou automaty. Busem dojedete na nádraží Charleroi-Sud, odkud jezdí vlaky do stanice Bruxelles centrale 3x za hodinu, pro studenty je nejlevnější koupit jízdenku Go pass 1, která stojí 6 euro a platí na jednu cestu kamkoliv po Belgii, takže se určitě vyplatí, pokud chcete jet i jinam než do Bruselu.

0 Citovat

Ahoj, já bych zase ráda, vzhledem k nedávné cestě do Bruselu, varovala před dopravcem Euro Couch shuttle, který sice slibuje 1 cestu do centra za 8 EUR při platbě dopředu, nicméně buď nedorazí vůbec, případně o dost později, kdy už čekat nevydržíte a koupíte si lístek u konkurence za 15 EUR smiley

0 Citovat

Zdravime,
tento vikend jsme leteli s Ryanair do Prahy. Cesta vlakem z Brugg do Charleroi za 42,2 Euro/pro dve osoby. Pak cesta autobusem za 5 Euro/osoba. Letiste starsi,opravdu malo mista na sezeni - skoro zadne. WC bez toaletniho papiru a spis spinave - muzi i damy.
Priste spis radeji Flibco autobusy na letiste a pevne nervy na letisti smiley

0 Citovat

Caute ludia, co myslite .. ma zmysel na CRL kupovat PRIORITY LANE cez security ? Pocul som totizto ze na tomto letisku je to fakt masaker s ludmi tak si uz vravim ze tie 4 eura hore dole, ale povedze vy smiley Diky

0 Citovat

Rád bych se zeptal jak přesně funguje Shuttle bus CLR-Brussel ( http://www.brussels-city-shuttle.com/en/#/ ) jízdenky se totiž prodávají na daný den, ale ne na daný spoj, jak je ošetřeno, že na daný spoj nepřijde více lidí, než je kapacita autobusu - např. večerních příletech ryanairu kdy během 5min přistanou 4 lety?

0 Citovat

Kdo dřív přijde, ten jede. A ti, co by se nevešli, čekají na další. Aspoň tak to bylo u nás.

0 Citovat

Nedával tu někdo Flibco směrem do Brugg s odjezdem 10:40 (20 minut po plánovaném příletu) a příjezdem v 18:10 (1h 5min před plánovaným odletem)? Moc se mi tu nechce čekat další 2 hodiny na jiný spoj, názor bych uvítal.. Díky

0 Citovat

S Flibcom mam len dobre skusenosti. Isli sme Charleroi - Luxembourg - Charleroi. Listok sme mali kupeny na 09:40 no Wizzair priletel skor tak sme nakoniec stihli aj bus o 08:00 a bez problemov nas zobral aj na skorsi bus nezalezalo na ktory mame kupene listky. Od dosadnutia na drahu v Charleroi k nastupeniu do autobusu nam to netrvalo ani 10 minut. Cestou naspat sme mali ale rezervu asi 2 hodiny 50 minut, bus prisiel na cas.

0 Citovat

S Flibco mám taky dobré zkušenosti...jel jsem s nima 4x a vždycky to jelo na minutu přesně - jak odjezdy tak příjezdy.

0 Citovat

Ahoj, tak aj ja pridavam svoj poznatok zo Charleroi. Nato ako ma mnoho ludi strasilo, ze strasne letisko a podobne, musim povedat ze som bol prijemne prekvapeny. Relativne male, prehladne, ciste, odjazdy autobusov priamo z pred terminalu, ziadne zdlhave hladania, mnoho WC smiley. Security kontrola okolo cca 12:00 velmi rychla, skoro ziadne cakanie... akurat mi prislo ze napoje v duty free su trosku drashie, pod 3 EUR sa nedostanete smiley inak nemam asi vyhradu ... (velka polievka za cca 4.70 EUR smiley) ... akurat neni free wifi ale tak to sa dalo cakat

0 Citovat

Sup, myslite si ze staci 50 minut na prestup?

0 Citovat

Mám objednaný blízký hotel na přespání, dá se z letiště odejít po svých? Zdá se že jsou všude ploty. Dík za odpověď a tipy.

0 Citovat

Ahoj,
můžete mi prosím někdo poradit, kde je na CRL zastávka autobusu Flibco směr Bruggy? Na oficiálních stránkách je na mapě označena napravo od východu, ale na tripadvisoru tvrdí, že to je směr Brusel... budu mít málo času po příletu, tak bych tam nerada bloudila smiley
P.

0 Citovat

Jestli dobře pamatuji tak je to vlevo od příletu. Každopadne neni šance to minout.. vsechny autobusy jsou dobre znaceny, (display nad prednim sklem s napisem destinace) a letiste je malinky.. zadny strachy smiley

0 Citovat

Ahoj, mám v CRL přestup Ryanair - Ryanair, je možné zůstat v neveřejné části a nechodit znovu na security? Díky.

0 Citovat

Ahoj všichni,
nabízím už na zítra 13.1. dvě jízdenky na shuttle bus z letiště Charleroi Airport v Bruselu do centra Bruselu (Bruxelles-Midi / Brussel Zuid). K dispozici mám i dvě zpáteční jízdenky na 15.1. Jízdenky nejsou vázané na jméno ani na čas, pouze na datum. Jedna jednosměrná jízdenka stála 14€, což je cca 380 Kč, prodám za polovinu. Pokud byste měli zájem, prodám jakýkoliv počet i směr. Bohužel kvůli nemoci vůbec neodletíme. V případě zájmu napiště na xivetanovakova@seznam.cz. Díky.

0