Omlouvám se, že zakládám nové téma. Něco podobného jsem tu našel, ale nebyly tam odpovědi na mé otázky. Jelikož náš přestup bude trvat 9h a do Dubaje přiletíme v 9:00 ráno, chtěli bychom tento čas využít na návštěvu města. Základní otázka lze to? Jeden člověk nás nahlodal, že nelze opustit letiště, ale co tak čtu, tak by to mělo jít bez problémů. Chtěl bych ale mít 100% jistotu. Pokud lze letiště opustit, jak je to z bagáží? Mám si jí vyzvednou a při návratu na letiště znovu odbavit, nebo je to děláno automaticky a o věci se nemusíme starat a po příletu rovnou hledat tágo a jet do města. Poznámka: letíme se společností FlyDubai. Poslední dotaz se týká toho, jak dlouho před odletem bychom měli být zpátky na letišti? 9h není moc na tak velké a zajímavé město, ale myslím si, že by se za tu dobu stihlo navštívit pár míst, vykoupat se a pokračovat do naší cílové destinace - Srí Lanka. Děkuji za cenné informace Zdeněk Slanina .

Přestup v Dubaji 9h přes den

Založil(a) ve fóru Letiště

16 reakcí

Omlouvám se, že zakládám nové téma. Něco podobného jsem tu našel, ale nebyly tam odpovědi na mé otázky.
Jelikož náš přestup bude trvat 9h a do Dubaje přiletíme v 9:00 ráno, chtěli bychom tento čas využít na návštěvu města.
Základní otázka lze to? Jeden člověk nás nahlodal, že nelze opustit letiště, ale co tak čtu, tak by to mělo jít bez problémů. Chtěl bych ale mít 100% jistotu.
Pokud lze letiště opustit, jak je to z bagáží? Mám si jí vyzvednou a při návratu na letiště znovu odbavit, nebo je to děláno automaticky a o věci se nemusíme starat a po příletu rovnou hledat tágo a jet do města. Poznámka: letíme se společností FlyDubai.
Poslední dotaz se týká toho, jak dlouho před odletem bychom měli být zpátky na letišti? 9h není moc na tak velké a zajímavé město, ale myslím si, že by se za tu dobu stihlo navštívit pár míst, vykoupat se a pokračovat do naší cílové destinace - Srí Lanka.

Děkuji za cenné informace Zdeněk Slanina

0

Ahoj,

FlyDubai znamená prílet na Terminál 2 - priamo tam nie je metro - dá sa ísť busom, ale celkom to trvá - keďže sú taxíky lacné, odviezol by som sa taxíkom na najbližšie metro (neviem ako je to v Dubaji v tom čase so zápchami, ale radšej by som to asi neriskoval, voziť sa iba taxíkom).
Metrom už potom podľa preferencii, kúpania podľa mňa budete mať dosť na Srí Lanke, osobne by som asi prvý krát išiel pozrieť Dubai Mall a Burj Khalifu, a potom do starého mesta kuknúť trhy previezť sa cez Dubai creek a potom na metro a na letisko (opäť potom od metra taxíkom na Terminál 2).
Čo sa starého mesta týka, tak by som vystúpil na zastávke Al Ghubaiba, šiel smerom na východ k trhom, popri vode prešiel až k časti .. (hmm .. na Google maps si nájdite "Sheikh Mohammed Centre for Cultural Understanding" smiley tie budovy tam okolo - je to celkom zaujímavé, dá sa tam dobre najesť, aj keď trochu turisticky), potom kúsok naspäť, k "Dubai Old Souq Marine Transport Station", tam sa za 1AED nechať previesť na druhú stranu, pozrieť Gold Souq a ísť potom na metro Al Ras.

Myslím, že by sa to takto dalo stihnúť za 9 hodín, ak sa nebudete moc flákať smiley Na letisku pre istotu 2 hod vopred, môže byť rada na pasovke.

Užite smiley

0 Citovat

Bagaz podle me dostanes az na Sri Lance, takze neresit. Opustit letiste urcite jde a nez sedet 9hod na letisti, tak to vrele doporucuju. Za cely den stihnes v podstate cokoliv, Miracle Gardens, Burj Kalifu + akvarko (rezerovat predem), trhy v Deire a mozna i vsechno dohromady smiley



Fly Dubai lita na Terminal 2, takze muzes pouzit tento post. Ja letel zpatky v patek vecer a rentgen+pasovka byla na 15minut. Jen dodam, ze taxi z letiste ma nastupni taxu 25 AED, jinde 5. Burj Kalifa->Terminal2 bych odhadoval na 50 AED. Ceny za bus jsou na tom odkazu.

0 Citovat

Určitě nemá cenu sedět 9 hodin v Dubaji na letišti, ačkoliv je velké. Za mě doporučuji ještě ve starém městě návštěvu Dubai Museum. Nádherné expozice v historické pevnosti o historii Dubaje v duchu Madame Tussaud ale za 1 dirham. Nádherný kontrast vůči akvárku v Dubai Mallu a Burj Chalífě.
P. S. A ostatní tvrdí, že ve starém městě (kolem Deiry) se dá dobře a levně najíst. S tím bohužel nemám zkušenosti. Já jsem všude viděl meníčka za 50 a víc dirhamů (to platí i pro Dubai Mall).

0 Citovat

V Dubaji jsme byli ted nedavno poprve ,taky jsme prileteli na terminal 2 jen ale vecer , docela jsme spechali , takze jsme se na letisti nezdrzeli , busova zastavka je mezi priletovou a odletovou halou a pak skryta za taxiky , takze jsme to vzdali sedli do taxiku ..nevim nic o nastupni taxe 12 AED i kdyz je to mozne , ale spis tech 25AED ale fakt jsem si nevsimnul , k metru jsme platili 40 AED , az pak jsem si uvedomil ze jsme se vlastne mohli nechat zavest rovnou do mesta a ne na terminal 1 odkud jede metro

jednotlvou jizdu jsme si pak koupili za 8 AED , druhy den pak NOI silver kartu , mozna ze i na tech 9 hodin by se vyplatila ma kredit 20 AED . metro je rychle a pekne , jsou dve trasy zelena a cervena ,, zelena je k vyuziti na starou Dubaj a cervena na ostatni ,, Dubaj Mall a akvarko ( jen s obchodnaku ) Burj Khalifa( zvenku ) nejlepe na vyfoceni ze zadni casti obchodnaku, nebo od fonatan ,ale ty jsou az vecer ..asi by se dalo stihnout popojet do Mariny snad i mrknout na Ski Dubaj nebo pak volit starou cast Dubaje s trznici a kanalem s lodemi , od Mariny jde prochazka podel more , ale to pak uz se toho moc nestihne , koupani jsme tam vzdali , protoze bychom nestihli Abu Dhabi ..ale byli jsme 3 dny ( 1 + 2 ) takze jsem to meli trhane

Jinak jen upozorneni v metru je cara za kterou muzi nesmi a ta cast vagonu je vyhrazena jen zenam , sedet 9 hodin na terminalu 2 je blbost nic tam neni, byli jsme tam pak pri zpatecni ceste asi 3 a pul hodiny a nebylo co delat .., ale ty 2 - 2 a pul hodky bych tam nechal pak za laserem a pasovkou uz je to v te hale odkud se jde na gate lepsi

0 Citovat

Co se tyce jidla, doporucuju Groupon. Konkretne jsem byl velmi spokojen (ale USA teprve planuju, tak mozna az tam jednou budu, to zpetne uvidim jinak smiley ) v Johnny Rockets. Jsou v Dubai Mall stejne jako Burj Kalifa (pozor - nejsou nahore ve food court, ale vzadu u taxiku [kde je mimochodem ten znamy vodopad] ve Village kousek od ledu).

0 Citovat

Děkuji moc za cenné informace. Ohledně bagáže se zeptáme ještě přímo na letišti a uvidíme, snad nám to potvrdí že je najdeme až v cíli.

0 Citovat

Ahojte, navážu dotazem. Také máme přestup v Dubaji, ale v noci. Odlet brzo ráno, oboje s Emirates. Jak vyplnit čas? Mám Priority Pass i Mastercard Elite, nicméně v rámci PP v Marhaba nebo jakékoliv jiné Lounge stejně musím doplácet za druhou osobu, že? Dle stránek jsem koukal, že je to ca. 190 AED... Přilétáme po půlnoci a odlétáme v devět ráno. Vše terminál 3. Co bystě doporučili? Díky moc.

0 Citovat

Pokud je to terminal 3 tak by mozna stalo za uvahu zajistit si nocleh v hotelu Arabian Park Hotel pres booking,com , ktery ma zdarma shuttle bus kazdych 20 minut z te 3 , jen ale nevim jestli i po te pulnoci a od kolikati rano a za kolik by byl pokoj ,nam se to podarilo sehnat za 58 euro za dvouluzak + tech 20 % noc , mozna by slo zkusit jeste napsat do hotelu jestli vam nenabidnou nejakou akcni cenu .,, ja jsem se jich dotazal na noc co jsme meli zajistenou v jinem hotelu , tenhle uz nebyl a pak se uvolnil a oni mi nabuidli jinou cenu nez booking.com s poznamkou ze je to tajna cena , kterou nemam zdelovat smiley

0 Citovat

V noci je na T3 hodně plno. Emirates mají často dlouhé přestupy přes noc, takže je tam celkem narváno smiley

Jinak Marhaba na T3 je docela malý salónek. Navštíveno letos v červenci a zhruba do 4 ráno byl salónek dost narvanej... Možná salónky na T1 budou lepší smiley

0 Citovat

Fishus: Nešlo by nechat se taxikem odvézt do města a tam se trochu poflakovat, nebo dát 3 hodinky spánku na letišti (jestli to jde), a pak se podívat na Burj Khalifa při východu slunce?

0 Citovat

Druhá osoba je za poplatek $27. Bohužel na informacích Vám řeknou, že se tam nedostanete. Je třeba si to najít sám. Jde se tam přes Terminal 1. V zadní časti je tam po levé straně (směrem od Terminal 3) další security prohlídka a tou je třeba projít. Následně se jede autobusem na ten Concourse D. Bylo to třeba je trochu ukecávat, protože tam nechtějí lidi s letenkou Emirates pouštet. Každopádně to jde.

Určitě bych do města vyrazil. Každopádně je potřeba počitat s rezervou a cca 3 hodiny předem vyrazit zpět na letiště. Hlavně si dát pozor na řady na taxík v Dubai Mall. Někdy jsou tam řady na 30 minut a více. Posledně jsem musel vzít limuzínu (Lexus), tak abych tu řadu mohl předběhnout. Vyšlo to o trochu dráž na 70AED oproti cca 40-50AED za taxík. I tak jsme z Dubai Mall vyjížděli jen 30 minut z garáží. Na metro bych se časově úplně vykašlal, protože Dubai Mall zastávka je skoro 20 minut chůze nadzemním tunelem. Dubai Marina je už trochu z ruky a tu bych si nechal asi na jindy. Každopádně je to nejlepší část v Dubaji pro mě.

0 Citovat

takze cerstve skusenosti z DXB - raz sme prileteli o druhej rano, druhy krat o desitej vecer na Terminal 1 - tak ci tak trvalo 2 hodiny kym sme sa od pristatia dostali k Union Square... len pasovka trvala v oboch pripadoch skoro hodinu smiley Dobra sprava je, ze cestou na odlet je to ovela rychlejsie, pasovka a aj kontrola tak na 20 minut.

0 Citovat

No jo ale z 2 to mas pak za 40-50AED do mesta , kdezto z 1 za 8 AED nebo si rovnou koupis NOI silver card

0 Citovat

btw, aj Uber ma letiskovy priplatok 25 AED, ale staci sa prejst par minut od terminalu a uz cesta do Deiry stoji 5 euro.

0 Citovat

Tak taky bych byl v mnoha vecech pro priste chytrejsi i kdyz jsem si myslel ,ze mam vse dobre nastudovane a pripravene , tak me nejake veci celkem zaskocily, treba jsem necekal ,ze nikde nebude na T2 informacni centrum , mozna nekde je , ale po vyzvednuti zavazadel a vymene penez jsem vylitli ven do haly a tam uz jsme nic nenasli ,,vysli tedy ven taxiky ,,autobus byl skryty za nimi . dalsi zastavka i s jizdnim radem je mezi priletovou a odletovou halou ,coz me nenapadlo a celkem jsme se uz snazili spechat at neztracime cas

Takze i nekam popochazet , kdyz ani nevis kterym smerem a kam, navic vecer uz je trosku problem, vedel jsem o tom doporuceni , ze se ma popojit a ze pak tech nastupnich 25AED nemusi byt , no a i dalsi veci bych asi musel nastudovat lepe ..treba , kde se da nejak rozumne v Dubaji najist , prijeli jsme do hotelu vecer , meli jeste neco z domu , v letadle taky bylo jidlo tak jsme to neresili ..a rano byla v hotelu uzasna snidane ( spali jsme v Ibis one central 2 Ibis pobliz zastavky metra Word Trade center), odpoledne jsme odjizdeli do Omanu ,ale kdyz jsme pak prijeli z Omanu (opet vecer tak sice jeste v hotelu Arabian Park Hotel , dobra nabidka odvozu na letiste ,bazen ) vecere byla mozna ..ale dost draha no a na druhy den a i pak ten dalsi , jsme moc nevedeli kde by se slo rozumne a za dobrou cenu najist ( po fast foodech v Omanu jsme meli chut na takovou klasickou evropskou veceri ,ale za rozumny peniz )

Taky zvazuju prave, kdyz vidim jak se pres Dubaj hodne lita jinam , jak pak vuzit ten casovy prostor , i na ktere letiste se vyplati nejlip prilet ,ten termial 2 me moc nenadchnul ,vubec treba nemam , zadnou zkusenost se salonky jak se tu o nich dost pise , ani s tim za jakych okolnosti a ktere spolecnosti treba poskytnou nocleh zdarma , vubec by nam nevadilo mit delsi casovy prostor pri ceste jinam i v Evrope casto volime pri prestupu nocleh , ale bylo by docela prijemne ho mit zdarma a jeste neco videt a uzit si to

0 Citovat

Tak letiště lze opustit bez problémů. Z terminálu 2 kam létá společnost Fly Dubai, jsme podél silnice D91 došli až na stanici metra a pak už jeli kam potřebovali. Cesta pěšky tak 15-20 minut. Metro je bezpilotní, takže se vyplatí počkat třeba na další vlak a nalézt si do předního vagónu a projet si tak město s výhledem. Metro je jak hoská dráha vše je z metra hezky vidět.
Jinak za mě Dubai docela zklamání. Vše se teprve staví a pohed na město je jen samý jeřáb a železobetonové konstrukce výškových budov. V roce 2020 se má konat v Dubaji EXPO tak se chtějí asi vytáhnout, tak to podle toho vypadá. V roce 2020 to bude ale určitě hodně pěkná podívaná až budou budovy kompletně hotové. Takhle město opravdu připomínalo spíše staveniště :-/

0
16 reakcí