Dobry den chci se zeptat jak je to s prestupem v Etiopii? Je nutne mit viza kdyz neopustite budovu letiste? nebo neda se ziskat neco jako v cine jen tranzitni vizum? Muze mi nekdo poradit prosim? diky moc .

Addis Abeba (ADD)

Založil(a) ve fóru Letiště

Dobry den chci se zeptat jak je to s prestupem v Etiopii? Je nutne mit viza kdyz neopustite budovu letiste? nebo neda se ziskat neco jako v cine jen tranzitni vizum? Muze mi nekdo poradit prosim? diky moc

0

https://www.timaticweb.com/

0 Citovat

Muze mi to prosim nekdo napsat 1-2 vetama? potrebujes nepotrebujes tranzitni je neni na prestup potreujes nepotrebujes... smiley

0 Citovat

Zkušenost týden zpět. Pokud máš přestup delší než 8 hodin, tak máš právo na hotel a tranzitní vízum. Současti je i jídlo v hotelu. My měli snídani, oběd i večeři. Při výstupu nemůžete tu přepážku minout. Doporučuji se jít podívat na největší market na světě Merkato. Je to dobrý zážitek.

0 Citovat

Bezplatně u přepážky vedle eskalátoru. Ukážes obě letenky a každý cestující dostane svůj pokoj. My jsme dostali Friendship Hotel, ale podle všeho to dávají náhodně.

0 Citovat

Bez ohledu s jakou spolecnosti leti? o hotel ani tak moc nejde spis mi jde o to vizum aby jsem nemusel na 3/4 dne platit vizum 50 USD takze to tam dostanu na dobu prestupu urcite? jinak diky moc za rady fakt mi to pomaha smiley

0 Citovat

Tak předpokladám, že tam letíš s Ethiopian.

0 Citovat

ano ano smiley

0 Citovat

Měním název na letiště ADD, neboť jsme se k vízům vůbec nedopracovali smiley

0 Citovat

Zdravim, chcel by som sa opytat ti co letite cez ADD ci sa davate ockovat proti zltej zimnici pri prestupoch okolo 8 hod cize do tych menej ako 12hodin? predsa len je tam moznost meskania lietadla alebo nestihnutia pripoja...potom co? alebo to riesite tak ze sa pre istotu zaockujete? vdaka za odpoved.

0 Citovat

Určitě se neočkovat.. Je to sajrajt a na pár hodin v případě transitu je to nesmysl.

0 Citovat

Svinstvo to určitě je, ale radši bych ten průkaz měl. Při odletu z Dar es Salaam do Addis Ababa chtěli před check-in vidět očkování o žluté zimnici. Důvod bohužel nevím, protože jsme ho samozřejmě měli, tak jsme se neptali.

0 Citovat

Ja o tom ockovani taky cetl ze to chcou pri vstupu do zeme videt ze to mate naockovane... ale taky si myslim ze kdyz tam mam prestup jeden den tak zbytecnost.

0 Citovat

V Etiopii to nikdo nechtěl vidět, takže by to projít mělo. Radši napiš konkrétní lety co máš a budem v tom jasněji. My to měli hlavně kvůli Zanzibaru, protože to chcou při vylodění vidět. Letos to chtěli vidět i po příletu do DAR, tak při odletu z DAR do ADD.

0 Citovat

Tak my cestujeme do afriky cez ADD dvakrat..
1. v sept. cez ADD (tranzit 3 a 4 hod) do Johannesburgu (mame v plane Namibiu, Vic falls (pri vstupe a vystupe do ZAmbie a Zimbabwe ockovanie vyzaduju?), Botswana - vsetko autom. Este by ma zaujimal nazor na antimalarika v tomto rocnom obdobi?..
2. v oct. cez ADD (tranzit 5 a 8 hod) do Dar es Salaam (mame v plane nejake safari a potom Zanzibar tam lodou a spat lietadlom).Taktisto co hovorite na antimalarika? Este raz vdaka za odpovede.
Vsade citam, ze pri tanzite do 12 hod by to nemali vyzadovat...tak neviem, ci to tak naozaj funguje (ked im predlozim letenky) ze nas pustia alebo budeme nuteni sa tam zaockovat..

0 Citovat

Zadne ockovani neni potreba, ani pri dlouhem prestupu.

0 Citovat

Dobrý den,

mám dotaz ohledně tranzitního víza a poskytnutí hotelu. My letíme do ADD společností Ethiopean airlines, ale dále za 30 hodin pokračujeme společností Emirates.
Je možné, že nám bude také poskytnuto ubytování ? Dostaneme tranzitní vízum ?

Dík

0 Citovat

Měli jsme to stejně, jen přestup byl na 19 hodin a byl nám poskytnut hotel s plnou penzí, tranzitní vízum a doprava z letiště na hotel a zpět

0 Citovat

Podařilo se Vám získat tranzitní vízum i při pobytu jen 4h? Někoho bych navštívil, ale nemohu najít letenky s delším přestupem, než 4h. Nějaký nápad, jak prodloužit přestup?

Jde o získání tranzitního víza.

Díky!

0 Citovat

Podle mě ho získat můžeš, ale ne bezplatně. Už nevím přesně kolik to bylo, ale někde to dohledáš. Jen 4 h je tak na procházku před halu. Dost jim to trvá všechno. Se statusem to urychlit jde dost podstatně.

0 Citovat

Pokud neexistuje na dané trase spojení s kratším přestupem, dostaneš víza vč. hotelu zdarma. Jinak ho koupíš za 70dolarů vč. hotelu na místě. Jinak pro méně zkušené cestovatele bude procházka po Addis celkem zážitek :). Pokud chytneš u okýnka pro vydání víza frontu, tak je to klidně na 2 hodiny. Doporučuju spěchat od letadla.

0 Citovat

Ano, ale přestup musí být déle než 8 hodin. Vízum bylo myslím okolo $20. Hledej tady nebo na AL pod Ethiopian.

0 Citovat

Zkušenost z letošního dubna. Přílet s Ethiopian, odlet s Emirates o 10 hodin později. Tranzitní víza, hotel a dopravu z/na letiště jsme si museli zaplatit, a to za 50 USD na osobu. Platba byla možná i kartou.

0 Citovat

Měl bych dotaz. Když poletím z Vídně do Johannesburgu a za 3 týdny zpět do Vídně a přestup v obou případech je v Etiopii (Adis Abeba) a délka mezipřistání je v obou případech kratší než 3 hodiny, bude potřeba tranzitní vízum? Pokud ano, tak bude stát jako to klasické 50 dolarů? A bude se případně platit v obou přídech nebo jen jednou? Díky!

0 Citovat

nepotrebujes tranz. viza

0