Má někdo nějaké info ohledně tohoto letiště? Myslím osobní zkušenost - oficiální stránky jsou zde: http://www.guangzhouairportonline.com/ Mezinárodní letiště Baiyun leží v čínském městě Kanton (Guangzhou). Svoji hlavní základnu na něm má letecká společnost China Southern Airlines. Je reálné z tohoto letiště vyrazit na dejme tomu 5-6 hod. rychloprohlídku města? Jsou odtud a nazpět nějaké levné busy do centra města? Marně hledám nějaké info. Taky dotaz, jak je to s vízem? Vím, že vízum do Číny musí být, jedná se mi o to, zda se dá na místě vyřídit nějaké jednodenní na tu případnou rychloprohlídku Kantonu  .

Kanton Guangzhou (CAN)

Založil ve fóru Letiště

Má někdo nějaké info ohledně tohoto letiště? Myslím osobní zkušenost - oficiální stránky jsou zde:
http://www.guangzhouairportonline.com/
Mezinárodní letiště Baiyun leží v čínském městě Kanton (Guangzhou). Svoji hlavní základnu na něm má letecká společnost China Southern Airlines.
Je reálné z tohoto letiště vyrazit na dejme tomu 5-6 hod. rychloprohlídku města? Jsou odtud a nazpět nějaké levné busy do centra města? Marně hledám nějaké info. Taky dotaz, jak je to s vízem? Vím, že vízum do Číny musí být, jedná se mi o to, zda se dá na místě vyřídit nějaké jednodenní na tu případnou rychloprohlídku Kantonu smiley

0

Ahoj,

- ofic. stránka: http://www.gbiac.net/en/byhome
- transitní vízum v Číně je zdarma, obdržíš ho na letišti a platí po dobu 72 hodin
- doprava do měst a hotelů - http://www.gbiac.net/jtzy/bus

0 Citovat

Diky za info, hned to zacnu "louskat" smiley Udajne je Kanton ne moc zajimavy na kratkou "rychlonavstevu" (napsali mi "odvedle" z fora), je to opravdu tak? Tedy pokud jsi tam byl nebo nekdo, kdo to jeste cte smiley

0 Citovat

Jeste dotaz - nemuze se stat, ze bych musel mit nejake tranzitni vizum, v pripade, ze chci pouze letet pres CAN a neminim jit mimo letistni halu?
Jinak co znamena, ze musim u Pelikana zaplatit zarezervovany let a penize MUSI byt do 2 hodin na cilovem (jejich) uctu? Jde mi o to, ze je patek vecer a nevim, jestli jsou nase banky takto pruzne...navic bych chtel platit prevodem z uctu na ucet, protoze mam jiny penezni ustav a kartou mi priskakuje dalsich 600 Kc smiley

EDIT: TAK VSE JIZ VYRESENO! smiley
P.S. Mam zakoupeno na 3.2.2014 z PRG do BKK s China Southern Airlines se dvema prestupy. Cena sice mohla byt lepsi nez 14561 Kc, ale co uz...Pelikanovi jsem musel bohuzel zacalovat dalsich cca 511 Kc za platbu kartou z jineho penezniho ustavu nez maji oni - prevodem z uctu by se to nestihalo, prioritni platby pouze do cca 13.50 jsem se pred chvili dozvedel smiley

0 Citovat

měl si to koupit u nás - bez poplatků.....

0 Citovat

V pohodě, já mám vůči pelikánovi jen averzi. Jejich obchodní praktiky dráždí nejednoho právníka.

Kalendáře jsou bohužel u letušky věčné téma a nevím, zda někdy multicity vůbec budou. smiley

0 Citovat

Souhlas, pelikan mi taky moc nesedi - vzdy jsem nasel lety levneji (bez jejich poplatku). I ted jsem se pokousel bookovat pres stranky China Southern, bohuzel mi to stale hazelo nejake chyby - mohl jsem zkusit odtud, to je pravda, ale kalendar pelikana se tak nejak nabizel a ja uz hledam dlouho smiley (no dlouho, mam partaka na cestu a dnes jsem si jej zakoupenim letenek pojistil smiley )

0 Citovat

V Kantonu jsem přestupoval 2x v dubnu 2013 při cestě na Taiwan (PRG-AMS-CAN-TPE-CAN-LHR). Tehdy jsem dostal 24 hodinové razítko na opuštění letiště - STAY PERMIT (teď už zavedli 72 hodin tranzitní vízum zdarma i v Guangzhou, takže není nutné tohle řešit). Jinak China Southern dává na overnight (8 a vic hodin cekani) hotel zdarma na kraji města u stanice metra, tak se dá zajet do centra. Na letišti v transitu 0,5 l vody 3 yuany, je dobry mit nejake cinske penize s sebou, kurzy v dolarech jsou dost nevýhodné. Mile potěšilo že aspoň pár lidí umělo trochu anglicky. Jo a docela mě překvapilo že mají v terminálu koberce.

0 Citovat

Dostala se ke mně informace, že to vízum na 72 hodin platí jen pro občany ČR. Nevíte někdo, jestli je to pravda a jak to funguje pro občany Slovenska? Díky!

0 Citovat

Je to jen plk smiley http://www.travelchinaguide.com/embassy ... ee-72hour/ CZ i SK zahrnuto.

0 Citovat

Super! O ta viza na 72 hodin se prý musí žádat předem, nelze to zařídit až na letišti. Nevíte jak? Je třeba vyplnit nějaký formulář a zaslat jej aerolince? Letíme s China Southern přes Kanton. Je potřeba mít tato víza ikdyž neopustím letiště? Čas na courání po Kantonu bude jen při zpáteční cestě. Díky!

0 Citovat

Pokud nepokračuješ dál v rámci Číny, není vízum pro transit do 24h potřeba. Narozdíl od některých jiných čínských letišť jsou v CAN schopni naložit transferovou bagáž takže nehrozí opuštění tranzitního prostoru za tímto účelem. Dobré info je tady http://www.cs-air.nl/page.php?id=45 a případně se dá doptat mailem na jejich amsterdamské pobočce, tam umí i anglicky.

0 Citovat

Vie niekto súrne prosím poradiť - keď chcem z Kanton letiska ísť do mesta na pár hodín, kým budem pokračovať v dalšom lete, tú žiadosť o takéto povolenie mi dajú počas letu do Kantonu samotné aerolinky, alebo sa to vybavuje ešte pred samotným letom do Číny? A ďalšia dôležitá vec, stále mi nie je jasné, že keď chcem sa pohybovať po Kantone iba do 24 hodín a nikde nebudem spať ani tam, tak či teda aj v takom prípade potrebujem sa ísť zaregistrovať na políciu alebo keď vlastne do 24 hod sa vrátim z mesta spat na dalsi let na letisko sa vobec nemusim registrovat na policii. Dakujem za akekolvek rady.

0 Citovat

Byla jsem v Kantonu pred 3 tydny.Tranzitni vizum ti bez problemu udeli na prepazce na letisti v Kantonu do nekolika minut.To uplne postaci pro kratkodoby pobyt ve meste,pak uz se nikde nehlasis.

0 Citovat

Z letiste jezdi do centra normalne metro..Naprosto v pohode a rychle. Jed treba cervenym metrem 3 na Canton Tower a hezky je to i naproti rece pres ostrov v Tiyu Xilu. Co nas totalne zradilo byla GPS, vsechny telefony hazely nepresnost cca 300m, nevim jestli to v Cine rusi ci co ale bacha na to kdyz budete neco hledat. Nemohli jsme najit zastavku metra a mistnich se absolutne anglicky nedoptate, nidko nezna ani slovo metro, dokonce ani taxikari..Viza no problem, klasicka pasovka s razitkem na par minut..

0 Citovat

Doporučuji si do chytreho telefonu stáhnout aplikaci Pleco, kde muzete napsat slovo v angličtině a ono se to přeloží do čínských znaku a pak uz vedi, o co se jedna:) jinak Konton je opravdu typicky čínské město, kde je spíše poklidnějsi tempo zivota. Urcite nejzajímavější je Canton Tower. Narazíte zde ale hlavne na opravdu kulinarsky speciality-hady a podobne, které si muzete v místní restauraci opravdu nechat připravit(jsou tam živý v akváriích). Krasne jsou v Cantonu taky parky, kam se da vyrazit a pak také Nové město. Doprava je nejlepsi taxikem, které stoji vazne minimum, ale musíte ukazat primo název mista nebo ulice ve znacich. Na zivot je Canton asi, dle mého nazoru, nejlepsi z mest jako Shanghai,Peking, Hong kong, atd...

0 Citovat

Ďakujem za rady aj informácie. Ešte predsalen, stále neviem, či teda treba niečo vypisovať ešte v lietadle alebo dokonca ešte pred samotným letom do Kantonu, ak chcem tranzitné vízum využiť. Lebo z toho, čo píše Hanka mi vyjde, že nie - stačí prísť na prepážku ale čítal som teda aj, že treba vopred vyplniť a že sa o to na moju žiadosť požiada dopravca. Tak toto kebyže niekto vie upresniť, bojím sa - kedže mám iba pár hodín na Kanton - aby sa niečo na prepážke neskomplikovalo a nestratil drahocenný čas. Aj keď mi teda odhlahlo podľa odpovedí, že sa už aspoň nikde na polícii potom nemusím do 24 hod hlásiť. Ďakujem ešte za upresnenie.

0 Citovat

V letadle dostaneš jako všude v Asii Arrival Card kterou je třeba vyplnit. Doporučuju vyplnit už v letadle a chvátat k přepážkám než budou fronty. Pokud nebudeš mít Bording pass na další let, doporučuji ještě předtím navštívit tranzitní přepážku. U pasovky podáš pas a vyplněnou kartičku. Dostaneš razítko a tradá do města smiley

0 Citovat

Ahoj, z vlastní zkušenosti:
víza on arrival vám nedají hned na klasické imigrační přepážce, ale na přepážce China Southern. Tam s vámi vyplní nějaký formulář (odpovídáte kdy co kde jak a proč tam jste) a teprve s ním jdete na klasické immigration. A dost jim to trvá. Takže po příletu nechoďte na immigration, ale chytněte si někoho z personálu, ať vás nasměruje. Jinak si vystojíte frontu a pošlou vás zpátky.
Nevím, jestli to víte, ale víza 72h vám dají pouze v případě, že odlétáte z letiště v Cantonu do jiné země, ne do Číny. Na to pozor.
Počítejte, že tahle procedura trvá i půl hodiny.
příjemný pobyt smiley

0 Citovat

Tak po nas nic nechteli smiley

0 Citovat

Ale samozrejme je tam i McDonalds, KFC atd:D hady najdete snad jen v jedny vyhlášeny restauraci, kam jsem omylem zabloudil...celkove je tam ale ta prava cinska kuchyně...jinak vazne je tam krasne, takovy opravdu cinsky styl, oproti moderní Shanghaii smiley ale Cina je super cela, vazne zážitek

0 Citovat

Na kolik tak vyjde posezení v této restauraci?

0 Citovat

Ještě můj tip - bacha na taxikáře. Nasedněte jenom když vám odkývou, že jedou na taxametr. Jinak se budete ex post hádat jako já před hotelem smiley (t.č. už schovaná za hotelovou gorilou). Nebrat neoficiální taxíky, prý okrádají (info od místního). Jinak nevím, kdo psal, že to je klidné město, podle mě to je naprostá zběsilost, odpovídající 10 mil obyvatel, nebo kolik už Canton má smiley Město je protkané 6proudými dálnicemi, chodí se hodně v podzemí, kde proudí davy lidí (bydlela jsem v Tianhe).
P.s. čínská fasfoodová restaurace 15-25 yuanů (krát cca 3,3). Lepší restaurace nevím. Mekáč tak o 30% levnější než u nás.

0 Citovat

No a nejlepsi je kdyz cinan taxikar ci prodavac na trhu se nasere ze mu chcete zaplatit malo a vytahne macetu - to je poto srumec

0 Citovat

1. Takže víza vyriešim priamo na letisku (China Southern Airlines prepážka a následne Immigration). Ako sa tie víza anglicky nazývajú? Transfer, On Arrival, 24h, Stay permit?

2. Zaujíma ma batožina. Letíme z PRG cez AMS do CAN a Bangkoku. V Kantone máme cca 5 hodín. Nemusím sa počas tejto doby starať o batožinu? Nemusím čakať pri páse a potom ju znova na ďalší let do BKG naložiť?

Ďakujem za odpoveď.

0