cestujlevne.com

Ryanair - obecně

Evropská nízkonákladová jednička. Aktuální nabídky, informace na cestu, destinace

Re: Ryanair - obecně

Příspěvekod trolofon » 11 led 2017 15:22

Obrázek
čo je vobec v cene za 19,98€ ? , su k tomu ešte nejake povinne priplatky ?
ako prebieha online odbavení ? , ked mam online checkin nemusim ist na checkin na letisku ? , mozem ist rovnou na bezpečnostní kontrolu ?
na palubu letadla si mozem zobrat jedno palubní zavazadlo ? a 1 malé zavazadlo (bez priplatkov) ?
ešte nikdy som neletel nizkonakladovou spoločnostou , tak preto mam tieto otazky :) , FAQ mam preštudovane , mam preštudovane aj toto forum :D ,ale stale mi niesu jasne určite veci ...
trolofon

Příspěvekod cizy » 11 led 2017 15:49

čo je vobec v cene za 19,98€ ?
letanka tam a naspät :)

su k tomu ešte nejake povinne priplatky ?
nie

ako prebieha online odbavení ?
vyplnis udaje o cestujucich a potvrdis. Dostanes PDF letenku ktoru si vytlacis a/alebo stiahnes prostrednictvom mobilnej aplikacie Ryanair do mobilu

ked mam online checkin nemusim ist na checkin na letisku ?
nemusis

mozem ist rovnou na bezpečnostní kontrolu ?
ano

na palubu letadla si mozem zobrat jedno palubní zavazadlo ? a 1 malé zavazadlo (bez priplatkov) ?
presne tak
Obrázek
cizy

Příspěvekod Roiman4 » 11 led 2017 16:16

není náhodou to palubní zavazadlo za příplatek ( když nemá rozměry na malé ? ) tj. malé je zdarma (musí se vlézt do toho rámu/rozměrů ) ale druhé už se přikupuje ?
Roiman4

Příspěvekod cizy » 11 led 2017 16:29

tak je to u wizzairu, ale ryanair ma standardne palubne bezplatne + k tomu jedno male
Obrázek
cizy

Příspěvekod Roiman4 » 11 led 2017 17:41

aha, aha, to je zajimavé :D ( já letám s Wizz jen, s Rya snad poletím letos jenom nějakých 306km :D ) To pak mění vše co jsem si myslel.
Roiman4

Příspěvekod mikir » 15 led 2017 15:20

Roiman4 píše:aha, aha, to je zajimavé :D ( já letám s Wizz jen, s Rya snad poletím letos jenom nějakých 306km :D ) To pak mění vše co jsem si myslel.

Ryan patri porad podle meho nazoru k tomu nejlepsimu ,co muzes po Evrope koupit.,..lety povetsiou na cas ., co zavedli ty dve zavazdla tak uz naprosto v pohode a vlastne si odneses sam tech 15 kg co by jsi jinde platil a cenove porad ve vysledku nejlepsi , u jinych je to jen o jednorazovych akcich i kdyz se opakuji.. Ryan nabizi 10-20 eurove letenky permantente a do toho prolozi akci za 2 eura jednou za cas ...jen ta nabida letu z CR je slaba .ale je spoj do Bergama nebo do Brusel Charleroi a tam uz je to pak o necem jinem , pro Cechy je pak taky Nemecko dobrym vychozim bodem . pro Moravu zase Polsko ...
Wizz spatny neni, cenove se porad drzi pobliz Ryanu , ovsem s temi zavazadly to fakt nezvladli , haze to i pri clenstvi 9 euro navic , zda se, ze to nic neni, ale pri 4 letech a 2 osobach ti to razem hodi 72 euro a to uz je podle meho treba dalsi let u Ryan , nebo treba noc v 3 hvezdickovem hotelu se snidani pro dva , nebo 2 noci v levnejsim hotelu ,.Podle meho by treba Wizz mohl vlezt do Ostravy ,nebo do Brna a zmenit destinace kam lita Ryan za ty kam Ryan nelita , dokud je jeste cas ,,,Zsa se ale , ze Ryan cilene zautocil ...jak jinak si vysvetlit tu Italii z Prahy ?
mikir

Příspěvekod Roiman4 » 15 led 2017 16:57

jj, čekám právě, kdy hodí zase akci na 2€ a chtěl bych koupit Leeds - Dublin na víkend a pak asi Leeds - Glasgow:D a na zimu buď přes Ryanair do Dusseldorf a z tama na týden po okolí či do Švýcarska přes Jet2.com. JJ, Wizz hodně podle mě vydělává na zavazadlech, potřeboval jsem přikoupit další zavazadlo ( asi měsíc před odletem ) a s členstvím to mě stálo už skoro jak celá zpáteční letenka. Teď je zas dobré, že od Wizz mě jedna letenka nic nestála a druhá 15Liber, ale letím domů na návštěvu, tak nemusím tahat věci sebou, jen baťůžek ( dvě nabíječky a nabíječka na foťák by mohly projít přes kontrolu ne ? )
Roiman4

Příspěvekod mikir » 16 led 2017 08:57

Na 2 eurovou akci necekej , protoze tam kde jsou lety kazdy den podle letoveho radu , vikend za 2 eura nebyva , i ted mas ty nejlevnejsi letenky utery , streda ,, ted mas z Leedsu za 10 liber Bratislavu , Dublin ,Faro a Gran Canariu , tam jsou odlety jen ctvrtek a nedele takze je tam 10 liber i v nedeli , ale mozna se s temi vikendy mylim , protoze pri 2 eurech se stranky Ryanu borti a ja nadavam jak spacek cely den . protoze se tam nemuzu dostat a jen nekdy se me podari neco ulovit :lol: a kdyz chces Glasgow, tak to spoj let Dublin a pak z Dublinu Glasgow ,ten koupis v eurech ted za 10 :) jasne do Wizzu maly batuzek jo ,ale na dovcu uz musis neco koupit , kdyz treba tahas ploutve ,snorchl, brejle .,nekdo tvrdi ,ze tech par tricek dokaze vecpat i do tech jejich rozmeru ,,ale to uz me prijde moc omezujici .ted me ale docela prekvapil Aer Lingus ,ma totez co Ryanair a nove ma i nejaky bonusovy program , sice nema ty ceny co Ryanair ale obcas s nima z Dublinu do Prahy letim .uvidime , kdy skonci soudni spor a jestli nakonec Ryan Aer Lingus dostane a zacne litat USA za 20 euro jak slibuje :D
mikir

Příspěvekod literakl » 16 led 2017 09:34

2 mikir. Dovolil jsem si trosku upravit tvuj komentář:

1) před čárkou se nedává mezera, za čárku ano.
2) nová věta začíná velkým písmenem.
3) kde končí myšlenka, začíná nový odstavec => 2x enter. Raději udělej odstavec navíc, než jeden obří odstavec s nesouvisejícími myšlenkami.

Na 2 eurovou akci necekej, protoze tam kde jsou lety kazdy den podle letoveho radu, vikend za 2 eura nebyva. I ted mas ty nejlevnejsi letenky utery, streda. Ted mas z Leedsu za 10 liber Bratislavu, Dublin, Faro a Gran Canariu. Tam jsou odlety jen ctvrtek a nedele, takze je tam 10 liber i v nedeli. Ale mozna se s temi vikendy mylim, protoze pri 2 eurech se stranky Ryanu borti a ja nadavam jak spacek cely den, protoze se tam nemuzu dostat a jen nekdy se me podari neco ulovit :lol:

Kdyz chces Glasgow, tak to spoj let Dublin a pak z Dublinu Glasgow, ten koupis v eurech ted za 10 :)

Jasne do Wizzu maly batuzek jo, ale na dovcu uz musis neco koupit, kdyz treba tahas ploutve, snorchl, brejle .. Nekdo tvrdi, ze tech par tricek dokaze vecpat i do tech jejich rozmeru, ale to uz me prijde moc omezujici .

Ted me ale docela prekvapil Aer Lingus. Ma totez co Ryanair a nove ma i nejaky bonusovy program. Sice nema ty ceny co Ryanair, ale obcas s nima z Dublinu do Prahy letim. Uvidime, kdy skonci soudni spor a jestli nakonec Ryan Aer Lingus dostane a zacne litat USA za 20 euro jak slibuje :D
Život je cesta, cesta je život.

Obrázek
literakl

Příspěvekod Toimas » 16 led 2017 10:06

@literakl: tak to je super :D Kdyby mikir psal vsechny svoje posty takhle, tak je asi budu i cist cely :D
Cestovatelský blog plný rad a zážitků E&T Abroad

FlightDiary.net
Toimas

Příspěvekod mikir » 16 led 2017 10:41

No diky , uznavam , cte se to lip :)
mikir

Příspěvekod literakl » 16 led 2017 11:59

oprava mezer pred carkami: :-D

No diky, uznavam, cte se to lip :)
Život je cesta, cesta je život.

Obrázek
literakl

Příspěvekod mikir » 16 led 2017 12:09

Nemuzes chtit po me vsechno najednou :lol:
mikir

Příspěvekod Roiman4 » 16 led 2017 12:44

Tak já v Leedsu pracují a mam volné jenom víkendy nebo by se dal domluvit i Pátek večer. Takže kombinace Leeds - Dublin - Glasgow - Leeds nepřipadá v úvahu, když by na to celé bylo jen pár hodin. Proto to mám tak rozdělené, abych si užil aspoň každé město chvíli. A jakákoliv akce na letenky se mi hodí, každý chce ušetřit.

K Wizzu - letím Luton - Brno - Luton ( T.j. letím domu na 10 dnů do Čr se podívat na mamku a sestry :D, proto ten baťůžek a furt nevím, jak je to s nabíječkama, jestli mi to projde :D )
Roiman4

Příspěvekod mikir » 16 led 2017 13:05

Nabijecky jsou bez problemu, zena hodne foti, ja zase vozim sebou cestovni notas, a protoze stale pouzivam klasicky tlacitkovy mobil, ( v kamionu se neda za jizdy na bezdotykaci psat :lol: )tak vozim i vic nez jeden mobil a nabijecky ...
Jen to vzdycky dam prave do batuzku, protoze se me uz parkrat stalo, ze kufr byl pro prilis moc kabelu podezrely :lol:
No a do batuzku pak dam vzdycky veci, co stejne musis na pas vytahnout ( notas, kremy, sampon, atd. a prave ty kable a nabijecky
mikir

PředchozíDalší

Zpět na Ryanair