cestujlevne.com

Ryanair - obecně

Evropská nízkonákladová jednička. Aktuální nabídky, informace na cestu, destinace

Re: Ryanair - obecně

Příspěvekod kubincak » 21 říj 2016 18:32

mikir píše:
kubincak píše:
mikir píše:Kdyz tady ctu o mobilech , tak pridam nazor , s kterym asi nebude vic lidi souhlasit,,, ale litam casto a mam to vysledovane ,
mobilni aplikace proste zdrzuje nastup.,.. ne kazdy to ma okamzite nachystane , ne vzdy mobil zareaguje , kdyz clovek prochazi turniketem ,tak se obcas taky stane ze ho kod na papirove letence nepusti pri nacteni ,,no ale tech turniketu je tam dost tak to neni tak zretelne jako v jedne fronte .
Obsluha co kontroluje lidi a pousti do letadla to dela z rutinou, utrhne dil z vytistene letenky ,nebo tak ne ,bleskove prilozi kod a fronta se hybe ..s mobilem v ruce, padajicimi zavazadly , nepripravenym mobilem atd,, je proste ta doba toho procesu delsi ,,,vim doba mobilu, tabletu vselijake dalsi techniky,,, jsem rad ze takova doba je ,,ale obcas byvam konzervativnim a fandim papirove letenece , cekani ve fronte nenavidim a uz jsem si i zacal kupovat za 2 eura priority vic nez driv , prave pro to zdrzovani z mobilama ...treba casem vymysli neco lepsiho nekdo

pracuju na PRG a část mé práce je i boardování na gatu, a musím potvrdit že papírovej boarding pass je prostě praktičtější, rychlejší a celkově lepší pro mě...papírovej boarding pass má drtivá většina lidí už připravený, kdežto na mobilu to dobu hledaj a to dost často..jo a ještě kdyby měli všichni otevřený pas na stránce s fotkou nebo občanku, to by byla ještě jiná paráda, ale to už bych chtěl moc :-D

Kdyz tedy pises, ze poracujes na gate ,, prozradis pokud smis :lol: kdo stal za vyslovene naschvaly, v dobe, kdyz Ryanair vyhlasil ,ze z Prahy odejde a taky odesel ,, tak tehdy jeste nebyly umoznene dve zavazadla do kabiny , a skutecne se premerovalo, vazilo a delaly se lidem fakt naschvaly a bazirovalo se na kazdem centrimetu ci deku navic , dneska mam pocit, ze uz se to bere tak nejak s nadhledem , ale porad jsou letiste kde si obsluha na gate potrebuje dokazovat moc nad zakaznikem , to cpani do te klece , vytahovani obleceni , ci vyhazovani veci, cpani veci do kapes ,mi osobne pride celkem ponizujici,,, nerikam ,kdyz nekdo povlece lodni kufr ,, kdyz skutecne prekroci ten limit podstatnym zpusobem ,, ale kilo dve ci nejaky ten centrimetr navic,,, i pri plnem letadle a rekeme 2 kg navic u kazdeho cestuiciho to nebude vic nez 500 kg,,, a skrinky nad hlavou jsou porad stejne jako byly drive ,, a kdysi ten rozmer byl o neco vetsi,,,

měl jsem ještě asi dodat, že nedělám u Menzies, ale u Czech airlines handling, takže my neděláme tyhle lowcosty (kromě čsa haha), takže ti nedokážu odpovědět...u toho co my handlujem se příručáky většinou neřešej, akorát u čsa když je plný letadlo, ale záleží prostě na tom kdo je zrovna na gate, každej to hrotí jinak, někdo nechá všechno jinej chce strkat do rámu každej trochu větší kufr.. já osobně nechávám všechno, ikdyž je s čsa oficiálně povolen jen jeden kus příručáku, to hádání s lidma za to asi nestojí..
kubincak

Příspěvekod mikir » 21 říj 2016 18:54

měl jsem ještě asi dodat, že nedělám u Menzies, ale u Czech airlines handling, takže my neděláme tyhle lowcosty (kromě čsa haha), takže ti nedokážu odpovědět...u toho co my handlujem se příručáky většinou neřešej, akorát u čsa když je plný letadlo, ale záleží prostě na tom kdo je zrovna na gate, každej to hrotí jinak, někdo nechá všechno jinej chce strkat do rámu každej trochu větší kufr.. já osobně nechávám všechno, ikdyž je s čsa oficiálně povolen jen jeden kus příručáku, to hádání s lidma za to asi nestojí..[/quote]

No tady se resi Ryanair ) o CSA by to bylo na dlouho :lol: to bylo reci,,, ze se zacne litat tam ta trasa nebo jina,, ziju v Irsku a sedel jsem v letadle , kde sedeli 3 piloti CSA a komentovali zpusoby jak obsluhy stevardu ci letusek, tak pak pristani pilota,,, dlouho jsem se tak nepobavil ,,a proc je CSA posilala konkurencni spolecnosti ? :lol: a nakonec CSA vyrukovalo s cenou Cork - Praha zs 110 euro jedna cesta ,,, pricemz Dublin - Praha se obcas sezene i za ctvrtinu,,,,ale ja vim to je z jineho soudku a ne v tve kompetenci ,,,jen jsem si na to vzpomel... litaval jsem s CSA kdysi docela rad ,, mel jsem i jejich program s nacitanim mili i s toho stihli udelat za kratky cas paskvil .,.. :)
mikir

Příspěvekod eremi » 21 říj 2016 19:01

mikir píše:
Wizzair ma obcas levnejsi letenku oproti Ryanairu , ovsem neni to tak casto,,, spis bych rekl ze vzacna vyjimka a s tim sedadlem. ano na kratkem letu me to bude taky jedno, ale na delsim je prece pohodlnejsi sedet u okna nebo do ulicky nez uprostred a kdyz letime dva, a nekoupim to najednou , tak ti system prideli treba mista ruzne ,,,a taky jsou pak lide , kterym neni jedno kde budou sedet, at uz jsou jejich duvody pro to jakkoliv ,,,za snizenim ze 7 na 4 dny jsou asi pravdepodobne penize , na druhou stranu v tom muze byt nekjy technicky duvod nebo i bezpecnostni , myslim ze v dnesni dobe spllecnosti chteji mit co jevetsi kontrolu nad tim kdo jim leze do letadla

Tak pak ale nedává logiku, aby zkracovali dobu check-in kdyby to bylo kvůli bezpečnosti a kontrole toho, kdo s nimi poletí, smysl to dává naopak s tím, aby vydělali.
Wizz a Ryanair jsou na tom s cenama velmi podobně, jen Ryanair je mnohem větší aerolinka, proto má i těch slev na různých trasách víc. Wizz má třeba mnohem líp pokrytej Balkán a celkově východní Evropu.

Edit: k tomu Tebou už několikrát zmiňovenému ČSA a Praha - Cork, nemůžeš vše a vždy poměřovat optikou lowcost. Ne každej a vždy je ochotnej/schopnej letět kvůli nižší ceně do jinýho města s lowcost aerolinkou. Klasický aerolinky často žijí z cesťáků, kterým letenky kupujou zaměstnavatelé, klienti, dávají si je do nákladů atd. a tam se ne vždy řeší nejnižší cena, ale spoustu dalších faktorů.
eremi

Příspěvekod mikir » 21 říj 2016 19:34

eremi píše:
mikir píše:
Wizzair ma obcas levnejsi letenku oproti Ryanairu , ovsem neni to tak casto,,, spis bych rekl ze vzacna vyjimka a s tim sedadlem. ano na kratkem letu me to bude taky jedno, ale na delsim je prece pohodlnejsi sedet u okna nebo do ulicky nez uprostred a kdyz letime dva, a nekoupim to najednou , tak ti system prideli treba mista ruzne ,,,a taky jsou pak lide , kterym neni jedno kde budou sedet, at uz jsou jejich duvody pro to jakkoliv ,,,za snizenim ze 7 na 4 dny jsou asi pravdepodobne penize , na druhou stranu v tom muze byt nekjy technicky duvod nebo i bezpecnostni , myslim ze v dnesni dobe spllecnosti chteji mit co jevetsi kontrolu nad tim kdo jim leze do letadla

Tak pak ale nedává logiku, aby zkracovali dobu check-in kdyby to bylo kvůli bezpečnosti a kontrole toho, kdo s nimi poletí, smysl to dává naopak s tím, aby vydělali.
Wizz a Ryanair jsou na tom s cenama velmi podobně, jen Ryanair je mnohem větší aerolinka, proto má i těch slev na různých trasách víc. Wizz má třeba mnohem líp pokrytej Balkán a celkově východní Evropu.

Edit: k tomu Tebou už několikrát zmiňovenému ČSA a Praha - Cork, nemůžeš vše a vždy poměřovat optikou lowcost. Ne každej a vždy je ochotnej/schopnej letět kvůli nižší ceně do jinýho města s lowcost aerolinkou. Klasický aerolinky často žijí z cesťáků, kterým letenky kupujou zaměstnavatelé, klienti, dávají si je do nákladů atd. a tam se ne vždy řeší nejnižší cena, ale spoustu dalších faktorů.

Tak ze ma Wizz lip pokryty vychod nebo Balkan to je pochopitelne a logicke , ja osobne mam radeji Ryanair, ale taky nekdy letim s Wizzairem nebo s EasyJet , je jen dobre ze neni jen jeden prepravce ,, ted jsem hodne zvedavy, co budu rikat a jake postrehy budu mit ze Smart Wingsem ,,, risknul jsem to a koupil od nich tu Dubaj :lol:
S tim , ze se s klasickymi aerolinkami se lita sluzebne , to mas naprosto pravdu , nechtel jsem to srovnavat,,, nakonec ja bych byl radeji. kdyz by nekdo lital primy let Cork Praha , nebo dokonce CorK-Ostrava a nemusel bych za kazdou cenu jit ,vzdycky jen po cenne , nakonec jsou dnes splecnosti, co nemaji moc dobrou reputaci ani v bezpecnosti,,. tak s takovyma uplne az tak nemusim ...i kdyz by tam cena byla super a urcite nejsem sam. kdo se zajima o zkuseosti a recenzi ruznych spolecnosti
mikir

Příspěvekod liborak » 22 říj 2016 19:22

Ahoj,chtěl bych se zeptat jak zpoplatňuje Ryan,a ostatní lowcosty přepravu kola-bicyklu?mají nějaký paušál,nebo záleží na délce letu,popř něčem jiném?
Dík. L.
liborak

Příspěvekod eremi » 22 říj 2016 19:37

liborak píše:Ahoj,chtěl bych se zeptat jak zpoplatňuje Ryan,a ostatní lowcosty přepravu kola-bicyklu?mají nějaký paušál,nebo záleží na délce letu,popř něčem jiném?
Dík. L.

Je to otázka cca 15 s to najít, které věnuješ napsání do vyhledávače např. "ryanair bike transport" - viz https://www.ryanair.com/gb/en/useful-in ... entre/fees
Ryanair 60 euro/kolo/let.
Edit: ještě lepší je věnovat několik minut tomu napsat to do několika vláken než si to najít za pár sekund sám....
eremi

Příspěvekod liborak » 22 říj 2016 19:44

njn :-) dik
liborak

Příspěvekod mikir » 02 lis 2016 20:17

Opet nefunkncni stranky Ryanairu
Pred kratkym casem mel Ryanair akci letenky po cele Evrope za 2 eura ,, fajn , ale tyhle letenky sly koupit jen rano , nebo pak v podvecer , dnes jsem chtel koupit jednu letenku z Polska za 104 zlote a kdyz chci kliknout na potvrdit tak mi to nabidne rgistraci nebo prihlaseni a jinak se mi stranka neotevre , jsem registovany , ovsem tu registraci nepouzivam , protoze mi neni k nicermu, heslo jsem davno zapomel ,,pro obnoveni hesla to chce potvrdit ze nejsem robot ...potvrdim je to spravne a dal se to opet opakuje ,,, a znovu to chce potvrdit ze nejsem robot...nabizi mi to jeste prihlaseni pres facebook - nepouzivam a pak pres google kde to rezervovat nechci ,,, nevim uz co si mam o tomhle myslet,, Ryanairu fandim ale jejich webovky jsou cim dal horsi ,
mikir

Příspěvekod mikir » 03 lis 2016 09:58

Takze se mi to jen potvrdilo , akce 24 hodin letenky za 10 euro opet blamaz a klamava reklama .. skoda, ze jsem vcera nezkusil koupit letenku pres Azair.. byl bych zvedavy jak by si s tim poradili... na Azairu jsem vcera nasel let s Wroclawi do Corku za 105 zlotych ,, chtel jsem tuto letenku koupit,primo na Ryanairu ale pustilo me to jen k nabidce vyberu sedadla a dal se to uz pak neotevrelo , at jsem zkousel volit sedadlo nebo ne a at jsem zkousel pokracovat pres prihlaseni na svuj ucet , ( na svuj ucet jsem se nedostal )nebo si to koupit jako neregistrovany

Vcera jeste na Azairu bylo hlaseni ze cena je aktualni ... dneska uc je psano , ze se nepodarilo overit a stranky Ryainaru mi nenabidly 105 zlotych , ale 1005 ...na Azaairu je uvedena cena v eurech 24 ,,,ovsem uz nepodarilo se ,,,,
mikir

Příspěvekod stafhaf » 03 lis 2016 11:52

Jsem se ted po hodine hledání na Ryan webu mrknul na web Wizzu a je to teda balzám na nervy :mrgreen:
stafhaf

Příspěvekod mikir » 03 lis 2016 14:43

Takze porad tam nejde nic koupit ? ja se snazim koupit od vcerejslka let s Wroclavi do Coku , pro zmenu me to ted ukazuje 111 zlotych , mist je tam porad 5 za tu cenu, ale stranka se nechce otevrit dal kdyz zkousim koupit , zkousel jsem to i na jinem pc a jinem prohlizeci porad stejne ,,,nefunkcni ,
Prohlizet si to muzu klidne ale to je tak vsechno .... :x
mikir

Příspěvekod mirjur » 03 lis 2016 15:25

Wroclaw-Cork za 105zl. jsem nenašel, ale zkusil jsem koupit za 89zl. na 10.12.16 a zdá se, že bez problémů, svižně... jinak okolo 100zl. vidím hodně termínů. Zkoušel jsem na české verzi. https://www.ryanair.com/cz/cs/booking/home
Obrázek
mirjur

Příspěvekod mikir » 03 lis 2016 16:50

mirjur píše:Wroclaw-Cork za 105zl. jsem nenašel, ale zkusil jsem koupit za 89zl. na 10.12.16 a zdá se, že bez problémů, svižně... jinak okolo 100zl. vidím hodně termínů. Zkoušel jsem na české verzi. https://www.ryanair.com/cz/cs/booking/home

Za 105 zlotych to bylo vcera na 29/11 , potrebuju jen tento den ,vracim se do Corku ,dneska uz je to za 111 zlotych, coz by me nevadilo, ovsem opet to koupit nejde , stranka se otevre jen po to , kde se vyplnuji detaily , ale nejdou tam vepisovat , zkusil jsem live chat , hodila mi tam link kliknul jsem a chovalo se to stejne ,

dostal jsem doporuceni ze mam volat na jejich zakaznickou linku ,, mam volani zdarma tak jsem to zkusil , celkem rychle to vzali , slo by ,ale chteji za rezervaci pres telefon +20 Euro letenka byla za 25 vcera na Azairu ovsem tam uz to dnes rano neslo , presmerovalo me to na stranky Ryanairu u Pelikana nebo Tripista chteji navic poplatek , tady na Ares to najdu ted uz za 1500 Kc ,,i s poplatkem ,

Nemusim nutne letet z Wroclavi ,,i kdyz ten den potrebuju a potrebuju byt do tech 19 hodin v Corku ,,, ale chci tady nazorne popsat ,jak v posledni dobe funguji ty akce Ryanairu,.... pred nedavnem ta akce za 2 eura,... slo to koupit rano a vecer .. pres den nefunkncni ,, nevim od kdy je ted tato akce ,, maji v reklame 99000 mist za 10 euro plati 24 hodin ,...

Uznavam ze je to dobra reklama , ale stale zakazniky tim nastvou a odradi ..bohuzel uz zlikvidovali veskerou konkurenci ,zustal Wizzair a ten se snazi zlikvidovat taky, fandil jsem jim a litam s nimi urcite asi 15 let nikdy jsem si nestezoval i kdyz jsem treba vnimal , jak byla stranka , ktera je pomlouvala a slo to k soudu a musel to ten provozovatel strahnout s internetu ...stare webovky nebyly zadne stesti ,ale ted ty soucasne ,ty jsou takovy paskvil ze hruza ..
Naposledy upravil mikir dne 03 lis 2016 17:21, celkově upraveno 1
mikir

Příspěvekod mirjur » 03 lis 2016 17:11

29.11. (ne 29.10. doufám!) za 111.75 zl mi taky jde koupit zcela bez problémů... zbývají 4 místa. Není chyba na tvém zařízení? zkus tu českou verzi
Obrázek
mirjur

Příspěvekod mikir » 03 lis 2016 17:20

Tak konecne to zabralo ... nakonec jsem to otevrel na tech ceskych strankach , mozna to uz funguje i v te anglictine , takze koupeno ,od vcera jsem prisel jen o 4 eura :) to preziju ,ale kdyz bych nemel dost casu na tohle kupovani a vyhledavani ,,tak mam smulu ..proste jejich webovky se pri jakekoliv lepsi akci hrouti a napor nezvladaji...coz je na tak velkou a dneska bohatou spolecnost , co provozuje lety po cele Evrope dost ostudne
Ale mam nazor, ze tohle patri k jejich strategii , jen me vadi , ze to zacina kopirovat praktiky Volotey a dalsich, kde jednorazove super ceny jde koupit par minunut ...
Naposledy upravil mikir dne 03 lis 2016 17:25, celkově upraveno 1
mikir

PředchozíDalší

Zpět na Ryanair