cestujlevne.com

Ryanair - obecně

Evropská nízkonákladová jednička. Aktuální nabídky, informace na cestu, destinace

Re: Ryanair - obecně

Příspěvekod mikir » 20 říj 2016 15:34

eremi píše:Vytlačí za 15 éček :) Takhle se vydělává na lítání :) Ale klobouk dolů

proto muzou nekteri litat za 269 Kc a obcas porad jeste jde najit i za mene i kdyz uz to tak caste neni , ale treba namatkou, Warsawa - Wroclaw 75 Kc odlet za 10 dnu , Gdansk za mesic 87 Kc , ale ceny pod 5 euro ,jsem snad ted uz videl jen z Polska , kde se asi Ryanair snazi vytlacit Wizzair , jinak si moc let za 3 eura vysvetlit nejde a myslim , ze tyhle ceny ovlivnuji do jiste miry i levnne chartery z Polska ,,Wizzair ten boj o polsky trh zatim nevzdava , v Irsku to ale neustal , v UK ale zustal nastesti , jsem zvedavy, jak vydrzi v CR boj o Bergamo a Rim ..v Londyne ma trosku stesti , ze ma ten Luton a ani Eindhoven neni az tak v popredi zajmu a Transavia zase neni tak znama , spatny tah myslim byl z jeich strany hlavne s temi placenymi zavazadly , navic na pripadnem prestupu z Ryanairu nebo na Ryanair to je takove neprijemne ..ale kazdy ma svou slabou stranku ,, Ryanair treba s webem , ale jinak opravdu klobouk dolu
mikir

Příspěvekod voughne » 20 říj 2016 23:14

Na SF pisu ,ze Ryan coskoro skrati dobu kedy bude mozne spravit free online check-in zo 7 dni na 4 :shock: Nechapem, aky zmysel ma tento krok a co tym okrem tahania penazi od cestujucich irsky bazmek sleduje. Wizz ma mesiac, volotea ma zatial 7, ale ked si zaplatim sedacku, tak si mozem boarding pass vytlacit aj 4 minuty po kupe letenky, takze ocividne ziaden technicky problem to nie je. Viem, existuje mobile chceck-in, ale nie vsetky letiska to podporuju. Minule som v Rime hladal 3h copy centrum lebo v Neapole na to nebol cas a zrovna wizz tam mobile check-in nepodporoval, a teraz som zistil ,ze na Santorini ma caka rovnaka uloha :O Asi napisem nejaky pekny list kompetentnej Europskej institucii, kolko zbytocneho papiera a prostriedkov sa mrha na toto, nejake povinne citacky mobilnych boarding passov na vsetky letiska v EU by nebolo odveci :D
voughne

Příspěvekod Dave » 21 říj 2016 10:53

Jaký je rozdíl mezi přiložením kódu na mobilu a na papíře? Čtečka by to měla zpracovat vždy, nebo se pletu?
Dave
Administrátor

Příspěvekod voughne » 21 říj 2016 12:16

Niektore citacky nedokazu "precitat" vsetky typy displayov, da sa to oskusat napr. s aplikaciou s vernostnymi kartami, mne to v drvivej vecsine obchodov nefunguje, bratovi s amoledom a urcitymi nastaveniami jasu to zase viac-menej funguje skoro vsade. Sranda je, ze taky Napol figuruje u Wizzu ako nepodporovane letisko, u Volotey zase ako podporovane ... pochybujem ,ze si na gate nosi kazda spolocnost vlastne citacky. Som z toho padrino11 :roll:
voughne

Příspěvekod Dave » 21 říj 2016 14:02

Tak on Wizz nemá mobile checkin ani v PRG! :)
Dave
Administrátor

Příspěvekod toncek » 21 říj 2016 14:47

Já vůbec netušil, že na některých letištích ten mobile check-in nefunguje :D Poslední dva roky jen s mobilem (i když papírový backup mám k dispozici pokud je to možné) a nikdy problém nebyl.
toncek

Příspěvekod stevej » 21 říj 2016 16:23

Dave píše:Tak on Wizz nemá mobile checkin ani v PRG! :)

Přesně tak, nicméně info od Menzies je takové, že cestujícím s palubkou v mobilu bude zdarma vybavena tištěná verze na ch-inu. Asi to není oficiální, aby toho lidi nezačali zneužívat, ale zřejmě se ty mobilní palubky množily a v gatech pak vznikaly konflikty s nehoráznými sumami za placení přetisků. Takže tak :lol:
Obrázek
stevej

Příspěvekod voughne » 21 říj 2016 16:35

toncek píše:Já vůbec netušil, že na některých letištích ten mobile check-in nefunguje :D Poslední dva roky jen s mobilem (i když papírový backup mám k dispozici pokud je to možné) a nikdy problém nebyl.

Moze byt, z celej siete nema ryan vychytane iba tieto letiska :

However unfortunately some airports cannot accept mobile boarding passes yet, these airports are:
Agadir  Essaouira Fez Nador  Oujda Marrakesh Rabat  Tangier  Kefalonia Volos,

cize len Maroko a 2 dedinske letiska v Grecku. Skratenie zo 7 na 4 dni teda pri Ryanu nakoniec az takym problemom nebude, pri dnesnych roamingovych cenach si v mobile "vystavim" listok za 4 centy. Ale zvysok ... uz teraz mam stres, kde na santorinach zozeniem tlaciaren, ked som ju hladal v rime 3 hodiny :mrgreen:
voughne

Příspěvekod mikir » 21 říj 2016 16:48

voughne píše:Na SF pisu ,ze Ryan coskoro skrati dobu kedy bude mozne spravit free online check-in zo 7 dni na 4 :shock: Nechapem, aky zmysel ma tento krok a co tym okrem tahania penazi od cestujucich irsky bazmek sleduje. Wizz ma mesiac, volotea ma zatial 7, ale ked si zaplatim sedacku, tak si mozem boarding pass vytlacit aj 4 minuty po kupe letenky, takze ocividne ziaden technicky problem to nie je. Viem, existuje mobile chceck-in, ale nie vsetky letiska to podporuju. Minule som v Rime hladal 3h copy centrum lebo v Neapole na to nebol cas a zrovna wizz tam mobile check-in nepodporoval, a teraz som zistil ,ze na Santorini ma caka rovnaka uloha :O Asi napisem nejaky pekny list kompetentnej Europskej institucii, kolko zbytocneho papiera a prostriedkov sa mrha na toto, nejake povinne citacky mobilnych boarding passov na vsetky letiska v EU by nebolo odveci :D

Ten irsky bazmek, jak pises ma nejlepsi marketing , ze vsech low costu a proto ovladl celou Evropu a vlastne jedinym konkurentem mu zustal Wizzair , fandim mu, ne proto ze taky ziju v Irsku , ale proto , ze tak si predstavuju uspesne a pritom ale slusne podnikani
S tim snizenim ze 7 dnu na 4 je to celkem logicke , ma zajem aby si lide vic kupovali mista v letadle , kdyz si ho koupis muzes si udelat check -in 30 dnu pred odletem doma . lidi co treba leteli na tyden nebo 6 dnu ,si to taky stihli vytisknout a check in udelat doma ,, a nemuseli kupovat misto v letadle
Pokud letim sam, tak si ho treba taky nekoupim , a je mi to pak celkem jedno kolik je to dnu dopredu, naopak cim tesneji pred odletm jsem si udelal check in a vytisl letenku tim vetsi nadeji jsem mel , ze mi system prideli misto ktere se plati vic , v posledni dobe si ale zacinam kupovat ty slevnene mista vetsinou za 4 eura a kdyz uz tak uz ,tak si za dalsi 2 eura koupim priority,,me 6 euro nezrujnuje ,ale on v tom objemu letu ma pekny balik navic ,,, co je na tom sloziteho k pochopeni ? a to ze jsi inevstoval do mista v letadle, ti vlastne kompenzuje tim a zaroven sobe usnadnuje kratsi pobyt na letistni plose,ze si muzes vzit do kabinyy 2 zavazadla ,,,
Wizzair si naopak necha zaplatit i to prirucni a malicke druhe ti umozni jen pri dalsi investici..,, to je podle me vic k nepochopeni a vetsi utok na kapsu zakaznika nez snizeni check inu ze 7 na 4 dny
mikir

Příspěvekod mikir » 21 říj 2016 17:11

Kdyz tady ctu o mobilech , tak pridam nazor , s kterym asi nebude vic lidi souhlasit,,, ale litam casto a mam to vysledovane ,
mobilni aplikace proste zdrzuje nastup.,.. ne kazdy to ma okamzite nachystane , ne vzdy mobil zareaguje , kdyz clovek prochazi turniketem ,tak se obcas taky stane ze ho kod na papirove letence nepusti pri nacteni ,,no ale tech turniketu je tam dost tak to neni tak zretelne jako v jedne fronte .
Obsluha co kontroluje lidi a pousti do letadla to dela z rutinou, utrhne dil z vytistene letenky ,nebo tak ne ,bleskove prilozi kod a fronta se hybe ..s mobilem v ruce, padajicimi zavazadly , nepripravenym mobilem atd,, je proste ta doba toho procesu delsi ,,,vim doba mobilu, tabletu vselijake dalsi techniky,,, jsem rad ze takova doba je ,,ale obcas byvam konzervativnim a fandim papirove letenece , cekani ve fronte nenavidim a uz jsem si i zacal kupovat za 2 eura priority vic nez driv , prave pro to zdrzovani z mobilama ...treba casem vymysli neco lepsiho nekdo
mikir

Příspěvekod eremi » 21 říj 2016 17:21

Asi občas zdržuje, ale priority je ve většině případů u lowcostu zbytečnost - situaci to řeší pouze v případě, kdy se nastupuje přes plochu přímo do letadla (naprosto výjimečně jsem zažil, že by se nastupovalo přes airbridge), jinak stejně čekáš, akorát v autobuse, kde je v létě vedro a v zimě kosa :) A někdy priority pro jistotu ani nezahlásí :)
eremi

Příspěvekod kubincak » 21 říj 2016 17:22

mikir píše:Kdyz tady ctu o mobilech , tak pridam nazor , s kterym asi nebude vic lidi souhlasit,,, ale litam casto a mam to vysledovane ,
mobilni aplikace proste zdrzuje nastup.,.. ne kazdy to ma okamzite nachystane , ne vzdy mobil zareaguje , kdyz clovek prochazi turniketem ,tak se obcas taky stane ze ho kod na papirove letence nepusti pri nacteni ,,no ale tech turniketu je tam dost tak to neni tak zretelne jako v jedne fronte .
Obsluha co kontroluje lidi a pousti do letadla to dela z rutinou, utrhne dil z vytistene letenky ,nebo tak ne ,bleskove prilozi kod a fronta se hybe ..s mobilem v ruce, padajicimi zavazadly , nepripravenym mobilem atd,, je proste ta doba toho procesu delsi ,,,vim doba mobilu, tabletu vselijake dalsi techniky,,, jsem rad ze takova doba je ,,ale obcas byvam konzervativnim a fandim papirove letenece , cekani ve fronte nenavidim a uz jsem si i zacal kupovat za 2 eura priority vic nez driv , prave pro to zdrzovani z mobilama ...treba casem vymysli neco lepsiho nekdo

pracuju na PRG a část mé práce je i boardování na gatu, a musím potvrdit že papírovej boarding pass je prostě praktičtější, rychlejší a celkově lepší pro mě...papírovej boarding pass má drtivá většina lidí už připravený, kdežto na mobilu to dobu hledaj a to dost často..jo a ještě kdyby měli všichni otevřený pas na stránce s fotkou nebo občanku, to by byla ještě jiná paráda, ale to už bych chtěl moc :-D
kubincak

Příspěvekod voughne » 21 říj 2016 17:27

"co je na tom sloziteho k pochopeni ?" ... Ved pisem hore, ze nevidim v tom iny zmysel ako tahat od cestujucich peniaze. Mne sa to nepaci, ale vpodstate ked takmer na 98% letisk akceptuje mobilne boarding passy, tak nech si to kludne seknu aj na 4h pred odletom, naseru akurat cestujucich ktori nesu zdatni v dnesnych technologiach :) Ked tebe je to jedno a rad im zaplatis, tak fajn, ja take praktiky ala Slovenska sporitelna neuznavam. Mne je fakt uplne jedno kde sedim, akosi som uz vyrastol z toho ,ze chcem pozerat von oknom ... lietadlo sa pre mna stalo len prostriedok ako sa rychlo dostat k moru. Tazko porovnavat tieto spolocnosti, kazdemu vyhovuje nieco ine, mne u wizzu nevadi small batozina, ked treba, tak si priplatim priority boarding za 4€ kde mam aj maly batoh a takto sa hravo na dovolenku pobalim. Vyhoda je potom (na trasach ktore letim ja) vecsinou o dost nizsia cena oproti ryanu.

K rychlosti nastupu - debilizmus cestujucich, ze nema pripravenu letenku, ale mna to nijak neznervoznuje. Podobnych situacii v zivote je neurekom napr. niektori v obchode vytahuje penazenku z vrecka a hlada bankovky pol hodinu ked uz ma zrovna davno zaplatit, ja uz drzim kreditku v ruke a to su este predomnou 3ja. Nikdy sa to nezmeni a nikto s tym nic nespravi. Neverim ,ze mobily nejako vyslovene zdrzuju.
voughne

Příspěvekod mikir » 21 říj 2016 18:10

kubincak píše:
mikir píše:Kdyz tady ctu o mobilech , tak pridam nazor , s kterym asi nebude vic lidi souhlasit,,, ale litam casto a mam to vysledovane ,

pracuju na PRG a část mé práce je i boardování na gatu, a musím potvrdit že papírovej boarding pass je prostě praktičtější, rychlejší a celkově lepší pro mě...papírovej boarding pass má drtivá většina lidí už připravený, kdežto na mobilu to dobu hledaj a to dost často..jo a ještě kdyby měli všichni otevřený pas na stránce s fotkou nebo občanku, to by byla ještě jiná paráda, ale to už bych chtěl moc :-D

Kdyz tedy pises, ze poracujes na gate ,, prozradis pokud smis :lol: kdo stal za vyslovene naschvaly, v dobe, kdyz Ryanair vyhlasil ,ze z Prahy odejde a taky odesel ,, tak tehdy jeste nebyly umoznene dve zavazadla do kabiny , a skutecne se premerovalo, vazilo a delaly se lidem fakt naschvaly a bazirovalo se na kazdem centrimetu ci deku navic , dneska mam pocit, ze uz se to bere tak nejak s nadhledem , ale porad jsou letiste kde si obsluha na gate potrebuje dokazovat moc nad zakaznikem , to cpani do te klece , vytahovani obleceni , ci vyhazovani veci, cpani veci do kapes ,mi osobne pride celkem ponizujici,,, nerikam ,kdyz nekdo povlece lodni kufr ,, kdyz skutecne prekroci ten limit podstatnym zpusobem ,, ale kilo dve ci nejaky ten centrimetr navic,,, i pri plnem letadle a rekeme 2 kg navic u kazdeho cestuiciho to nebude vic nez 500 kg,,, a skrinky nad hlavou jsou porad stejne jako byly drive ,, a kdysi ten rozmer byl o neco vetsi,,,
mikir

Příspěvekod mikir » 21 říj 2016 18:27

voughne píše:"co je na tom sloziteho k pochopeni ?" ... Ved pisem hore, ze nevidim v tom iny zmysel ako tahat od cestujucich peniaze. Mne sa to nepaci, ale vpodstate ked takmer na 98% letisk akceptuje mobilne boarding passy, tak nech si to kludne seknu aj na 4h pred odletom, naseru akurat cestujucich ktori nesu zdatni v dnesnych technologiach :) Ked tebe je to jedno a rad im zaplatis, tak fajn, ja take praktiky ala Slovenska sporitelna neuznavam. Mne je fakt uplne jedno kde sedim, akosi som uz vyrastol z toho ,ze chcem pozerat von oknom ... lietadlo sa pre mna stalo len prostriedok ako sa rychlo dostat k moru. Tazko porovnavat tieto spolocnosti, kazdemu vyhovuje nieco ine, mne u wizzu nevadi small batozina, ked treba, tak si priplatim priority boarding za 4€ kde mam aj maly batoh a takto sa hravo na dovolenku pobalim. Vyhoda je potom (na trasach ktore letim ja) vecsinou o dost nizsia cena oproti ryanu.

K rychlosti nastupu - debilizmus cestujucich, ze nema pripravenu letenku, ale mna to nijak neznervoznuje. Podobnych situacii v zivote je neurekom napr. niektori v obchode vytahuje penazenku z vrecka a hlada bankovky pol hodinu ked uz ma zrovna davno zaplatit, ja uz drzim kreditku v ruke a to su este predomnou 3ja. Nikdy sa to nezmeni a nikto s tym nic nespravi. Neverim ,ze mobily nejako vyslovene zdrzuju.

Wizzair ma obcas levnejsi letenku oproti Ryanairu , ovsem neni to tak casto,,, spis bych rekl ze vzacna vyjimka a s tim sedadlem. ano na kratkem letu me to bude taky jedno, ale na delsim je prece pohodlnejsi sedet u okna nebo do ulicky nez uprostred a kdyz letime dva, a nekoupim to najednou , tak ti system prideli treba mista ruzne ,,,a taky jsou pak lide , kterym neni jedno kde budou sedet, at uz jsou jejich duvody pro to jakkoliv ,,,za snizenim ze 7 na 4 dny jsou asi pravdepodobne penize , na druhou stranu v tom muze byt nekjy technicky duvod nebo i bezpecnostni , myslim ze v dnesni dobe spllecnosti chteji mit co jevetsi kontrolu nad tim kdo jim leze do letadla
mikir

PředchozíDalší

Zpět na Ryanair