Zdravím, za pár dní letím s Ryanairem na Kanáry a četl jsem, že tato společnost dělává problémy se zavazadly. Já s ní ještě neletěl, tak se raději ptám. Do kabiny mám v ceně letenky dvě (55x40x20 cm a 35x20x20 cm) a k tomu jsem si přikoupil jedno odbavené (15 kg). Do kabiny jsem si chtěl vzít batoh a tašku s noťasem, ale na tu menší velikost holt ani jedno z těch dvou zavazadel nezmáčknu  .

Zavazadla - Ryanair

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

14 reakcí

Zdravím,

za pár dní letím s Ryanairem na Kanáry a četl jsem, že tato společnost dělává problémy se zavazadly. Já s ní ještě neletěl, tak se raději ptám. Do kabiny mám v ceně letenky dvě (55x40x20 cm a 35x20x20 cm) a k tomu jsem si přikoupil jedno odbavené (15 kg). Do kabiny jsem si chtěl vzít batoh a tašku s noťasem, ale na tu menší velikost holt ani jedno z těch dvou zavazadel nezmáčknu smiley Musí to být fakt na centimetr přesně? A co se toho odbaveného týče, je tam kromě toho hmotnostního limitu (15 kg) i rozměrový limit? Na letence jsem to nenašel.

Díky.

Petr

0

Ahoj. Záleží na lidech, nikdo ti to neřekne přesně. Ve většině případů každý centimetr nekontrolují, ale tašku k noťasu do 20cm šířky asi fakt nedáš smiley). Osobně bych neriskoval, občas se stává, že řeší doslova každý centimetr (osobní zkušenost). Odbavené zavazadlo nějaké max rozměry asi mít bude, ale řekl bych že se to neliší od standardních rozměrů mezinárodní letecké přepravy... tuším nějakých 90x60 nebo tak něco... tohle nevím, to jen hádám.

0 Citovat

Jak je to dávno? Podle mě před časem Ryanair trošku změnil svou politiku (snaží se být trošku milejší), což by mj. mělo znamenat, že i nějaký cenťák přes projde... Jinak ty rozměry nejsou úplně pro srandu králíkům - pokud bude překročený ten nejdelší rozměr, tak zavazadlo pravděpodobně nepůjde "na úzko" strčit do overhead skříňky, bude se muset dát nějak nabok a tím zabere místo za 2 pasažéry...

0 Citovat

No uz to budu nejake 3 roky asi aj a je fakt ze potom povolili aj 2hu prirucnu a zopar dalsich proklientskych veci zaviedli. Minuly rok napr sme s nimi leteli 3 krat a myslim ze ani raz som nemusel dat batoh dole z chrbta a prejst kontrolou rozmerov, pritom je to 35L+ trekovy millet, ktory na pohlad posobi celkom robustnym dojmom. To ale neznamena ze sa to pri najblizsom lete nemoze stat, takze radsej neriskujem zbytocne opletacky. Ja ako druhu prirucnu nosim kapsu s fotakom a ak beriem notas, tak ho davam do tej vacsej prirucnej "na stojaka"

0 Citovat

Zdravím,

cestuji společně s přítelkyní s Ryanair nejprve z Bratislavy do Athén, následně pak z Athén na Santorini a měl bych dotaz ohledně zavazadel. Oba budeme tak moct mít příruční zavazadla o rozměrech 55x40x20cm a 35x20x20cm. Otázky znějí:
1) Prošlo by jako malé příruční zavazadlo kabelka O-bag mini s rozměry 34x29x12 cm? Byl by problém přesahujících 9cm na výšku? (Přítelkyně má větší O-bag, s rozměry 39x33x12cm, šlo by případně cestovat s touto kabelkou a k tomu mít ještě kufr o rozměrech 55x40x20cm?)
2) Mohu mít dvě příruční zavazadla a ještě k tomu navíc digitální zrcadlovku na krku?
3) Jelikož budou zavazadla na palubě, je možné s sebou přepravovat dron DJI Phantom? Nebude problém s tím, že má třeba ostré vrtule a tak by nemohl být na palubě? Dron by byl v uzavřen v kufru. Nerad bych kvůli němu připlácel jako za zavazadlo v podpalubí.

Děkuji za odpověď.

0 Citovat

Nechci plašit, ale s vysokou pravděpodobností ti drona na palubu nepustí.

0 Citovat

Vytiskli jsme si letenky a až teď jsme zjistili, že potřebujeme koupit odbavené zavazadlo.................ukazuje mi to částku 50 E......je to tak?

0 Citovat

Pokud ti to ukazuje,tak to asi tak bude ne?

0 Citovat

Hm......
Někde jsem četla, že je to 20E.............teď vidím, že děti mají zavazadlo za 50%
Jedeme s infantem........a s ním si můžeme vzít tašku 5 kg
S Ryanem často nejezdím, tak proto....

0 Citovat

Záleží na tom jestli je to high nebo low season a taky na destinaci.

0 Citovat

Použij tohle a máš to gratis:

viewtopic.php?f=50&t=3955

0 Citovat

Ahoj,

v létě letíme z Berlína přes Barcelonu na Tenerife s Ryanair.

Sháním už dopředu nějaký kufr/batoh, který mi v klidu projde jako příruční zavazadlo a nebudu se muset do poslední chvíle stresovat. Naši mají tento kufr, který by mi klidně půjčili a nemusel bych kupovat jiný - http://bit.ly/SamsoniteCordobaDuoUpright55cm - akorát jeho rozměry jsou podle výrobce 55x41,5x20, reálně co jsem to teď přeměřil jsou 55x40,5x21. Výška je tedy v pohodě a nic by přesahovat nemělo (měřeno od koleček po madlo), akorát ta hloubka a šířka no. Pevné části jsou v limitu, těch 0,5 a 1cm jsou už měkké části. Je to v pohodě, když bych to do té klece narval? smiley

Jinak případně příjmu jakékoliv doporučení na koupi batohu/kufru, který se tam vejde. smiley

Díky!

0 Citovat

Jeden cm je určitě v pohodě, ta klec má nějakou toleranci. A velice pravděpodobně má kufr rozměry garantované výrobcem- 55 X 40 X 20;-)

0 Citovat

Zdravím, jen pro jistotu, stále platí, že u Rynairu mám v ceně letenky dvě zavazadla 55x40x20 cm max10kg a poříruční 35x20x20 cm?
Takže pokud nepřekročím tyto rozměry a váhu 10kg u malého kufru + 5kg u příruční tašky, nemusím si přikupovat žádný bag k letence?
V prosinci letím do Manchesteru z Bratislavy, tak jen se ujišťuji.
Díky

0 Citovat

esteze ma Ryanair stranky po cesky smiley
https://www.ryanair.com/cz/cs/uzitecne- ... otazy#1-12
Na palubu letadla si můžete vzít jedno palubní zavazadlo o maximální hmotnosti 10 kg a maximálních rozměrech 55 x 40 x 20 cm a 1 malé zavazadlo o rozměrech 35 x 20 x 20 cm.
Vzhledem k prostorovým omezením lze v kabině letadla přepravovat pouze 90 velkých palubních zavazadel (55 x 40 x 20 cm). Všechna zbývající zavazadla budou přepravena zdarma v zavazadlovém prostoru letadla.

0
14 reakcí