Na zajtra slubil O'Leary najvacsi vypredaj leteniek ever - samozrejme iba ak briti zvolia zostat v eu. Som plny ocakavani  .

Brexit

Založil ve fóru Letecké společnosti

20 reakcí

Na zajtra slubil O'Leary najvacsi vypredaj leteniek ever - samozrejme iba ak briti zvolia zostat v eu. Som plny ocakavani smiley

0

Zůstanou smiley .. to je bez debat.

0 Citovat

Tak podľa ich facebooku to vyzerá na milión leteniek za 9.99 GBP, cestovné obdobie október - december smiley.

0 Citovat

Akce je snad od půlnoci venku smiley
Výsledky Brexitu online http://www.bbc.com/news/politics/eu_referendum/results

0 Citovat

Ano opravdu tohle tady ještě zase chybělo. Pokud nejčastěji vyhledávaná otázka na internetu před konáním referenda britskými občany bylo zda je Rusko v Eu, tak mám obavy, že do takových intelektuálních výšin, jako se snažíš naznačit Ty naprostá většina hlasujících rozhodně nedospěla a bylo to čistě stádně-populistické rozhodování na základě zkratkovitých hesel bez dalších úmyslů a domýšlení důsledků.
Edit: Mimochodem, aby VB které tak gratuluješ vůbec vydržela, protože Skoti moc chtějí být v EU (záhada, co?) a je reálné, že brzy bude další referendum o odtržení Skotska a Severní Irsko se taky tváří, že by radši do EU.

0 Citovat

Brexit byl prehlidkou demagogie na obou stranach - uprimne to co predvadeli Remainers s Cameronem v cele, byl stejny cirkus jako Boris Johnson a Leavers - sice s odchodem z EU nesouhlasim, ale vubec se Britskym volicum nedivim, ze se rozhodli tak jak se rozhodli..

0 Citovat

toto je krasny priklad demagogie...
https://amp.twimg.com/v/6ca5195b-a8a5-4 ... 440b9a25d6
kedze vysledky boli tesne, staci tlacit jedno klamstvo a zrazu sa da vyhrat

0 Citovat

Ještě čekám, kdy tu někdo začne se zakřivením banánů. Díky "direktivám" z Bruselu tady máme např. nejextenzivnější ochranu spotřebitele v historii a bez obav si můžeš objednat cokoliv kdekoliv po Evropě, když jsme na cestovatelském serveru, tak třeba hotelové a letenkové portály, včetně tvé ochrany v případě jakýchkoliv porblémů a možnosti žalovat u domácích soudů. Roaming po Evropě je už prakticky za hubičku, každej může zcela volně cestovat v rámci schengenu, ještě to není tak dlouho zpět, kdy sis při zpoždení letu mohl tak leda vyšvihnout oko, nyní se o tebe společnost postará a ještě máš nárok, díky "direktivě z Bruselu", na odškodnění a tak by se dalo pokračovat opravdu dlouho.
Jde jen o to, jestli člověku stačí jedna věta o zemi (ze které taky možná zbude půlka) zpět a hrdosti nebo chce vidět. Hlavně jsem zvědav, jakej mají Leavers plán dál, osobně si myslím, že žádnej a ani oni nepočítali s tím, že to dopadne a bude to ještě zajímavé.

0 Citovat

Prepáčte mi, už keď sa tu začalo tliachať o politike, a o tej sa hlavne pri pive dobre kecá smiley , tak som neodolal a zapojil sa do diskusie.

O krivosti banánov písať nebudem, euroúradníci navymýšľali oveľa väčšie hlúposti ako to metaforické zakrivenie banánov. Chcem len nekritickým obdivovateľom EU položiť pár otázok.
Prečo si myslíte, že pred vznikom EU sa nedalo voľne cestovať? Viete ako má ďaleko súčasná EU k bývalému ES a ešte staršiemu EHS? Keď sme pri cestovaní, viete, že napr. Air New Zealand poskytuje odškodnenie automaticky a v oveľa vačšej miere ako aerolinky v EU? Viete, že, napr. na amerických japonských, novozélandských letiskách sú fontánky s pitnou vodou? Viete o takom letisku v EU? Viete, že rozhovor s colníkom a imigračným úradníkom vo vyspelých krajinách mimo EU trvá len niekoľko sekúnd? Viete akú byrokraciu je treba prekonať na získanie schengenského víza? Viete, že na letiskách vo vyspelých krajinách automatická kontrola totožnosti pomocou kamery, zosnímania odtlačkov prstov a naskenovania pasu urýchľuje pasovú kontrolu? Videli ste to v EU? Viete, že Švajčiarsko, Nórsko a malinké Lichteštajnsko si spokojne žijú aj bez členstva v EU? Viete, že fungujúce medzinárodné dopravné organizácie v lodnej, leteckej , automobilovej, cestnej a železničnej doprave vznikli v Európe dávno pred vznikom EU? A že stále vydávajú odporučenia a vyhlášky, ktoré majú hlavu a pätu na rozdiel od zmätočných a každé 2-3 roky sa meniacich vyhlášok vydávaných novozaloženými organizáciami EU? Viete, že voľne sa dalo cestovať aj pred Schengenom? Stačilo ukázať pas (samozrejme nemám na mysli cestovanie v časoch komunizmu).
Mimo cestovania, viete že vo Švajčiarsku a Nórsku pracuje veľa cudzincov na rôznych pozíciách? A nakoniec, viete že takmer každý európan vrátane britov chce fungujúce európske spoločenstvo a nie neschopnú, prebyrokratizovanú a komunistickú EU, ktorá problémy rieši prijímaním škodlivých a samodeštruktívnych opatrení? Porovnajte zákony a prístup parlamentov a vlád k občanom v krajinách EU s krajinami ako napr. Švajčiarsko, USA, Austrália, Nový Zéland alebo Japonsko. A ochrana spotrebiteľa? Ano, je veľmi potrebná v dotáciami skorumpovanej EU, ktorá sa čoraz viac podobá na komunistickú RVHP . V USA, Švajčiarsku, Japonsku a v iných krajinách, kde väčšina podnikateľov dbá na svoje dobré meno, sú zákony na ochranu spotrebiteľa zbytočné.
Vďaka relatívne lacným letenkám môžeme cestovať mimo EU, tak porovnájme pri cestách EU so zvyškom sveta.

A čo bude s Britániou? To ukáže čas. Možno bude samostatné Anglicko s Walesom a Škótsko. A čo. Myslíte, že nebudú spolu obchodovať, že sa Angličania, Škóti, Íri a Welšania prestanú navzájom navštevovať? Tak ako sa rozpadom RVHP, Varšavskej zmluvy, Sovietskeho zväzu, ČSFR prakticky nestalo vôbec nič, tak sa vôbec nič nestane ani vystúpením Spojeného kráľovstva z EU. Akurát krajiny v UK budú trochu iné. Také, aké si ich občania spravia. Politici v EU sa možno poučia a začnú sa konečne správať rozumne, aj keď je to málo pravdepodobné a rozumne uvažujúci človek to nepredpokladá.

A aký to bude mať pre nás dopad na cestovanie do UK? Žiadny. Pas alebo OP bude treba britským imigračným úradníkom ukazovať aj naďalej, cudzinci pracujúci v UK budú pracovať aj naďalej, akurát budú vyplňovať iné tlačivá. Problémy budú mať zahraniční príživníci poberajúci dávky. A nám ostatným sa pri vývoze nakúpeného tovaru odráta daň.

0 Citovat

Už jen několik poznámek:
- rozhodně nejsem nekritický obdivovatel, ale ani fanatický odpůrce "komunistické EU" - je vidět, že jsi komunismus nezažil
- nevím kolik ti je let, ale rozhodně se nedá srovnat pohodlí cestování v rámci schengenu s cestováním před ním, respktive naším vstupem do něj
- a co ty další stovky aerolinek kromě tebou zmiňovaných? Určitě zde nějaké další budou poskytovat odškodnění, ale podstatou je to, že tyto pravidla musí dodržovat všichni, co sem lítají
- země co jsi jmenoval jsou zcela specifické a to především svým bohatstvím a množstvím bilaterálních smluv s EU
- zásadní rozdíl mezi doporučením a nařízením nebo směrnicí je práve jejich vynutitelnost, tím pádem i praktické uplatnitelnost a vymahtelnost
- a k blábolu o tom, že mimo EU není potřeba ochrana spotřebitele je zbytečný snad i něco dodávat, právě ochrana spotřebitele je to, co občanům EU organizace na ochranu spotřebitele z jiných zemí závidí. Asi si nepamtuješ doby, jaký byl problém s tím, když se ti pokazilo něco koupené třeba jen v Rakousku. A dobré jméno podniku s tím nemá co dělat, prostě cokoliv se může pokazit.

Edit: A málem bych zapomněl, co těch 415 miliard korun do r. 2014) přímých investic? Jsme čistý příjemce z rozpočtu EU a co silnic, železnic, škol, nemocnic atd se za to postavilo/opravilo/vybavilo? Samozřejmě, čerpání je neefektivní, dotace jsou zneužívány, často využívány na nesmyslné projekty, ale i přesto to je pro zemi příliv peněz, které by jsme nikdy nikde nedostali.

0 Citovat

Celý piatok sa valili správy o tom, aká katastrofa nastane, keď UK vystúpi z EU. Takisto sa mi nepáčilo, ako tí, ktorí volili vystúpenie z EU, boli mnohými označovaní za nevzdelancov a hlupákov. A to ma vyprovokovalo napísať ten príspevok.

Rozhodne som nechcel nikoho uraziť, poučovať a ani sa nad nikoho vyvyšovať. Prosím o prepáčenie, ak sa tak stalo.

Príspevkom som chcel len pripomenúť, že v EU zďaleka nie je všetko dobré, že sú krajiny, ktoré vynikajúco fungujú aj bez EU a poukázať nato, že sa tak veľa pre nás ako občanov EU a náruživých cestovateľov nestalo, že po 89 roku sme mohli voľne cestovať voľne aj keď sme ešte neboli členmi EU a Schengenu, akurát sme museli na niektorých hraniciach ukázať pas. (Na odľahčenie témy: V prvej polovici 90-tych rokov sa ma imigračný úradník pýtal na dôvod návštevy UK, dĺžku pobytu, kde pracujem, a či mám spiatočný lístok. Minulý rok ho zaujímal len dôvod návštevy UK a dĺžka pobytu. Ano, teraz je vstup do UK rýchlejší smiley ale je hlavne bezproblémový. Občania ČR a SR ako nečlenských krajín ES resp. EU museli v dobe pred vstupom SR a ČR do EU vyzerať dôveryhodne, aby sa do UK dostali.)

0 Citovat

Jde o to,že na to,aby sis mohl dovolit nebýt v EU musíš mít,což Norsko,Švýcarsko nebo Lichtenštejnsko mají,my ne a není alternativa,protože mimo vše ostatní to přináší tolik peněz do země,že není žádná jiná možnost,jak tak obrovské investice získat.
A já si teda pamatuji,jak před schengenem se zcela běžné stalo hodiny na hranicích a člověk při přejezdu několika zemi musel počítat s hodinovým zpozdenimi.
Při návštěvách UK využívám odbavení prostřednictvím biometrickeho pasu,kdy žádného úředníka člověk ani nevidí a je to otázka asi 30 sekund.

0 Citovat

Skoda ze Britskej narod nemel k dispozici vsechny ty experty z CL, to referendum mohlo dopadnout uplne jinak, kdyby nejvetsi mozky z CR mohli sdelit svoje fundovane nazory smiley smiley smiley

0 Citovat

Já si myslím, že tam měli jiný experty, kteří jim to vysvětlili jednou větou a hlavně britský národ měl ohromný povědomí o tom, co EU je a co není, což je ale dost problém i samotné EU.
Jinak se podívej, kdo hlasoval pro a kdo proti exitu, to se to pak hlasuje pro vystoupení, když mi stačí pro vyřešení problematiky heslo. A možná taky stojí za to kouknout třeba na BBC, když se ptají těch, co hlasovali proti co dál, jak jsou bezradní.
V neposlední řadě, VB byla vždy v EU jaksi jen napůl a je taky fakt, že aktuálně se pro ně asi ty zásadní výhody v podobě přímých investic vyčerpaly.
A jo máš pravdu, myslím si, že je dobrý se o tomhle bavit. A možná kdyby jsi místo tohoto ironickýho rádoby vtipnýho příspěvku přidal něco fundovaného ty, tak by to bylo daleko přínosnější, řek bych smiley

0 Citovat

Zkus pridat neco ze svy hlavy a treba se zasnazim (vsechny ty argumenty ktery pouzivas uz sem v poslednich dnech cetl na ruznych pro-EU serverech) smiley Papouskovani propagandy z jedny nebo druhy strany je zbytecny - jak uz sem psal - byl to hnuj z obou stran, neni se cemu divit ze to Cameron prohral..

Ja litam do UK tak 2x do mesice a jak se ted na LHR predalavali ty automaticke scannery a chodilo se dohromady pres jedno imigracni, tak sem tam parkrat 20-40 min postal - a prekvapive sem to prezil, neni to az takovy konec sveta, jak by se podle tvych prispevku mohlo zdat - stejne tak jsem stal 45min na imigracnim v Singapuru a od zacatku roku 3x 60min na imigracnim v US - a prekvapive jsem ani na jednu z tech zemi nezanevrel a pojedu tam znova..

Ja si myslim ze se nemusis bat - este se do UK urcite podivas, i kdyz nebude v EU smiley

0 Citovat

Jo a co kdybys zkusil přidat něco ty, kromě navážení se? Řekni mi prosím Tě nějaký pro-eu servery, jaké to jsou? Protože rozhodně mám jiný věci na práci, než si hledat něco, co vím, jelikož se jsem se tím jednu dobu byl nucen intenzivně zabývat.
Myslím, že se diví všichni včetně příznivců exitu, takže naopak je překvapení, že to vyhráli a vůbec nikdo neřešil, co se bude dít potom.
A máš pocit, že jsem psal, že EU je úžasná tím, že je možný projít rychle přes imigrační? Buď si to zkus přečíst nebo napiš nějakej rozumnej argument.
O mě se bát nemusíš, já se o sebe postarám a určitě se podívám, kam budu chtít. To, že VB z EU vystoupila neznamená konec svět, EU ani ničeho jiného, jen mě hodně se..u tyhle zjednodušující kecy, jaká je EU hrůza smiley

0 Citovat

Jj rozumis tomu nejlip, vyhral si, vzdavam to - byl si nucen se tim intenzivne zabyvat a vsechno vis, zatimco ja jsem jenom obycejnej kluk z vesnice z vychodni Evropy.. smiley

0 Citovat

Btw. ryanair ešte predĺžil 10€ akciu do nedele smiley

0 Citovat

Zdravím, letím 30. března z Londýna do Brna (tj. 1 den po Brexitu) a stále není žádná dohoda. Netuší někdo, jak to bude v případě odchodu Britů z EU bez dohody? Je reálné, že se skutečně nebude létat, jak sám O'Leary řekl loni v létě? Snažím se to sledovat, ale nějaké konkrétní vyjádření se mi najít nedaří...

0 Citovat

Bye bye EU roaming :-( Bude mi chybět.

0 Citovat

Myslim, ze Britove balancuji  na hrane a  zahravaji si s ohnem ,ale nakonc to nejak dopadne a bez dohody neodejdou ,hranice mezi Irskem a UK jsou nepredstavitelne a neakceptovatelne v Severnim Irsku ,,vedlo by to k  velkym problemum 

0
20 reakcí