Zdravím, chtěla bych se zeptat, jak to je s cestovními doklady u společnosti Ryanair. Na internetu se píše, že do Itálie stačí pouze Občanský průkaz. Když se ale kouknu na oficiální stránky Ryanairu, nemůžu tam přesnou odpověď najít. Nemáte někdo zkušenosti, prosím? Děkuji moc za odpověď. .

Cestovní doklady

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

5 reakcí

Zdravím,
chtěla bych se zeptat, jak to je s cestovními doklady u společnosti Ryanair. Na internetu se píše, že do Itálie stačí pouze Občanský průkaz. Když se ale kouknu na oficiální stránky Ryanairu, nemůžu tam přesnou odpověď najít. Nemáte někdo zkušenosti, prosím? Děkuji moc za odpověď.

0

V rámci Schengenského prostoru stačí občanský průkaz.

0 Citovat

Čím dál častěji se mne stává, že u brány nikdo nekontroluje doklady. Stačí boarding pass a hotovo. Jsem vyjímka nebo to začíná být běžnou praxí? Příbuzný ztratil ve Švédsku občanku, chtěl to zkusit ukecat s papírem od policie a fotkou OP v mobilu a nebylo to třeba. Také prošel do letadla jen s palubkou.

0 Citovat

Takhle to bylo treba do Svycarska vzdycky uz pred covidem, tam taky stacil boarding pass a v Curychu se chodilo automatickou branou, kde se naskenoval bp a nikdo nic nechtel

0 Citovat

Včera Praha-Řím s Wizz, jeden chlap, že ztratil celou peněženku a krom letenky nic nemá. První, že ho pustit nemohou, pak tam zůstal jako poslední a pak jsem ho potkal u letadla, ale nevím jestli to jen ukecal nebo něco věrohodného našel 

0 Citovat

V rámci Schengenu někde ID kontrolují, někde ne... viděl bych to tak 50/50. I dřív to tak bylo, i když mám pocit, že teď po covidu to chtějí častěji než předtím. Asi si zvykli kontrolovat hromady testů a deklarací a teď jim BP připadá málo... :-)

0
5 reakcí