Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaký typ platební karty vybrat při platbě za letenku. Mám obyčejný účet u GE Money a k němu klasickou debetní kartu MasterCard. Když ale jako typ karty vyberu "Mastercard debit", vyplním všechny potřebné údaje, tak je karta zamítnuta. Když ale vyberu možnost "Mastercard", je účtován poplatek 1,86EUR/letenku a vše již funguje, karta je akceptována, ale bohužel s příplatkem Martina .

Rezervace a platba letenky

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaký typ platební karty vybrat při platbě za letenku. Mám obyčejný účet u GE Money a k němu klasickou debetní kartu MasterCard. Když ale jako typ karty vyberu "Mastercard debit", vyplním všechny potřebné údaje, tak je karta zamítnuta. Když ale vyberu možnost "Mastercard", je účtován poplatek 1,86EUR/letenku a vše již funguje, karta je akceptována, ale bohužel s příplatkem smiley Lze toto nějak řešit bez placení dalšího poplatku? Dalším problém je kurz, který dle Ryanairu je dnes kolem 27,50 Kč/EUR, což je neskutečně napálený. Nelze využít kurzu své banky? Moc díky za jakékoli rady smiley Martina

0

Kurz změnit můžeš v posledním kroku, viz. obrázek. S tou kartou nejde nic dělat, u easyJet mi to taky nechtělo vzít debetní, i přesto že byla.

0 Citovat

Ahoj. Chcela by som kupit letenku z Londyna do Bratislavy ale ceny mi ukazuje v Librach a ja by som chcela platit v eurach. Je aj v tom novom systeme moznost zmeny meny? dakujem za odpoved

0 Citovat

Na to funguje poměrně jednoduchý trik, lze si tak navolit jakoukoli měnu a ještě se dá něco ušetřit, osobně vždy přepínám na české koruny, neb nemám cizoměnový účet.

1. Vyhledáš si svůj let a prozatím neklikáš na "Continue"



2. otevřeš si nový Tab v prohlížeči a dáš vyhledat jakýkoli let z eurozóny např. Milán - Barcelona, pro vyhledávání musíš mít stejné parametry jako u letenky z Londýna do Bratislavy, tzn. jednosměrná nebo zpáteční letenka a počet osob. Nesmíš nikde kliknout a následně tento Tab zavřeš.



3. U vyhledaného letu Londýn - Bratislava klikneš na Continue a v následujícím kroku již budeš mít cenu v EUR.

0 Citovat

V posledním kroku však VŽDY překontroluj, jakou letenku vlastně kupuješ smiley

0 Citovat

Ahoj, dívala jsem se teď na letenky Ryanair z Mnichova (Memmingen) na Tenerife south. Když zadám 27.1.-3.2., pro 4 osoby, vyhledá se mi zpáteční spoj za 46,99eur. Když zadám jenom jednu osobu, najednou je to 38,99, s tím, že zbývá poslední letenka... Kde je chyba v matrixu smiley ?
Nevím, jestli bude fungovat odkaz: https://www.bookryanair.com/SkySales/Bo ... -cz#Select

0 Citovat

Presne tak... zbyva posledni letenka za cenu 38.99, dalsi stoji 46.99eur.

0 Citovat

Nový web https://beta.ryanair.com/ie/en/

0 Citovat

Dobrý večer, neporadil by mi prosím někdo zkušenější, jak vyřešit patrně nezaplacenou letenku, kterou jsem si včera prostřednictvím debetní karty "zakoupila", obdržela jsem 3stránkový email s kodem a statusem "confirmed", ale dnes jsem zjistila, že se mi peníze za let neodečetly, možná protože jsem neměla dostatek peněz na běžném účtu. Po převedení peněz stále žádná platba, ani nerealizovaná či čekající. V aplikaci raynaira jsem si let musela přes kod dohledat, bohužel chat nyní mají vypnutý.
Předem děkuji za každou radu,
Jana

0 Citovat

Pokud je let confirmed tak bych proste pockal, ono to tam naskoci, pripadne napsat na Ryanair.

V 2013 jsem pres Student Agency koupil letenku do USA a na uctu se neobjevila jakakoliv blokace skoro dva tydny, pritom letenky jsem mel confirmed uz druhy den po koupi .

0 Citovat

Jsem tedka nasranej, takze doufam, ze to bude davat smysl. Nicmene prave jsem koupil letenky Praha - Dublin a zpet. 2 osoby na termin 20.rijna tam a 26.rijen zpet. K tomu bylo 1x zavazadlo 20kg na obe cesty za 735. Cena se mi ukazovala 5492,30kč (ukazuje se i ted, kdyz si to naklikate). Platil jsem mastercard debit a onu castky jsem odklik. Nicmene z karty mi bylo strzeno 6122 a stejne tak v potvrzeni, ktere mi prislo od Ryanairu je castka 6122. Ptam se, jak je to mozny?! Kdyz odkliknu zaplatit 5492, tak mi prece nemuzou strhnoout vic penez?!??! Jsem pekne nas*anej...

edit: rozdil v cene je presne 630kč - netusit proc, za co? prehlid jsem nejaky pojisteni, cokoliv? Kontroloval jsem si to...

0 Citovat

Zkoušel jsem to a mě se teda ukazuje 6.272,30

0 Citovat

Asi uz nekdo koupil. Nicmene napsal jsem na live chat a pry jejich chyba, 630kc refunduji zpet smiley. Tak jsem rad, ze nejsem za trotla..

edit: live chat u Ryanairu na jednicku, rychly a funkcni.

0 Citovat

Ahoj,

nedávno jsem se pokoušela o rezervaci letenek přes wizzair. Jednalo se o akční letenky do Norska cena úplně nádherná cca 480 Kč (zpáteční) tak jsem neváhala a šla to zkusit. Prošla jsem celým procesem koupě letenek a při posledním kroku si všimnu, že cena je dvojnásobná. Zjistila jsem, že finanční nárůst se vyskytl u sedadel + letenka + administrativní poplatek, zcela nevím o čem je ten administrativní poplatek, ale hlavně mě zajímá jestli pokaždé musím počítat, v tomto případě s dvojnásobným, nárůstem za sedadla. Například když zázrakem objevím letenky za neuvěřitelných 80 Kč, zda musím počítat s celkovou cenou zpátečního letu třeba 500 Kč. Byla bych ráda za radu nikdy jsem ještě sama neletěla a nikdo v mém blízkém okolí s létáním také nemá kdo ví jak velké zkušenosti. Sice se ještě nějaký ten rok na žádnou cestu nechystám, ale byla bych VELMI VDĚČNÁ kdyby mi to zde někdo objasnil, případně poskytl rady a podobně.

0 Citovat

Jak se na to koukate? Mělo by se platit až u check inu? 


7df15296-e615-4f28-8a33-6b62fd4d1737.png

0 Citovat

Dobrý den,  omlouvám se jestli tento dotaz je hloupý, ale nejsem si zcela jist tak se raději zeptám. Momentálně mám propadlý pas a chystám se koupit si letenku u Lufthansy Krk - Panama na leden, je potřeba zadávat při koupi letenky číslo pasu, nebo až následně při odbavení. Ať vím jestli počkat, než se vyřídí nový nebo je možnost koupit letenku ihned i bez pasu. Děkuji mockrát za případnou odpověď.

0 Citovat

Pas ke koupi nepotřebuješ. Směle kupuj.

1 Citovat

Děkujiii mockrát :-)

0 Citovat

Ahoj, chtěla bych se hloupě zeptat. Kupuji letenky přes Finnair a chtějí po mne jen jméno a příjmení mé i spolucestujících - žádné číslo pasu, žádné jiné upřesňující nacionaly,.... tak nevím zda je to v pohodě? Nikdy jsme takto necestovali, a tak nevím zda je to v pohodě. Moc děkuji za radu.

0 Citovat

Lenko, úplně v pohodě. Stačí jméno a příjmení. 

1 Citovat

lenkamuchova napsal(a):

Ahoj, chtěla bych se hloupě zeptat. Kupuji letenky přes Finnair a chtějí po mne jen jméno a příjmení mé i spolucestujících - žádné číslo pasu, žádné jiné upřesňující nacionaly,.... tak nevím zda je to v pohodě? Nikdy jsme takto necestovali, a tak nevím zda je to v pohodě. Moc děkuji za radu.

proc by to nebylo v pohode? :) preci jenom sami vedi nejlepe, co potrebuji.

Nicmene, mejte ty doklady k dispozici, pokud se budete odbavovat online. tam uz je muzete potrebovat.

2 Citovat

Moc děkuji za pomoc. Takto jsme ještě nikdy nejeli a tím, že nás jede hodně a je to za hodně korunek, tak jsem měla strach, abych nezaplatila a pak nezůstala stát na letišti... Ještě jednou všem moc děkuji.

 

0 Citovat

Ahoj, mam podobny dotaz. Kupoval som letenky do JPN cez Etihad prevodom. Neposlali mi ziadne potvrdenie o platbe. Tak som si potom pisal s Ahmedom cez ich chat a poslal mi podla neho vsetky potvrdenia aj letenky. Letenky priamo od let.spol. kupujem prvy raz, doteraz bolo vsetko cez cestovky. Len teraz neviem, ci mi poslali vsetko a co si mam vytlacit na check in, aby sme neprisli do Viedne a nebol problem. Tipujem, ze letenky budu Electronic ticket receipt, kde su  vsetky udaje ako booking reference a ticket number , sedadla a ceny za vsetky polozky, ciarovy kod.

0 Citovat

Na checkin sebou nic vytisknutého nepotřebujete. Jediné, co je potřeba, dát checkináři doklad totožnosti.

Všechny ty papírový krámy, který lidi cpou checkináři jsou k ničemu. Jenom to zdržuje.

0 Citovat

Tady je ještě vhodné, aby se ty letenky jevily v systému aerolinky jako "confirmed". Občas i před platbou je možné mít číslo eticketu. A bez platby mohou za pár dní zmizet.

0