Zdravim , mam dotaz mate zkusenost z pujcenim auta v Omanu ? .

Půjčení auta v Ománu

Založil ve fóru Půjčení auta

Zdravim , mam dotaz mate zkusenost z pujcenim auta v Omanu ?

0

Par mesicu zpet jsem dospel ke stejnemu nazoru - levnejsi pujcit v dubaji. Nicmene ted mi to naslo ceny v muscatu za stejne penize (economy auto). Jeep vychazi asi furt o dost lepe v Dubaji. Mne spis zajima, jak jste resili ubytko v Omanu? Chtel byh jo projet uplne cely krizem krazem a ubytek je malo a jsou fakt draha.. spali jste nekdo venku? smiley.

0 Citovat

My jsme spali v hotelech jen V Dubai, Muscatu a v Salalahu. Zbytek jsme řešili stanem smiley. Měli jsme malý sedan a vždycky jsme si našli nějaký hezky místečko (na pláži, ve wadi, na poušti) a postavili stan. Koupili jsme si v Ománu i malý vařič a tak jsme řešili snídaně a obědy smiley A rozhodně to byl super výlet - celkem 13 dní a cca 4000 km smiley

0 Citovat

Mam par dalsich dotazu!

-stan a vybaveni jste koupili v muscatu? Na kolik vas vyslo? Co jste s nim udelali po skonceni tripu?

-nikdy jsem nestanoval - je neco, na co si dat pozir pri stanovani v Omanu? Pry by to tam meli zvladnout i "amateri", ale radeji overuju.

-da se sehnat jidlo i nekde jinde mimo hlavni mesta, nebo je treba nakoupit na celou cestu mezi salalah a muscatem?

- stacilo vam economy auto na to videt ve, co jste chteli?

-celkovy rozpocet cca na osobu?

Budu moc rad za jakoukoliv informaci, i cokoliv jineho te napadne.

Diky!

0 Citovat

Celkově nás to vyšlo za dvě osoby 60k na 13 nebo 14 dní. Po ceste jsme spali noc v Dubai, v Muscatu, 2x v Salalahu a v Abu Dhabi. Myslim, že průměrná cena za noc v hotelu/osobu byla docela dost - kolem 1500.
Z čech jsme si přivezli stan i spacáky a nějaký instantní těstoviny. Zbytek jsme dokoupili po cestě. Velký supermarkety evropskýho stylu jsou jen ve velkých městech. Jinak jsou to takový malý krámky, kde člověk sežene jen ty úplně nejzákladnější potraviny.
Malým economy autem jsme dojeli všude. Nejvíc jsem se bál při cestě na Jebel Shams, ale i to jsme nakonec zvládli. Sice nám to trvalo mnohem dýl, ale dojeli jsme. Jediný omezení bylo, že jsme nezajížděli přímo na poušť nebo na pláž, vždycky jen po nějaký zpevněný cestě.

0 Citovat

My jsme odjizdeli z DBX asi kolem 10 rano a do Muskatu jsme dojeli cca v pet vecer. Nejvic jsme se zaseknuli na hranicích. Akorát se tam měnila směna, takže jsme tam byli asi hodku i když před náma byli tak 4 lidi smiley
To pujceni auta v Dubai je potreba trochu víc naplánovat, prootže jen některý půjčovny povolí přejet do Ománu. Každá půjčovna si pak účtuje jiný sazby za to pojištění. My jsme měli auto do Dollar a půjištění bylo cca 300 AED na 12 dní. JInak jestli máte 10 dní z toho něco v Dubaji tak určitě stihněte dojet do Muskatu a užít si nějký hory a wádí v okolí smiley

Koukní na http://posvyose.cz/7-duvodu-proc-si-zamilovat-oman/

0 Citovat

Moc diky za dobre informace , chce Dollar depozit pri pujcovani auta ?
V Muscatu mam zatim rezevovany apartman u plaze na 5 noci , v Dubaji jsem volil rezervaci hotelu 4 km od letise ,co nabizi i transfer a pisou ze 1 km od hotelu je pristaviste ,kde jezdi lode pres zaliv do stare historicke Dubaje ...
Kolik casu je treba nechat na Dubaj ? predpokladam ze bychom se tam jeste chteli na zpatecni ceste zdrzet, kdyz pri ceste tam asi moc casovy prostor nebude .. priletime tam v 18 vecer a kdyz mame mame dalsi den uz nocleh v Muscatu ,tak podle toho co pises ,by bylo treba vyjet aspon nekdy kolem poledne

0 Citovat

Porad jeste zvazuju i jednu vec , kdyz bychom bychom pujcili auto v DBX , tak ho musime vypujcit minimalne na cely tyden .. kdyz se dostaneme do Muscatu nejak jinak ,tak by stacilo auto na 3 dny... je skutecne ten rozdil + jak pises extra pojisteni takovy ? letenky s DBX do Muscatu mi neprijdou zase az tak nedostupne cenove a jde pouzit vlastne i autobusova linka..
Navic to co mam ted rezervovano v Muscatu ,muzu zdarma zrusit ..porad premyslim jestli radeji nejet do Salahu a tam mi prijde, ze je to uz autem moc daleko , jsem profeional a o dovci si chci od jezdeni trosku odpocinout , takze jet 1200 km tam a 1200 km zpet se me moc zase az tak nechce , kdyz je to caove omezeno na tech 10 dnu , vcetne Dubaje

0 Citovat

Tak jsem si o Omanu precetl vice a mam doplnujici dotazy:

-Vede silnice z muscatu az do Salalah po celou delku trasy? (Cet jsem, ze nejaky useky jsou sice na mape, ale ve skutecnosti neexistuji)
-jak caste jsou pumpy, je treba mit rezervni palivo?
-mobilni sit - dost casto pry nedostupna - resili jste to nekdo zapujcenim sat.telefonu? (Pokud neco takoveho je mozne)
-zastihl nekoho z vas na cestach v aute silny lijak? Popripade byli jste nejak na tuto variantu pripraveni?

0 Citovat

co citam aj tak ta pobrezna cesta (32 + 41) je po celej dlzke asfaltova - takze predpokladam ze s hlavnou trasou nebude problem. Skor problem s arabskymi vodicmi a tavami v noci
a ked to Indovia zvladnu na Mazda 2, tak sa to bude dat v pohode:)
https://www.tripadvisor.co.za/ShowTopic ... orate.html

0 Citovat

@mikir: Většina autopůjčoven chce deposit a já kvůli tomu mám kreditku, takže vůbec neřešim, jestli mám nějaký peníze blokovaný nebo ne smiley Rozhodně jsem nedával, žádný deposit v cash, ale jestli to bylo něco z karty, si fakt už nepamatuju. Jestli ti vyjde levnější jet autobusem/letadlem nebo autem do Muskatu, už záleží jen na tobě. Nevim jak se to pohybuje cenově pro tvůj termín... Pokud máš jen 10 dní celkem, tak bych se rozhodně nehonil až do Salahu. Asi se dá i za den dojet z Muskatu do Salahu, ale jen celej den sedet v aute ještě když to vnitrozemí mimo hory je fakt většinou jen placka bez ničeho....

@stocky: My jeli z Muskatu směrem - Sur - Al Ashkharah - Duqm - Ash Shuwaymiyyah - Mirbat - Salalah + nějaký ty odbočky. Nepíšu místa kde jsme spali, ale jen města po cestě kterýma jsme projížděli. Silnice je celou dobu asfaltová uplně krásna. Jen někde místa na pobřeží mezi Al Ashkharah a Masirah Island byly trochu nafoukaný duny písku na silnici. Většinou se dali objet, ale par jsme museli i přejet/projet. I kdybychom zapadli tak tam bylo dost aut, který by nás vytáhli. smiley Cestou zpět jsme jeli ze Salahu směrem - Haima - Nizwma, což je hlavní spojnice. Nudná rovná silnice...
Pumpy jsou celkem časty. Nění to jako v ČR, ale nikdy jsem necítil nedostatek, ale radši jsme dotankovávali, když jsme měli polovinu nádrže.
Mobilní síť jsme vůbec neřešili smiley Navigaci jsme měl v mobilu offline a víc jsme nepotřebovali...
Byli jsme v listopadu, takže jsme neviděli ani kapku deště a vůbec by mě nenapadlo, že by mohlo pršet smiley

0 Citovat

tomu verim, to len na margo toho, ze tie cesty by mali byt vsetky v OK stave smiley

0 Citovat

Asi se nekdo bude smat, ze se jeste vracim k tomuhle tematu, ale nebyl jsem v tech koncinach nikdy, takze porad zvazuju nejlepsi variantu , termin mame od 27/12 do 6/1. Dubaj , zatim jsem si v Omanu ,rezervoval ubytovani od 28/12 do 4/1 v Muscatu, predpokladam , ze nema cenu pri 7 dnech, ktere mame k dispozici, protoze chci nechat taky neco na Dubaj, jet nekam az do Salahu , podle toho co jsem nastudoval , je v Muscatu co delat a i do blizkeho okoli se da celkem podnikat neco zajimaveho, napriklad Wadi Shab je udajne 90 minut cesty
Letenky z Dubaje do Muscatu jak jsem zjistil , se cenove moc nemeni a vychazeji asi 5000 Kc zpatecni ,coz me prijde za 2 hodinove lety docela dost . bus jak jsem zjistil stoji 90 AED zpatecni
Porad ale mam rozporuplne info ,ohledne pujceni auta v Dubaji a cesty s nim do Omanu , uplne maly typ auta nechci a stredni varianty se pohybuji okolo 120-160 euro na tyden , plne pojisteni bez spoluucasti by melo byt okolo 20-30 AED na den , pujcovny udajne vyzaduji mezinarodni ridicak , pricemz snad , kdyz bych pujcoval auto pres hotel v Omanu ,by mozna prosla i varianta s normalnim EU ridicakem ( bouzel jde vyridit sice na pockani ,ale jen v miste bydliste , kam se do vanoc nedostanu )
Nejvetsi chaos je ale s temi pujcovnami a pripojistenim na cestu do Omanu , zkousel jsem zprostredkovatelske agentury, primo pujcovny, live chat s nimi . pokazde jine zdeleni, nebo takove vseobecne , vetsinou chteji rict konkretne typ auta , Avis napriklad po rozklikani uvadi ze nelze ta stredni trida , ze si mam vypujcit 4x4 ,,,jinak se konkretni castku dozvidam tezko , nakonec jsem vypatral ze snad 250 AED na 7 dnu
Uz jsem tedy pujceni auta v Dubaji skoro zavrhnul a rikal si , ze teda pojedeme tim busem , ale porad premyslim , ze by se nam i v tom samotnem Muscatu auto asi hodilo ,mit pri ruce cely tyden
Moje otazka tedy znovu je na doporuceni , kterou pujcovnu vybrat a zda jdou najit ty detailni informace ,aniz bych musel objednavat a posilat zalohu , da se napriklad jako u Cicaru na Kanarech , nebo treba letos na Corfu u Value plus sjednat rezervace bez placeni ,,,a v pripade , ze by mi podminky v Dubaji nesedely , tak bych podekoval a sli bychom na ten autobus smiley
Jinak uvitam i neco o Muscatu a treba o te ceste do Wadi Sahab nebo doporuceni na jine zajimavosti v oblasti Muscatu i treba kdo tam byl , tak jak tam funguje verejna doprava , nebo zda se vyplati taxi , plaze tam a podobne ,,neco jsem si uz nacetl., ale snazim se dozvedet se co nejvic smiley

0 Citovat

Pujcení auta v Dubaji bez mezinárodního řidičáku se ti na 99% nepodaří. Zkus se na to zeptat na těch live chatech smiley

V Muskatu jsme byli jen jednu noc - šli jsme do mešity, pak si projít Mutrah Souk a nakonec jsme se pošli v "diplomatický" čtvrti okolo sultánova paláce. Všechno se nám líbilo. Co se týče pláží v okolí Muskatu tak to vůbec nevim. Rozhodně doporučuju Wadi Shab. Clověk dojde až nakonec jen pěšky a pak už se musí jen plavat až k vodopádu. Je to fakt užasný smiley Jako další cíl bych doporučovat Nizwa fort nebo ještě lépe Bahla fort.

Vzhledem k tomu, že jsme měli auto, tak vůbec netušim jak funguje public transport nebo taxi...

0 Citovat

odomna chceli v pozicovni medzinarodny vodicak, aj ked slovensko ma od 5.4.2015 podpisane so spojenymi arabskymi emiratmi memorandum o vzajomnom uznavani vodicskych preukazov. Aj ked vtedy to bolo cerstve, mozno teraz by ho uz nechceli. Ci ma nieco take aj cesko netusim.

Kazdopadne ak sa da, urcite by som siel do auta, Oman bez auta nema prilis velky zmysel.

0 Citovat

Takze po precteni vsech 5 stranek na teto diskuzi
http://www.akcniletenky.com/diskuze/vie ... 5&start=60
zavrhuju pujceni auta v Dubaji ,,,doporucuju si precist nektere zazitky, je to sila ,,, takto si vztah zakaznik - pujcovna skutecne nepredstavuju a kdyz spocitam naklady , tak se to rozhodne nevyplati ,
velice cena informace je napriklad to, ze cerifikat k pojisteni do Omanu vystavi az treba po 48 hodinach , nebo treba to ,ze pojistka do Omanu nezahrnuje pripadnou poruchu ,oparavu ,atd ,,komplikace jsou jak vidno i s prujezdy mytem a branami a na to ,aby mi treba za x dnu po vraceni ,neco odectli s karty uz nejsem zvedavy vubec ,,, takze vzhuru na autobus v Dubaji ,nebo letenka a pujceni auta az v Omanu !

0 Citovat

Tak jeste jednou k pujceni auta v Omanu , pujceni auta v Dubaji jsem vzdal , vzhledem k vysokym cenam pripojisteni pres hranice do Omanu a taky depozitu na karte
V Omanu bych ale auto urcite pujcit chtel , zkusil jsem se zeptat v hotelu v Muscatu , zatim mi neodepsali i kdyz to bude vlastne uz za necele 2 tydny , hodne jsem si drive pujcoval auto pres Economycarrenatal , v posledni dobe jsem presel na mene zname autopujcovny , co vetsinou nevyzaduji depozit na karte , umoznuji platbu jakoukoliv kartou nebo i casch
Uz drive tu ale byla poznamka ,ze mistni pujcovny v Omanu pujcuji jen mistnim lidem , ma nekdo opacnou zkusenost ?, nebo muze konkretne doprucit nejakou ?
Economycarrental mi na muj dotaz napsalo, ze pripojisteni na nulovy depozit na karte je mozne ( tedy zaplatit plne pojisteni ) ale oni dopredu nereknou, u koho auto bude pak k dispozici ( o jakou pujcovnu jde ), dozvim se to az po objednavce a jak mi bylo zdeleno ,pak mam pozadovat to dalsi pojisteni s tim , ze to mohu do 48 hodin pred pujcenim zrusit, kdyz me to nebude vyhovovat ..
Auto si chceme pujcit tak na 3 dny
Co volit ? udelat tu rezerveci pres Economycrrental ,zaplatim jak jsem se dival cca 20 euro ted ,, doplatek pak na miste ,,ale podle cen a kdyz pripoctu to dalsi pripojisteni , ktere ale jen odhaduju podle Evropy, kde bylo cca 7 euro na den tak me to uz vysplha ke 150 eurum na ty 3 dny ,,coz mi uz prijde dost
Nebo to risknout a hledat az na miste ? nebo spolehat na pomoc hotelu ?

0 Citovat

Nazdar,

v Omanu jsem si parkrat pujcoval auto, parkrat pres agregatora..tusim taky Economy a jednou rovnou na letisti ze jsem prijel..z vlastni zkusenosti mohu potvrdit ze jim staci cash deposit a nekde staci platit hotove bez nutnosti kreditky..pres hotel bych to nedelal..kdyztak pres to Economy. Vzdy me stejne vybrali nejakou velkou nadnarodni pujcovnu, ne jako letos v Dubaji kdy me dali mistni a nedavno mi strhli 35tisic z kreditky:))Podle me bych za nejakeho sedana dal v Omanu tak 600-700 na den..

Jirka
www.jorgus.webnode.cz

0 Citovat

A já půjčoval přes hotel bez problému a právě z místní půjčovny za nízkou cenu.A nebyl potřeba žádný deposit,bylo vše jištěno právě hotelem,kde jsem byl ubytován.Vše bylo vyřízeno v řádu minut bez předchozí rezervace.

0 Citovat

tak si vyber:)pravda ze ja nikdy v Omanu nebyl ubytovan v hotelu, tak jsem o tuto zkusenost prisel:)

0 Citovat

Mikir, ty ked sa z toho Omanu vratis, tak musis napisat knihu smiley

0 Citovat

Ahoj,

bohuzel s tema autem moc neporadim, opravdu si to uz moc nepomatuji.
Co videt..bohuzel jste vazany to delat hvezdicove, proto bych byt Vama zvazil zda se vykaslat na ubytko a projet poznavacku severniho Omanu..obecne se spanim pod sirakem je to v Omanu naprosto v pohode a v Severnim Omanu je toho tolik co videt ze je skoda se omezovat jen na okoli Muscatu. Opravdu bych to zvazil. Pokud ne, tak zde je co videt tak v ramci jednodennich vyletu -
koupacek v okoli Muscatu jsem moc nezazil, vzdy se jen na severu zastavim v okoli Fins nebo Daghmar..na Severu davam jen koupacky ve wadich. Za ty samozrejme bych doporucil Shaab, byl jsem tam pred par tydny a porad super. Dale mezi Muscatem a Sur je toho k videni vice, Binmah sinkhole, vadi Tiwi, Majilis Al Jinn..Sur je v pohode..zejmene okolo mostu jak jsou lodenice..za Surem samozrejme zelvy na Ras al Jinz ale to uz s Vasim ubytkem nedate.
Na severu by jste mohli stacit v ramci narocneho jednoho dne Nizvu a okoli - takze urcite Nizva, Misfat, All Hoota Cave, Jabreen, Bahla..na Jebel Shams se asi uz nedostanete, to uz nejde stacit..bohuzel to same plati s Bani Khalid a Wahiba sands..urcite jde stacitr v ramci jednoho dne Nakhal a ty horke prameny a Rustaq.
Penize je to jedno..ja vybiram z bankomatu nebo si beru dolary..ale je to fakt jedno. Verejnou dopravu jsem nikdy nevyuzil.
Jinak ny vylety a spravnou koordinaci do gps vyuzij toto:

http://home.kpn.nl/~lilian_jan_schreurs ... giline.htm

Jirka
www.jorgus.webnode.cz





http://home.kpn.nl/~lilian_jan_schreurs ... giline.htm

0 Citovat

Já si vždycky říkám, že už mě nepřekvapíš, ale stále se to děje a to to ani pořádně nečtu, jen proletím. Místo trávení desítek minut sepisování dotazů k tomu, kde vyhrabat půjčovnou bez jakýho depozitu bych věnoval 30 minut času cestě do banky a vyřízení kreditní karty a nemusíš dál nic řešit - blokované peníze nejsou Tvé, ale banky, v případě jakýhokoliv problému oznámíš bance, ta si platbu vyřeší, máš rezervu pro případ jakýchkoliv nenadálých problémů a nemusíš řešit pokoutný půjčovny všude možně a půjčit u celosvětové sítě, kde v naprosté většině případů nehrozí jakýkoliv poděl, kterýho se tak bojíš a vytváříš si sám začarovaný kruh (půjčovna bez depozitu vs. strach z toho, aby bylo vše ok).

0 Citovat

Jirka : moc diky za obsahle info ,,zkusim si o tech mistech co uvadis, najit a nejak si ten plan pripravit ..vim ze hvezdicovite se toho stihnout neda tolik a dost mozna jak rikas, spani pod sirakem s kombinaci pujceni auta na cely tyden by prineslo asi vetsi poznavaci efekt , potesilo me to o tom Wadhi Shaab ze pises ze je to porad super , trosku jsem si rikal ze to bude uz megaturistika tam , uvidime pokud to necham uz tak jak to je .. tak co pujde v ramci toho dne stihnout a co ne ,, obcas jsem silenec v tomhle smeru a treba ve Spanelsku jseme s Alicante vyrazili na otocku do Grenady , pravda charakter cesty je asi trosku jiny smiley
Mozna, ze by taky slo mit to auto a pak si noclehy zajsitovat cestou dle potreby...ale to si nejsem jisty ze by to vyslo financne unosne a prece jen to chceme trosku jako relax a ne jako honicku

0 Citovat

Mikir, aku to mas kreditku, ked 600 euro zatoci uverovym ramcom? ved take Zuno pomaly bez dokaldovania mzdy davalo na lreditku ramec 3000, AMEX 1500, Diners rovnako...

0