Ahoj cestovatelé, za necelý týden odlétáme do Dominikánské republiky kde máme ihned po příletu na letišti v Santo Domingu u Thrifty rezervované a zaplacené auto přes rentalcars. Klasický a zde již 100x řešený problém při půjčení s kreditkou. Že ji potřebuji jsem zjistil až dnes , zažádat o ni jak jsem zjistil není problém ale moc nevěřím že mi ji někde v bance do pátku udělají, jinak mam samozřejmě debetni. Jako bonus na MasterCard kterou jsem auto platil a chtěl jsem ji i použít na depozit 200USD je napsáno DEBIT. Mam ještě druhou kartu Visu u Sberbank která je také samozřejmě debit ale nemá to na sobě uvedeno. Hotovosti na kartách je pro depozit dostatek. Nemáte s tímto někdo zkušenost? Omlouvám se že se to tu opět řeší. Díky za případné zkušenosti. .

Kreditka / debetka v Dominikánská republika

Založil ve fóru Půjčení auta

19 reakcí

Ahoj cestovatelé,
za necelý týden odlétáme do Dominikánské republiky kde máme ihned po příletu na letišti v Santo Domingu u Thrifty rezervované a zaplacené auto přes rentalcars. Klasický a zde již 100x řešený problém při půjčení s kreditkou. Že ji potřebuji jsem zjistil až dnes , zažádat o ni jak jsem zjistil není problém ale moc nevěřím že mi ji někde v bance do pátku udělají, jinak mam samozřejmě debetni. Jako bonus na MasterCard kterou jsem auto platil a chtěl jsem ji i použít na depozit 200USD je napsáno DEBIT. Mam ještě druhou kartu Visu u Sberbank která je také samozřejmě debit ale nemá to na sobě uvedeno. Hotovosti na kartách je pro depozit dostatek.
Nemáte s tímto někdo zkušenost? Omlouvám se že se to tu opět řeší. Díky za případné zkušenosti.

0

Proč se nepodíváš na policy na jejich stránkách? http://www.thriftyrd.com/Politicas.aspx Hned první bod: Requisitos de alquiler:
•Tarjeta de Crédito
Jedině to vyřešit cash depozitem na místě, ale jsi pak plně v jejich spárech... Toto ti mohl zařídit broker, přes kterého auto půjčuješ. Jo aha, rentalcars, no jo no.

0 Citovat

Debetní karta jde použít (samozřejmě pouze v případě, že je na ní dostatečný zůstatek na spoluúčast). pokud je nápis DEBIT, tak ten doporučuji přelepit neprůhlednou páskou, nebo začernit fixou.

0 Citovat

začernit smiley smiley smiley

0 Citovat

no asi jedine tak, nastavit vysoke limity, zaciernit a modlit sa smiley

0 Citovat

pridam se smiley treba mi to nekdo vysvetlite, zajimalo by me jestli u pujcoven je pouziti credit/debit technicky problem nebo jen systemove reseni smiley aneb moje dve situace:

pujcovna Abu dhabi - debetni karta a vse klaplo uplne v pohode (pritom to byla s napisem DEBIT karta od FIO), nic jsme neresili. po cca mesici penize odblokovane na ucte zpet
o nekolik mesicu pozdeji
pujcovna v Dubaji, chci si pujcit opet stejnym zpusobem auto ale najednou typek prohlizi kartu a rika ze bohuzel. ptam se o co jde, rika ze to je debetni a ze to nejde. rikam at to zkusi ze to jde, ze sem to tak delal par mesicu zpet a nic nebyl problem. rika mi ze to proste nejde a nemuze to vzit. bohuzel si uz nepamatuju jestli to v terminalu i zkousel nebo mi jen rikal ze mam smulu / byl dost neochotnej. takze jsme to s moji kartou neporesili (ale zachranil kamarad s kreditni nastesti).
o par tydnu pozdeji pri ceste zpet opet v dubaji jsem jiz mel vic casu to resit a z nekolika pujcoven me poslali do jedne konkretni u ktere vedeli ze bere i debetni karty (asi tam posilaji vsechny turisty smiley) tam mi vzali bez problemu debetni, rekli ze si strhnout primo ty prachy jako depozit / i na pripadne pokuty (takze nebyly jen blokovane, ale primo strzene) podepsal jsem papir ze to beru na vedomi a ze za 30 dni pokud neprijde naky prusvih tak to vrati.

Takze by me zajimalo jestli to je jen jejich systemove reseni, ze proste berou pouze kreditni ale terminal jim vezme na tohle i debetni. A fungovalo by to, ze na te karte ten napis proste neni. Nebo jim to ten terminal proste nevezme a neudela spravne tu blokaci smiley takze me pravem poslal do haje.

Diky smiley

0 Citovat

https://www.binlist.net/
staci prvych 6 cisiel karty a vela sa da zistit

0 Citovat

Já si myslím, že terminál by vzal jakoukoliv kartu. Zásadní rozdíl je samozřejmě v tom, že na debetní kartě přímo blokují vaše peníze (což půjčovna nechce, a nechcete to ani vy...), kdežto na kreditce jen "virtuální peníze banky".
Prozatím jsem nepochopil, proč to tolik lidí debetními kartami vůbec zkouší? Kreditku bez poplatků a s určitým bezúročným obdobím dnes nabízí mnoho bank a na nic jiného než půjčovny příp. další platby v zahraničí ji přece používat nikdo nikoho nenutí...

0 Citovat

Já si myslím, že to je kvůli stále nízkému povědomí v Česku o tom, co je to vlastně kreditka a že se "kreditka" říká každé platební kartě. Přesně jak říká rsaf, u většiny bank jde získat kreditku bez poplatku, s bezúročným obdobím min myslím 40 dnů a většinou i s nějakou výhodou a dostatečným úvěrovým limitem, takže se platit kreditkou a jednou měsíčně úvěr zaplatit vyplatí, kromě toho, že se hodí při cestování - viz tahle diskuze.

0 Citovat

to tu je nekonecna diskusia ci kreditku ano, alebo nie. Mne uz par krat zachranila krk, najma ked som nemal dostatok hotovosti na debitke a bolo treba kupit nejaku akcnu letenku smiley Osobne, nevidim dovod, preco niekto, kto ju moze mat vlastne zadarmo (asi vsetci zamestnani a ako citam aj studenti) a ma trosku financnej gramotnosti a zodpovednosti, tak riesi, kde sa da platit cash, alebo oklamat debetku (teda okrem specialnych pripadov, ze zajtra letim na dovolenku a kreditku nemam a bude ju treba mat v pozicovni). No a to, ze ku kreditkam su dalsie vyhody ako cashback, poistenia, prip. predlzene zaruky ani nehovorim.
Asi je to fakt tym nizkym povedomim, kedze vcera sa mi kamarat chvalil, ze uz ma embosovanu kartu (klasicka Visa Debit), teda podla neho kreditku, kedze pismena su vystupene...

0 Citovat

Pokud bych měl jako autor příspěvku na místě nějaký opruz, pak bych to tedy claimoval na rentalcars. Pokud oni udělali rezervaci, stáhli si peníze, měli údaje ke kartě, ze kterých plyne, že je debetní a mě nikde neupozornili, že na místě je nutné předložit kreditní, poškodili mě... Ale nevím, neviděl jsem jejich obchodní podmínky. Teoreticky by to mohlo znamenat, že tedy vše bude ok. Na druhou stranu podmínky Thrifty, na které jsem odkázal, hovoří jasně. Apropos, to je to hlavní. Tedy to, že půjčovny trvají na kreditní kartě není proto, že by z debetní ten depozit neošetřili, ale protože to prostě mají z nějakých důvodů v obchodních podmínkách a jejich dodržení může mít fatální dopady při soudním sporu, platnosti pojištění atd.
A nějaké začerňování karty, pokud jí vrazí do terminálu, hned ví, co je to za kartu. A offline imprintery už nemají ani v Santo Domingu. Navíc i offline to jde poznat z prvních čísel karty. Raději bych se snažil domluvit na depozitu z debetky, případně cash. Viděl jsem v US na to speciální formuláře, tak to asi není tak neobvyklé. Ale třeba to bude ok a malujeme čerta na zeď.

0 Citovat

Na Rentalcars je vždy uvedeno pokud si při rezervaci rozklineš důležité info nebo podmínky rezervace nebo jako to nazývají (ale je to tam vždy před finalizací rezervace) a tam jasně píšou, že potřebuješ kreditní kartu. Teď jsem si to rozklikl a je tam navíc výslovně a navíc tučně napsáno, že hotovost a debitní karty nebudou akceptovány a ještě k tomu zrovna rentalcars mají českou mutaci, tak bych řek, že snad už víc pro informování zákazníka udělat nejde smiley

0 Citovat

Edit:

Tak pak to vypadá na peška v rukách zakladatele vlákna. Tímto je to jasné.

Všimněte si: Je velmi důležité, aby měl Hlavní řidič Kreditní úvěrovou kartu na jeho jméno při přebírání vozu, ta bude sloužit pro blokaci depozitu.

Nicméně, vždy i na místě lze najít řešení smiley

0 Citovat

Zkoušel jsem to v USA, JAR i Maroku a vždy bez problémů na debetní kartu.

Mimochodem v USA debetní karty téměř neznají pokud jsou nějaké nejasnosti, tak zejména tam - debetní karty jsou tam pro ně pořád novinka která není příliš rozšířená a když se mě v obchodech ptali, nebo u samoobslužné pumpy jsem vždy zadával u své debetní karty KREDIT jinak platba neprošla.

Mimochodem auto jsem si vždy rezervoval přes internetové srovnávače a tam jde vždy i zaplatit kartou (buď rezervační záloha, nebo komplet půjčovné).

0 Citovat

Není pravdou, že v USA debitní kartu téměř neznají, naopak, aby jsi dosáhl na kreditní kartu ve Státech, tak musíš mít určitou bankovní historii především teď po krizi. Rozdíl je v tom, že jsou tam kreditní karty mnohem užívanější než v Evropě, o Česku ani nemluvě a třeba před krizí se tam žilo prakticky na kredit, tedy na dluh. Proto i na těch pumpách vybíráš na terminálu credit nebo debit, protože i debitní karty se tam běžně užívají.

0 Citovat

Ale je stará známá pravda, že v USA je třeba vždy na dotaz říkat "credit" ať už je ta karta jakákoliv. Mám MC Credit, MC Debit a VISU Debit a ani s jednou z těch karet jsem ve světě neměl zásadnější problém (USA, Korea...).

Paradoxně největší problém jsem měl v Německu, kde z nějakého neznámého důvdu preferují Maestro. V některých obchodech (tuším Aldi) jinou kartou zaplatit nejde. Na jednom ubytování se tvářili že "Maestro oder Cash", na jinou kartu jsem je přesvědčil až výpisem z booking.com, na kterém bylo které karty akceptují. Z toho usuzuji, že v Německu mají obchodníci na Maestro lepší podmínky.

0 Citovat

K tomu Německu... V diskontech Aldi a Lidl se od léta dá platit i klasickými kreditními kartami MC/Visa. Němci byli léta zvyklí na EC(původně Eurocheque) karty, elektronické platební debetní karty ke svým běžným účtům. Protože tyto karty vydával, resp. zastřešoval svaz německých bank, spořitelen atd. vydávala je každá banka a tím, že se nemuselo platit výpalné EC/MC a Visa, byl jejich provoz velmi levný, lidi nic neplatili (bylo to v poplatcích), obchodníci platili minimální poplatky a všichni byli spokojení:-) Jen snaha unifikace, tlak kartových asociací a snaha umožnit jednou kartou platby i v cizině vedli k integraci těchto EC karet do současné běžnější podoby s Maestro a V-Pay. Pro lidi i obchodníky byl systém EC-karet v Německu naprosto v pohodě. A možnost platby kreditkami třeba v Aldi je zase možná jen díky tlaku EU na karetní asociace a následné snížení jejich poplatků.

0 Citovat

Ahoj,
díky všem za odpovědi, dozvěděl jsem se tu plno zajímavých věcí. Každopádně chci upozornit že jsem nikde nepsal že za to může rentalcars, psal jsem že jsem to až v neděli zjistil (protože jsem si chystal vouchery,) při rezervaci auta jsem tomu nevěnoval tolik pozornosti a hlavně jak píšete neměl jsem přehled co je debetní a co kreditní karta, že to je moje chyba vím a přiznávám. Každopádně jsem obvolal snad všechny banky a když budu mít trochu stěstí do pátku bych mohl kreditku mít, doufám že se to podaří. Může to být námět i pro redakci CL v "okurkovém" období k článku s tímto problémem. Zjišťuji že u nás to povědomí je fakt malé a málo kdo zná rozdíl a už teď vím že k cestování to je základ. Každopádně ještě jednou díky za rady a tipy a kdyby vás ještě něco napadlo klidně pište smiley

0 Citovat

Tak držím pěsti, ať Ti ji stihnout zaslat a ať Ti všechno klapne. Jen ještě si tam nezapomeň nastavit dostatečný limit pro platby, nevím kolik Ti psali, že bude depozit, ať ještě neztroskotáš na tomhle smiley

0 Citovat

Kdyby někoho zajímalo jak to dopadlo s kreditní kartou tak viewtopic.php?f=26&t=3562

0
19 reakcí