Ahoj dobrodruzi, řešil jsem teď problém který se stává hlavně začínajícím cestovatelům a to že před odjezdem zjistíte že máte pouze debetní kartu (tzn. klasická platební karta k vašemu účtu) a potřebujete např. k půjčení auta KREDITNÍ KARTU (karta spojená s úvěrem kdy nečerpáte svoje finance ale finance banky které pak následně vracíte, ideálně v bezúročném období cca 40 dní) Tato situace nastala teď u mě (mojí blbostí), až v neděli, 7 dní před odjezdem jsem zjistil že na půjčení auta potřebuji KREDITNÍ KARTU. Viz.: viewtopic.php?f=26&t=3541 Nevěřil jsem že do soboty stihnu někde sehnat kreditní kartu. V pondělí jsem obvolal snad všechny instituce co nabízejí kreditní karty a všude mají na vyřízení min. 7 pracovních dnů Kdo umí kartu expresně vystavit je Komerční Banka. Karta není nějak extra výhodná ale je KREDITNÍ  .

Kreditní karta - vystavení za 3 dny - jak na to

Založil ve fóru Půjčení auta

Ahoj dobrodruzi,

řešil jsem teď problém který se stává hlavně začínajícím cestovatelům a to že před odjezdem zjistíte že máte pouze debetní kartu (tzn. klasická platební karta k vašemu účtu) a potřebujete např. k půjčení auta KREDITNÍ KARTU (karta spojená s úvěrem kdy nečerpáte svoje finance ale finance banky které pak následně vracíte, ideálně v bezúročném období cca 40 dní)

Tato situace nastala teď u mě (mojí blbostí), až v neděli, 7 dní před odjezdem jsem zjistil že na půjčení auta potřebuji KREDITNÍ KARTU. Viz.: viewtopic.php?f=26&t=3541 Nevěřil jsem že do soboty stihnu někde sehnat kreditní kartu. V pondělí jsem obvolal snad všechny instituce co nabízejí kreditní karty a všude mají na vyřízení min. 7 pracovních dnů smiley Nakoce se ale podařilo smiley

Kdo umí kartu expresně vystavit je Komerční Banka. Karta není nějak extra výhodná ale je KREDITNÍ smiley http://www.kb.cz/cs/lide/obcane/pujcky/ ... arta.shtml V úterý jsme podepsali smlouvu a ve čtvrtek mi messenger dovezl domů kartu. Nemusíte být klient KB a na 30.000Kč úvěru vám stačí čestné prohlášení o příjmu, pokud potřebujete vyšší chce doložení. Poplatek za expresní vystavení karty je 1.500Kč (za blbost se platí smiley ). Já mám nakonec kreditní kartu vystavenou na základě toho že přítelkyně má u KB účet tudíž nemusela dokladovat příjmy, založila si jen úvěrový účet a karta se vystavila na moje jméno ale nabízeli mi i kreditní účet přímo na mě a to nejsem klient KB a také by se stihla expresně vystavit.

Pokud se někdo dostane do podobného problému jako já snad mu tento příspěvek pomůže.

0

Ahoj, já jsem řešila něco podobného.

Nakonec jediná banka, která nám pomohla byla Komerční, kde Kreditní kartu do limitu 30.000Kč vystaví na čestné prohlášení. Přišla za 3 dny, i když říkali týden až 14dní.

0 Citovat

Já mám podobnou zkušenost...rozdíl, že jsme auto (zálohu) platili debetní kartou a víc jsem o podmínkách půjčení nečetla..přiletěli jsme do Afriky a ejhle! Z 5 karet nám neuznali ani jednu, všechny debetní, i když měli dostatek peněz (více jak 30 tis.). Nakonec jsem našla kartu (kterou jsem před odletem nemohla najít), kterou jsem původně platila zálohu (byla také debetní), ale nebylo to na ni fyzicky napsané, takže nám to uznali. Byla jsem se na to zeptat v ČSOB při výrobě nové karty, ale bohužel se již nevyrábí vždy je na ni napsáno, že je debetní-fakt jsme měli nehorázné štěstí!!!Možná je to i jeden z důvodů, kdy nám bylo řečeno na konci cesty, že máme nějakou pokutu za překročení povolené rychlosti cca 400,-Kč, ale doposud nic nepřišlo na email ani nikam jinam a je to již skoro 2 roky...bojím se toho, že při další cestě do J.A.R. nás odchytnou už na letišti... :)

0 Citovat

Kačce díky za zkušenost a doufám, že si to přečte co nejvíc z těch chytráků, kteří pořád vykládají, jak je kreditka nanic a kde všude si půjčili auto bez ní.

0 Citovat

Nakonec jediná banka, která nám pomohla byla Komerční, kde Kreditní kartu do limitu 30.000Kč vystaví na čestné prohlášení. Přišla za 3 dny, i když říkali týden až 14dní.

0 Citovat

@eremi: Ti chytráci, kteří si půjčují auto na debetní kartu, si obvykle přečtou podmínky půjčení.

@Kačka: Pokutu nebo třeba mýtné si klidně mohli strhnout dodatečně i z té debetní karty. Takže klid, asi na to zapomněli. Kdyby jim to z nějakého důvodu nešlo strhnout a chtěli to udělat, mohli by se ozvat na email.

0 Citovat

Fio banka začne od pondělí vydávat kreditky. Jsou bez poplatků, jen výběry z bankomatů v zahraničí nejsou u Fio nejlevnější.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Fio banka začne od pondělí vydávat kreditky. Jsou bez poplatků, jen výběry z bankomatů v zahraničí nejsou u Fio nejlevnější.

Pozor, u kreditni karty az na vyjimky sione nedoporucuji vybirat z bankomatu. Krom pripadneho poplatku pro ne navic neplati bezurocne obdobi a nekdy je i ten urok jeste vyssi nez "normalni".

A jeste k expresnimu vydani platebni karty (jak debetni, tak kreditni). Komercka rozhodne neni jedina, ktera to umi. Ma to vic. Bank, kazda si ti necha zaplatit jinak. Z pulky je problem ten, ze lidi na prepazkach toho maji kolikrat dost a vubec nevi, ze o to vubec jde pozadat expresne..

Navic, je to z pulky o slovickareni. Je mozny, ze to nekteri i vedi, ze ta moznost je, v pripade kreditek ale jeste nastupuje schvalovaci proces, ktery nemusi projit a treba prave z toho duvodu nechteji garantovat a radsi reknou, ze to muze trvat i dyl. A je jedno, zda aktualne chteji nebi nechteji prijmy.

0 Citovat

Fio banka sice dělá kreditní karty, ale už 3 den mi ji schvaluje s limitem na 30 tis. Prý mi tam nechodí pravidelný příjem. To, že na účtě leží 100 tis a protočilo se tam za rok a půl přes milion nikoho nezajímá. Navíc jsem se prosil o expres, který stojí 1 tis kč. Uvidím jak to dopadne, protože řeším podobnou situaci co ostatní s tím rozdílem, že já si kreditku sjednal u Hellobank (schválení do 30 minut, karta přišla do 5 dnů), která má podle recenzí nej kurzy a ono ejhle - přišla neembosovaná kreditka, kterou nelze v autopůjčovnách v Dubaji platit. Díky moc Vám za tipy, jelikož mám ještě 10 dní zvolím když tak tu Komerčku. Sice mi tam nechodí pravidelně příjem - platím s ní ale hypotéku, a jak tu píšete do 30 tis by neměl být problém.

0 Citovat

Sberbank jsem měl do 5 dnů. Embos a vedení zdarma. Mám ji k Hello, ale jen čistě na půjčovny.

0 Citovat

A bez dokládání? Účet si tam v minulosti měl? Do 5 dnů přišla karta?

0 Citovat

Účet jsem tam neměl. Stačil výpis za poslední 3 měsíce u účtu, kterej používáš.

0 Citovat

Sberbank je Putin.


0 Citovat

a jak je to dlouho? Díky za rady....například KB chce potvrzení od zaměstnavatele, výpis nestačí...

0 Citovat

Slusna cast bank davala tzv. "startovaci" kreditky, dost casto s limitem treba jen 10 tis. To znamena ze pri splneni podminek schudnych registru, prohlaseneho prijmu (to zmamena ze se nemusi dokladat ani vypisem atd.. Pro potrebu vyssiho limitu by pak stacilo si tam poslat vlastni penize (vetsinou to banky toleruji).

I KB davala "kazdemu" startovaci 10tis.


Ale spolehat na to, ze kdyz mas nekde hypoteku a neposilas tam prijmy je blbost. Prijem dokladany pro schvaleni hypo po nejake dobe nemuze banka pouzit pro schvaleni dalsiho uveroveho produktu. Obzvlast po poslednich regulaci CNB se banky ma klienty musi divat prisneji, kdyz maji zajisteny uver na bydleni.. CNB je v posledni dobe previt a jede permanentne ruzne audity a banky si pri nem musi obhajovat poskytnuti kdejakeho maleho uveru..

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Sberbank je Putin.



To uz trochu zavani Bleskem Petre.. :)


Kazdopadne pokazde, kdyz jsem zapomel doma firemni kreditku, kterou standardne zalohuju car rentals, tak se vzdycky nejake reseni s debitkou naslo.. :) A kdyz pouzivam tu firemni, tak jim pri vraceni rovnou rikam, ze doplatek budu platit jinou kartou a zatim jsem nikdy nemel problem..

0 Citovat

lukal napsal(a):

a jak je to dlouho? Díky za rady....například KB chce potvrzení od zaměstnavatele, výpis nestačí...


Je to minulej rok asi v polovině. Ještě mrkni na Raifku. Ta měla podobnou.

0 Citovat

Ridder napsal(a):


Je to minulej rok asi v polovině. Ještě mrkni na Raifku. Ta měla podobnou.

Raifka chtela pred rokem taky nejakym zpusobem dolozit prijem.

V nejhorsim se v Dubaji bez auta snadno obejdes.

0 Citovat

Sberbank chtela potvrzeni od zamestnavatele a schvaleni do 5 dnu + doba odeslani karty. Pomohla mi KB , chtěli taky potvrzeni od zamestnavatele, ktere jsem dodal a schvaleno za 5 minut. Ted pockat na kartu. Chodi max do 5 dnů. Za expres vydání karty jinak příplatek 3 tis pro zajímavost.

0 Citovat

A co Diners Club? Dle BINu je to kreditka, pokud ji autopůjčovna bere tak tím líp. Potvrzení o příjmu a žádost donese osobně, požádáš je, aby se žádostí věnovali rychleji a vydání karty na počkání opět osobně v Široké je zdarma. První rok Vintage karty je za dvacku. 

0 Citovat

Už mám vše vyřízeno :-) díky za tipy...

0 Citovat

sice asi dotaz na banku, ale je to k tématu. 

Příklad: plánuju dlouho dopředu výlet, vyberu auto z půjčovny, zaplatím kreditkou.
Dluh na kreditce uhradím v bezúročném období.
Mezi tím se rozhodnu reservaci auta zrušit. Kam mě budou připsány peníze?
Na kreditce budu mít maximální limit, protože jsem částku vyrovnal. Připíšou se peníze automaticky na běžný účet?

0 Citovat

Zpatky na kreditku. Krom cisla karty nic nemaji, nemaji tedy moznost aby to poslali jinam.

0 Citovat

Presne, povedzme namiesto limitu 2000 euro budeš mať k dispozícii povedzme 2100. 

0 Citovat

tonic napsal(a):

Presne, povedzme namiesto limitu 2000 euro budeš mať k dispozícii povedzme 2100. 

Je mě jasné, že prodejce může poslat jen podle karty, která má vlastní číslo účtu, myslel jsem to tak, jestli to pak banka převede na běžný účet.

Protože ty peníze na kartě jsou banky, takže když se mě zvedne jen možnost dispozice, tak je tam pak musím zase vrátit.
Zkoušel jsem volat na linku, asi to zajímá víc lidí, pořád plno :-D.

0