Nějaké tipy a rady jak zabít dva dny v Jakartě?  .

Jakarta - co dělat?

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Nějaké tipy a rady jak zabít dva dny v Jakartě? smiley díky

0

1. Monas - národní památník (v centru, 8.00 - 15.00), je zde i muzeum historie Indonésie. Na 137 m vysoký památník se dá vyjet výtahem
2. Taman Mini Indonesia Indah - indonéský park miniatur (miniaturní Indonésie)
3. Dufan (Dunia Fantasi) - zabavní park
4. Istiqlal (mešita) a přes ulici Katolická katedrála - největší mešita v Indonésii (JV Asii?)
5. Stroll Jalan Surabaya - ulice s mnoha obchody se starožitnostmi
6. Old Town (Old Batavia) - staré město, kolem je i plno muzeí
7. Lembank Park nebo Suropati Park - odpočinek v parku
8. Trans Jakarta - přeprava po městě busy, ulice Jalan Jaksa - noční bary smiley

Já měl vedle ubytka Monas a pár zastávek potom Old Town...bylo to na jeden den akorát, více bychom stejně nestihli.

0 Citovat

Navštívila jsem Taman mini - je tam zastoupen každý ostrov Indonésie, převážně svými stavbami (miniatury tam určitě nejsou, mini se myslí jako celá Indonésie na mini prostoru). Stavby stojí za to, ale vevnitř jsem čekala víc. Měli tam sem tam nějaký svadební šat, nářadí..... Akorát Papua Nová Guinea byla super. Dá se tam projet lanovkou a vidět všechno shůry. Jinak je Jakarta pekelná a moc nestojí za návštěvu. Při cestě zpět jsme raději zůstali den v Bogoru, odkud se dá za 4 hodiny dojet na letiště do Jakarty.

0 Citovat

Dobrý večer, a co je k vidění v Bogoru?

0 Citovat

Ahoj,

na Jakartu jsem mel jsem jeden den, ktery jsem vice mene cely pobyl v dopravni zacpe, takze nic moc radit nemuzu, ale na druhou stranu trochu toho vim. Jakarta je obrovska (to vedi vsichni) a jeste vetsi jsou dopravni zacpy. I kdyz je to velmi otravne, tak je zajimave videt mesto, ktere ma nejvetsi dopravni zacpy na svete a obcas je proste lepsi jit pesky.

Jinak dalsim a totalne necestovatelskym prostorem, ktere jsem tam navstivil, byly nakupni centra. Nemam rad nakupovani a vydrzim v obchode maximalne 20 min. Tady jsem vydrzel dyl - asi tak 2-3 hodiny (nemohl jsem moc najit cestu ven). Proc to tady pisu - lidi z Jakarty, kteri tam nemaji uplne hluboko do kapsy, v nakupnich centrech stravi hodne ze sveho volneho casu, takze clovek je s mistnima smiley Napriklad Grand Indonesia je silene obrovska - v nicem jinym takhle velikym jsem nikdy nebyl. Rozhodne se v nekterem centru stav alespon na par minut (je to trochu divny, ze to doporucuji, ale je to tak).

Tady je tip na ubytovani, kde jsem spal: http://jakarta-backpackers-hostel.com/ Neni to tam uplne nejlevnejsi a je to plny backpackeru, ale je to asi jeden z nejlepsich hostelu, kde jsem kdy byl a hlavne na hore maji na mistni pomery pomerne levny Bintang (pivo). Pak je taky moznost couchserfingu, serfařů v Jakartě je spousta.

0 Citovat

Bogor je daleko příjemnější místo, než Jakarta. (Jakarta a Díllí jsou snad nejpříšernější města na světě smiley ) Byli jsme se po dívat v krásné a veliké botanické zahradě. Víc jsme nestihli, Bogor jsme měli jen na ubytko před odletem.

0 Citovat

Má v Jakartě cenu vůbec zůstat alespoň na jeden celý den?
Hlavní cíl mám Yogyakartu....v Jakartě jsem chtěl původně strávit dva dni teď už i den se mi zdá skoro moc ..zaujalo tam něco někoho (rozhodně nemyslím nakupování a pod.).
A pokud ano kde je nejlepší se ubytovat(z pohledu polohy) ? Nejvýhodnější se mi zdá Jakarta - Pusat ?

0 Citovat

Mrkni na tohle video https://www.fctv.cz/porady/lowkostaci/d ... -indonesie a do Jakarty asi už nemusíš, fakt tu nic není.

0 Citovat

my byli v té mešitě - rozhodně stojí za vidění.. pustí tě v pohodě dovnitř - i ženy. venku necháš boty, dostaneš na sebe hábit a průvodce... průvodce taky hlídá ať se moc nebavíš s ostatníma..myslím, že jeden čas to snad byla největší mešita na světě a i teď asi patří ne bednu...má se tam vlézt až 200000 lidí... za zážitek určitě stojí..

0 Citovat

Tak pulden tomu dejte, kdyz mate na letisti cas. Monas a Old Town byly docela fajn smiley

0 Citovat

nic, sednout na letadlo a letět kamkoliv.... všude v JV Asii je toho víc k vidění než tady

0 Citovat

vidím to podobně... přiletět do jakarty, možná jednu noc a druhý den bud do yogakarty nebo rovnou na bali s air asia...
chceme letět příští měsíc, ale zatím nemáme ani letenku, neháváme to na poslední chvíli, co jsem se díval tak nejlépe cenově vycházejí etihat, máte někdo zkušenost ?

0 Citovat

díky za reakce...Jakartu vynechám a místo toho si dám ty dva dni v Bandungu ..

0 Citovat

Tak nakonec přeci jen zůstanu dvě noci v Jakartě jelikož pak pokračuji do Yogyakarty vlakem poohlížím se po nějakém ubytování v pěší vzdálenosti nádraží Gambir,nemá někdo nějakou zkušenost ? Zrovna okolo nádraží toho moc nevidím (okruh max do 1km) ..

0 Citovat

Na nádraží Gambir (a taky jiná místa v Jakartě) jezdí busy Damri, platí se v autobuse a bylo to myslím 30000 IDR, je to na Gambir asi 37 km. Zastávky má u každého terminálu, takže jen vylez ven a čekej na příjezd. Autobusy jsou označeny, takže hledej ten co potřebuješ. Jezdí co 15-30 minut (některé 24 hod.).

0 Citovat

Resim dilema. Prilet do Jakarty 17:25 v utery. Odlet bud streda 20:55 ci ctvrtek 5:55 (do Yogyakarty - ve ctvrtek jsou na programu Prambanan a Borobudur). 


Odlet ve stredu vecer by znamenal odjezd vlakem cca v 6 z centra na letiste hadam. Stihl by clovek do ty doby videt to hlavni? (Rad bych i nejakou tour po Jakarte tim busem zdarma). Diky za rady

0 Citovat

A co považuješ v Jakartě za to hlavní? Já jsem se tam loni chtěl zastavit, četl jsem si o zajímavostech a dokonce jsem měl i rezervovaný hostel (Six Degrees je tam populární a doporučovaný), ale pak jsem potřeboval letět co nejdřív na Moluky, tak jsem do centra nejel. Přišlo mi ale stejně, že v Jakartě nic zajímavého není a je to spíš ztráta času. Nebo prostě jen vidět tu hrůzu nejhoršího ze všech indonéských velkých měst, které jinak patří k těm nejhorším na světě (až na pár vyjímek, které jakž takž ujdou, jako např. Yogyakarta).

Doporučuju letět do Yogyakarty už odpoledne a přespat u Borobuduru, abyste ráno nemusel tak brzo vstávat na stihnutí otvíračky (z Yogyakarty je to kus cesty).
0 Citovat

Za hlavni povazuji ten monument, stare mesto, nejakou tour po meste tim busem. Bude to z rychliku a vim, ze me to asi nenadchne, ale rad si udelam na kazdy misto vlastni nazor. 

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Za hlavni povazuji ten monument, stare mesto, nejakou tour po meste tim busem. Bude to z rychliku a vim, ze me to asi nenadchne, ale rad si udelam na kazdy misto vlastni nazor. 

Nechtěl jsem to vůbec komentovat, ale ideální doba strávená v Jakartě je kolem 3 hodin na letišti při přestupu :-) Jak píše Libor, pokud poletíš hned ten večer  pryč uděláš nejlíp. Ale klidně si dělej názor :-) Tvoje věc. Tour po Jakartě. To zní fakt fantasticky :-))))

0 Citovat

Niemandos - a ty jsi navstivil Jakartu osobne? A nebo to hodnotis na zaklade 3hodin na letisti?

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Niemandos - a ty jsi navstivil Jakartu osobne? A nebo to hodnotis na zaklade 3hodin na letisti?

Já jsem se vyhl pří mých cestách do Indonésie Jakartě raději úplně. Protože ani to letiště nestojí za moc :-) Ale jak jsem psal. Udělej si vlastní názor, navštiv monument, který je v každém velkém městě jako cíl pro turisty, pokoukej na ten bordel , počichej ten smrad a pak tu napiš zkušenosti. Je to čistě tvoje věc. Já jsem jen reagoval na tvou otázku a hlavně na komentář Libora, který do puntíku sdílím. Každopádně pokud chceš  zažít něco autentického, tak je potřeba vyjít na ulici mezi ty davy lidí a ne jezdit v klimatizovaném busu :-)


0 Citovat

Dobře, ale stmívá se stejně těsně po 18 h., jak je v tropech obvyklé, takže toho víc nestihneš vidět, pokud bys letěl ráno.

https://www.timeanddate.com/sun/...;year=2019

Nevidím důvod, abys uvažoval o brzkém ranním letu. Vyrážel bys třeba ve 3 h. ráno taxíkem (1. vlakem bys to asi nestíhal), aby sis pak nevyspalý neužil Borobudur a Prambanan a ani nestihl otvíračku na Borobuduru v 6 h. ráno a byl tam až s dopoledními davy.
0 Citovat

Dobre, vezmu tedy vecerni let, diky kteremu se snad vyhnu zacpam v Yogyakarte. Vymysleno to bylo tak, ze prespime u letiste par set metru od letiste s free airport shuttle transportem, vstavacka by tedy stacila nejak kolem pul 5 rano. Ale ano, na Borobuduru bychom byli odhadem kolem 9. rano.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Já jsem se vyhl pří mých cestách do Indonésie Jakartě raději úplně. Protože ani to letiště nestojí za moc :-) Ale jak jsem psal. Udělej si vlastní názor, navštiv monument, který je v každém velkém městě jako cíl pro turisty, pokoukej na ten bordel , počichej ten smrad a pak tu napiš zkušenosti. Je to čistě tvoje věc. Já jsem jen reagoval na tvou otázku a hlavně na komentář Libora, který do puntíku sdílím. Každopádně pokud chceš  zažít něco autentického, tak je potřeba vyjít na ulici mezi ty davy lidí a ne jezdit v klimatizovaném busu :-)


S tím souhlasím. A navíc ten bus bude stát často v zácpě. Já jsem při plánování Jakarty chtěl jít původně na nějakou promenádu u moře, ale pak jsem zjistil, že se jedná spíš o bahnité pobřeží s ještě větší bídou než ve většině Indonésie. Uvažoval jsem chodit pěšky včetně kam to půjde k tomu pobřeží. Prošel jsem pěšky třeba kus Surabayi, ale upozorňuju, že v indonéských městech většinou nejsou chodníky a pokud ano, jsou obsazené stánky, zaparkovanými motorkami nebo jinými věcmi (v úplném centru Jakarty ale asi půjde chodit pěšky i po chodníkách).
0 Citovat

V Jakartě jsme strávili (neplánovaně) poslední noc a bylo to fajn. Ale jen z toho důvodu, že jsme u monumentu chytli nějaký trhy a to bylo super. Dávali nám zdarma ochutnávat jídla ze Sulawesi, živá hudba, kde nás zvali si s něma zazpívat, klasicky spoustu focení s místními. Byli jsme tam široko daleko jediní běloši, takže celebrity :-)

Druhej zážitek mám z té špíny, smradu a dopravních zácp. 

Taky jsem četl, že pěšky se tam nedá, ale s tím nesouhlasím. Chodili jsme převážně pěšky. Neříkám, že to je úplně na pohodu, ale dá se to. 

Pokud ale Jakartu nenavštívíš, tak o nic nepřijdeš. 

Btw Grab je tam levnější než vlak. Zjistil jsem to až jsem koupil lístek na vlak :-) minimálně z letiště na monument a zpátky. 

0