Koupil jsem letenky do Japonska - přílet Osaka,odlet Tokio,jen 8 dní......hrubý plán je ihned přesun do Kyota - nebo se vyplatí vyhradit alespoň jeden den na Osaku? ...z Kyota pak do Tokia - nějaká zajímavost na trase,která stojí za zastávku ? .

Japonsko

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Koupil jsem letenky do Japonska - přílet Osaka,odlet Tokio,jen 8 dní......hrubý plán je ihned přesun do Kyota - nebo se vyplatí vyhradit alespoň jeden den na Osaku? ...z Kyota pak do Tokia - nějaká zajímavost na trase,která stojí za zastávku ?

0

Vyplati se uplne vse. I v Osace, kterou doporucuji vynechat by se dalo stravit tyden. Pokud mas 8 dnu tak navstiv standartni lokality tzn. Hirosihima+Miyajima, Nara, Kyoto, Tokyo. Vic nestihnes. Byl jsem tam 3x a dokazu si zcela realne predstavit, ze bych si pripravil itinerar na 1 rok skrz vsechny rocni obdobi.

0 Citovat

Nepovazuji se za experta na Japonska a kazdy ma jiny vkus... nepamatuji si jiz nazvy jednotlivych budov a mist, takze se predem omlouvam za strohy popis...

Osaka - Osacky hrad, misti mrakodram s nazvem tusim Umeda Sky a prilehla obchodni pasaz, byl jsem tam v dobe kdy se tam prezentoval nejaky nemecky pivovar, takze japonky v v krojich z bavorska, dotonbori - ctvrt/oblast s obchody tipu adidas, bilabong, atd, plus je tu ctvrt/oblast nepamatuji si nazev, ktera je mensi kopii Tokojske akahibary tzn. obchudky s anime tematikou, cestou k osackymu hradu se jde kolem budovy narodni televize NHK, mozna by ti je jeste mohla zaujmout projizda na lodce po mistni rece... za sebe bych Osaku vynechal

Pokud uz bys mermomoci chtel Osaku projit, tak doporucu hrad a potom sjet do Nary mmj. tam je nejvetsi drevena budova na svete nepamatuji si nazev. Byl jsem tam v dobe kdy lehce prselo, takze jsem vzdal vyslam na nedaleky kopec ze ktereho by byl urcite super vyhled... muzes zkusit. Fotky zase nanetu. Jinak za me Nara 100%.

Hiroshima - pamatnik atomoveho vybuchu, kousek od nadrazi je stadion mistniho baseballoveho teamu, pokud by zrovna hrali, doporucuji navstivit, je to neco jineho nez na co jsme zvykli u nas... kdyz jsem byl v Nagoyi na zapase, tak ve fanklubu domaciho klubu na pohodu prodavali dresy soupera tymu... u nas nemyslitelne.-)

Hiroshima-Miyajima - vlakem kousek od Hiroshimy, pokud budes mit tydenni pas pro cizince, tak trajekt na ostrov Miyajima zajistujou japonske drahy,takze nemusis nic platit, staci ukazat pas a jedes tam i zpet zadara, cesta trajektem vezme 5-10 min. Na Miyajime urcite lanovku na kopec kde je hezky vyhled. Fotky mrkni nekde na webu, ale pokud budes v Hiroshime, tak Miyajima je povinnost.

Kyoto - zlaty pavilon, stribrny pavilon, 100% Kiyomizudera chram nebo jak se to pise uz jen ta cesta do kopce po obou stranach kramky je super, kousek od Kyota je bambusovy haj - Arashiyama tusim. Jinak Kyoto na 3 dny 100%, tam je porad na co koukat

Tokyo - me se moc libila mistni svatyne jak cina/korea protestuje kdyz tam jde jap. premierem, cestou k ni se jde pres blesak kde se prodavaji ruzne veci z druhe svetove valky, plus hned vedle je muzeum kde se muzes vyfotit s jap. zerem a potom pokracovat do zoo v Uenu. A pak vsechny znamy ctvrte Akiba, Shinjuku, Ginza, atd

Par typu : porid si jap. simku na 1-2 tydny co ti umozni prijimat data, nikam se nedovolas, ale pokud mas iphone nebo neco podobnyho tak pres googlemaps se donavigujes a neztracis cas zmatenym pobihanim.

Applikace Hyperdia - jizdni rady japonskych drach, das odkud kam a kdy chces jet a vse ti to vyjede cas, nastupiste.
Tokyo - applikace pro tokyjske metro - podobne viz vyse... odkud/kam a rekne ti to jakou linkou mas jet a kde prestoupit.

Jo a rovnou zapomen, ze uvidis vse a nic nevynechas, je toho tolik, ze se to neda... ubehas se.

0 Citovat

V Ósace je skvělé akvárium a údajně ta nejlepší destinace pro ty co chtějí ochutnat co nejvíce dobrot z japonské kuchyně.

V srpnu ale bude všude jak v sauně... jel bych spíš někam na sever nebo do hor.

Obrovskou výhodou JR Passu je, že umožňuje si zvolit jako "základnu" Tokio a třeba Kjóto a všechny ostatní destinace (Ósaku, Kóbe, případně i Hirošimu) navštívit jako denní výlety, protože třeba Ósaka je vzdálená shinkansenem15 minut, Kóbe 30 a Hirošima 90. Není nutné se pořád balit a vybalovat a hledat nové ubytování.

0 Citovat

jj. máme podobný osud...z Ostravy, Srpen a u mne Tokio 3 dny, Kjoto 2 dny a Osaka 2 dny smiley

Ohledně mobilu jsem pečlivě vybíral a budu brát tohle. Žádné omezení dat na den apod. Pouze max. limit dat
https://www.sakuramobile.jp/order-japan-prepaid-sim/

0 Citovat

2 re5pect a Petr76: Díky za vyčerpávající informace a tip na ty vlaky, vůbec by mě to nenapadlo to tak řešit, přitom je to fakt pohodlné, člověk neztrácí čas transferama, hledáním hotelů, taháním kufrů atd.

0 Citovat

Jinak zde je stránka, kde naleznete úplně vše. Za mne top stránka!
http://www.japan-guide.com/

0 Citovat

ty jsem kupoval zde.

http://www.japan-rail-pass.com/?ap=j0095g

jeden takový fígl...dá se ušetřit...je třeba si propočítat a vybrat měnu. kurz devize prodej. Já kupoval v dolarech a celkem včetně poštovného 6.000 Kč/osoba. Do třech dnů jsem je měl doma smiley resp. vouchery

0 Citovat

ak chces nejaky tip na Japonsko tak dole v mojom podpise je link na blog, este som to nedopisal cele ale su tam nejake poznatky z cesty, kde sme boli, ako na vlaky, mhd a tak smiley ... akorat ze my sme boli kolem 16 dni ...

V ramci tak kratkeho itineraru odporucam naozaj vynechat Osaku ...ale kam sa urcite podivaj je Kyoto (aspon 2 dni (alebo nejvic co muzes smiley )), Nara (1 den), Hiroshima a Miyajima (1-2 dni) a zbytok Tokyo + Kamakura (a zamna Shin-Yokohama Ramen Museum ak mas rad ramen) ...

Osobne este odporucam Kiso Valley (Kisoji) a tam cca 12 km trek medzi tradicnymi japonskymi dedinkami Magome a Tsumago ... ale to mas -1 den z itineraru smiley
ale toto je take uplne ine japonsko, pre mna to bol velmi pekny experience

0 Citovat

Co to tu zas resite - chcete do japonska a jaksi na to nemate

0 Citovat

všem díky za postřehy a odkazy,nechci se zase honit v rychlosti z místa na místo,nejspíš to rozdělím na na půl (základny Kyoto a Tokio) a budu vyrážet na jednodenní výlety(s tou veřejnou dopravou tam to nebude problém),něco už v hlavě mám,já mám čas letím až v březnu ..

0 Citovat

JR pass ukazujes borcovy (zamestnanci drah) pred vstupem do oblasti nastupist... bez JR passu jdes pres jejich verzi turniketu... zadne jizdenky nekupujes, jen ukazujes ten JR pass. Ja kupoval JR pass od cedoku... vse ok. Parkrat ho chtel i pruvodce ve vlaku. Vlak ma par vagonu bez nutnosti rezervaci, bud bude volne misto a sednes si nebo stojis. Za rezervaci mista se plati... sedis pak v sekci vlaku urcene pro mistenky. Pokud si koupis drazi verzi JR passu, tak potom mas misto zarucene a resis to na stanici u prepazky... nedoporucuji, jsou fronty a komunikace na nic. Anglictina je tam pro luzry.-) p.s. vem si cepici nebo ksiltovku, v breznu dost fouka

0 Citovat

Ja mam teda zkusenost s JR pasem a anglictinou opacnou... jen to nijak nepodlozim. kdyz se zamyslim, tak anglicky ve velkych mestech a nadrazich asi ok, mensi a mala mesta to bude horsi. Clovek se domluvi vzdy a vsude.-)

0 Citovat

Ahoj,
mám jeden cestovatelský oříšek.

20.7 budu odlítat z Osaky resp. z Osaka International Airport..mel bych být na letišti cca kolem 5 hodiny. A to je ten problém z centra se nemám jak dostat na letiště, kromě taxíku. Městská doprava mne doveze nejdříve v 6:08. Nevíte o nějaké jiné možnosti? A když už ten taxík...protože cena taxíků je šílená, uvítal bych nějaké zajímavé internetové stránky. Co vy na to? Fakt je to kruté
Díky Roman

0 Citovat

Díky za zprávu. Stejné datum? hm...jaký hotel? Já zkoušel i z Kjota, ale je to na prd.

0 Citovat

tiez sme mali let brzo rano, a byvali sme v AP Hotel hned u letiste ... necitajte si k nemu recenzie lebo sa ubytovat nebudete chciet, ale mam osobnu skusenost a pohoda, povedal by som ze miestami aj lepsie ako inde ... inak ono sice to letisko JE hned pri letisku ale je za ,,plotom,, za ktorym je 6 prudova cesta - pesi to musite cele obchadzat ... kazdopadne hotel rano ponuka free shuttle bus kazdych 20 minut a na letisku ste za 2 minuty pri oboch terminaloch (jeden je pre ANA druhy pre JAL)

0 Citovat

2everlaste: podla coho si usudil ze na letisku by si mal byt o cca 5 ? lebo 2 hodiny pred odletom ? smiley ... zabudni .. ratam ze mas ten let 7:05 ... staci ti ked prides na letisko aj o 6:30 smiley ... Itami stejne otvaraju rano az o 6tej, hned ta tam pekne odbavia (pozor - ak mas KLM let cez FUK tak online checkin nespravis tak sa nedes) a ides na branu, pohoda jazz, ziadny spech ... z toho AP hotelu ti aj prvy shuttle bus myslim odchadza az o 6:00 nakolko sa snazia navazovat na lety pre rano odlietajucich ubytovanych smiley

0 Citovat

Tak jsem rezervoval hotel, který je přímo na letišti. Byla to docela sranda. http://www.osaka-airterminal-hotel.com/
Ještě jsem pro jistotu zavolal do hotelu a prý je vše ok.

Jinak nějaké další doporučení? Koukal jsem na parkování ve Vídni resp. ve Fischamend
Jinak děkuji za rady.

Roman

0 Citovat

2everlaste: o parkovani pri letisku vo Fishamende som pisal tu smiley http://cestujlevne.com/diskuze/viewtopic.php?f=15&t=1891&start=15

stal som tam cez 2 tyzdne, zadarmo, a bez problemu smiley ... kupujes akurat listok na vlak na letisko a ten ta vyjde na cca 2,5 EURa

0 Citovat

aha

https://www.dropbox.com/s/yg9mzkjtqoaqb1u/photo%2028-05-15%2015%2057%2029.png?dl=0

0 Citovat

update, teraz som kukal ten Fishamend a obcas sa tam uber fakt da chytit ale estimate fare mi to dava tak na 17-25 eur co je docela palka ked ai uvedomis ze vlakom si tam za cca 3 minuty smiley

0 Citovat

jj já vím, každopádně vlak je záloha. Mám volné kredity, takže částku nemusím řešit smiley

0 Citovat

Metro kde ? smiley v Tokyu sa da kupit bud cez nejake agentury alebo na letisku na cestovny pas nejaky SUBWAY TICKET na 1 2 alebo 3 dni a ten plati na linky mimo JR ktore ti pokryje pas, tie su TOKYO METRO, TOEI a myslim ze je este jedna smiley ... pozri to na google ... ale inak je otazne kolko to metro budes potrebovat, ja som v japonsku pouzival SUICA resp. PASMO kartu kde som si dobil kredit a ked som uz nahodou nejakou linkou mimo JR isiel tak mi to proste stiahlo nejaku ciastku, nevycerpateny kredit sa da refundovat alebo s nim mozes platit skoro v kazdom obchode aj za potraviny smiley ... v kyote sa da napriklad na bus kupit karticka celodenna ktora stoji myslim 500 JPY a oplati sa ti kupit uz ked ides busom 2-3 krat v ten den ...

inak ja som zacal spisovat ,,blog,, ohladom japonska, tak pripadne skus pozret a mozno najdes nejake info: http://www.travelicious.cz/category/azia/japonsko/

0 Citovat

Popojíždění po Tokiu na JR Pass je trochu drahá legrace... Pro srovnání: den celostátního JR Passu stojí cca 900 Kč, u jízdenky Welcome Tokyo (při zakoupení 3-denní verze, viz výše) kolem 140 Kč / den.

0 Citovat

Asi mas na mysli dat si Tokyo na zacetek/konec cesty a za levno ho procestovat a az potom zacit jezdit na JR Pass... a nebo jsme se nepochopili.-) Jinak za sebe jsem sledoval cenu za celou cestu nikoliv denni naklady na cestovani... kdybych nad tim takto uvazoval, tak bych musel jezdi kazdy den pres pul Japonska aby se mi to kazdy den vyplatilo. Byl den, kdy jsem jel z Hiroshimy do Tokya a ten den jeste do Nikko a zpet do Tokya... na druhou stranu byl den kdy jsem jezdil po Tokyu s JR Passem. Jeden den vydelas, druhy den prodalas... celkove jsem za JR pass dal polovinu toho co by me stali solo jizdenky.

0