Plánuji letos zanevřít nad západem Malajsie a rád bych prubnul ostrovy Perhentian. Co mě zaskočilo, je fakt, že prý jsou přes zimu hotely zavřené z důvodu monzunů..  .

Perhentiany - skutečně jen v létě?

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

8 reakcí

Plánuji letos zanevřít nad západem Malajsie a rád bych prubnul ostrovy Perhentian. Co mě zaskočilo, je fakt, že prý jsou přes zimu hotely zavřené z důvodu monzunů.. smiley
Chtěl jsem letět listopad/prosinec, a sezona je prý do září.. Je to jen další strašák? Byl někdo v zimě?

0

Taky jsme to zvažovali, a proto jsem zjišťovala co se dá, byť osobní zkušenost nemám. Spousta ubytovacích kapacit bude zavřená, i když ne vše a počasí je v dnešní době loterie- může být hezky ( a nemusí). Asi nejlepší rada, jakou jsem v tomto dostala, bylo nechat to otevřené, a když bude předpověď vypadat příznivě, tak se tam vydat. No ale my patříme přesně k těm lidem, co mají raději předem jasno, a tak jsme to vzali a pojedeme na západní pobřeží.

0 Citovat

Perhentiany jsou uzasne i když před deseti lety byli ještě uzasnejsi, ted uz jsou plaze hodne zastavene, hodne odpadku, ale snorchlovani je zde snad nejlepší v asii.
Co se tyce sezony , byli jsme zde jak na zacatku sezony tj, začátek dubna, tak na konci, začátek rijna, a ještě se to dalo, more je sice rozbourene a to není moc na klidne snorchlovani nebo třeba vylety na kajaku. Jeden den nam cely proprselo, a co chces delat na malem ostrove když prsi cely den. Mimo sezonu snad jezdi lode jen na coral bay na kecilu a jen když není rozbourene more:) Pokud chcete pekne ostrovy na prosinec a doporucoval bych male ostrovy v kambodzi dostupne ze sinhouli....smiley

0 Citovat

Deive,
na perhentiany jsme chtěli. Docela dost jsem si o nich načetl, ale i když Thajsko jsem v září prubl a nakonec se to dalo i když off season byl cítít na každém kroku a pár dní pršelo, Perhentiany bych si v zimě netroufl, protože to je citelný off season. Jednak skoro nic nefunguje a není otevřené, ale ani podmínky nejsou příznivé. Krom toho samotný přejezd lodí na ostrůvky jsou v tomto období jeden velký otazník, díky počasí. Všude píšou, že sezona tam končí ke konci října, možná o chlup dříve.

Radši je proto te´d v Listopadu vynechám a v následujících letech si v klidu projedeme Tioman, Perhentiany a pak třeba Borneo nebo co do té doby objevím smiley

0 Citovat

Dave, taky jsme chtěli při naší letošní zimní cestě vzít přes Tioman a Perhentiany. Současný šéf pracoval tři roky v Malajsii, ptal se mě, jestli jsme se zbláznili... A kolega, který tam byl přes Vánoce a Nový rok s cestovkou - tak ti nakonec nemohli ani obkouknout, co vlastně je či není otevřeno a jak to funguje, páč počasí nedovolilo a jen smutně koukali z pevniny:/ Takže bych do toho asi nešel.

0 Citovat

Bavíme se o zimě jako o naší zimě? Jako že prosinec až třeba únor? Pak nerozumím tomu, o čem je řeč. Náš pocit byl, že cestovkám se daří vzbudit dojem, že se tam jet nedá, protože musí slíbit klientům stoprocentní počasí. My na cestu z počátku února nedáme dopustit. Málo lidí (skoro nikdo), nádherný počasí (byli jsme na Petani beach čtyři dny). Asi vůbec nejlepší veget u moře, co jsme kde zažili.

0 Citovat

Díky všem za odpovědi, tedy až na Mydlocha smiley ten mi zase nasadil ? do hlavy.. Ale konec listopadu asi fakt nebudeme bojovat s rosničkami a jdu hledat dál, co objevovat smiley

0 Citovat

Dave, zrovna ty bys to mel znat:) pocasi neporucis. Kdyz jsme byli v Thajsku celý červen v roce 2010, projeli jsme BKK + okolí, a na jihu pak východní i západní pobřeží a celých 30 dnů jsme měli slunečno a jediný déšť jsme zažili jednu noc v BKK, tak mi taky nikdo nevěřil smiley naopak kolegyně byli v únoru a březnu (rok neřeknu, bylo to někdy po nás) a to se v "sezóně" držela na celém západním pobřeží tři týdny dlouhá oblačnost a chcalo téměř v kuse..... Počasí neporučíš a můžeš mít štěst smiley

0 Citovat

Ahoj, my jsme byli na Perhentianech letos v druhé polovině března a bylo tam nádherně! Co jsem se dočetla, tak období dešťů tam končí koncem února, takže cesty od března do podzimu jsou možné. My jsme tam měli krásně celé tři dny, jednou ráno teda maličko sprchlo, ale pak se zase udělalo hezky. Bylo tam krásně, takže opravdu doporučuju!

Mám články na blogu, tak se můžete podívat, šnorchlování tam bylo fantastický! smiley

0
8 reakcí