Ahoj, za necelých 20 dní odlítáme na 12 dní do thajska. Přiletíme do BKK ale poté se chceme přemístit do jižní části. Nějak vůbec nevíme kam se mrknout, můj první plán byl - letecky na phuket > phi phi >krabi > koh samui > a poté letecky z surat thani do bkk. Poté jsem zjistil, že tohle by bylo celkem hodně náročné. Nebo ne ? V každé destinaci chceme být minimálně 2 dny. Nebo je lepší plán: bkk letecky do > krabi > phi phi > phuket > krabi > koh samui > a letecky do bkk. Diky za pripadne tipy z vasich cest .

Kam se podívat v jiznim thajsku

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Ahoj,
za necelých 20 dní odlítáme na 12 dní do thajska. Přiletíme do BKK ale poté se chceme přemístit do jižní části. Nějak vůbec nevíme kam se mrknout, můj první plán byl - letecky na phuket > phi phi >krabi > koh samui > a poté letecky z surat thani do bkk. Poté jsem zjistil, že tohle by bylo celkem hodně náročné. Nebo ne ? V každé destinaci chceme být minimálně 2 dny. Nebo je lepší plán: bkk letecky do > krabi > phi phi > phuket > krabi > koh samui > a letecky do bkk.

Diky za pripadne tipy z vasich cest

0

Ahoj, za sebe můžu říct, že bych rozhodně vynechal Phuket a asi i tu Samui (obě místa jsou hodně masově turistická). 2 roky nazpět jsme jeli tuto trasu: BKK -> Krabi -> PhiPhi -> Koh Lanta -> Koh Lipe -> BKK. Dnes bych už rozhodně vypustil Phi Phi a taktéž i to Lipe, to jsou takové 2 místa, které opravdu stačí vidět jednou a člověk zjistí, že je mnoho míst v Thajsku (ale rozhodně hezká místa, akorát to PhiPhi už je hodně zničené), na které by jel mnohem raději klidně i vícekrát. Ale na druhou stranu třeba Koh Lanta je takový pohodový ostrov, kde ani v hlavní sezoně není moc lidí... tam bych se klidně ještě znovu podíval. Pokud by si trval na Sumai a jejím okolí, tak bych raději zavítal třeba na Ko Tao nebo Ko Pangan.

Já osobně bych jel asi tuto trasu: BKK -> Krabi -> PhiPhi -> Lanta -> Ko Tao/Ko Phangan -> BKK. Myslím, že to je až až na 12 dnů.

Pokud se zaměřím ještě na jinou oblast Thajska, tu jsem navštívil vloni při cestě z Kambodži, tak určitě stojí za zmínku ostrov Koh Kood, který je těsně u hranic s Kambodžou. Ostrov je to krásný a velice klidný. Není tam nijak masová turistika a zajímavostí je, že to je první místo, kam jsem viděl, že se jezdí rekreovat i bohatší skupina Thajců. Ale pravdou je, že to je trochu dost mimo tvou plánovanou trasu:)

Pokud by tě jěště něco zajímalo, tak se klidně ptej.
T.

0 Citovat

Ja som bol v Thajsku vo februári už druhý krát. Boli sme na trase BKK-Ko Tao-Ko Phi Phi- Similánske ostrovy, Ko Tao je úžásný ostrov plný života, pláže vyzerajú super, pri šnorchlovaní je tam možné vidieť malých žralokov a sú tam super párty na niektorých plážach, vrelo odporúčam. Phi Phi je krásny ostrov, netreba sa mýliť tým, že je tam veľa turistov (je to pravda, ale len v centre ostrova a na najznámejšej pláži, kde sa točil "the beach") V okolí sú iné ostrovy s bielym pieskom, pobehujúcimi opicami a super šnorchlovaním. Keď pôjdete do rezortu mimo centrum, tak na pláži nebude ani noha. A similánske ostrovy sú niečo úžasné - chránená oblasť, na ostrovoch sa normálne nebýva, chodieva sa tam na 3 dňové výlety a býva sa v stanoch alebo bungalovoch. Sú to najkrajšie thajské pláže s krištálovo čistou vodou. Boli sme z toho unesený.

0 Citovat

Můžu v klidu doporučit ostrůvek Koh Pu/Koh Jum, je takový menší, klidný a bez turistů, na půl cesty mezi Krabi a Lantou. Phi Phi na ty dva dny taky stojí za to, vyšplháte se na vyhlídku, projdete městečko, ok... jen je předražený a plný lidí. Pokud chcete jet na Phuket, pak jednoznačně jeďte kamkoliv severně od letiště, pláž Mai Khao a okolí je OK... určitě vynechte megaturistické komplexy u pláží jako je Karon nebo Kata, to není Thajsko... stejně tak Ao Nang v Krabi - vyhnout se obloukem. Z Krabi se dá jet na několik ostrůvků na různé jednodenní výlety, nebo do džungle k horkým pramenům nebo smaragdovému jezeru, oboje hezké.

0 Citovat

V Thajsku už je to těžké. Ty známá místa už jsou letoviska plná turistů. Mě se nejvíc líbilo na Koh Tao, ale jsou to 4 roky, bůhví jak to tam teď vypadá. Samui, Phuket, Krabi to je jak v Bibione..Líbilo se mi i na Phi Phi, nebylo to překvapivě až tak narvané..KohTao i PhiPhi bych nevynechal..tam si zaplatit nějaký šnorchlovací výlet. Hezké bylo i Koh Lipe, ale to je dost z ruky, pláže pěkné, ale vnitřek ostrova mi přišel jak skládka.

0 Citovat

No na konec to uděláme asi tak:

BKK > Surai Thani > Koh Samui > Krabi > Phi Phi > Krabi > BKK.

0 Citovat

To je těžké, každý ostrov je jiný, a je určen pro jiný druh turistů. Taky je třeba brát v úvahu pláže na každém ostrově, protože nejsou stejné. Stejný ostrov může mít pláž téměř jako stoku a druhou jako z ráje. Turistický masochismus je možné zažít na Phuketu,Phi-Phi, Krabi. Koh Lipe tam směřuje rychle, ale není to zase tak hrozné. Koh Tao je takový pohodový ostrov určený pro baťůžkáře a pro potapěče-nováčky (5000 Kč za 4 denní Open Water Padi včetně ubytování v 4* bungalovech se asi dá těžko pokořit smiley), Koh Samui pro rodiny a páry, Koh Pangan pro opilce, feťáky a všechny open-minded people zvláště v rámci full moon parties smiley, Koh Tarutao má minimum turistů a je to taková "thajská divočina" bez infrastruktury (na celém tom velkém ostrově jsou asi dvě restaurace a 1 obchod), pak Koh Bulon je malinký, dražší, ale docela relax (ale záleží na které pláži). Nějaké povídání o cestování v Thajsku a fotky nejen z pláží jsou zde: http://www.zirhamia.cz/zapisky-z-cest/thajsko/

0 Citovat

Ahoj,v minulém roce jsem v Thajsku pracovně strávil 9 měsíců, takže bych určitě doporučil vynechat Phuket, protože je to ztráta času a peněz. Krabi je fajn, byli jsme u Ao Nang, ale kazdy den jsme jezdili 20min motorkou smerem k hotelu Amari Vogue Krabi,kde jsi na plazi prakticky sam a vypada to tam jako na tech fotkach v CK. Takze jestli prijedete do BKK tak tam bych 2-3dny zustal,muzete zkusit sever Thajska jako Chiang Mai tam staci taky 2-3dny a pak letet rovnou dolu.

0 Citovat

My jsme byli na Koh Changu, měli jsme půjčené auto a projeli jsme ho dvakrát. Nechybí nic, prales, žebrající opice, krásné prázdné pláže, banány, grepy, kokosy k natrhání, resorty plné Rusáků, vesničky se vším možným jídlem. Asi taky ještě není úplně zničený masovou turistikou a asi tam ani nic typického pro Thajsko nechybí...

0 Citovat

Koh Chang je taky varianta,jezdi tam luxusni autobusy z BKK tam jsi za 4hod. Ale nejvic bych doporucoval Ko Tao

0 Citovat

Zvaž ještě návštěvu Ko Samui. V listopadu-prosinci tam nemusí být dobré počasí, doporučuje se tam jezdit až od ledna. Krabi je fajn, my jsme byli v Ao Nangu a byla to skvělá dovolená. Množství turistů nám moc nevadilo, po městě jsme chodili až večer na večeři. Phi-phi se dá udělat i jako 1denní výlet. Na pláž jsme chodili po opičím chodníku přes kopec na malou. pěknou pláž, lodí se dá jet na RaiLei beach, Phranang_beach, na ostrov Jamesa Bonda, byli jsme na Island hopping výletě (tři nádherné ostrovy za den)...
Jestli jedete jen na 12 dní, pak bych spíše doporučil vynechat ten Samui a zůstat i 2-3 dny v Bangkoku (Gran Palace, Wat Pho, Wat Arun, Khao San, China town...).

0 Citovat

Zdravím. Plánujeme s kamarádama v únoru výlet do Thajska, Z Bangkoku chceme jet na jihovýchodní pobřeží a nějaké ostrovy. Jde nám především o krásné pláže a čisté moře a přírodu. Jaké lokality byste nám na 14 dní doporučuli navštívit?

0 Citovat

Dobra varianta je letet s Air Asia (popr. jinou nizkonakladovkou) do Trangu nebo Hat Yai (popr. primo s transferem na nejaky ostrov) a z jihu se pomalu dle chuti sunout nahoru smer Krabi. Na samotny Phuket bych se vykaslal, pekny je ale treba N.P. Khao Sok, to uz zalezi co ma kazdy rad...to same plati o ostrovech. Nekdo preferuje neco jako Ko Lipe, kde krome pekneho koupani nic neni (jen spousta turistu na malem prostoru), nekdo klid, kde nejsou moc hospody a kraval, ale zase treba moznost nejakych tech treku do dzungle, nekdo kompromis, kde je od kazdeho neco. Nekdo si potrpi na servis, peknou restauraci, jinemu staci neco do zaludku, aby neumrel a vyrazi radeji do terenu. Je tezko radit smiley

0 Citovat

Rád bychom se dostali z BKK na Koh Samui. CO jsem koukal, tak bude asi nejlepší např s Air Asia, na webu mají transfrer BKK>Surat Thani (letecky) > potom do doku busem > a poté trajektem na Koh Samui. Vše je v ceně.
Máte někdo zkušenosti s tímto ? Nebo je lepší koupit pouze letenky a řešit to až na místě ?

0 Citovat

Jestli chceš přímo na Ko Samui, je to nejpohodlnější a nejrychlejší volba.

0 Citovat

Ahoj, urcite su tu iny "Thajcofily", ja som tam stravil iba mesiac a z toho 10 dni v buddhistickom klastore...Ale uzili sme si to na max a ak by si chcel nejaku inspiraciu tak tu:

bloh o Suan Mokkh klastore - http://marushkaphoto.blogspot.no/2015/05/testovane-na-ludoch.html
Krabi, Railay Beach, Nakhon Si Thammarat - http://marushkaphoto.blogspot.no/2015/05/o-tom-ze-nie-vsetky-damske-jazdy-koncia.html

Juzne Thajsko je nadherne a zalezi iba na tvojich preferenciach. Niekto si rad otlaca na chrbat plazove lehatko, iny zasa medituje o nesmrtelnosti chrusta.. smiley mozno skus viac specifikovat.

0 Citovat

Diky vsem za tipy,
presne za tyden odjizdime.

Ma prosim někdo zkušenost pouze s datovou simkou v thajsku?

0 Citovat

Ahoj. Máme zkušenost s datovou SIMkou "Happy Tourist SIM", nastuduj si na https://www.dtac.co.th/en/prepaid/
Dá se koupit na letišti v BKK ve stánku nebo v podstatě kdekoliv. Funguje to podobně jako předplacené SIMky v česku, tuším týden dávají zadarmo, pak se dá dokoupit online balíček dalších dat.

0 Citovat

V únoru budu v Malajsii a pak dávám Japonsko....chci se taky vykoupat,tak jsem si koupil na otočku(tři dny) zpátečku z KL na Krabi,zůstanu v Ao Nang a jeden den bych chtěl na výlet na nějaký ten "koupací" ostrůvek v okolí - nějaké doporučení ?

0 Citovat

Pokud netrváš vyloženě na ostrůvku, tak bych zajel na Railay, je to 15 minut lodí a došel na Phra Nang Beach. Když si přivstaneš, tak je pravděpodobný, že tam budeš úplně úplně sám než tam začnou navážet skupinky turistů. Není tam ale vůbec žádný zázemí typu sprchy, záchody atd, jen luxusní resort a ostraha na každým kroku. Resort se zcela zjevně snaží, aby se na tuhle pláž šlo dostat co nejobtížněji a bylo tam minimum lidí, kteří tam nejsou ubytovaní. Jinak z ostrovů za mě bych doporučil provařený Phi-Phi, který mám fakt rád a pokud dojdeš na dál po Long Beach, tak je tam luxusní koupání.

0 Citovat

No na Railay a Phra Nang Beach jsem už byl a moc mě to nezaujalo (přelidníno a to doslova) a kvůli tomu abych tam byl chvilku sám vstávat nehodlám tedy ..
Phi-Phi je moc daleko já se chci ty vlastně dva dny válet na pláži a ne strávit půl dne na lodi ..

Já někde četl,teď si nemůžu vzpomenout zaboha kde ani to nemůžu najít ,že z Ao Nang jezdí loďky na nějaké blízké neobydlené "koupací"ostrůvky - dopoledne tam navečer zpět,byli tam i fotky a vypadalo to pěkně proto mě to zaujalo a to bych jeden den dal......jinak zůstanu na pláži v Ao Nang.

0 Citovat

Pláže v Ao Nang jsou dost hrozný a přelidněno je tam taky, ale proti gustu....

0 Citovat

ano, v kazde cestovce v Ao Nang jdou koupit "koupaci" vylety - treba 4 islands (3x koupacka, jeden snorchling, obed).... a jsou i jine. Nejlepsi je na miste vlezt do prvniho kiosku, podle letacku si vybrat spravny vylet, usmlouvat cenu a vyrazit smiley
docela dobry byl i vylet do vnitrozemi (uz si nepamtuju presne), i s nejakym chramem a tak - ale soucasti byla koupacka v prirodnich "jezirko bazencich" jedna cast s teplou druha se studenou vodou....

0 Citovat

Chcel by som sa spytat, je mozne na mieste este tuto cenu ukecavat, alebo pri cestovkach je to nerealne..?
A vedel by som si najst podobny odvoz po ostrovoch aj u domacich, bez cestovky..?

0 Citovat

my jsme teda byli v cervnu, takze zadna sezona... A ceny z letacku byli cca polovina a min (vybrali jsme celkem tri vylety, jejichz "katalogova" cena byla cca 7.000 THB, kdyz jsme se zeptali, at nam nabidne doboru cenu a rekl nam 2500 za vsechny tri celodeni vylety pro dve osoby, tak uz nam bylo blbe i smlouvat).

0