Ahoj, chystáme se s přítelkyní do Říma a Neapole. Máme už letenky, ubytování, jízdenky z/na letiště atd.. Zajímá mě, jak jste řešili dopravu v Neapoli? Plánujeme navštívit Vesuv i Pompeje. Na internetu jsem se dočetl, že se vyplatí pořídit si jízdenku Unicocompania 3T. Je opravdu tak výhodné ji mít, kvůli jednoho výletu? A další věc je Artecard. Jsou tam nějaké výhodnější vstupy do muzeí a dalších památek. Má cenu to koupit? Četl jsem, že v tom je zahrnuta i nějaká veřejná doprava. Není v tom případě potřeba kupovat tu Unicompanii 3T a vystačím si jen s Artecard, díky které budu mít ještě slevy na vstupném? Máte s tím někdo zkušenosti? Budu rád, za jakoukoliv informaci. Děkuji .

Neapol - doprava

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

Ahoj, chystáme se s přítelkyní do Říma a Neapole. Máme už letenky, ubytování, jízdenky z/na letiště atd.. Zajímá mě, jak jste řešili dopravu v Neapoli? Plánujeme navštívit Vesuv i Pompeje. Na internetu jsem se dočetl, že se vyplatí pořídit si jízdenku Unicocompania 3T. Je opravdu tak výhodné ji mít, kvůli jednoho výletu? A další věc je Artecard. Jsou tam nějaké výhodnější vstupy do muzeí a dalších památek. Má cenu to koupit? Četl jsem, že v tom je zahrnuta i nějaká veřejná doprava. Není v tom případě potřeba kupovat tu Unicompanii 3T a vystačím si jen s Artecard, díky které budu mít ještě slevy na vstupném? Máte s tím někdo zkušenosti? Budu rád, za jakoukoliv informaci. Děkuji

0

My jsme byli v Neapoli v cervnu a Artecard stala 32 euro a myslim, ze se nam vyplatila. Platila na 3 dny od 1. Nastupu. Nic vic k ni nepotrebujes. Pouzijes ji jak na Vesuv, tak na Pompeje, doporucuju oboje v ruznych dnech. Artecard pouzijes i na busy, metro atd. Slevy jsou i do nekterych muzei. Rozhodne si ji kup. Vlak na na Pompeje (Vesuv) stal 7 euro jedna cesta.

Co se tyce Rima, tam si kup Roma pass, je to to same, polovicni 2 vstupy, ktere si vyberes. Takze jasne, ze Coloseum a jeste neco dalsiho. Take tam je veskera doprava pak na ten pass.

Vlasta

0 Citovat

Ahoj, 3T lístek se už neprodává. Artecard máš 3 dny všechnu dopravu po Campanii i lanovky v Neapoli - doporučuju dojet do Salerna vlakem a potom busem přes Amalfi do Sorrenta. Supr koupačka a panoramata - byl jsem tam v lovi v září(vše v ceně artecard).... a dvě památky zdarma. Pompeje stojí 11 EUR. Jestli tam budeš aspoň dva dny tak určitě artecard. Ten druhý vstup můžeš použít třeba na Ercolano, či Casertu (podle mě lepší než Versailles).

0 Citovat

a dá se dostat v rámci artecard i na trajekt na nějaký blízký ostrov..?

0 Citovat

Chtěl jsem spojit Vesuv a Pompeje do jednoho dne. Dá se to stihnout během jednoho dne?

0 Citovat

Presne tak, da se to jeden den ale moc si to neuzijes. Pompeje jsou obrovsky. Na vlak nasedni nejlepe na hlavnim nadrazi- Piazza Garibaldi. A i tam se mackej hned vepredu, jinak uz si nesednes. A vedro je v tom vlaku jako svina.
Ja doporucuju Museo nationale archeologico. Na muzea moc nejsem, ale tohle je pecka!

Ps: jo a Vesuv jsem dal v zabkach. No problem. Sice jsem mel nohy zapraseny, ale jak se vsude pise, ze mas mit kvalitni trekovou obuv, blbost. Ale zalezi, kdy jedes. V cervnu se parit v plny obuvi a v ponozkach u me nepripada v uvahu smiley

0 Citovat

co tak ponozky a sandale?:))

0 Citovat

Děkuji za tipy, určitě jich spoustu využiju..
Ještě dotaz k tomu Římu a Roma passu. Po městě se chci pohybovat pěšky, takže dopravu zdarma v něm zahrnutou nevyužiju. Vstup do Kolosea stojí 16E a jsou v něm celkem 3 památky.. Nevím tedy jestli je to tak výhodné si jej pořizovat. Kdyby to aspoň platilo na Vatikán, ale ten je bohužel mimo platnost passu.

0 Citovat

Čoveče nevím, ale řekl bych, že i když rád chodíš, tak MHD - minimálně metro využiješ, protože třeba Vatikán, Koleoseum a Španělské schody jsou docela daleko od sebe. Já taky si taky rád města projdu po svých, ve většině ani mhd nevyužiju, ale zrovna Řím nebyl ten případ.

0 Citovat

ono Rim sa da aj pesi celkom, ale ked sme tam boli v juni tak zu tam bolo riadne horko a metro pomohlo.

0 Citovat

Ono se dá pěšky dát všechno, ale myslel jsem to tak, že Řím není ten typ města, kde jsou všechny památky na jednom místě. Je jich tam tolik, že je to rozstrkaný po celým městě a to i ty must see a pokud třeba se chceš nějak rozumně dostat ráno do Vatikánu a pak ještě něco vidět v ten samý den, tak mhd. Prostě za sebe říkám, že zrovna v Římě, pokud tam chceš něco vidět a užít si to a nenachodit 20 km denně je dobrý se přesouvat mhd.

0 Citovat

Presne tak. Zrovna u Rima si myslim, ze je TEMER vse pospoli, ale i tak se ti vyplati jezdit MHD. Jak se pise vyse, Vatikan je celkem daleko. A metrem urcite min. 2x pojedes. Stoji myslim 2,5 tak si to urcite dobre zpocitas. Navic je to i uspora casu a cas ke pri cestovani dulezity. Dalsi vyhodou jsou fronty. Napr. Na Coloseum s Roma passem nemusis cekat frontu a jdes rovnou dopredu jinym vstupem. My jsme byli ct-ne a na pass jsme projezdili dvojnasobek ceny passu a to jsme taky dost chodili. Objevili jsme totiz super pizzerku na 2. konci mesta za rekou, kde se stali fronty a tak jsme tam 2x denne jezdili budem smiley

Uzijte so to

0 Citovat

Včera večer jsme se vrátili z Itálie, tak podávám aktuální info. V Neapoli jsme artecard nevyužili. Zas tolik zajímavých památek tam není a dá se to obejít v pohodě pěšky. Pompeje stály 11e a vlakem se tam dá dojet za 2e jedna cesta. Vesuv stál 20e s vývozem a vstupem ke kráteru. Na Vesuv se výhody artecard bohužel nevztahují. Pokud by tam byl člověk v létě a jel třeba na výlet do Sorenta a podél pobřeží, tak by nákup artecard stál za zvážení.

V Římě jsme si romapass taky nekupovali. Byli jsme tam na 2 noci a všechno jsme si pohodlně obešli pěšky. Jednou jsme jeli metrem do Vatikánu a stálo nás 1,5e. Na Vatikán se romapass nevztahuje. Pokud si koupíte vstupenky přes internet, zaplatíte o 4e víc. My jsme prostě přišli na místo a ani ne za půl hodiny jsme stáli u pokladny, takže žádná šílená fronta. Vstup byl za 12e. Koloseum a Forum romanum jsme navštívili taky a vstup byl myslím za 12e. Opět jsme stáli ve frontě, ale asi jenom necelých 10 minut. Všechny památky byly v docházkové vzdálenosti a fronty nebyly nijak velké. V sezóně by to asi bylo horší, ale i tak je nákup roma passu na zvážení.

0 Citovat

Môžem poprosiť info ohľadom artecard tutta la regione?

1. Platí tá doprava zdarma aj pre samotný Neapol (metro)?
2. Platí doprava zdarma pre Pompeje - Vesuv - Neapo?l (našiel som autobus, ktorý je pod unicocampania takže predpokladam, že áno)
3. Má zmysel dať v jeden deň Neapol - Salerno - Positano - Sorrento - Neapol? (pôvodne som plánoval len Neapol - Sorrento - Positano a späť)
4. Posledný deň rozmýšľam nad kúpaním v Paestum. Je to dobrý nápad/je tam public pláž? Taktiež platí, že doprava cez trenitaliu R je zdarma a nemusím kupovať žiaden lístok?

Vopred ďakujem smiley

0 Citovat

ahoj, v únoru jsem byl v Neapoli a trochu jsem si tak sepsal vše potřebné=tak klidně napiš mail a pošlu ti to...

0 Citovat

zdravim, aj ja sa chystam teraz do NEAPOLU a mám otázku, platí artecard aj na dopravu z a na letisko z Neapolu ?

dik za odpoveď.

0 Citovat

_Napoli: allows you to travel within the urban area of Naples, using road transport (buses, trolleybuses); and rail and cable transport (Metro Line 1 _ Metro dell’Arte, Line 2, Line 6, funiculars, trams, Circumflegrea, Cumana and Circumvesuviana trains o the urban section) The ticket also allows you to use the ALIBUS airport shuttle service, which links Capodichino Airport with Naples city centr (Airport/ Train Station – Piazza Garibaldi/Port – Piazza Municipio).

http://www.campaniartecard.it/transport.cfm

0 Citovat

využil jsem na cestě zpět na letiště - z letiště do města asi nemáš šanci artecard koupit.... když přijedeš z letiště alibusem do centra tak zajdi hned na nádraží (asi 200m pěšky) a tam artecard koupíš - "- Art card se prodává přímo na nádraží – je to tam označené jako info a je to napravo, když vejdete hlavním vchodem, od nástupišť, koupil jsem si kartu platnou pro celou Kampánii na 3 dny, v ceně (32 euro) byla doprava po Neapoli (metro, autobusy, lanovky, prostě vše..) a taky vlaky – jel jsem do Sorenta a pak busem do Positana (taky v ceně), pak vlakem na Neapolske versai, máte zdarma vstup do dvou památek – velký výběr (jsou uvedeny všechny v knížečce kterou dostanete při koupi), a na další máte slevy (asi ale stejně více nestihnete..), v ceně je rovněž doprava zpět na letiště, pro mě se 100% vyplatila, jediné mínus bylo, že neplatí na žádný trajekt na ostrovy..
- karta se aktivuje při vstupu do metra – to znamená, že si musíte promyslet jestli se vám vyplatí označit ji hned ten den nebo si koupit třeba jen jízdenku za 1 euro (je to ta nejlevnější a platí pouze na jednu jízdu bez přestupu), kupuje se vedle prodejny artecard za rohem – je tam prodejna sazky (Lotta), s pomocí této jízdenky se dostanete na hotel, poznáte nejbližší okolí a artecard si označíte až další den.., neplatí totiž 72 hodin od označení, ale prostě jen do půlnoci třetího dne, chce to prostě mít trochu plán a označit si ji podle toho"

0 Citovat

ďakujem za cenne info, dosť mi pomohlo. My tam budeme až 5 noci, pozeral som že maju tuto kartu aj na 7 dni a ta stoji len o dve 2€ viac, čo je uplne super, takže ja keď kupim rovno už tu 7 dnovu, v nej je dokonca az 5 vstupov zadarmo.

0 Citovat

Taktiež ďakujem.

0 Citovat

Daju sa stihnut za jeden den Pompeje resp. Herculaneum a Vezuv? Hotel som bookol priamo na stanici Garibaldi, odkial sa ak som dobre pochopil odchadza k tymto pamiatkam a v septembri zapada slnko cca o 7, da sa to s kludom alebo to bude jak z rychlika? )

0 Citovat

ešte mam jednu otázku ku tým kartam, dá sa kúpiť aj on line, kde do mailu dostanem kod na základe ktorého si ju potom vyzdvihnem tam v predajni, má to nejaký význam keď ju aj tak vyzdvihnem až tam ? Zľava kupi on line asi nie je, čiže asi to nemá význam do predu kupovať a platiť, či ?

0 Citovat

Vezuv som nasiel ,ze od Pompeji ide priamo bus az takmer hore cca 50 minut tam, 50 minut naspet a na vezuve sa da motat tak hodinu a pol no a zvysok dna by bol na Pompeje co je aj 5-6 h, mne to vychadza ,ze dalo by sa ,ale radsej sa pytam na skusenosti inych. Este je mozne, ze nevychytam pocasie, tak by som siel len do tych Pompeji a asi este trosku sa pomotat po Neapole, ale primarne ma zaujimaju Vezuv a Pompeje.

0 Citovat

vougne: ja to teraz plánujem v jeden deň smiley osobne nevidím problém prečo by som to nemal v pohode stíhať

0 Citovat

Ja som to cital, ale zaujima ma viac nazorov smiley aj tych co to planuju. Ved z tych predoslych prispevkov som napocital potrebny cas na tieto pamiatky cca 8 h, to je jeden den, nechapem potom preco to delit na 2 dni, ktore aj tak nemam smiley Dovolenku pri mori som si (ne)planovane predlzil az do Rima no a letenka z Neapola stala rovnako co z Rima a flixbusom za 5€ co by som nedosiel na den a pol aj do Neapola. Ten druhy pol dna by som chcel ist pesi na letisko, uvidim tou cestou nieco zaujimave z Neapola alebo mam ist rovno busom ?

Edit: tu su odchody spojov http://www.eavsrl.it/web/it/content/orari-autobus
tu je konkretne Pompeje - Vezuv http://www.eavsrl.it/web/sites/default/ ... esuvio.pdf

0