Zdravím. S kamarádem v sobotu letíme z KTW do IEV a ještě v sobotu o pul devátý se vracíme nočním vlakem přes uzghorod domů. Vychází nám z toho asi 7 hodin v kyjevě. Co tam máme vidět a kde se máma pohybovat, aby jsme si i stihli nakoupit pár tekutých suvenýrů z cesty domů?  .

Ukrajina - Kyjev

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

Zdravím.

S kamarádem v sobotu letíme z KTW do IEV a ještě v sobotu o pul devátý se vracíme nočním vlakem přes uzghorod domů. Vychází nám z toho asi 7 hodin v kyjevě. Co tam máme vidět a kde se máma pohybovat, aby jsme si i stihli nakoupit pár tekutých suvenýrů z cesty domů? smiley Díky za všechny vaše rady smiley

0

Na taky kratky cas by som to asi urobil takto. Trolejbus c.9 z letiska (zastavka je cca 100 metrov od terminalu https://goo.gl/maps/83d75dJzMm72 ) na Universitet . Odtial okolo Zlatych vrat na klasicky Maidan a Kreschatyk, tam je suvenirov dost normalnych, odital pesi k ku chramu Sofie, okolo chramu sv. Andreja smerom k chramu Michala, tam je funikular, dole k Postovej plosce a potom metrom na stanicu Arsenalna a odtial k Matke vlasti (blizko je aj Kyejvopecherska lavra). taky kyjevsky basic. Tekute suveniry nakupis aj na stanici, prip. v roznyahc stankoch pred stanicou. Keby ste nestihli, tak samozrejme aj v Uzhorode nie je problem smiley A najest by som sa siel do klasickej sieti tackarni Puzata Hata, jedna je hned vela Maidanu (http://www.puzatahata.com.ua/eng/)
tu som prilozil taku mensiu mapku smiley http://i.imgur.com/T04ApAe.png

0 Citovat

Super, lepší plán jsem si nemohl představit smiley Díky za rady

0 Citovat

Včera jsem se vrátil z Kyjeva, pro ty, kdo se chystají nebo třeba váhají zda se vypravit pár krátkých postřehů:
- kdo váhá, tak neváhejte, pro mě jedno z top evropských měst, super lidi, zcela bezpečné, zcela evropské, krásně zelené a skvěle udržované památky. Je fakt, že nejsem na trávení dnů v muzeiích, jde mi hlavně o atmosféru města a jak se tam cítím, ale určitě i památky rád pochodím. Je teda třeba podoknout, že ve srovnání se zbytkem Ukrajiny je Kyjev fakt výrazně jinde co se bohatství týče, co jsem měl možnost porovnat.
- k tom, co psal tady výše tonic bych přidal pro každého, koho trochu zajímají letadla Národní letencké muzeum, je hned vedle letiště v Žuljanech a je to fakt pecka
- co se týče Kyjevské lávry, tak na jeskyně bych se vykašlal, ale radši bych v areálu navštívil muzeum miniatur Nikolaje Siadristy, nechápal jsem, co člověk dokáže
- rozhodně doporučuju tour do Černobylu, pamatuju, když to bouchlo a atmosféra Pripjati ve mně doznívá ještě teď a taky člověk si asi dokáže těžko představit hrdinství těch lidí, kteří to tam hasili nebo pak když stavěli sarkofág kolem reaktoru, když se museli střídat ve "směnách" po třeba 30 s., jak vysoké dávky radiace dostávali. Byli jsme jako Proky se Solo East Travel a můžu vřele doporučit.
- a Puzata Hata je fakt perfektní a je jich po městě hodně smiley
- už teď vím, že je to město, kam se určitě vrátím

0 Citovat

hej to muzuem uz musim niekedy navstvit, lebo vzdy na Zulyany letim s niekym kto je v Kyjeve prvy krat a casu vzdy malo smiley

0 Citovat

Jo jo, letěl, já myslím 21C, mimochodem nevím co to bylo za letadlo, ale tak malý legroom jsem ještě nikdy ani u Wizzairu nezažil, bylo to neuvěřitelný smiley

0 Citovat

Hehe, tak za tebou sedela jedna z kamaratok, bud taka nizucka brunetka, alebo vyssia blondina smiley

Co sa tyka legroomu, tak amen. Vdakabohu za moju zmestnu slecnu a volne 15D ze som sa mohol natiahnut smiley btw kde si byval? My na Majdane, v hoteli Ukrajina.

Inak suhlasim, Kyjev famozny, Cernobyl tiez (boli sme v pondelok a je to zlo). Akurat Puzata Hata nas omrzela, skusali sme hlavne restiky na Mihailivskej u Majdanu, vzdy 3chodova vecera aj s pivom za 150kc .. a potom Perepelka v Bille, polliter za 55 a pritom najlepsia vodka, aku som kedy pil smiley cele dobre, tento vylet smiley

0 Citovat

stary dobry Hotel Ukrajina..asi najlepsi deal a najlepsie fotky ... kamso ma doteraz najlepsiu smiley

Puzata Khata je super pre tych, co su na Ukrajine prvy krat a nevedia co jest smiley potom uz to je jedno.
Nabuduce by som este rad navstivil aj Janukovicove sidlo v Mezhyrii...myslim ze z Majdanu tam chodia vyletne mikrobusy

0 Citovat

tentokrat 2x urcite pojdem, raz smerom do Odessy na letnu dovolenku a dalsi krat na ten prelet s AZALom smiley
Koketujem s myslienkou letu s MotorSich An-24 z Uzhorodu, jednosmerka za cca 55 euro a do Uzhorodu Leoexpresom, ktory ma prichod skoro rano, takze odlet 7:15 je realny.

0 Citovat

V Kyjevě stojí zajít i na gruzínskou kuchyni, za sebe mohu doporučit restauraci Chachapuri https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... -Kiev.html
Bydleli jsme v Ibisu hned přes ulici (který byl taky moc fajn)

0 Citovat

kolik tak casu povazujete za idealni stravit v Kyjeve dohromady i s okolnimi vylety (jako napr. ten Cernobyl?) Diky za nazor

0 Citovat

Take tri cele dni ked aj Cernobyl, prip. mezyhiria a v lete kupacka v hidroparku smiley

Sent from my M351 using Tapatalk

0 Citovat

Souhlas s tonic, ty 3 dny jsou akorát, pro Moraváky ideálně lítá i Wizz z Katowic - so brzo ráno tam, út ráno zpět - máš právě ty celé 3 dny, navíc trolejbus č.9 z letiště do centra za 3 UAH je asi nejlevnější doprava z letiště v Evropě, možná na světě smiley

0 Citovat

este je na tom lepsie Odessa a Lvov, tam trolejbus z letiska do centra za 2 hrivny, co je vlastne menej ako 2kc.

0 Citovat

Doplním pár svých tipů z četných návštěv Ukrajiny:
* muzeum Čenobylu na Kontraktové ploše, pouze v ruštině a staršího data, ale zajímavé materiály
* hned naproti muzeu skvělá kavárnička Sedney, trochu hipsterská, ale všichni mluví anglicky
* pro milovníky dopravy nejhlubší stanice metra Arsenalna a most na Levobřeží
* Kozácký hotel přímo na Majdanu nechá okusit atmosféru zašlého luxusu
* z tekutých záležitostí určitě nesmí být zapomenuto Koblevo 5*
* ze sladkých zase stojí za to navštívit obchod Roshen a trochu podpořit pana prezidenta

0 Citovat

Tonic, tonic, to jsi to zase vymňoukl s tím An 24, když jsem si dneska ve volné chvilce přečetl, že Motor Sich je jediná společnost na světě, která ho komerčně provozuje, tak mi to nedalo a už mám koupený letenky z Užhorodu do Kyjeva a zpět a to jsem se zapřísahl, že letos už vůbec nic!!! smiley

0 Citovat

hehe gratulujem, ja asi cez leto dam Odessu tak ze IFO-KBP a odessa vlakom, naspat vlak do Kyjeva a Motor Sich Uzhorod. Uvidime

0 Citovat

Teď ještě jak z toho bude nadšená polovička, když 22.7. se po skoro měsíci vrátíme z Thajska a Barmy, pak týden potom Provence a další týden potom na otočku Kyjev. Ale trochu tuším to nadšení smiley
Chtěl jsem to nechat až na příští rok, že bych to využil k tomu dostat se do Kyjeva a odtud do Minsku, ale mám strach, aby tu linku nezrušili, tak to letos otestuju a uvidíme jak to dopadne příští rok.
Ale i tak díky za super tip smiley

0 Citovat

Za kolik jsi splasil letenky Eremi? smiley jsem zvedavy a nemam plnohodnotny pristup k netu pres vikend smiley

0 Citovat

Zpátečka stále necelý 3000 UAH, tuším, že to vycházelo na 2775,- Kč, jen o 500 UAH víc stála až do Záporoží, kam to letadlo pokračuje z Kyjeva, ale tam se mi nechtělo, radši zůstanu přes noc v Kyjevě.

0 Citovat

Mám také v merku ten Motor Sich někdy na začátek července, itinerář by vypadal následovně:

Ostrava - Užhorod za 300 Kč s Leo Express
Užhorod - Kyjev za cca 1500 Kč s Motor Sich
Kyjev - Oděsa za cca 1.100 Kč s UIA
Oděsa - Praha za cca 2.500 Kč s OK, alternativně Kišiněv - Vídeň s Air Moldova za 2.000 Kč

0 Citovat

mne sa paci ze ten Leo Express prichadza do Uzhorodu okolo piatej rano, takze dost casu aj s rezervou na ranny odlet Motor Sich. A predpokladam, ze by autobusar asi nemal ani problem "vyhodit" hned pri letisku, co je po ceste k autobuske, kusok za hranicou.
Inak Air Moldova treba bookovat cez ich stranky, sem tam maju promo tarif za 60 EUR. UIA prebehnut cez kayak, tam sa da odesa za 30 euro oneway, minuly rok sme leteli KBP-ODS-KBP za dvacku.

0 Citovat

skoda, ze prave v piatok nejde rano, by to bolo lepsie na predlzeny vikend smiley

0 Citovat

Mimochodem když teď koukám na flightradar, tak poslední týden to lítali s Jak-40 smiley Chtěl jsem vědět, jestli to přilítá dřív nebo ne, uvažuju o tom, že bych zkusil stihnout tu Janukovičovu vilu, ale to je asi nereálné řek bych

0 Citovat

tak to mozno este aj lepsie, ja som celkom lutoval v Uzbekistane, ze namiesto Il-114 poslali 757 smiley
Inak jedina skoda, ze uz na Zhulyanoch nefunguje ten oldskool terminal, ale zase Uzhorod to vynahradi.
Ja sa celkom tesim na Ivano Frankivsk, tam to su ciste 70s-80s


a samozrejme letiskovy hotel Banderovec za cca 5 euro na noc:D

0