Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda někdo máte zkušenosti s cestováním na NZ v srpnu, tj. v zimě. Hlavně by mě zajímalo počasí, jestli není problém si půjčit auto, projet za měsíc oba ostrovy, aniž by nám počasí nějak hatilo plány. Taky by mě zajímalo, jestli nejsou třeba některé národní parky nebo jiné přírodní památky přes zimu zavřené? S nějakými akčními letenkami asi během srpna moc nemám počítat, že? Koukal jsem, že akce bývají většinou na jaře nebo na podzim.. .

Nový Zéland

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

10 reakcí

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda někdo máte zkušenosti s cestováním na NZ v srpnu, tj. v zimě.

Hlavně by mě zajímalo počasí, jestli není problém si půjčit auto, projet za měsíc oba ostrovy, aniž by nám počasí nějak hatilo plány. Taky by mě zajímalo, jestli nejsou třeba některé národní parky nebo jiné přírodní památky přes zimu zavřené?

S nějakými akčními letenkami asi během srpna moc nemám počítat, že? Koukal jsem, že akce bývají většinou na jaře nebo na podzim..

0

S půjčením auta by problém být neměl.
Asi bude docela chladno, obvykle v zimě tolik neprší, to spíš na jaře a na podzim, nicméně, my když tam byli, tak nám lilo téměř nepřetržitě celý červenec a srpen smiley Takže to si člověk nevybere, ale určitě bude lezavo, je tam taková vlhká zima.
Stran otevřených, či zavřených praků a tracků se mrkni na stránky DOCu: http://www.doc.govt.nz/

0 Citovat

Ahoj,

mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, že tam prší a vlezlá zima. Pro ně je to mimo sezónu. Mají letní / zimní čas, takže je v ca. 16:30 hodin tma.
Jestli je to možné, tak spíš tam jet v období od října do března.

0 Citovat

Já myslím, že sever Severního ostrova by měl být v pohodě, ale i Jižní ostrov by se dal zvládnout. V Aucklandu denní teploty v průměru do 15°C (v noci cca 11) a srážky kolem 120 mm a celkem dost slunce. V Queenstownu od 0 do 10°C: https://en.wikipedia.org/wiki/Auckland#Climate
https://en.wikipedia.org/wiki/Queenstow ... nd_climate
V Aucklandu i třeba v Queenstownu zapadá slunce v srpnu kolem 18 h.:
http://www.timeanddate.com/sun/new-zeal ... &year=2016
Treky v horách nebudou pro většinu lidí v zimě kvůli sněhu dostupné. Některé treky ale vedou jen v údolí nebo podél pobřeží a tam sníh většinou nebývá. Na silnici do Milford Soundu mohou být vyžadovány řetězy a umět je nasadit.

0 Citovat

Minulý rok na konci augusta mi počas 3 dňového pobytu skoro stále svietilo slnko. Bol som len v Aucklande a Wellingtone, ale teplo veru nebolo, cez deň okolo 10 °C v kombinácii s vyššou vlhkosťou vzduchu. Príjemne bolo len v závetrí na slnku. Ráno bola dokonca námraza na tráve v Aucklande.

0 Citovat

Ahoj, už to máš možná naplánované, ale já bych se srpnu spíše vyhnul. Jak psali ostatní, je tam zima, krátké dny. Záleží co od NZ očekáváš, tahle země je hodně o výletech do přírody a např. nejhezčí jednodenní trek Tongariro Alpine Crossing bude pod sněhem. Zima je tam opravdu vlezlá a nejen že spaní v autě nepřipadá v úvahu, ale i v hostelech může být zima. Místní si na teplo moc nepotrpí a v kombinaci s dřevěnými, většinou neizolovanými, baráky je to špatné. Nejlepší období pro cestování je určitě únor. Ale zase vidět zasněžené vrcholky hor v zimě má taky něco do sebe. Rozdíly teplot jsou markantní, pokud svítí sluníčko, tak se občas dá i do mikiny, ale jakmile chytneš pár zamračených/deštivých dnů, tak ti bude zima i ve 4 vrstvách.

0 Citovat

Byl jsem na Novem Zelande od listopadu do konce unora 3 mesice a asi bych tam v jinem terminu neletel

0 Citovat

Ahoj, v únoru letím na Zéland. Vzhledem k tomu, že tam strávím pouze 14 dní, rozhodl jsem se letět z Aucklandu do Queenstownu letadlem. Do Auck. bych měl přiletět v 12:05 hod. z Bangkoku. Je reálný stihnout letadlo do Queenst., který odlítá ve 14:35 hod.? Samozřejmě v ideálním případě, když nebude mít spoj B - A zpoždění.

Díky, K.

0 Citovat

Ahoj reálný to určitě je. Já byl z terminálu včetně bagáže a imigračního do 25 minut.Celkem jsem čuměl. Je to tam maličký a vnitrostátní terminál je max. deset minut normální chůze přes parkoviště. Ale nevím jak dlouho by to trvalo,když by se na mě zaměřili a prováděli důkladnou kontrolu a pohovor.

0 Citovat

na AKL som nebol, ale osobne by som to neriskoval, najma pri longhauloch (a po poslednych 2 letoch, ked som mal vramci europy 3 a 6 hodinove meskanie na hodinovom lete), murphyho zakon dokaze zaucinkovat:)

0 Citovat

Na Zélande majú celkom prísne kontroly, takže ľahko sa môže stať, že sa tam zdržíš. Mne prehľadávali batožinu, vypytovali sa na lieky, kontrola čistoty topánok je samozrejmosťou! Ale ten čas čo tam máš, by mal byť dostatočný.

0
10 reakcí