Docela mě láka se z Jakarty do Yogyakarty dopravit vlakem,má někdo nějakou zkušenost? Ta třída "A" nevypadá dle obrázků na 8-hodinovou cestu nejhůř a lístky se dají koupit v pohodě přes net. A hlavně jestli je to dobrý nápad z pohledu,že se jedná o konec února tj období dešťů....jestli je to spolehlivé co se nějakých komplikací na trati týče díky počasí .. .

Jakarta - Yogyakarta - vlakem

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

6 reakcí

Docela mě láka se z Jakarty do Yogyakarty dopravit vlakem,má někdo nějakou zkušenost?
Ta třída "A" nevypadá dle obrázků na 8-hodinovou cestu nejhůř a lístky se dají koupit v pohodě přes net.
A hlavně jestli je to dobrý nápad z pohledu,že se jedná o konec února tj období dešťů....jestli je to spolehlivé co se nějakých komplikací na trati týče díky počasí ..

0

my jeli před 4 lety a dost překvapivě super cesta... jeli jsme přes noc a odpočinul jsem si více než v letadle - hodně místa, lůžková úprava sedadla, deka na spaní.. každý vagon svého stevarda.. pohoda.. jen jsme měli problém s nákupem lístků na českou platební kartu.. nakonec vyřešeno přes známou, která v Indonésii nějakou dobu žila a ta měla známého místního, který lístky koupil a my mu peníze zaslali přes účet.. čekal nás i s lístky na letišti.. trochu komplikované ale vyšlo to... rozhodně z vlaku velmi dobrý pocit..

0 Citovat

díky za info!
no nakonec to asi pojedem rozděleně s dvoudenní zastávkou v Bandungu
no ty lístky uvidím....samozřejmě přes net by to bylo pohodlnější(na tripadvisoru někdo píše že to koupil v pohodě někdo zase opak),ale koukám na ten jejich web a ty nejdražší třídy jsou dostupné i na dnešek ještě,tak předpokládám že v únoru to nebude problém sehnat v nejhorším den předem přímo na nádraží ..

0 Citovat

Ahoj,

podobnou otázku jsem řešil před rokem a nakonec vyřešil. Běž na tuhle stránku: http://tiket.com/ Je to takový Indonéský Idos, kde si člověk může zakoupit lístky. Platit se tam dá v pohodě i naší kartou. Můžeš si tam koupit lístky jak na vlak, tak i na letadla.

K cestě
Co si tak matně pamatuji, tak vlak jel myslím asi 8 ráno a pak jede ještě jeden přes noc. Cesta trvala skoro 8 hodin a bylo to celkem fajn. Klimatizace sice frčela jako o život, ale dalo se to vydržet. Z okýnka byl pěkný výhled. Na té stránce, co jsem ti dával odkaz, se dají koupit jízdenky na něco jako business vlak, takže cesta je velmi pohodlná.

Když si to přes ně koupíš. Tak musíš minimálně hodinu před odjezdem na nádraží najít takovou divnou mašinu a ta ti pak vydá jízdenky. Je to něco jako check-in. Nevím co by se stalo, kdyby si to neudělal. Podle mě by tě nepustili do vlaku.

Ještě na závěr - jízdou tímto vlakem chybu neuděláš, bylo to moc fajn.

Ještě jeden odkaz na závěr - fotka výhledu z okýnka (nevím, jestli to bude fungovat): https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

0 Citovat

My sme isli par rokov dozadu autobusom z yogjakarty az na sumatru - cca 26hodin s trajektom..a bol to nezabudnutelny zazitok. Samotny trajekt trval asi 6 hodin, zvysok cesty sme zachadzali pomaly do kazdej dediny - tam nastupili predavaci, divadelnici, hudobnici a pod. Vsetci co vedeli anglicky (aspon trochu) chceli konverzovat, fotili sa s nami a tak. Kebyze mam znovu moznost, volim bus smiley

0 Citovat

Chystám se koupit jízdenku (Executive) a vyhazuje to:
Subclass I - 290 000 IDR
Subclass H - 320 000 IDR
Subclass A - 350 000 IDR

Co znamenají ty "podtřídy" ?
U toho nejdražšího jde vybrat místo v celém vlaku u těch ostatních pouze jeden vagón a pár konkrétních míst - moc nechápu o co tady jde ?

0 Citovat

takže jízdu mám za sebou a vlak můžu doporučit!
jízdenka bez problémů zakoupena na tiket.com a na Gambiru z automatu vytisknuta 20 minut před odjezdem - vlak byl obsazen z 95%
obecně je vlak (třída Eksekutif) celkem v pohodě(na indonéské poměry samozřejmě) - sedačky pohodlné místo pro nohy luxusní snad jen wc použít jen opravdu v případě velké nouze ))
rozhodně doporučuji jídlo a pití s sebou "bistro vůz" nabízí dosti pochybné jídlo k pití pouze balená voda,káva je z prášku zalévaná studenou vodou a ohřívaná v mikrovlnce ..

0
6 reakcí