Jedu do Pobaltí začátkem července 2017. Přílet do Rigy v pondělí v poledne, odlet z Helsinek v neděli odpoledne. Celkem 6 nocí, chtěl bych navštívit Rigu, Tallin a Helsinky (přesun lodí z Tallinu do Helsinek), případně Jurmala k moři. Zajímám se o architekturu, přírodu a případně muzea. Nejsem na párty nebo chlastání alkoholu (v Čechách máme nejlepší pivo). Jak mám rozdělit pobyt mezi Rigu, Tallin a Helsinkami - 2 noci + 2 noci + 2 noci? Nebo Riga 2 noci, Tallin 3 noci a Helsinki 1 noc? Děkuji za náměty a rady. .

Týden v Pobaltí (Riga / Tallin / Helsinki)

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

9 reakcí

Jedu do Pobaltí začátkem července 2017. Přílet do Rigy v pondělí v poledne, odlet z Helsinek v neděli odpoledne. Celkem 6 nocí, chtěl bych navštívit Rigu, Tallin a Helsinky (přesun lodí z Tallinu do Helsinek), případně Jurmala k moři. Zajímám se o architekturu, přírodu a případně muzea. Nejsem na párty nebo chlastání alkoholu (v Čechách máme nejlepší pivo). Jak mám rozdělit pobyt mezi Rigu, Tallin a Helsinkami - 2 noci + 2 noci + 2 noci? Nebo Riga 2 noci, Tallin 3 noci a Helsinki 1 noc?
Děkuji za náměty a rady.

0

Přesně tenhle itinerář jsme měli taky! smiley http://cestujlevne.com/cestopis-na-krid ... -helsinek/

Samotná města zvládneš za odpoledne, kalkuluj proto podle dalších výletů do okolí. Např. v Rize to bude Jurmalla a celkem zajímavé město je Jelgava (plné ortodoxních kostelů). Vždy se jedná o výlety v rámci hodin, ne celého dne.

0 Citovat

V Helsinkách ak bude pekné počasie určite navštívte ostrov/pevnosť Soumenlina. My sme si na to vyhradili cca 3 hodiny a bolo to tak akurát. Boli sme tiež na týždeň a v každom meste po 2 noci. Rodiel bol iba v tom že sme išli opačne. Bolo to tak akurát aby sme sa nemuseli nikam naháňať.

0 Citovat

Děkuji. Ten výlet lodí na Soumenlina plánuji, platí na tu loď i denní lístek na dopravu v Helsinkách. Samozřejmě záleží na počasí, to je ve Skandinávii nevyzpytatelné.

0 Citovat

Můj subjektivní pohled - Tallin nejhezčí, ale nejmenší, Riga nejblíže mému srdci, tam se dá strávit více času. Než Jelgava, jak psal Dave, tak lepší Sigulda. Helsinki se mně nelíbí, než 2 noci tam, raději se St.Petersline do Petrohradu, byť na jediný den tam.

0 Citovat

Kolik to stojí do Petrohradu s tou společností St. Petersline? Děkuji

0 Citovat

Ono to veľmi záleží smiley od dátumu, nárokov na kajutu, s akým predstihom sa to rezervuje etc. Ja som bola tento rok cez Veľkú noc a plavba v najlacnejšej kajute (klaustrofobikom neodporúčam ale mne to na prespanie stačilo) Štokholm - Tallin - Petrohrad (+noc na lodi v cene) - Helsinki ma vyšla okolo 100€ so všetkými poplatkami pri rezervácii asi mesiac vopred. Plavby napr Tallin - Petrohrad - 2 noci v Petrohrade ale nie na lodi - Helsinki budú asi o čosi lacnejšie.

0 Citovat

A teda mne osobne sa tiež Helsinki až tak nepáčili, je to skôr moderné mesto takže pamiatok je iba zo pár a treba za nimi väčšinou ísť dlhšie. Asi by som ten jeden deň radšej strávila v Rige alebo niekde na výlete do okolitých miest. Tallin je síce krásny ale historické centrum je pomerne malé čiže 1 deň naň úplne stačí.

0 Citovat

Děkuji. Pro Helsinky plánuji jen 1 noc a 1 den (důvod: vysoké náklady, město nic moc).Tallinn: stačí tak 0,5 dne na historické centrum (čístý čas)? ten den bych se přepravil z Rigy do Tallinnu (ca. 4,5 hodiny) a pak 0,5 dne prohlídka centra Tallinnu. Děkuji

0 Citovat

Ahoj cestovatelé, přidávám nějaké své rady, tipy a postřehy z Rigy a Lotyšska, snad se bude hodit. http://fijalka.cz/lotyssko/

0
9 reakcí