Ahoj, někdy na přelomu spren/září máme v plánu vyrazit na Island. Chtěli bychom si půjčit kola někde v Reykjaviíku, pak vyrazit směrem na západ a projet si část Islandu na kolech. Bohužel z důvodu omezeného množství dovolené bychom to viděli jen na takových 7 dní. Myslíte, že je to reálné, abychom toho dost stihli a viděli? Zpáteční cestu bychom klidně absolvovali i s kolama autobusem. Máte někdo zkušenosti s cestováním po Islandu na kole? Pokud máte nějaký blog/cestopis, kdy jste nějak obdobně jeli, tak sem s tím. Budu rád i za jakékoliv tipy, kterým směrem se z Reykjaviku vydat, co rozhodně nevynechat, čemu se naopak klidně vyhnout, apod.  .

Island v létě na kole

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

2 reakce

Ahoj,
někdy na přelomu spren/září máme v plánu vyrazit na Island. Chtěli bychom si půjčit kola někde v Reykjaviíku, pak vyrazit směrem na západ a projet si část Islandu na kolech.
Bohužel z důvodu omezeného množství dovolené bychom to viděli jen na takových 7 dní. Myslíte, že je to reálné, abychom toho dost stihli a viděli? Zpáteční cestu bychom klidně absolvovali i s kolama autobusem.

Máte někdo zkušenosti s cestováním po Islandu na kole? Pokud máte nějaký blog/cestopis, kdy jste nějak obdobně jeli, tak sem s tím.
Budu rád i za jakékoliv tipy, kterým směrem se z Reykjaviku vydat, co rozhodně nevynechat, čemu se naopak klidně vyhnout, apod. smiley

Díky.

0

Byl jsem na Islandu v dobe jeste pred tim, nez tam vybuchla sopka ,splachla jim tu okruzni silnici a vrhla tim Island asi o 10 let zpet jak rikali ,ale ona priroda myslim musela zustat stejna , jen to uz vse upravili a zprovoznili ,,na kole jsem to neabsolvoval , ale taky jsem tam byl bouzel jen tech 7 dnu v polovine zari a i pres pouziti autobusu ,co jel ob den a neco jsem se svezl stopem, jsem stihl jen tak tak objet cely Island prevazne jen po te okruzni hlavni ceste jen s odbockami vzdycky a navstivi treba mista jako je Akureyri, vodopad Dettifoss , Gudafoss , ledovec Vatnajokull, neco zbylo na Reykjavik , kde jsem ale spal jen prvni a posledni noc, myslim , ze na kole se toho za 7 dnu moc stihnout neda navic treba dve cesty pres vnitrozemi vedou pres brody a to by asi byl dost ztratovy cas se pres ne dostat s kolem . videl bych to spis na ten bus nebo zapujceni auta i kdyz to je na Islandu financne nakladne , ale treba nekdo ma zkusenosti, mrkni mozna na CK Adventura ,, znam od nich jednoho pruvodce co byl soukromne s kolem na Novem Zelande a jezdi na kolech Irsko .,.tak mozna by tam budou mit i program na Island ze ktereho by se dalo individualne neco nacerpat

0 Citovat

Ahoj, jisté je, že na kole Island za 7 dnů určitě neobjedete, takže se budete muset spokojit jen s nějakou částí. Je vcelku jedno, který směrem vyrazíte, protože příroda je na Islandu nádherná všude. Pokud ale chcete vidět ty nejnavštěvovanější atrakce, tak jeďte na východ směr Zlatý trojúhelník a dál na Vik podél silnice č. 1, protože tam je největší koncentrace vodopádů, gejzíry, rozlité řeky, ledovce atd. Pokud se vám podaří dojet až ke krásnému ledovcovému jezeru Jökulsarlon, budete mít za sebou spoustu parádních zážitků.

0
2 reakce