Ahoj, v únoru se chystáme do Dubaje na tři dny. Může mi někdo zkušený poradit, jak to funguje s taxíky na letišti? Přiletíme ve 3 ráno, takže MHD bude bez šance, a tak zvolíme pro cestu do hotelu taxi. Jsou na letišti různé společnosti s různými cenami anebo nemá smysl hledat a brát prvního? Jak velké očekávají řidiči dýško? Pokud se zde najde i někdo, kdo v Dubaji využil možnosti projet se ve čtyřkolce v poušti, tak také ocením tip na společnost toto pořádající. Rád bych měl jen několika hodinový zážitek ve čtyřkolkách, zatím jsem totiž našel pouze komplexní akce s večeří, tancem atd... za horentní sumy  .

Dubaj a místní poměry

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

21 reakcí

Ahoj, v únoru se chystáme do Dubaje na tři dny. Může mi někdo zkušený poradit, jak to funguje s taxíky na letišti? Přiletíme ve 3 ráno, takže MHD bude bez šance, a tak zvolíme pro cestu do hotelu taxi. Jsou na letišti různé společnosti s různými cenami anebo nemá smysl hledat a brát prvního? Jak velké očekávají řidiči dýško?

Pokud se zde najde i někdo, kdo v Dubaji využil možnosti projet se ve čtyřkolce v poušti, tak také ocením tip na společnost toto pořádající. Rád bych měl jen několika hodinový zážitek ve čtyřkolkách, zatím jsem totiž našel pouze komplexní akce s večeří, tancem atd... za horentní sumy smiley

0

nieco na studium smiley
viewtopic.php?f=23&t=1801&hilit=dubaj

0 Citovat

Když si vezmete oficiální taxi (krémová auta s různě barevnou střechou) a budete trvat na jízdě podle taxametru (asi se ani nestává, že by se to nějak odrbávalo) tak by doprava měla být za poměrně přijatelnou cenu.
Výlet do pouště s večeří, programem... (většinou je to terénním autem s profi řidičem) podle mě stojí za ty peníze (nebývá to až tak drahé...)

0 Citovat

Prave vcera jsem dorazili z Omanu az v 11 vecer, tak jsem vzali taxi do hotelu za cca 10 km bylo 25 AED , z letiste po priletu pred tydnemjsme platili nastupnich 25, pry se da nekde popojit, mavnout na taxi a nechat se odvezt bez taxametru jinde ve meste je nastup 5 .jeste je asi problem, ze z terminalu 2 je treba se dostat na 1 na metro, v busech se moc vyznat nejde a za prejezd nauctoval k 25 dalsich 15

0 Citovat

Mikir - ahoj, Tvá diskuze k cestě do Ománu mě zaujala a mám zájem o některé Tvé poznatky a zkušenost z cesty, rovněž mám některé dotazy, které by mi pomohly při mé cestě. díky za kontakt na mail inters@post.cz. Ahoj a pěkný začátek nového roku, spojený s mnoha dalšími cestami. M.

0 Citovat

no Mikir ma za ulohu spisat vsetky tipy a triky, takze prosim nie do SZ, ale priamo do fora smiley

0 Citovat

To je sice fajn, ale splnit "úkol" bude trvat asi více než týden, kdy potřebuji především jeho názor a zkušenost s pronájmem auta, k čemuž je čas nanejvýš aktuální. Tedy pokud bude možno info k půjčení ( chci cca 17 dnů) , od koho měl, jaká karta (diskutoval ohledně kredit x debet), jak depozit, pojištění, spoluúčast, příp. pojištění 0 spoluúčast? díky moc M.

0 Citovat

Přesně tak, čas. Potřebuješ... Hledat informace na netu, kterých je všude spousta zabere čas. Tak to mikir všechno co potřebuješ sepíše a postne tady. Ale včera bylo pozdě, ne ?

0 Citovat

tiez mam niekedy pocit, ze sa tu niektori len zaregistruju aby im niekto spisal itinerar uplne do detailov a pomaly su este aj nestastni ak nedostanu do 24 hodin odpoved kde ja zastavka MHD v Burkine Faso ak chcem ist do Ghany a ci beru aj Visa Electron smiley Kde je to dobrodruzstvo spoznavania trochu naslepo? smiley

0 Citovat

ahoj zo 4 kolkami ta na pušt a duny asi nepustia.My sme chceli tiež 4 kolky ale povedal že na pušt s tym nemožeme len na nejaku drahu ktora bola dost o ničom tak sme si požičali toto a celkom to bola zabava smiley https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=591BDDF9 neskor napišem k tomu viac musim teraz bežat

0 Citovat

ahoj prepač zabudol som nato smiley my sme išli na Hatta mountain safari za 30€ na osobu v podstate to bolo ale nuda.odviezol nas do nejakych hor pri Omane a išli sme naspat smiley cestou tam ale zastavil možno 50-60km od dubaja pri hlavnej ceste a tam bola takato požičovna,to autičko ktore je na fotke stalo ale 600 dirhamov(160€) čiže až taka cenova vyhra to nieje. na googli sa daju najst rozne taketo požičovne ale všetko je tak 50-70km od dubaja čiže cesta taxikom by tak stala dalšich 50e zhruba....ako jednodenna atrakcia sa to ale zatu sumu asi neoplati ak sa mate dopravit taxikom.My sme v podstate pred cestou do dubaja tiež hladali take niečo ako ty a vždy sme našli len toto v pušti a dopravit sa tam dalo jedine taxikom. ASi som moc neporadil ale aspon niečo

0 Citovat

Ahoj, máte někdo zkušenosti s brzkou ranní návštěvou (5:30) Burj Khalifa - varianta Sunrise + Café? A jak je to s otvíračkou Dubai Mall, který oficiálně otevírá až v 10h? Je to tak, že se to vztahuje jen na obchody, ale celý "areál" je přístupný i v noci?
Díky!

0 Citovat

No vchod do Burj Khalifa je zevnitř Dubai mall, takže teoreticky by tam mohli mít otevřeno brzo, když pouští už do 5.30.

0 Citovat

Vstup na Burj Khalifu maš hned pri vchode do dubai mallu od fontany..avšak či sa da dostat aj pri fontanu nejak inak ako cez dubai mall tak to už neviem smiley myslim že ked im napišeš mail tak ti určite niečo poradia smiley

0 Citovat

Okolí fontány je otevřený nonstop není tam nikde žádná závora smiley
My jsme byli na Sunrise okolo 7 ráno. Když jsme se vrátili do Dubai Mallu někdy okolo 8 ráno a chtěli jsme si dát něco k jídlu tak jsme měli problém. Museli jsme počkat až do cca 8:30 kdy něco otevřeli. Jinak všechny ostatní obchody byli zavřený a obchoďák byl totálně prázdnej.

0 Citovat

Díky. My přilétáme večer, kdy chceme stihnout fontánu, projít Dubai Mall a brzy ráno pak Khalifu. Odlet v 9:00, dá se to? Od vstupu do Khalify je to prý na letiště metrem cca hodina. Ještě teda úplně nevíme, jak a kde strávit těch pár hodin v noci mezi zavřením Mallu a prohlídkou Khalify (tj. 1:00 - 5:30) - nějaké tipy?

0 Citovat

Rekl bych, ze to moc realne neni, nebo spis za jakych podminek, metro jede jen na terminal 3 nebo 1, na 2 ne ...tusim ze prvni v 5.50 v patek rano nejde, pri odletu v 9 rano v 7 rano na letisti, ten vychod slunce neni v 5.30 ..taky muze byt mlha, k tomu obchazeni Dubaj Mall ...a vstup je 130AED....

0 Citovat

Taky bych to neriskoval, když je odlet v 9. Navíc východ slunce je v těhle měsících až kolem půl 8.

Já osobně tam teda půjdu, ale protože mě letí letadlo na Srí Lanku až ve 12:35.

0 Citovat

ak sa jedná o piatok tak pozor,prvé metrá začinajú jazdit až o 10:00
Slnko podla googlu vychádza zhruba o 7:00 takže na Burj to može byt už 6:45 ..metro na letisko ide cca 30 minut a nie hodinu...no je to len tak tak smiley

0 Citovat

Ještě je důležitý počítat s tím, že sunrise na Burj je otevřený jen v pátek a sobotu smiley

0 Citovat

Aha, no tak to uz je zase o necem trosku jinem i kdyz je cena vyssi, me jen napadlo ze kdyz je ted ta Dubaj tak levna a zrejme jeste nejakou dobu bude ,tak proc toho nevyuzit jeste k letu nekam, jinam , ted jsme to spojili s Omanem no a premyslim o necem na duben

0 Citovat

Koupit zvlášt letenku do Dubaje a pak zvlášt jinam se vyplatí pouze s Cebu Pacific. Jinak ve většině případů je to dražší než na jedné letence. (mluvím přímo například o Colombu viz na jedné letence z Prahy s flydubai kdy to bylo kolem 9tisíc Kč)

Vlastně záleží kolik ta zpáteční do Dubaje z Prahy/Ostravy výjde - kde jsou ty časy kdy to stálo deset euro one way (AIR FAST TICKET hra jménem: MEZERNIKOVANA smiley smiley

0
21 reakcí