cestujlevne.com

Nový Zéland - celní předpisy

Městská i příměstská doprava, co je kde k vidění, zajímavosti v lokalitách

Nový Zéland - celní předpisy

Příspěvekod good-rebelka » 09 led 2017 11:12

ahoj cestovatelé,
příští měsíc se chystéme na měsíc na NZ. Chci se zeptat, zda musíme mít s sebou výpis z účtu, abychom mohli doložit, že máme s sebou dostatek finančních prostředků. O dovážení ovoce, zeleniny apod jsem se dočetla, že vůbec není možné. Máte ještě nějaké zkušenosti se Zélandem co ano a co ne? :) díky moc.. a cestování zdáááár :mrgreen:
good-rebelka

Re: Nový Zéland - celní předpisy

Příspěvekod McLovin » 09 led 2017 12:02

Väčšinou tie peniaze nekontrolujú ale keďže to majú v podmienkach, tak si to môžu vyžiadať a ak ten výpis nebudeš mať, tak ťa jednoducho nepustia. Inak ovocie a zeleninu majú aj na Zélande, takže nevidím dôvod ju tam trepať cez pol sveta :D Doviezť ju samozrejme môžeš ale pochybujem, že dokážeš splniť ich prísne podmienky:
All food and food-related products imported for personal use or sale must meet New Zealand standards and requirements. MPI's role is to help make sure imported fresh fruit, fungi, herbs, and vegetables are correctly labelled, safe to eat, and free from pests and harmful organisms.

Ešte sa priprav, že ti budú kontrolovať aj či máš čisté topánky, takže všetky topánky si pred cestou poriadne vyčisti :)
McLovin

Příspěvekod good-rebelka » 09 led 2017 12:18

McLovin píše:Väčšinou tie peniaze nekontrolujú ale keďže to majú v podmienkach, tak si to môžu vyžiadať a ak ten výpis nebudeš mať, tak ťa jednoducho nepustia. Inak ovocie a zeleninu majú aj na Zélande, takže nevidím dôvod ju tam trepať cez pol sveta :D Doviezť ju samozrejme môžeš ale pochybujem, že dokážeš splniť ich prísne podmienky:
All food and food-related products imported for personal use or sale must meet New Zealand standards and requirements. MPI's role is to help make sure imported fresh fruit, fungi, herbs, and vegetables are correctly labelled, safe to eat, and free from pests and harmful organisms.

Ešte sa priprav, že ti budú kontrolovať aj či máš čisté topánky, takže všetky topánky si pred cestou poriadne vyčisti :)

ahoj dekuji za zpravu.. nemela jsem v umyslu dovazet na NZ ovoce a zeleninu... ovsem do letadla si beru napr banany, jablka.. a v USA se mi stalo, ze jsem transitovala a banan mi v batohu nasli a vyhodili... takze jen z toho duvodu.. zapomenuty banan - vyhozeny banan :D Loni jsem byla "kousek" vedle - Tahiti a bylo tam nadherne a sem se takee moc tesiiiim :)) kdys tab byl?
good-rebelka

Příspěvekod McLovin » 09 led 2017 13:03

Pred kontrolou budeš mať k dispozícií odpadkové koše, kde môžeš bez následkov zahodiť všetko, čo je zakázané :) Všetko jedlo, ktoré nezahodíš musíš potom priznať a označiť to v Arrival Card. Ak to nepriznáš a pri prehliadke ti to nájdu zaplatíš 400$ pokutu a riskuješ, že ťa nevpustia do krajiny prípadne ďalšie pokuty až do 10,000$ tuším. Takže si tú kartu potom poriadne prečítaj a všetko priznaj, aj keď si niesi istá.

Ja som tam bol na working-holiday a teraz pred Vianocami som sa vrátil domov po 15 mesiacoch ;)
McLovin

Příspěvekod good-rebelka » 10 led 2017 10:50

tak přiznám, i to co nemám :DDD tak to ses tam musel mit skvěle - working-holiday :)
good-rebelka

Příspěvekod evinkamalinka » 10 led 2017 13:23

Ahoj, taky se chystáme příští měsíc na zéland, na 3 týdny. Jak je to prosím s tím výpisem z účtu? Normálně v měně CZK?
evinkamalinka

Příspěvekod t0mik » 10 led 2017 16:37

Já myslím, že na 3 týdny se zpáteční letenkou se na vůbec nic na imigračním ptát nebudou. Myslím prokázání peněz a pod. Maximálně očekávej otázku kde budete spát první noc a jaký máte plán. Samozřejmě celní předpisy je něco jiného, jak zde bylo napsáno výše. Moje zkušenost je taková, že když jsem jel na NZ poprvé na Working Holiday, tak vše v poho. Avšak podruhé jsem tam jel na turistické vízum a bez zpáteční letenky, což už byl trabl. Takže si mne vytáhli a zpovídali. Ale byli celkem hodní, stačili jim výpisy v CZK a ujištění, že po 90ti dnech si pořídím vízum abych tam nebyl nelegálně. Jen pro vysvětlení, podruhé jsem tam jel s přítelkyní co měla WH vízum, ale já jsem to své už měl vyčerpané, je jen 1x za život. Takže bych se pasovky na NZ vůbec nebál a na celním se prostě nesnažit přivést nějaké jídlo a tak, jinak je to za 400 :)
t0mik

Příspěvekod evinkamalinka » 11 led 2017 14:18

No my tam jedeme navštívit ségru, takže první dny budeme spát u ní.. Tak doufám, že se kvůli tomu nezačnou vyptávat nějak víc, aby to nevypadalo, když tam mám rodinu, že tam chceme emigrovat, ale to my fakt nechceme :D Takže není lepší říct, že tam nikoho neznáme?
evinkamalinka

Příspěvekod t0mik » 11 led 2017 16:19

Kdepak, na NZ je to fakt v poho když máš zpáteční letenku... Já bych řekl po pravdě že budete spát u ségry...
t0mik

Zpět na Průvodce destinacemi