ahoj cestovatelé, příští měsíc se chystéme na měsíc na NZ. Chci se zeptat, zda musíme mít s sebou výpis z účtu, abychom mohli doložit, že máme s sebou dostatek finančních prostředků. O dovážení ovoce, zeleniny apod jsem se dočetla, že vůbec není možné. Máte ještě nějaké zkušenosti se Zélandem co ano a co ne?  .

Nový Zéland - celní předpisy

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

7 reakcí

ahoj cestovatelé,
příští měsíc se chystéme na měsíc na NZ. Chci se zeptat, zda musíme mít s sebou výpis z účtu, abychom mohli doložit, že máme s sebou dostatek finančních prostředků. O dovážení ovoce, zeleniny apod jsem se dočetla, že vůbec není možné. Máte ještě nějaké zkušenosti se Zélandem co ano a co ne? smiley díky moc.. a cestování zdáááár smiley

0

Pred kontrolou budeš mať k dispozícií odpadkové koše, kde môžeš bez následkov zahodiť všetko, čo je zakázané smiley Všetko jedlo, ktoré nezahodíš musíš potom priznať a označiť to v Arrival Card. Ak to nepriznáš a pri prehliadke ti to nájdu zaplatíš 400$ pokutu a riskuješ, že ťa nevpustia do krajiny prípadne ďalšie pokuty až do 10,000$ tuším. Takže si tú kartu potom poriadne prečítaj a všetko priznaj, aj keď si niesi istá.

Ja som tam bol na working-holiday a teraz pred Vianocami som sa vrátil domov po 15 mesiacoch smiley

0 Citovat

tak přiznám, i to co nemám smileyDD tak to ses tam musel mit skvěle - working-holiday smiley

0 Citovat

Ahoj, taky se chystáme příští měsíc na zéland, na 3 týdny. Jak je to prosím s tím výpisem z účtu? Normálně v měně CZK?

0 Citovat

Já myslím, že na 3 týdny se zpáteční letenkou se na vůbec nic na imigračním ptát nebudou. Myslím prokázání peněz a pod. Maximálně očekávej otázku kde budete spát první noc a jaký máte plán. Samozřejmě celní předpisy je něco jiného, jak zde bylo napsáno výše. Moje zkušenost je taková, že když jsem jel na NZ poprvé na Working Holiday, tak vše v poho. Avšak podruhé jsem tam jel na turistické vízum a bez zpáteční letenky, což už byl trabl. Takže si mne vytáhli a zpovídali. Ale byli celkem hodní, stačili jim výpisy v CZK a ujištění, že po 90ti dnech si pořídím vízum abych tam nebyl nelegálně. Jen pro vysvětlení, podruhé jsem tam jel s přítelkyní co měla WH vízum, ale já jsem to své už měl vyčerpané, je jen 1x za život. Takže bych se pasovky na NZ vůbec nebál a na celním se prostě nesnažit přivést nějaké jídlo a tak, jinak je to za 400 smiley

0 Citovat

No my tam jedeme navštívit ségru, takže první dny budeme spát u ní.. Tak doufám, že se kvůli tomu nezačnou vyptávat nějak víc, aby to nevypadalo, když tam mám rodinu, že tam chceme emigrovat, ale to my fakt nechceme smiley Takže není lepší říct, že tam nikoho neznáme?

0 Citovat

Kdepak, na NZ je to fakt v poho když máš zpáteční letenku... Já bych řekl po pravdě že budete spát u ségry...

0 Citovat

seznam zakázaných věcí http://www.customs.govt.nz/features/pro ... fault.aspx

0
7 reakcí