Ahoj, má někdo zkušenosti s dopravou v Barceloně? Metro? Doprava z/na letiště...? Diky .

Barcelona

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

Ahoj,

má někdo zkušenosti s dopravou v Barceloně? Metro? Doprava z/na letiště...?

Diky

0

Ahoj,
z/na letiště bych určitě doporučila nejlevnější variantu shuffle Aerobus. Zaveze rovnou do centra a parkuje přímo před letištěm, kde si i koupíš lístek (prodávají ho řidiči autobusu přímo před autobusem, kde si vyvalí stoleček, u něj si koupíš lístek a pak už jen nastoupíš) jednosměrný lístek stojí cca 6 euro, zpáteční lístek stojí cca 10 euro s tím, že má platnost devět dní.
Po městě se nejlépe a také nejlevněji cestuje metrem, pokud hodláš cestovat více doporučuji si pořídit T10 ticket za 10euro na 10 jednotlivejch jízd, koupíš na určitejch místech nebo přímo v metru v automatu.
Tady je dost přehlednej travel guide:
http://www.barcelona-tourist-guide.com/ ... eT10Ticket

0 Citovat

Ahoj, z letiště Gerona jede do Barcelony bus, parkuje před letištěm a lístek si koupíš v budce na parkovišti, kde stojí bus. Jízdné je celkem levné. No a v Barceloně mi přijde nejlepší cestování taxíkem - pokud to tam neznáš.

0 Citovat

Díky moc za rady smiley

0 Citovat

Ahoj doufám, že se nedostávám mimo předmět diskuze, ale měl bych dotaz na ubytování. Na konci května jedu do Barcelony na 4 týdny do Barcelony na studijní pobyt (do 21. června) a hledám nějaké rozumné ubytování. Vzhledem k tomu, že je to na delší dobu asi bych hledal samostatný pokoj, abych měl klid, popřípadě kdyby se mě někdo rozhodl navštívit z domova. Na booking.com jsem se díval ma možnosti a viděl jsem, že je možnost sehnat pokoj v levnějších penzionech na toto období i kolem 20 tisíc, což není až tak zlé dle mého názoru. Každopádně bych se rád zeptal, zda se nenajde někdo kdo by měl nějaký ještě lepší tip. Byl bych moc vděčný. Díky

0 Citovat

Na měsíc ubytka bych si snad rači i našla nějaký pokoj v nějakém bytě, kde by byli spolubydlící taky studenti/erasmáci či tak... Vyjde i víc jak o polovinu levněji..najdeš i za 250eur.
http://www.loquo.com/en_us
http://www.idealista.com/en/

0 Citovat

V případě, že by někdo kolem Barcelony jen projížděl a chtěl si tam udělat jednodenní zastávku, doporučuju parkoviště hned nad Nou Campem. Je to asi jediný zdarma, který se nám podařilo najít. Jedinou nevýhodou je, že je na něm a kolem něj večer dost prostitutek, ale to je momentálně všude po Španělsku smiley

0 Citovat

Mno už se docela těšim - mám termín od 9.5 do 13.5...i když jsem jako nefanoušek FC Barcelona chtěl jít na Nou Camp, na zápas...tak bohužel Barca hraje na Atleticu Madrid..tak mě napadlo jít na druhej tým - Espanyol Barcelona a ten hraje s Realem Madrid smiley parádička... smiley

0 Citovat

Ahojte, ja by som sa chcela spytat, ci ma niekto skusenost s ubytovanim v Barcelone, ktore by doporucoval (pocas leta, jul / august, cca na 6-7 dni). Pre 2 osoby, staci uplne skromne, dokonca aj samostatne wc a kupelnu by som ozelela smiley cize ide cisto o co najlepsiu cenu. Ale zase nie tak, aby som bola na izbe aj s cudzimi ludmi. Viem, ze sa to da pozriet na bookingu a podobnych strankach, ale ide mi prave o tu skusenost, aby som sa vyhla nejakym plesniam a pod. smiley

A este jedna vec ohladom cestovania - na metro sa daju zakupit aj viacdnove listky? resp. link na stranku, kde by som si mohla pozriet veci ohladom metra.. dakujem!

0 Citovat

Má někdo zkušenost s Barcelona Card? http://euro.wwte7.com/pub/agent.dll?qsc ... =718-30007

Vyplatí se?

0 Citovat

Nejlevněji se dá z letiště dostat autobusem č. 46, stojí přímo před terminálem 2, jízdné vyjde na 2Eur. Nebo se dá koupit někde v automatu, možná i u řidiče ( my kupovali až ve městě v PNS ) lístek T10 za 10 Eur, je na 10 jízd jak metro, tak bus nebo tram, může na něj jet najednou více lidí. Stojí v centru na zastávce Placa Espanya nebo Placa Catalunya. Pro nenáročné cestovatele můžu doporučit malý čistý hostel Backpackers BCN na ulici Casanova 52, rezervováno přes hostelword.com, blízko do centra i na metro. Za 10Eur postel v 9 lůžkové ložnici, snídaně v ceně, zdarma skříňka s klíčkem, mapa Barcelony. Nebo dražší ménělůžková ložnice. Barcelonou jsme byli nadšeni, všude pořádek, pláže i parky neustále uklízejí, po chvíli se člověk slušně orientuje jak ve městě, tak v dopravě. Jídlo v supermarketech, které jsou na každém rohu, cenově srovnatelné s naším. Letěli jsme z Katovic, pro Čechy sleva na parkovném 90%, když si vyzvednete na informacích slevovou kartu, takže na 6 dní 80,- Kč smiley

0 Citovat

Ahoj!!!

Právě jsem dokončila svůj výpravný průvodce po Barceloně. Byla jsem tam už snad pětkrát včetně dvouměsíčního "jazykového" pobytu. Barcu naprosto zbožňuju, což asi poznáte i z mého materiálu:) Viz níže. Dejte vědět, kdyby vás zajímalo víc! A hlavně si ji užijte, je naprosto nenapodobitelná!!!:)

bit.ly/1pv7TvF

0 Citovat

Ahoj,
za pár týdnů mířím do Portugalska a mezipřistání mám právě v Barceloně, kde budu 3:35 ráno. Protože odlet dál mám až 12.20, napadla mě hříšná myšlenka, jestli by se za tu chvilku dalo z letiště otočit centrum a vidět aspoň Sagrada Familia. Máte prosím nějaký tip na nejrozumnější a nejrychlejší přepravu, je lepší si počkat na aerobus v 5:35 nebo radši jet něčím jiným?

Moc děkuji smiley

0 Citovat

Ahoj,

osobně bych zvolil z letiště příměstský vlak http://www.renfe.com/viajeros/cercanias/barcelona/index.html, který jezdí od 5:42 zhruba každou půlhodinu (cena by měla být 2,5 eura). Za 20 minut jsi na nádraží Sants, kde přestoupíš na metro L5 (2,15 eur) - 16 minut na Sagradu Familii.

0 Citovat

Ahoj, stačí na Barcelonu 2 dny (přílet kolem 13. hod a odlet druhý den kolem 18. hod) nebo raději 3 dny?

A druhý dotaz. Někde jsem četl, že od února letošního roku jezdí z letiště do centra nově metro. Je to pravda?

Děkuji

0 Citovat

Aby jsi viděl i ten základ tak bych radši dal 3, ta první varianta co říkáš je spíš den jeden a to je málo, není to tam všechno na jednom místě.

0 Citovat

tiez som za tri dni a k druhej otazke...co tak pozriet na stranku metra?:)
http://www.tmb.cat/en/detall-linia-metro/-/linia/L9S

ano, uz skoro mesiac premava

0 Citovat

Nějaké tipy na místa kde se podívat a nejsou tak profláknutá, že je člověk najde v každém průvodci? Případně kde se zajít najíst nebo napít smiley

0 Citovat

Sice to určitě v průvodcích najdeš, ale asi ne hned mezi těma top profláknutýma místama typu Sagrada, mně se líbí Tibidabo a pak Montjuic, procházkou z Plaza Espanya - jsou tam krásný výhledy, olympijský park, spousta lidí tam sportuje, můžeš si tam dát kafe/pivko a jen tak koukat nebo zevlovat, za mě super. A když si sedneš na ulici na pivko do nějakýho bistra tak z tapas si dej patatas bravas - sice jsou to "jen" opečené brambory s pikantní omáčkou, ale my jsme si to zamilovali a k pivu nebo vínu parádní smiley

0 Citovat

Montjuic mám v itineráři, takže tam určitě zajdem. Plánoval jsem na něj cca půl dne, tak snad to bude dost. Tibidabo jsem zvažoval, ale co jsem pochopil je to už kousek dál a nevím zda se tam vyplatí vyrazit třeba jen na pár hodin odpoledne nebo to je celodenní záležitost. Výhledy vypadají super, zábavný park mě nebere, zvládám max labutě smiley

0 Citovat

Tam jde výhled, když bude hezky, tak je úžasnej, celá Barcelona a široké okolí, jede tam nahoru lanovka. Zábavní park atd vůbec neřeš, nestojí ani za řeč, jediný co stojí nahoře za návštěvu je katedrála. Jinak je to záležitost cca 2 hodin? Jediný co Tě časově limituje je chytit bus nahoru a dolu a lanovka. A právě, že je to kousek dál, tak to není tak přecpané turisty. Za mě rozhodně vyraž. Půl dne na Montjuic je za mě úplně v pohodě smiley

0 Citovat

Jak funguje ta jízdenka T-10? Při vstupu do metra jí označím a pak snad má platit 75 min ve všech prostředcích. Můžu třeba popoject 2 stanice metra, vystoupit a prohlídnout si na chvíli nějakou památku a pak znovu nastoupit na metro a ject dál (samozřejmě vše do 75 min)?

0 Citovat

dostanes 10 lupenu smiley

0 Citovat

Já mám takovej dojem, že bus jede jen na spodní stanici té zubačky a nahoru musíš vždycky zubačkou smiley Ona obecně Barcelona je v rámci Španělska úplně jiná liga a žádnou láci tam rozhodně nečekej.
Edit: tak asi busem se tam dostaneš taky, za sebe doporučuju ten funicular a myslím, že my jsme k němu jeli obyčejnou mhd od Cosmocaixa - je tam i pěkný muzeum a park s kavárnou, já tam měl nějakou konferenci, takže jsme vyráželi odtamtud.

0 Citovat

Jak je to s tou cenou lanovky na Tibidabo? Pokud nechci do parku (jen kostel a výhledy), tak je cena 7,70 Euro za jízdu tam i zpět?

A pokud bych jel tím turistkým busem T2A, platí na něj jízdenka T-10?

0