Pořád zvažuju velikonoční výlet do Budapešti. Přečetl jsem nějaké cestopisy, kde dokonce někteří střelci tvrdili, že se to dá obejít za den, ale mám rád poněkud pohodovější tempo.  .

Budapešť za 3 dny?

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

19 reakcí

Pořád zvažuju velikonoční výlet do Budapešti. Přečetl jsem nějaké cestopisy, kde dokonce někteří střelci tvrdili, že se to dá obejít za den, ale mám rád poněkud pohodovější tempo. smiley

Doufám, že 3 dny by mohly stačit. Chtěl jsem se zeptat, zda můžete doporučit nějaká místa, kde se zajít najíst, napít. Klidně i nějaká turistická místa, která nejsou zas tak provařená. Netřeba vypisovat notoricky známé památky, to jsem schopen si dohledat. Spíš co jste viděli, líbilo se a není to třeba úplně provařené. Mám rád vyhlídky, takže pokud máte tip odkud je hezký výhled, taky uvítám.

Poslední věc. V případě špatného počasí se nabízí nějaké lázně. Opět uvitám tip na nějaké ne úplně provařené, kde bude milion turistů a nebude tam k hnutí.

Díky smiley

0

V rámci tří dnů a pohodového tempa určitě zvládnete i lázně.
Taky jsme výhledový a doporučuju klasiku v podobě Buda castle nebo Citadellu.

Vzhledem k tomu, že taky objíždíme různá akvária, tak jsme si udělali výlet i sem (teda do Tropicarium).
A byli jsme v létě, tak nám přisla i dobrá / zajímavá projekce fontány s hudbou na Margitszigeti.

0 Citovat

aj ked som bol v Buda asi 30x, nikdy nie poriadne, tak vlastne vela toho neviem smiley
co chcem ja navstivit ked budes cas smiley https://www.tripadvisor.com/Attraction_ ... ngary.html
a suhalsim so srneckem, pekny vystup a vyhlad je na Citadellu.
A "nazrat" sa do nejakeho all you can eat siete Trofea smiley

0 Citovat

v Budapesti som bol zatial cielene na dvoch vikendovkach (zima/leto) a viac menej len na take loudanie sa po meste. Myslim, ze ten vikend je akurat. V kupeloch som bol len v Gellert, Szechenyi by som dal skor asi v zime za minusovych teplot, nech tam riadne stupa para a ma to uroven smiley

0 Citovat

Na atrakcie Budapešte mám jedno vlákno tu na fóre. Určite si zarezervujte parlament dopredu, pretože anglické prehliadky bývajú vypredané na pár hodín dopredu, ak by ste chceli kupovať až na mieste. Cez net sa to dá pohodlne zaplatiť a prídete na zjednaný čas. V bazilike svatého Štefana je relikvia - ak máš rád Age of Empires, tak sa ti to bude páčiť, lebo je v takom domčeku, ako v tej hre zdvíhali tí kňazi - a tou nie je nič menšie než pravá ruka samotného svatého Štefana. Hrad je krajší zdola než zhora; ak sa vyšplháš hore, krajšia časť je vpravo - smerom na rybársku baštu - veľmi pekné zákutie s kostolom svatého Matyáša, podľa mňa o dosť krajšie ako Citadella, tá je taká ozruta. Hoci teda výhľad OK. Kúpele mám rád Gellert, lebo sú proste krásne, ale zase nie je tam veľa možností vyžitia pre páry - to podstatné je oddelené podľa pohlavia - a celkovo tam tých bazénov nie je veľa. V Sechenyi som nikdy nebol, tak neviem. Rudas majú nočné kúpanie, čo je celkom fajn - je tam aj terasa. Ten aquapark, do ktorého sa dá dostať z námestia hrdinov autobusom stojí podľa mňa za nič. Je tam akože replika Angkor Watu, ale celkom nuda... Ale ja nemám rád ani tropický ostrov, tak možno sa to iným páči (ale zato Aqualand Moravia milujem - rozdiel spočívá asi v množstve tobogánov).

Inak v letnom období sa dá spraviť prehliadka z lode mimo tých turistických výletov aj obyčajnou MHD loďou, už si nepamatám ako premávala, ale nastupovali sme až za Margaritiným ostrovom (za smerom od centra) a chytili sme pekné predné miesta. Ale aj tie turistické výlety sú celkom fajn a nie sú nejak veľmi drahé (z mojho pohľadu) - zvlášť tie, kde nemáš večeru, ale napr. ochutnávku vína.

No neviem, teraz mi nič také už nenapadá, ale určite je tam príjemnné sa len tak túlať. Mám tam rád aj tie pekné mosty. Ale napr. tržnica ma veľmi nebavila - je to hrozne turistické - na niečo autentickejšie natrafíš na jej úplnom konci pri východe, kde stoji sem tam nejaká babka a predáva, čo má z domu.

0 Citovat

Když jsem byla v Budapešti poprvé, tak jsme byli v jeskyních http://caving.hu/adventure-caving. Helmu s lampou a overaly zapůjčí, bylo to úžasné, i když po 3 hodinách to tam na mne začalo všechno trochu padat smiley
Jinak 3 dny jsou v pohodě, všechno se dá zvládnout. V lázních jsem byla jen v profláklých Széchényiho, za mne dobrý. Ještě se mi teda líbila ZOO, sice malá, ale bonus v podobě pohlazení volně lezoucího lenochoda.

0 Citovat

Dík za super tipy! smiley

0 Citovat

Pohodové tempo se dá bez námahy zrychlit i pomocí Budapest Card nebo 72h jízdenky na MHD. smiley
Na jídlo doporučuji tržnice. Ani ne tak nejprofláklejší Central Market, jako spíš ty menší. Moje oblíbená je https://www.google.com/maps/place/R%C3%A1k%C3%B3czi+T%C3%A9ri+V%C3%A1s%C3%A1rcsarnok/@47.4928285,19.0728067,18.5z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x263a18073b5f608e!8m2!3d47.4929147!4d19.0733048
Lázně bez davů jsou např. Király https://www.google.com/maps/place/Kiraly+Medicinal+Bath/@47.5106274,19.0383895,18.5z/data=!4m5!3m4!1s0x4741dc1b438c256b:0xdbc813e961cc919b!8m2!3d47.5106414!4d19.038179 Sice zvenku vypadají, že by se mohly brzo rozpadnout, ale tím bych se nenechal odradit. smiley
Noční koupání v Rudas je super, Gellért jsou asi zase nejhezčí lázně, ale ty davy nevychovaných turistů... smiley

0 Citovat

Úplně jsem zapomněl na svá oblíbená bistra. smiley https://www.google.com/maps/place/V%C3%A1r+Bistro/@47.4997172,19.0350184,20z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0x4741dc22e7e2c143:0x630e997c1e3060b!2sBudapest,+T%C3%A1rnok+u.+1,+1014+Ma%C4%8Farsko!3b1!8m2!3d47.499981!4d19.0352869!3m4!1s0x0:0x1b99040a277d1e98!8m2!3d47.499722!4d19.0350835 https://www.google.com/maps/place/Lecs%C3%B3+Magyaros+Gyors%C3%A9tterem/@47.5125824,19.0479796,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x4741dc0efb7b388f:0xc9d7a25a2fc25b8d!8m2!3d47.5125824!4d19.0501683

0 Citovat

Sice ti nedam tipy na víkend, ale Budapešť nemá vadu. Pro mě nejlepší hlavní město Evropy! Pecka...

0 Citovat

na chvilu kuknut nejake "Ruins Pubs" napr. Szimpla kert

0 Citovat

Mna ta Szimpla sklamala, vonku uz SBSka a vo vnutri uz len turisti

0 Citovat

hmm tak to uz nie je ono asi sa zmenilo, ja este v 2012 som bol

0 Citovat

Vypadá to, že pojedem autem. Byli jste tam někdo autem? Zajímá mě jestli kvůli 100 km úseku v Maďarsku kupovat jejich dálniční známku nebo se to dá v pohodě objet po okreskách. Google hlásí, že těch 100 km mimo dálnici pojedu 2 hodiny, ale předpokládám, že se pořád nejede jen obcí.

0 Citovat

ale jasne ze sa da po okreskach. keby si sa vyhol aj slovenskej dialnici tak to mas od hranice cez Senicu, Trnavu, Salu, Nove Zamky a Sturovo tak o hodinu a nieco dlhsie.

0 Citovat
toncek napsal(a):

Vypadá to, že pojedem autem. Byli jste tam někdo autem? Zajímá mě jestli kvůli 100 km úseku v Maďarsku kupovat jejich dálniční známku nebo se to dá v pohodě objet po okreskách. Google hlásí, že těch 100 km mimo dálnici pojedu 2 hodiny, ale předpokládám, že se pořád nejede jen obcí.

Tak určitě to není ze Slovenska do Budapešti 100 km, ale něco kolem 200 km po dálnici. Jinak maďarská okreska není třeba jako u nás, cesty jsou tam obecně dost hrozný. A pokud máš na to, aby jsi jel do Budapešti autem, tak mi uniká smysl řešit mýto za 250 Kč....

0 Citovat
eremi napsal(a):

Tak určitě to není ze Slovenska do Budapešti 100 km, ale něco kolem 200 km po dálnici. Jinak maďarská okreska není třeba jako u nás, cesty jsou tam obecně dost hrozný. A pokud máš na to, aby jsi jel do Budapešti autem, tak mi uniká smysl řešit mýto za 250 Kč....

Komárno - Budapešť mi google ukazuje 95 km. Jinak souhlas 250 Kč za mýto není nijak hrozná cena, ale každá kačka dobrá :-) Auto už při dvou lidech vychází cenově velice podobně jako vlak , jak cenou (včetně parkování), tak délkou cesty.

0 Citovat
toncek napsal(a):

Komárno - Budapešť mi google ukazuje 95 km. Jinak souhlas 250 Kč za mýto není nijak hrozná cena, ale každá kačka dobrá :-) Auto už při dvou lidech vychází cenově velice podobně jako vlak , jak cenou (včetně parkování), tak délkou cesty.

Jako upřímně, táhnout se po slovenských silnicích do Komárna a pak po maďarských do Budapešti je totální nesmysl kvůli 250 Kč, když můžeš je celou cestu až do Budapešti po dálnici a ušetřit cca 2 hodiny času a pokud máš trochu rád svoje auto, tak bych se, pokud možno, maďarskému venkovu vyhnul.

0 Citovat

Ja som z Trnavy bol viackrat autom v Budapesti z Trnavy, na Komarno je ist blbost, ale cez Nove Zamky a Sturovo to je celkom svizne. To skor som myslel tak, ze ak sa uz chce vyhnut madarskemu mytu, tak to hned potom aj slovenskemu a po ceste si urobit par zastavok, ako napr. co ja viem Smolenicky hrad, Ostrihomska bazilika a pod.

0 Citovat

My sme boli tiež cez Velkú noc pred 2 rokmi. Kúpili sme 72 hodinový lístok na MHD a bolo po problémoch s presunmi. Oplatí sa aj zopár krát previesť linkou M1 na ktorej ešte niekedy jazdia aj staré vozne. A všetky zastávky na tejto linke stoja za pozretie. Kúpele...boli sme v Gelért. Určite stoja za návštevu.
Čo sa týka jedla tak trhy sú naozaj najlepšie. My sme boli tu
https://www.google.sk/maps/place/Vajdahunyad+Castle/@47.5133513,19.0803932,16z/data=!4m12!1m6!3m5!1s0x4741db8896028bc7:0xaf07c6529c6becf2!2sBudapest+Zoo+%26+Botanical+Garden!8m2!3d47.5189977!4d19.0776433!3m4!1s0x0:0xbcf7e467d55d9f8e!8m2!3d47.5148901!4d19.0830588
Je to kúsok od Zoo v tom parku pri zámku Vajdahunyad Castle.
Výhlad stojí za to s Citadelly. Hlavne večer je to krása :)

0
19 reakcí